Results

Mens Results 
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Brayden Durfee		10.97a PR	Summit
2.	11	Ryan Tennant		11.34a SR	Summit
3.	12	Kyle Cornett		11.39a SR	Summit
4.	12	Justin Metzler		11.60a SR	Gilchrist
5.	11	Isaak Boorstein		11.61a PR	Summit
6.	11	Dylan Taylor		11.94a PR	Redmond
7.	11	Ben Graziani		12.04a PR	Summit
8.	11	Noah Turnbull		12.17a PR	Summit
9.	9	Jack Cauble		12.22a PR	Summit
10.	9	Isaac Sliger		12.25a PR	Summit
11.	10	Ty Zuber		12.45a PR	Summit
12.	11	Charles Lindemann		12.49a PR	Summit
13.	10	Cole Wicker		12.51a PR	Summit
14.	12	Garrett House		12.60a PR	North Lake
15.	10	Campbell Smith		12.64a PR	Summit
16.	11	Connor Buck		12.67a PR	Redmond
17.	10	Keagan Garrett		12.84a PR	Redmond
18.	12	Russell Brown		12.86a PR	North Lake
19.	10	Nathan Fairbanks		12.94a PR	Summit
20.	9	Evan Hellwarth		12.97a PR	Summit
21.	9	Reagan Russell		13.07a PR	Summit
22.	10	Logan Wehrman		13.23a	Summit
23.	11	Aidan Paulson		13.36a PR	Summit
24.	9	Nathaniel Wherry		13.43a PR	Redmond
25.	9	Jesse Gallagher		13.67a	Summit
26.	9	Cole Barkley		13.77a PR	Redmond
27.	9	Jackson Stevens		13.82a PR	Summit
28.	9	Marvyn Bailly		13.85a PR	Summit
29.	10	Austin Murphy		13.86a PR	North Lake
30.	10	Jerry Ewell		13.99a PR	North Lake
31.	9	Chase Housley		14.04a PR	Redmond
32.	9	Joe Worden		14.18a PR	North Lake
33.	9	Daniel Helin		16.51a PR	Summit
10	Charles Anderson		SCR	Summit
10	Cayden Fiala		SCR	Summit
10	Jacob Costelow		SCR	Summit
9	Aiden Bannon		SCR	Summit
11	Joseph Hawkins		SCR	Summit
10	Magnus Schmidt		SCR	Summit
10	Jacob Curry		SCR	Redmond
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Brayden Durfee		21.89a PR	Summit
2.	12	Kyle Cornett		23.18a SR	Summit
3.	12	Justin Metzler		23.92a PR	Gilchrist
4.	11	Ben Graziani		24.20a PR	Summit
5.	9	Isaac Sliger		24.56a PR	Summit
6.	9	Jack Cauble		25.11a PR	Summit
7.	12	Jubal Pierson		25.15a PR	North Lake
8.	10	Jack Normand		25.56a PR	Summit
9.	10	Chase Turnbull		25.63a PR	Summit
10.	10	Anthony Spinelli		25.65a PR	Redmond
11.	10	Keagan Garrett		26.62a PR	Redmond
12.	11	Charles Lindemann		26.63a PR	Summit
13.	10	Logan Wehrman		27.00a PR	Summit
14.	9	Nathaniel Wherry		27.06a PR	Redmond
15.	9	Evan Hellwarth		27.50a PR	Summit
16.	9	Marvyn Bailly		27.84a PR	Summit
17.	9	Jackson Stevens		27.95a PR	Summit
18.	11	Aidan Paulson		27.99a PR	Summit
19.	9	Joe Worden		29.16a PR	North Lake
20.	9	Chase Housley		29.54a PR	Redmond
10	Jacob Costelow		SCR	Summit
10	Cayden Fiala		SCR	Summit
10	Michael Wakeman		SCR	Summit
10	Logan Holler		SCR	Summit
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Jackson Buresh		54.35a PR	Summit
2.	10	Gabe Caudell		55.23a PR	Redmond
3.	11	Marcos dos Santos		55.69a SR	Summit
4.	12	Jubal Pierson		56.04a PR	North Lake
5.	10	Brian Lopez		56.96a	Redmond
6.	9	Jack Cauble		57.29a PR	Summit
7.	10	Calvin Kolar		58.31a PR	Summit
8.	10	Jackson Clough		61.17a PR	Summit
9.	10	Michael Wakeman		62.87a PR	Summit
