Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cristian Aguilar 10 Beaverton 11.61
2 Ethan Wilborn 11 Beaverton 11.66
3 Carlos Montero 10 Mountainside 11.76
4 Marquis Roseboom 11 Beaverton 12.17
5 Ebielador Nekekpemi 10 Mountainside 12.22
6 Christopher Man 9 Mountainside 12.38
Junior Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Terrell Lawson 9 Beaverton 11.81
2 Dakota Lucero 10 Beaverton 11.99
3 Anthony Ly 9 Mountainside 12.30
4 Sandrey Mittberg 10 Beaverton 12.40
5 Mathew Harp 11 Beaverton 12.41
6 Jacon Sliva 9 Beaverton 12.42
7 Karrar Cheffen 11 Beaverton 12.64
8 Ethan Li 9 Mountainside 12.66
9 Mason Benintendi 10 Mountainside 12.76
10 Nicholas Pontrelli 10 Mountainside 12.87
10 Connor Stewart 10 Mountainside 12.87
12 Andrew Simpson 9 Mountainside 12.89
13 Brandon Schepis 11 Beaverton 12.89
14 Daniel Bernal-Flores 11 Beaverton 12.90
15 Kai Leyva 9 Mountainside 12.91
16 Irving Moreno-Sanchez 11 Beaverton 13.00
17 Hunter Franklin 11 Beaverton 13.02
18 Joshua Burks 12 Beaverton 13.03
19 Trey Singleton 11 Beaverton 13.10
20 Alexander Mathiesen 9 Mountainside 13.12
21 Andrew Chan 9 Mountainside 13.23
22 Aiden Pacino 10 Mountainside 13.23
23 Kevin Figuerea 10 Beaverton 13.25
24 Craig Hall 9 Mountainside 13.28
25 Luke Ducusin 9 Mountainside 13.28
26 Leon Phandouangsy 10 Beaverton 13.37
27 Benedict Heinelt 12 Beaverton 13.42
28 Nicholas Boss 12 Beaverton 13.45
29 Abe Al-Abbas 11 Beaverton 13.49
30 Talon Sison 10 Mountainside 13.50
31 Dominic Cantrell 9 Mountainside 13.66
32 Danyel Leiva 10 Mountainside 13.68
33 Matthew Ten Kate 10 Mountainside 13.72
34 Tyler Du 9 Mountainside 13.77
35 Andrew Jeong 10 Mountainside 13.85
36 Matthew Beggs 9 Mountainside 13.85
37 Sean Tovar 9 Mountainside 13.94
38 William Le Guilly 9 Beaverton 13.95
39 Nicholas Wymetalek 9 Mountainside 14.02
40 Andrew Wilson 9 Beaverton 14.10
41 Jaheem Clayton 9 Mountainside 14.17
42 Sam Gonzalez Vasquez 10 Beaverton 14.19
43 Brandon Fong 10 Mountainside 14.24
44 Kohl Moisant 9 Mountainside 14.25
45 Aiden Phelan 9 Beaverton 14.38
46 Timothy Joo 11 Beaverton 14.44
47 Zane Fuller 10 Mountainside 15.12
48 Jackson Fackler 9 Mountainside 15.49
49 Liam Martin 9 Mountainside 15.52
50 Niko Ridder 10 Mountainside 17.62
Jack Cramer 9 Mountainside DNS
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ethan Wilborn 11 Beaverton 24.42
2 Cristian Aguilar 10 Beaverton 24.58
3 Dakota Lucero 10 Beaverton 24.90
4 Christopher Man 9 Mountainside 26.35
5 Ethan Li 9 Mountainside 26.48
Ebielador Nekekpemi 10 Mountainside DNS
Junior Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Karrar Cheffen 11 Beaverton 25.93
2 Mathew Harp 11 Beaverton 26.45
3 Andrew Simpson 9 Mountainside 26.57
4 Kai Leyva 9 Mountainside 26.59
5 Anthony Ly 9 Mountainside 26.66
6 Irving Moreno-Sanchez 11 Beaverton 27.05
7 Hunter Franklin 11 Beaverton 27.05
8 Nicholas Pontrelli 10 Mountainside 27.14
9 Trey Singleton 11 Beaverton 27.27
10 Kevin Figuerea 10 Beaverton 27.69
11 Luke Ducusin 9 Mountainside 27.86
12 Alexander Mathiesen 9 Mountainside 28.06
13 Robert Pribula 10 Mountainside 28.07
14 Nicholas Wymetalek 9 Mountainside 28.21
15 Craig Hall 9 Mountainside 28.37
16 Leon Phandouangsy 10 Beaverton 28.44
17 Matthew Ten Kate 10 Mountainside 28.47
18 Adam Shuaib 9 Beaverton 28.54
19 Talon Sison 10 Mountainside 28.62
20 Tyler Du 9 Mountainside 28.73