10	Logan Holler		SCR	Summit
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Connor Duggan		2:04.08a PR	Summit
2.	11	Treyson Conley		2:05.09a PR	Redmond
3.	12	Carlos Figueroa		2:08.78a PR	Redmond
4.	10	Ethan Fine		2:17.94a	North Lake
5.	9	Luke Hanna		2:18.31a PR	Summit
6.	9	Stephen Saucedo		2:19.40a PR	Redmond
7.	9	Dalton Moye		2:25.44a PR	Redmond
8.	10	Connor Agnew		2:28.44a PR	Redmond
9.	10	Nicolas Campbell		2:28.84a SR	Summit
10	Justin Kettle		SCR	Redmond
9	Trent Snyder		SCR	Redmond
 
1500 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Scott Kinkade		4:07.69a PR	Summit
2.	10	Justin Kettle		4:51.00a PR	Redmond
3.	10	Aaron Park		4:51.44a PR	Redmond
4.	10	Ethan Fine		4:53.00a PR	North Lake
5.	9	Noah Campbell		4:54.52a PR	Summit
6.	10	Connor Agnew		5:01.75a PR	Redmond
7.	12	Ezra Post		5:14.41a	Redmond
8.	9	Brandon Roberts		5:29.38a	Redmond
9	Ryan Doering		SCR	Summit
12	Brennen Biondi		SCR	Redmond
 
3000 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Aaron Park		11:09.15a SR	Redmond
2.	9	Kaden Brickey		11:17.88a PR	Summit
3.	9	Chase Anspach		11:48.81a PR	Redmond
4.	11	John Hawkins		11:57.75a PR	Summit
12	Ezra Post		SCR	Redmond
10	Milo Mora		DNS	Summit
9	Brandon Roberts		SCR	Redmond
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Tyson Hester		16.60a PR	Redmond
2.	10	Ty Zuber		17.61a	Summit
3.	9	Robert Gorman		18.59a PR	Summit
4.	12	Mack Van Der Velde		18.64a PR	Summit
11	Mitchell Burton		SCR	Summit
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Ty Zuber		44.36a	Summit
2.	12	Mack Van Der Velde		45.22a PR	Summit
3.	11	Connor Buck		45.76a PR	Redmond
4.	11	Tyson Hester		46.00a PR	Redmond
5.	9	Robert Gorman		46.84a PR	Summit
6.	11	Jon Gregory		50.55a PR	Redmond
7.	10	Blake Waldo		51.12a PR	Redmond
8.	12	Reed Hayden		51.73a PR	Redmond
9.	9	Ryan Spreier		52.80a PR	Summit
10.	9	Nicholas Brees		55.37a	Summit
11.	10	Jerry Ewell		58.35a	North Lake
11	Mitchell Burton		SCR	Summit
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Kyle Cornett		43.83a	Summit
2		Dylan Taylor		45.65a	Redmond
3		Ethan Fine		48.86a	North Lake
4		Anthony Spinelli		49.40a	Redmond
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Connor Duggan		3:37.11a	Summit
2		Carlos Figueroa		3:37.99a	Redmond
3.		Relay Team		3:54.76a	Redmond
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Noah Turnbull		46-06.50	Summit
2.	12	Aris Kitchin		39-04.00	Redmond
3.	12	Tanner Gilchrist		36-08.50	Redmond
4.	12	Brennen Biondi		36-04.00 PR	Redmond
5.	12	Gentry Strong		35-09.00	North Lake
6.	9	Malachi Niderost		35-04.50 PR	Gilchrist
7.	12	Casey Weaver		33-04.00 PR	Summit
8.	10	Hunter Jackson		32-02.50 PR	Summit
9.	11	John Lawrence		29-10.00 PR	Redmond
10.	10	Cole Garibaldo		29-07.00 PR	Redmond
11.	9	Gage Garner		29-03.25 PR	Redmond
12.	9	Reagan Russell		28-10.00 PR	Summit
13.	9	Alex Norby		28-07.00	Summit
14.	9	Cole Barkley		24-08.00	Redmond
15.	12	Sean Frost		20-09.00	Summit
11	Joseph Hawkins		SCR	Summit