21 Andrew Chan 9 Mountainside 29.07
22 Kohl Moisant 9 Mountainside 29.38
23 Sean Tovar 9 Mountainside 29.86
24 Sam Gonzalez Vasquez 10 Beaverton 30.02
25 Brandon Schepis 11 Beaverton 32.53
Nicholas Beccar-Varela 10 Mountainside DNS
Dominic Cantrell 9 Mountainside DNS
Abe Al-Abbas 11 Beaverton DNS
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alex Roman 10 Mountainside 54.89
2 Ben MacKinnon 11 Beaverton 55.88
3 Terrell Lawson 9 Beaverton 58.37
4 Karrar Cheffen 11 Beaverton 59.09
5 Jacon Sliva 9 Beaverton 59.71
6 Craig Hall 9 Mountainside 59.86
Junior Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Piercen Garcia 9 Beaverton 59.78
2 Brandon Hamilton 10 Beaverton 1:00.35
3 Hunter Drangstveit 11 Beaverton 1:00.80
4 Trevor DeVault 12 Beaverton 1:00.88
5 Robert Pribula 10 Mountainside 1:02.21
6 Brandon Fong 10 Mountainside 1:03.41
Gavin Lamonica 9 Mountainside DNS
Terrell Lawson 9 Beaverton DNS
Ainsley Sterrett 10 Beaverton DNS
Brody Heath 9 Mountainside DNS
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ramiro Espindola 11 Beaverton 2:08.50
2 Kai Decarli 9 Beaverton 2:12.09
3 Nicholas Moll 9 Mountainside 2:12.20
4 Allen Hodovan 10 Mountainside 2:16.57
5 Patrick Evans 11 Beaverton 2:21.41
Junior Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kelson Wysocki 11 Beaverton 2:23.48
2 Connor Drotzmann 10 Beaverton 2:26.71
3 Ainsley Sterrett 10 Beaverton 2:31.82
4 Jesus Nava Valencia 11 Beaverton 2:39.65
Dolby Toews 12 Beaverton DNS
Varsity Boys 1500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tre Hamilton 12 Beaverton 4:32.32
2 Conner Graziano 12 Beaverton 4:34.85
3 Allen Hodovan 10 Mountainside 4:36.39
4 Kai Decarli 9 Beaverton 4:40.91
5 Kimo McDaniel 10 Mountainside 4:56.60
6 Kai Spellman 9 Mountainside 4:57.16
Junior Varsity Boys 1500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Patrick Evans 11 Beaverton 4:53.45
2 Connor Drotzmann 10 Beaverton 4:56.21
3 Kelson Wysocki 11 Beaverton 4:58.80
4 Trevor Bolton 12 Beaverton 4:59.59
5 Ainsley Sterrett 10 Beaverton 5:06.73
6 Jesus Nava Valencia 11 Beaverton 5:27.87
7 Maxwell Thannum 12 Beaverton 5:34.59
Drew Tuite 9 Mountainside DNS
Dolby Toews 12 Beaverton DNS
Varsity Boys 3000 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Conner Graziano 12 Beaverton 10:12.90
2 Jeffery Osborn 9 Mountainside 10:41.14
3 Hunter Drangstveit 11 Beaverton 10:43.82
4 Garrett Taylor 11 Beaverton 10:45.87
5 Kai Spellman 9 Mountainside 10:51.39
Drew Tuite 9 Mountainside NT
Junior Varsity Boys 3000 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trevor Bolton 12 Beaverton 11:34.11
2 Riley Acott 11 Beaverton 12:10.84
Maxwell Thannum 12 Beaverton 13:02.35h
Mykal Ford 12 Beaverton 13:43.9h
John Richardson 9 Mountainside NT
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ayden Quintanilla 9 Mountainside 17.85
2 Nathan Reed 10 Beaverton 18.20
3 Daniel Bernal-Flores 11 Beaverton 19.80
4 Sandrey Mittberg 10 Beaverton 20.90
Junior Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austen Joeckel 9 Mountainside 19.91
2 Cameron Jalalipour 9 Mountainside 20.36
3 Ryan Flynn 9 Beaverton 21.24
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ben MacKinnon 11 Beaverton 43.93
2 Carlos Montero 10 Mountainside 44.67
3 Daniel Bernal-Flores 11 Beaverton 49.31
4 Piercen Garcia 9 Beaverton 51.38
Junior Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Kai Leyva 9 Mountainside NT
Kellen Nesbitt 9 Beaverton NT
Logan Russell 10 Mountainside NT
Andrew Simpson 9 Mountainside NT
Ayden Quintanilla 9 Mountainside NT
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Mountainside 47.56
Ethan LiCarlos MonteroChristopher ManMason Benintendi
2 Mountainside 49.66
Nicholas PontrelliKai LeyvaCraig HallAndrew Simpson
3 Beaverton 52.86
Cristian AguilarMarquis RoseboomEthan WilbornDesean Wilkins
4 Mountainside 54.36
Tyler DuChristopher DowsettAndrew ChanAndrew Jeong
Junior Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Beaverton 47.98
Miguel HernandezDaniel Bernal-FloresKarrar CheffenTylor Fraley
2 Beaverton 53.25
Aiden PhelanMiles McGillJacon SlivaWilliam Le Guilly
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Beaverton 3:44.20
Ben MacKinnonTre HamiltonRamiro EspindolaTerrell Lawson
2 Mountainside 3:47.95
Alex RomanEbielador NekekpemiNicholas MollJontae Allen
Junior Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Beaverton 4:10.25
Hunter DrangstveitPatrick EvansKai DecarliGarrett Taylor
2 Beaverton 4:11.37
Conner GrazianoMaxwell ThannumTrevor BoltonLogan Bedell
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Turner 11 Beaverton 42-02.00
2 Jacob Yasson 10 Mountainside 42-01.50
3 Antonio Longeria 10 Beaverton 42-00.00
4 Hector Cazares 10 Beaverton 40-03.50
5 Jontae Allen 10 Mountainside 31-11.50
Junior Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sandrey Mittberg 10 Beaverton 37-06.00
2 Garrett Motto 12 Beaverton 33-08.00
3 Mario Sanchez Avalos 10 Beaverton 31-04.50
4 Noah Gisvold 10 Beaverton 30-11.00
5 Leon Phandouangsy 10 Beaverton 30-00.50
6 Alexander Prester 10 Mountainside 29-07.50
7 Aiden Pacino 10 Mountainside 27-06.50
8 Caleb Kallimanis 10 Mountainside 26-10.50
9 Payton Sprowls 10 Mountainside 24-04.50
10 Riley Hoerner 9 Mountainside 21-03.00
Buster Heavoe So Beaverton ND
Irving Moreno-Sanchez 11 Beaverton DNS
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Antonio Longeria 10 Beaverton 116-05
2 Ryan Turner 11 Beaverton 109-06
3 Garrett Motto 12 Beaverton 105-02
4 Jacob Yasson 10 Mountainside 83-10
5 Caleb Kallimanis 10 Mountainside 81-08
6 Jontae Allen 10 Mountainside 77-02
Junior Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Regnor Von Dedenroth 12 Beaverton 121-01
2 Hector Cazares 10 Beaverton 86-09
3 Sandrey Mittberg 10 Beaverton 81-10
4 Noah Gisvold 10 Beaverton 77-01
5 Leon Phandouangsy 10 Beaverton 76-09
6 Mario Sanchez Avalos 10 Beaverton 75-09
7 Riley Edwards 10 Mountainside 74-01
8 Miles McGill 9 Beaverton 69-01
9 Payton Sprowls 10 Mountainside 66-00
10 Roni Saponar 10 Mountainside 64-06
11 Miguel Hernandez 11 Beaverton 64-04
12 Alexander Prester 10 Mountainside 49-08
13 Jayden French 11 Beaverton 42-08
14 Riley Hoerner 9 Mountainside 40-03
Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Bedell 12 Beaverton 158-04
2 Miguel Hernandez 11 Beaverton 141-01
3 Matthew Eppler 12 Beaverton 128-00
4 Robert Pribula 10 Mountainside 115-09
5 Connor Stewart 10 Mountainside 114-10
6 Jontae Allen 10 Mountainside 81-00
Junior Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trevor DeVault 12 Beaverton 133-10
2 Riley Acott 11 Beaverton 126-09
3 Albert Yim 12 Beaverton 118-11
4 Ebielador Nekekpemi 10 Mountainside 112-09