10	Nick Giesler		SCR	Summit
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Noah Turnbull		136-06	Summit
2.	12	Tanner Gilchrist		124-11 PR	Redmond
3.	12	Justin Metzler		120-05 PR	Gilchrist
4.	12	Aris Kitchin		115-00 PR	Redmond
5.	12	Gentry Strong		102-03	North Lake
6.	11	Chance Greene		101-03	Redmond
7.	9	Malachi Niderost		100-06	Gilchrist
8.	12	Brennen Biondi		99-01 PR	Redmond
9.	10	Hunter Jackson		92-09	Summit
10.	10	Cole Wicker		89-05 PR	Summit
11.	9	Gage Garner		89-04 PR	Redmond
12.	11	John Lawrence		82-02 PR	Redmond
13.	10	Cole Garibaldo		74-02	Redmond
14.	9	Cole Barkley		70-06	Redmond
15.	9	Reagan Russell		70-05	Summit
16.	9	Alex Norby		65-00 PR	Summit
17.	12	Sean Frost		46-09	Summit
10	Nick Giesler		SCR	Summit
 
Javelin - 800g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Tyson Hester		142-00 PR	Redmond
2.	12	Kyle Cornett		133-04	Summit
3.	10	Campbell Smith		130-03 PR	Summit
4.	12	Gentry Strong		125-04	North Lake
5.	12	Cole Collins		124-11 PR	Summit
6.	9	Malachi Niderost		122-03	Gilchrist
7.	11	Adam Breitenbach		115-07 PR	Summit
8.	10	Cole Wicker		114-05	Summit
9.	10	Milo Mora		110-05 PR	Summit
10.	10	Gabe Caudell		104-02 PR	Redmond
11.	11	John Lawrence		98-05 PR	Redmond
12.	9	Gage Garner		98-01	Redmond
13.	9	Jesse Gallagher		91-01 PR	Summit
14.	10	Bryce Wobbe		85-04	Redmond
15.	12	Jake Gerig		85-03 PR	Redmond
16.	10	Cole Garibaldo		77-05	Redmond
17.	9	Cole Barkley		60-06	Redmond
18.	10	Jerry Ewell		50-11 PR	North Lake
10	Lucas Wallenfels		SCR	Summit
10	Charles Anderson		SCR	Summit
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Isaak Boorstein		6-00.00 PR	Summit
2.	10	Jacob Curry		5-10.00	Redmond
3.	12	Cole Collins		5-10.00	Summit
4.	9	Jackson Buresh		5-10.00 PR	Summit
5.	10	Cole Vore		5-08.00 PR	North Lake
6.	9	Jackson Stevens		5-04.00 PR	Summit
7.	10	Campbell Smith		5-02.00	Summit
7.	11	Chance Greene		5-02.00 PR	Redmond
9.	10	Trey Lucas		5-00.00 PR	Redmond
9.	10	Keagan Garrett		5-00.00	Redmond
9	Aiden Bannon		SCR	Summit
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Cole Vore		11-00.00	North Lake
2.	10	Jacob Curry		10-06.00 PR	Redmond
3.	10	Anthony Spinelli		10-00.00	Redmond
4.	10	Lucas Wallenfels		9-06.00 PR	Summit
5.	10	Nathan Fairbanks		9-00.00	Summit
5.	11	Chance Greene		9-00.00 PR	Redmond
7.	12	Garrett House		8-06.00	North Lake
7.	9	Forrest Franklin		8-06.00 PR	Summit
9.	12	Russell Brown		8-06.00 SR	North Lake
10.	11	Jon Gregory		7-06.00 PR	Redmond
10.	12	Reed Hayden		7-06.00 PR	Redmond
10.	11	Dylan Taylor		7-06.00 PR	Redmond
13.	9	Titus Nagle		7-00.00	Summit
10	Magnus Schmidt		SCR	Summit
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Ryan Tennant		22-10.25	Summit
2.	11	Isaak Boorstein		20-05.00 SR	Summit
3.	12	Casey Weaver		19-02.00 SR	Summit
4.	10	Jack Normand		18-09.50 PR	Summit
5.	11	Dylan Taylor		18-07.25 PR	Redmond
6.	11	Tyson Hester		18-06.50 SR	Redmond
7.	10	Campbell Smith		18-06.00 PR	Summit