5 Tylor Fraley 12 Beaverton 109-03
6 Roni Saponar 10 Mountainside 107-04
7 Cameron Jalalipour 9 Mountainside 106-07
8 Regnor Von Dedenroth 12 Beaverton 105-01
9 Kahana Yokoyama 11 Beaverton 102-04.50
10 Joshua Burks 12 Beaverton 100-11
11 Aiden Pacino 10 Mountainside 98-06
12 Antonio Longeria 10 Beaverton 98-03
13 Benedict Heinelt 12 Beaverton 97-03.50
14 Nicholas McBride 12 Beaverton 93-01.50
15 Kimo McDaniel 10 Mountainside 86-05
16 Mykal Ford 12 Beaverton 86-02.50
17 William Le Guilly 9 Beaverton 83-11
18 Riley Edwards 10 Mountainside 77-06
19 Caleb Kallimanis 10 Mountainside 73-06
20 Timothy Joo 11 Beaverton 73-02
21 Gavin Lamonica 9 Mountainside 72-03.50
22 Jayden French 11 Beaverton 70-06
23 Simon Schafer 10 Beaverton 67-11
24 Andrew Wilson 9 Beaverton 63-09
25 Ryan Doolittle 10 Mountainside 63-03
26 Liam Martin 9 Mountainside 62-10.50
Christopher Rehm 9 Mountainside DNS
John Richardson 9 Mountainside DNS
Niko Ridder 10 Mountainside DNS
Miguel Jeronimo Sanches 9 Beaverton DNS
Danyel Leiva 10 Mountainside ND
Chuck DeSpears Fr Beaverton DNS
Jackson Campbell 9 Mountainside DNS
Jack Cramer 9 Mountainside DNS
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Bedell 12 Beaverton 5-10.00
2 Miguel Hernandez 11 Beaverton 5-04.00
3 Brandon Hamilton 10 Beaverton 5-02.00
Junior Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austen Joeckel 9 Mountainside 5-02.00
2 Benedict Heinelt 12 Beaverton 5-00.00
3 Mason Benintendi 10 Mountainside 5-00.00
4 Patrick Day 10 Mountainside 4-10.00
5 Gavin Lamonica 9 Mountainside 4-08.00
5 Jackson Campbell 9 Mountainside 4-08.00
7 Jaheem Clayton 9 Mountainside 4-08.00
8 Christopher Rehm 9 Mountainside 4-04.00
9 Matthew Ten Kate 10 Mountainside 4-04.00
Nathan Reed 10 Beaverton DNS
Trey Singleton 11 Beaverton NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nicholas McBride 12 Beaverton 12-06.00
2 Regnor Von Dedenroth 12 Beaverton 10-06.00
3 Nicholas Boss 12 Beaverton 8-06.00
Junior Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Marcus Mercer 9 Mountainside 8-06.00
2 Ryan Flynn 9 Beaverton 8-00.00
3 Anthony Benedetti White 10 Mountainside 7-06.00
4 Kahana Yokoyama 11 Beaverton 7-06.00
5 Kellen Nesbitt 9 Beaverton 7-00.00
6 Ayden Quintanilla 9 Mountainside 7-00.00
Roni Saponar 10 Mountainside DNS
Andrew Wilson 9 Beaverton NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Desean Wilkins 12 Beaverton 19-08.50
2 Tylor Fraley 12 Beaverton 19-07.00
3 Terrell Lawson 9 Beaverton 19-03.75
4 Marcus Mercer 9 Mountainside 16-11.75
5 Christopher Dowsett 9 Mountainside 16-10.75
6 Mason Benintendi 10 Mountainside 16-06.25
7 Jackson Campbell 9 Mountainside 15-08.50
Junior Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nathan Reed 10 Beaverton 19-03.00
2 Albert Yim 12 Beaverton 17-09.50
3 Patrick Day 10 Mountainside 16-05.25
4 Tyler Du 9 Mountainside 15-08.00
5 Jaheem Clayton 9 Mountainside 15-07.50
6 Adam Shuaib 9 Beaverton 15-05.75
7 Christopher Rehm 9 Mountainside 14-06.50
8 Gavin Lamonica 9 Mountainside 14-03.50
9 Aaron Kim 9 Beaverton 13-07.00
10 Aidan Allred 9 Mountainside 13-01.75
11 Nicholas Beccar-Varela 10 Mountainside 12-11.25
12 Nicholas Wymetalek 9 Mountainside 12-01.50
13 Jackson Fackler 9 Mountainside 11-03.75
Mason Benintendi 10 Mountainside DNS
Egontu Gofarb 11 Beaverton ND
Justin Heints 11 Beaverton DNS
Jack Cramer 9 Mountainside DNS
Matthew Eppler 12 Beaverton DNS
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tylor Fraley 12 Beaverton 39-07.00
2 Nathan Reed 10 Beaverton 38-07.25
3 Mathew Harp 11 Beaverton 37-08.00
John Richardson 9 Mountainside DNS
Junior Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Riley Acott 11 Beaverton 33-11.25
2 Simon Schafer 10 Beaverton 24-04.00
Ivaari Bouncy 11 Beaverton DNS
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Lily Reynolds 9 Beaverton NT
Cierra Thompson 9 Mountainside NT
Gabriella Lee 11 Beaverton NT
Peyton Devereux 9 Mountainside NT
Makenna Blix 12 Beaverton NT
Trinity Carrington 9 Mountainside NT
Junior Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Deyong 9 Beaverton 13.99
2 Zoe Day 9 Mountainside 14.35
3 Jayann Franco 10 Mountainside 14.38
4 Jacey Davidson 11 Beaverton 14.48
5 Elise Leong 10 Beaverton 14.63
6 Ashtyn Parks 12 Beaverton 14.70
7 Lauren Thompson 9 Mountainside 14.74
8 Amy Herring 9 Mountainside 14.80
9 Christal Belsterling 10 Beaverton 14.86
10 Kylie Joerg 9 Mountainside 14.89
11 Kyah Wright 9 Beaverton 15.08
12 Oleesia Poe 9 Mountainside 15.09
13 Emily McElroy 11 Beaverton 15.23
14 Keely Walcott 9 Beaverton 15.27
15 Karsyn Nemec 10 Mountainside 15.28
16 Alice Welch 11 Beaverton 15.32
17 Jasmine Abdallah 10 Mountainside 15.34
18 Wintre Nees So Beaverton 15.37
19 Maia Elliott 11 Beaverton 15.70
20 Anna Friend 9 Mountainside 15.75
21 Paige Cawley 9 Beaverton 15.88
22 Natalie Sande 9 Mountainside 15.88
23 Alexa Kaeo 11 Beaverton 16.19
24 Lulu Anderson 10 Beaverton 16.27
25 Soluna Martinez 9 Beaverton 16.33
26 Miranda Martinez 10 Mountainside 16.35
27 Kaori Iwasawa 11 Beaverton 16.40
28 Chloe Atherton 10 Mountainside 16.70
29 Ashley Stephens 11 Beaverton 16.80
30 Mackenzie Somerville 11 Beaverton 17.74
31 Isabella Young 9 Mountainside 17.97
Nicole Duda 10 Mountainside DNS
Marissa Pham 10 Mountainside DNS
Anya Talbert 9 Mountainside DNS
Katherine Swanson 10 Beaverton DNS
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Natalie Perkins 12 Beaverton 27.62
2 Hailey Howard 11 Beaverton 29.17
3 Trinity Carrington 9 Mountainside 29.20
4 Zoe Day 9 Mountainside 30.01
5 Megan Elsom 10 Beaverton 30.46
6 Oleesia Poe 9 Mountainside 31.07
7 Anna Friend 9 Mountainside 35.57
Junior Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gabriella Lee 11 Beaverton 30.24
2 Jacey Davidson 11 Beaverton 30.44
3 Abbie Weaver 10 Beaverton 30.78
4 Ashtyn Parks 12 Beaverton 31.23
5 Karsyn Nemec 10 Mountainside 32.18
6 Alice Welch 11 Beaverton 32.51
7 Alexa Kaeo 11 Beaverton 35.39
8 Wintre Nees So Beaverton 35.41
Natalie Perkins 12 Beaverton DNS
Molly Armstrong 12 Beaverton DNS
Anna Friend 9 Mountainside DNS
Katherine Swanson 10 Beaverton DNS
Emma Ruddy 10 Beaverton DNS
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Natalie Perkins 12 Beaverton 1:00.01
2 Grace Saxton 9 Mountainside 1:01.36
3 Madilynn Johnson 11 Beaverton 1:03.40
4 Isabelle Carrington 9 Mountainside 1:03.61
5 Hailey Howard 11 Beaverton 1:04.09
Junior Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Megan Elsom 10 Beaverton 1:07.08
2 Emma Ruddy 10 Beaverton 1:11.85
3 Molly Armstrong 12 Beaverton 1:20.43
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grace Saxton 9 Mountainside 2:40.91
2 Maia Elliott 11 Beaverton 2:47.60