8.	10	Brian Lopez		18-04.50 PR	Redmond
9.	10	Chase Turnbull		17-09.00	Summit
10.	9	Stephen Saucedo		17-06.75 PR	Redmond
11.	10	Ethan Fine		16-09.00 PR	North Lake
12.	11	Charles Lindemann		16-00.75 SR	Summit
12.	9	Evan Hellwarth		16-00.75 PR	Summit
14.	12	Jake Gerig		15-09.25 SR	Redmond
15.	11	Adam Breitenbach		15-06.50 PR	Summit
16.	9	Ryan Spreier		15-05.00 PR	Summit
17.	9	Nathaniel Wherry		15-04.50 PR	Redmond
18.	9	Brady Kleihauer		15-03.25 PR	Summit
19.	9	Joe Worden		14-08.50 PR	North Lake
20.	9	Chase Housley		14-07.50 PR	Redmond
21.	9	Nathan Shaw		14-07.00	Summit
22.	12	Garrett House		14-02.00	North Lake
23.	10	Austin Murphy		13-05.00	North Lake
24.	10	Blake Waldo		13-04.50	Redmond
25.	9	Jesse Gallagher		12-08.50 PR	Summit
26.	9	Nicholas Brees		11-07.00	Summit
26.	10	Jerry Ewell		11-07.00	North Lake
28.	10	Bryce Wobbe		11-02.00	Redmond
12	Justin Metzler		SCR	Gilchrist
11	Chance Greene		SCR	Redmond
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Ryan Tennant		40-10.25	Summit
2.	12	Casey Weaver		40-03.50	Summit
3.	10	Jack Normand		36-06.75	Summit
4.	10	Chase Turnbull		36-01.00 SR	Summit
5.	12	Jake Gerig		34-02.75 SR	Redmond
6.	10	Justin Kettle		33-04.75 PR	Redmond
7.	11	Chance Greene		33-03.75	Redmond
8.	11	Jon Gregory		32-08.50 PR	Redmond
9.	10	Trey Lucas		32-06.50 PR	Redmond
10.	10	Austin Murphy		30-07.00	North Lake
10	Cole Vore		SCR	North Lake
12	Russell Brown		SCR	North Lake
11	Noah Turnbull		SCR	Summit
 
 Womens Results
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Emma Normand		12.69a SR	Summit
2.	10	Skyla Newton		12.94a PR	Gilchrist
3.	12	Kendra Murphy		13.02a	North Lake
4.	11	Anna Hinz		13.31a PR	Summit
5.	11	Haley Smith		13.39a SR	Summit
6.	9	Carly Courtwright		13.48a PR	Summit
7.	10	Emma Brooks		13.53a PR	Summit
8.	12	Rose Land		13.73a PR	Redmond
9.	10	Birdie Wieche		14.00a PR	Summit
10.	10	Olivia Treu		14.04a PR	Summit
11.	11	Alexandra Walker		14.18a SR	Summit
12.	10	Lynsee Swearingen		14.25a PR	Summit
13.	9	Azza Borovicka Swanson		14.32a PR	Summit
14.	9	Isabel Max		14.51a PR	Summit
15.	11	Ariana Robles		14.58a SR	Redmond
16.	10	Peyton Fraley		14.64a SR	Summit
17.	9	Reese Dyal		14.69a PR	Summit
18.	10	Leah Pfeiffer		14.81a SR	Summit
19.	9	Eleni Stone		14.95a PR	Summit
20.	9	Ana Perez		15.13a PR	Summit
21.	10	Kaitlen Chapman		15.32a PR	Summit
22.	11	Risa Christie		15.72a SR	Summit
23.	12	Victoria Little		15.76a	North Lake
24.	11	Maria Radice		15.91a PR	Summit
25.	10	Alexis Bielat		15.92a	Summit
26.	Sr	Sarah Brewer		16.56a PR	Summit
27.	12	Delaney Fisher		16.95a	North Lake
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Emma Normand		26.43a SR	Summit
2.	11	Anna Hinz		27.42a SR	Summit
3.	12	Kendra Murphy		27.63a SR	North Lake
4.	10	Olivia Treu		28.11a PR	Summit
5.	9	Carly Courtwright		28.31a PR	Summit
6.	9	Maliah Niderost		28.46a PR	Gilchrist
7.	12	Rose Land		28.62a PR	Redmond
8.	11	Alexandra Walker		29.27a SR	Summit
9.	9	Briana Church		29.96a PR	North Lake