3 Lucy Ray 9 Beaverton 2:49.62
4 Claudia Martinez 11 Beaverton 2:50.91
Junior Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madilynn Johnson 11 Beaverton 2:48.85
2 Elizabeth Nangle 10 Beaverton 2:55.58
3 Helena Alcelay Sampere 11 Beaverton 2:57.61
4 Katarina Bosworth 11 Beaverton 3:04.79
Claire Clancy 9 Beaverton DNS
Varsity Girls 1500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kennedy Long 9 Mountainside 5:35.12
2 Claudia Martinez 11 Beaverton 5:43.89
3 Ava Skubic 9 Beaverton 5:56.47
4 Lucy Ray 9 Beaverton 5:56.96
5 Sydney Andrus 10 Mountainside 6:19.1h
6 Lauren Tokos 10 Mountainside 6:20.3h
Junior Varsity Girls 1500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Claire Clancy 9 Beaverton NT
Varsity Girls 3000 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ava Skubic 9 Beaverton 13:02.73
2 Kylie Milligan 10 Mountainside 13:40.69
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Katarina Bosworth 11 Beaverton 17.19
2 Stella Bauman 9 Mountainside 18.43
3 Fatima Beltran-Alvarez 11 Beaverton 18.98
4 Ainsley Weaver 11 Beaverton 19.70
5 Madison Grigsby 9 Mountainside 19.86
6 Peyton Devereux 9 Mountainside 25.21
Junior Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Javbiene Menguita 10 Mountainside 20.90
2 Ellie Smith 9 Mountainside 21.42
3 Lauren Thompson 9 Mountainside 22.11
4 Amy Herring 9 Mountainside 22.14
5 Karsyn Nemec 10 Mountainside 23.23
Lindsey Hannan 9 Mountainside NT
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lola Talalemotu 9 Beaverton 52.02
2 Stella Bauman 9 Mountainside 52.46
3 Fatima Beltran-Alvarez 11 Beaverton 53.20
4 Jordyn Chiotti 9 Mountainside 55.87
5 Peyton Devereux 9 Mountainside 55.92
Ainsley Weaver 11 Beaverton NT
Junior Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Grigsby 9 Mountainside 55.26
2 Elizabeth Nangle 10 Beaverton 58.29
3 Javbiene Menguita 10 Mountainside 1:01.90
4 Nina Jiang 10 Mountainside 1:03.79
Diane Choi 9 Beaverton NT
Emma Patenode 9 Mountainside NT
Karsyn Nemec 10 Mountainside NT
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Beaverton 51.00
Natalie PerkinsLola TalalemotuMakenna BlixJulia Beach
2 Mountainside 53.84
Peyton DevereuxStella BaumanNicole DudaCierra Thompson
3 Mountainside 55.32
Isabelle CarringtonTrinity CarringtonAmy HerringZoe Day
4 Mountainside 57.30
Lauren ThompsonLindsey HannanEllie SmithMadison Grigsby
5 Mountainside 59.71
Javbiene MenguitaMiranda MartinezOleesia PoeMarissa Pham
Mountainside NT
Natalie SandeAnna FriendMinh-Thu LeEmma Patenode
Junior Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Beaverton 54.87
Abbie WeaverAva ScolariJacey DavidsonMadilynn Johnson
2 Beaverton 55.33
Ashtyn ParksGabriella LeeOlivia DeyongIvana Trofurder
3 Beaverton 1:03.66
Maia ElliottAshley StephensEmily McElroyAshlee Montgomery
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Beaverton 4:26.27
Megan ElsomMakenna BlixNatalie PerkinsMadilynn Johnson
2 Mountainside 4:47.51
Nicole DudaOleesia PoeJordyn ChiottiRaegan Helvik
Junior Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
Beaverton DNS
Ava SkubicLucy RayClaire ClancyClaudia Martinez
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sydney Namdar 12 Beaverton 36-05.00
2 Jahlett Tofi - Talalemotu 12 Beaverton 35-05.50
3 Hope Jackson 11 Beaverton 32-03.50
4 Katey Krisky 10 Mountainside 31-08.00
5 Presley Gauthier 9 Mountainside 24-01.50
6 Addelin Peterson 9 Mountainside 24-00.50
Junior Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julia Tantare 12 Beaverton 31-10.00
2 Johannah Iyasele 9 Mountainside 25-09.50
3 Marisa Clarke 10 Mountainside 23-01.50
4 Logan Lusk 10 Beaverton 22-08.00
5 Teddy Miller 10 Beaverton 19-11.00
6 Reese Cochran 9 Mountainside 19-10.50
7 Kyleigh Krogh 10 Mountainside 19-02.50
8 Yasmine Torres Guzman 10 Beaverton 19-01.00
9 Anna Friend 9 Mountainside 18-02.50
10 Hailey Solano 10 Mountainside 18-01.50
Erika Mosley 12 Beaverton DNS
Ivana Trofurder 11 Beaverton DNS
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hope Jackson 11 Beaverton 102-07
2 Julia Tantare 12 Beaverton 101-09
3 Jahlett Tofi - Talalemotu 12 Beaverton 99-11
4 Katey Krisky 10 Mountainside 88-05
5 Madisyn Myers 9 Mountainside 80-03
6 Reese Cochran 9 Mountainside 59-10
Junior Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kathrina Bennett 11 Beaverton 75-10
2 Johannah Iyasele 9 Mountainside 65-02
3 Annika Kitayama 9 Mountainside 62-04
4 Genevieve Brougham 10 Beaverton 56-05
5 Molly Pryor 11 Beaverton 54-02
6 Emma Munson 9 Mountainside 53-09
7 Zoe Gray 12 Beaverton 52-07
8 Yasmine Torres Guzman 10 Beaverton 51-05
9 Gabrielle Auer 9 Mountainside 51-01
10 Hailey Solano 10 Mountainside 50-11
11 Jenna Wiseman 11 Beaverton 49-08
12 Teddy Miller 10 Beaverton 49-00
13 Fernanda Guzman 9 Beaverton 47-01
14 Marisa Clarke 10 Mountainside 44-08
15 Julia Beach 11 Beaverton 44-03
16 Kyleigh Krogh 10 Mountainside 41-10
17 Satine Perry 9 Mountainside 39-00
Anita Nucoach Jr Beaverton ND
Imma Trofurder Jr Beaverton ND
Patricia Krause 12 Beaverton DNS
Erika Mosley 12 Beaverton DNS
Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sydney Namdar 12 Beaverton 111-01
2 Madisyn Myers 9 Mountainside 105-09.50
3 Molly Pryor 11 Beaverton 99-01.50
4 Zoe Gray 12 Beaverton 94-07.50
5 Javbiene Menguita 10 Mountainside 90-08.50
6 Milan Mafinejad 10 Mountainside 78-07
Junior Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Annika Kitayama 9 Mountainside 87-05
2 Gabrielle Auer 9 Mountainside 87-02
3 Julia Tantare 12 Beaverton 85-05
4 Hailey Solano 10 Mountainside 84-00
5 Kathrina Bennett 11 Beaverton 79-05
6 Lauren Tokos 10 Mountainside 71-04
7 Marisa Clarke 10 Mountainside 68-00
8 Presley Gauthier 9 Mountainside 66-09.50
9 Kyah Wright 9 Beaverton 62-03.50
10 Jenna Wiseman 11 Beaverton 61-10.50
11 Addelin Peterson 9 Mountainside 61-07.50
12 Alice Welch 11 Beaverton 59-09.50
13 Isabella Young 9 Mountainside 59-09
14 Raegan Helvik 9 Mountainside 56-06
15 Satine Perry 9 Mountainside 54-09.50
16 Molly Armstrong 12 Beaverton 53-11
17 Johannah Iyasele 9 Mountainside 53-07
18 Genevieve Brougham 10 Beaverton 53-06
19 Olivia Snyder 9 Beaverton 53-02
20 Emma Munson 9 Mountainside 52-11
21 Kylie Milligan 10 Mountainside 50-05.50
22 Yasmine Torres Guzman 10 Beaverton 48-11
23 Quinn Ridder 10 Mountainside 47-10
24 Andi Aragon 9 Beaverton 44-11
25 Reese Cochran 9 Mountainside 44-02.50
26 Emily Hauschild 9 Beaverton 42-08.50
27 Fernanda Guzman 9 Beaverton 40-10
28 Emma Vancauteren 9 Mountainside 39-09
29 Julia Beach 11 Beaverton 39-04.50
30 Lauren Lam 10 Mountainside 38-10.50
31 Jasmine Abdallah 10 Mountainside 38-07.50
32 Abigail Duda 10 Mountainside 36-03
33 Hannah Khiev 9 Mountainside 35-00.50