9.	9	Savanna Kane		29.96a PR	Summit
11.	9	Reese Dyal		31.71a PR	Summit
12.	12	Victoria Little		33.71a SR	North Lake
13.	9	Ashley Chugg		35.58a PR	North Lake
14.	12	Delaney Fisher		35.83a PR	North Lake
10	Carly Hall		SCR	Redmond
10	Lynsee Swearingen		SCR	Summit
12	Noemiamalia Bernabe		SCR	Gilchrist
10	Rylee Hoover		SCR	Gilchrist
10	Ashley Williams		SCR	Redmond
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Emma Brooks		62.24a PR	Summit
2.	9	Zoe Villano		63.00a PR	Summit
3.	9	Savanna Kane		67.99a PR	Summit
4.	11	Gabby Parks		68.52a SR	Summit
5.	11	Ariana Robles		73.09a PR	Redmond
6.	11	Mallory Williams		1:20.44a PR	Redmond
11	Anna Hinz		SCR	Summit
11	Jenna Hall		SCR	Redmond
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Liv Downing		2:29.12a PR	Summit
2.	12	Andrea Broyles		2:33.81a PR	Redmond
3.	12	Autumn Layden		2:34.34a PR	Summit
4.	12	Anna Land		2:38.69a PR	Redmond
5.	11	Whitney Gieschen		2:43.72a	Redmond
6.	12	Dana Wanamaker		2:49.38a SR	Redmond
7.	10	Genevieve Burk		3:04.58a PR	Redmond
8.	10	Ava Kitchin		3:09.31a PR	Redmond
9.	11	Katie Underhill		3:29.84a PR	North Lake
10.	11	Starla Rollf		3:36.15a PR	North Lake
11.	9	Jillian Rudolf		3:36.72a	North Lake
12.	11	Jennifer Chugg		3:57.62a PR	North Lake
11	Audrey Johnson		SCR	Redmond
11	Sarah DeChristopher		SCR	Redmond
10	Annette Gunderson		SCR	Summit
 
1500 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Dana Wanamaker		5:38.84a SR	Redmond
2.	10	Mckaylie Capps		5:44.84a PR	Redmond
3.	11	Audrey Johnson		5:47.28a PR	Redmond
4.	11	Mallory Williams		5:54.30a PR	Redmond
5.	9	Jillian Rudolf		6:30.28a PR	North Lake
6.	11	Jennifer Chugg		6:38.28a PR	North Lake
9	Zoe Villano		SCR	Summit
 
3000 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Kimberly Roberts		12:32.18a PR	Redmond
2.	11	Hailey Gieschen		13:14.84a PR	Redmond
9	Stella Skovborg		DNS	Summit
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Camille Weaver		15.10a SR	Summit
2.	11	Quin Fraley		16.15a SR	Summit
3.	10	Michaela Gorman		16.57a SR	Summit
4.	12	Megan Cornett		16.58a PR	Summit
5.	10	Skyla Newton		17.44a	Gilchrist
6.	9	Asha Turnbull		18.26a PR	Summit
7.	9	Lily Roslund		18.80a PR	Summit
8.	11	Olivia McNamara		19.18a SR	Redmond
9.	11	Lillian Parks		20.04a	Summit
10.	11	Kelsey Cunningham		21.04a SR	Summit
11.	9	Ana Perez		21.11a	Summit
12.	11	Ashley Guyette		21.60a PR	Redmond
13.	9	Paige Gordon		21.72a	Summit
10	Ashley Williams		SCR	Redmond
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Camille Weaver		46.89a SR	Summit
2.	11	Quin Fraley		46.96a SR	Summit
3.	10	Skyla Newton		48.40a SR	Gilchrist
4.	9	Asha Turnbull		49.15a PR	Summit
5.	11	Maddie Hagfors		49.99a PR	Summit
6.	9	Fiona Max		50.13a PR	Summit
7.	9	Azza Borovicka Swanson		54.79a PR	Summit
8.	11	Olivia McNamara		56.26a SR	Redmond
9.	9	Lily Roslund		57.21a PR	Summit
10.	11	Kelsey Cunningham		58.54a SR	Summit
11.	11	Whitney Gieschen		58.77a	Redmond
12.	11	Lillian Parks		59.96a	Summit