34 Simran Kumar 9 Mountainside 34-09
35 Teddy Miller 10 Beaverton 33-08
36 Haya Adleh 10 Mountainside 33-03
37 Anna Scarsce 10 Mountainside 31-04
Katelyn Mayer 9 Mountainside DNS
Soluna Martinez 9 Beaverton DNS
Patricia Krause 12 Beaverton DNS
Wintre Nees So Beaverton DNS
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lily Reynolds 9 Beaverton 5-04.25
2 Emma Ruddy 10 Beaverton 5-00.00
2 Cierra Thompson 9 Mountainside 5-00.00
4 Nicole Duda 10 Mountainside 4-08.00
5 Logan Lusk 10 Beaverton 4-06.00
Junior Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Camille Liggins 9 Beaverton 4-05.00
2 Allison Lee 10 Mountainside 4-04.00
3 Jenna Cook 9 Mountainside 4-02.00
4 Andrea Danker Chavez 10 Mountainside 3-10.00
Goweena Ovarbarr 9 Beaverton NH
Minh-Thu Le 10 Mountainside NH
Abigail Duda 10 Mountainside NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Fatima Beltran-Alvarez 11 Beaverton 8-00.00
2 Hailey Howard 11 Beaverton 6-06.00
Keely Walcott 9 Beaverton NH
Junior Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Adelle Iseri 9 Mountainside 5-06.00
2 Olivia Snyder 9 Beaverton 5-00.00
Diane Choi 9 Beaverton NH
Samantha Reyes Evangelist 10 Mountainside NH
Paige Hatch 10 Mountainside DNS
Emma Vancauteren 9 Mountainside DNS
Isabella Banks 9 Mountainside DNS
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lola Talalemotu 9 Beaverton 16-00.00
2 Makenna Blix 12 Beaverton 15-10.50
3 Cierra Thompson 9 Mountainside 15-05.00
4 Zoe Day 9 Mountainside 14-10.75
5 Jayann Franco 10 Mountainside 14-01.50
6 Lily Reynolds 9 Beaverton 12-08.00
Katarina Bosworth 11 Beaverton DNS
Junior Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Deyong 9 Beaverton 14-00.50
2 Kyah Wright 9 Beaverton 13-08.00
3 Quinn Ridder 10 Mountainside 13-01.00
4 Hannah Khiev 9 Mountainside 13-00.50
5 Jenna Cook 9 Mountainside 12-10.75
6 Camille Liggins 9 Beaverton 12-10.50
7 Emma Vancauteren 9 Mountainside 12-08.50
8 Allison Lee 10 Mountainside 12-07.75
8 Andi Aragon 9 Beaverton 12-07.75
10 Christal Belsterling 10 Beaverton 12-07.50
11 Isabella Young 9 Mountainside 12-06.75
12 Elise Leong 10 Beaverton 12-02.75
13 Adelle Iseri 9 Mountainside 11-11.50
14 Logan Lusk 10 Beaverton 11-08.00
15 Emily McElroy 11 Beaverton 11-07.50
16 Emily Hauschild 9 Beaverton 11-03.50
17 Anya Talbert 9 Mountainside 11-02.00
18 Andrea Danker Chavez 10 Mountainside 10-11.75
19 Abigail Duda 10 Mountainside 10-10.75
20 Ashley Stephens 11 Beaverton 10-06.50
21 Jasmine Abdallah 10 Mountainside 9-01.00
22 Lauren Lam 10 Mountainside 9-00.00
23 Emma Patenode 9 Mountainside 8-11.50
24 Minh-Thu Le 10 Mountainside 8-07.50
Emma Wissmiller 9 Beaverton DNS
Lily Reynolds 9 Beaverton DNS
Katelyn Mayer 9 Mountainside DNS
Paige Cawley 9 Beaverton ND
Simran Kumar 9 Mountainside ND
Nina Jiang 10 Mountainside ND
Haya Adleh 10 Mountainside ND
Lauren Tokos 10 Mountainside ND
Isabella Banks 9 Mountainside DNS
Sandy Shorts 10 Beaverton DNS
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Katarina Bosworth 11 Beaverton 33-03.50
2 Ainsley Weaver 11 Beaverton 31-02.00
3 Olivia Deyong 9 Beaverton 30-00.00
Junior Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Megan Elsom 10 Beaverton 29-04.50
2 Abbie Weaver 10 Beaverton 28-00.50
3 Christal Belsterling 10 Beaverton 27-00.00
4 Keely Walcott 9 Beaverton 24-10.00
Anita Nucoach Jr Beaverton DNS