13.	11	Ashley Guyette		61.42a PR	Redmond
14.	10	Kyrie Weaver		78.16a PR	North Lake
12	Megan Cornett		SCR	Summit
11	Marisa Barrett		SCR	Summit
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Emma Normand		51.09a	Summit
2		Hailie Harkins		54.02a	Redmond
3		Jessica House		55.92a	North Lake
Skyla Newton
Rylee Hoover
Maliah Niderost
Noemiamalia Bernabe		SCR	Gilchrist
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Sarah DeChristopher		4:23.46a	Redmond
2		Mckaylie Capps		4:54.31a	Redmond
3		Katie Underhill		5:48.73a	North Lake
Relay Team		SCR	Summit
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Morgan Hagfors		33-10.00 PR	Summit
2.	11	Carson Miller		29-09.50 SR	Summit
3.	9	Ellie Corwin		29-09.00 PR	Redmond
4.	11	Haley Smith		29-01.00 PR	Summit
5.	12	Raylee Hand		27-02.00 PR	North Lake
6.	10	Steele Jasa		27-01.00 PR	Summit
7.	12	Anika Skelton		26-04.50	Gilchrist
8.	11	Hailey Gieschen		23-03.50	Redmond
9.	10	Kaitlen Chapman		21-01.00 PR	Summit
10.	10	Megan Strait		20-09.50 PR	Summit
11.	11	Lydia Santucci		19-11.50 PR	Summit
12.	9	Grace Carlton		18-11.00 PR	Summit
13.	11	Katlynn Ward		18-07.50 PR	North Lake
12	Megan Cornett		SCR	Summit
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Haley Smith		127-05 SR	Summit
2.	12	Raylee Hand		86-02 SR	North Lake
3.	11	Morgan Hagfors		81-07	Summit
4.	12	Anika Skelton		76-11 PR	Gilchrist
5.	10	Ava Kitchin		75-06 PR	Redmond
6.	9	Paige Gordon		75-01 PR	Summit
7.	9	Ellie Corwin		64-09 PR	Redmond
8.	11	Katlynn Ward		61-08 PR	North Lake
9.	11	Mikayla Weaver		60-05	North Lake
10.	10	Steele Jasa		54-05	Summit
11.	10	Megan Strait		48-02	Summit
 
Javelin - 600g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Megan Cornett		124-06	Summit
2.	11	Carson Miller		112-04 PR	Summit
3.	12	Noemiamalia Bernabe		98-07 SR	Gilchrist
4.	9	Paige Gordon		96-06	Summit
5.	11	Haley Smith		96-05	Summit
6.	11	Hailey Gieschen		92-04 PR	Redmond
7.	12	Anika Skelton		92-03	Gilchrist
8.	12	Raylee Hand		89-11 SR	North Lake
9.	10	Ava Kitchin		85-09	Redmond
10.	9	Jessica House		83-09	North Lake
11.	11	Whitney Gieschen		79-03	Redmond
12.	11	Rachel Baker		76-09	North Lake
13.	9	Ellie Corwin		76-07	Redmond
14.	10	Steele Jasa		73-05	Summit
15.	10	Mckaylie Capps		66-07 PR	Redmond
16.	11	Katlynn Ward		62-09	North Lake
17.	12	Delaney Fisher		62-07 PR	North Lake
18.	11	Lydia Santucci		62-03	Summit
19.	11	Mikayla Weaver		57-08	North Lake
20.	11	Marisa Barrett		53-10 PR	Summit
21.	9	Victoria Tompkins		48-02 PR	Summit
22.	9	Reese Dyal		47-02	Summit
23.	9	Grace Carlton		46-03	Summit
24.	9	Bridjet Brown		43-11	Summit
25.	10	Kyrie Weaver		43-04 PR	North Lake
9	Elizabeth Benton		SCR	Summit
10	Gianna Viola		SCR	Summit
9	Maliah Niderost		SCR	Gilchrist
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Camille Weaver		5-02.00	Summit
2.	12	Kendra Murphy		5-00.00	North Lake
3.	11	Maddie Hagfors		4-08.00	Summit
3.	11	Julia Hager		4-08.00	Summit
3.	11	Hailie Harkins		4-08.00	Redmond
5.	9	Elizabeth Benton		4-08.00 PR	Summit
6.	11	Gabby Parks		4-08.00	Summit
8.	9	Briana Church		4-06.00 PR	North Lake
9.	9	Maliah Niderost		4-04.00	Gilchrist
10.	11	Mikayla Weaver		4-02.00 PR	North Lake
10.	11	Rachel Baker		4-02.00 SR	North Lake
12.	9	Ruth Sheldon		4-00.00	Redmond
9	Paige Gordon		NH	Summit
10	Rylee Hoover		NH	Gilchrist
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Sage Miller		9-00.00 PR	Summit
2.	9	Briana Church		8-06.00	North Lake
3.	10	Leah Pfeiffer		8-06.00	Summit
4.	9	Jessica House		7-06.00	North Lake
5.	9	Elizabeth Verheyden		7-06.00 PR	Summit
6.	9	Bridjet Brown		7-00.00 PR	Summit
6.	10	Birdie Wieche		7-00.00	Summit
6.	11	Alexis Black		7-00.00	Summit
9.	10	Peyton Fraley		6-06.00 SR	Summit
10.	11	Ashley Guyette		5-00.00 PR	Redmond
11	Mallory Williams		NH	Redmond
12	Noemiamalia Bernabe		SCR	Gilchrist
12	Victoria Little		NH	North Lake
9	Elizabeth Benton		SCR	Summit
12	Delaney Fisher		NH	North Lake
9	Hailey Spoto		NH	Redmond
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Camille Weaver		17-08.00	Summit
2.	11	Alexandra Walker		15-04.50 SR	Summit
3.	10	Michaela Gorman		15-04.00	Summit
4.	11	Hailie Harkins		14-04.00 PR	Redmond
5.	9	Lily Roslund		14-01.00	Summit
6.	9	Azza Borovicka Swanson		14-00.00	Summit
7.	9	Asha Turnbull		13-07.50	Summit
8.	11	Sarah DeChristopher		13-06.00 PR	Redmond
9.	10	Ava Kitchin		13-04.50	Redmond
10.	9	Eleni Stone		12-10.75 PR	Summit
11.	11	Alexis Black		12-10.00 SR	Summit
12.	9	Hailey Spoto		12-03.50 PR	Redmond
13.	10	Kaitlen Chapman		11-09.00 PR	Summit
14.	11	Marisa Barrett		11-07.75	Summit
15.	Sr	Sarah Brewer		11-05.50 PR	Summit
16.	10	Genevieve Burk		11-04.00 PR	Redmond
17.	11	Starla Rollf		11-03.50 PR	North Lake
18.	9	Ruth Sheldon		10-09.00	Redmond
19.	11	Rachel Baker		10-08.50 SR	North Lake
20.	9	Victoria Tompkins		10-08.00	Summit
21.	12	Victoria Little		10-06.50 PR	North Lake
22.	9	Jaicey Polillo		10-06.00	Summit
23.	11	Risa Christie		10-05.00 SR	Summit
11	Gabby Parks		SCR	Summit
10	Rylee Hoover		SCR	Gilchrist
11	Jenna Hall		SCR	Redmond
10	Carly Hall		SCR	Redmond
9	Bridjet Brown		SCR	Summit
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Michaela Gorman		33-05.50 SR	Summit
2.	10	Emma Brooks		32-11.00	Summit
3.	9	Asha Turnbull		32-06.00	Summit
4.	9	Lily Roslund		30-06.00 PR	Summit
5.	9	Savanna Kane		30-05.00 PR	Summit
6.	11	Maddie Hagfors		30-01.00	Summit
7.	9	Azza Borovicka Swanson		28-04.25 PR	Summit
8.	9	Eleni Stone		27-06.50 PR	Summit
9.	11	Julia Hager		27-05.00	Summit
10.	11	Olivia McNamara		27-02.50 PR	Redmond
11.	11	Marisa Barrett		26-07.50	Summit
11.	9	Jessica House		26-07.50	North Lake
13.	11	Alexis Black		25-10.75	Summit
14.	11	Audrey Johnson		25-06.50 PR	Redmond
15.	10	Kaitlen Chapman		24-08.00 PR	Summit
16.	11	Ariana Robles		24-00.50 PR	Redmond
17.	9	Ruth Sheldon		22-09.50 PR	Redmond
10	Gianna Viola		SCR	Summit
Sr	Sarah Brewer		SCR	Summit
11	Gabby Parks		SCR	Summit