Boys

Boys 100 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Cole Thomas               12 Summit                       11.23a
2    TJ Peay                   12 Summit                       11.48a
3    Austin Neill              11 North Valley                 11.52a
4    Tucker Molinski           12 Churchill                    11.53a
5    Josue Avilez              10 Central Linn                 11.57a
6    Dakota Senger             10 South Umpqua                 11.63a
7    Hayden Saparto            10 South Medford                11.80a
8    Bracken Sharp             11 Grants Pass                  11.82a
18   Josh Cole                 12 Roseburg                     12.00a
22   Dom Holden                11 Roseburg                     12.05a


Boys 100 Meters Prelims
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Cole Thomas               12 Summit                       11.35a
2    Austin Neill              11 North Valley                 11.43a
6    TJ Peay                   12 Summit                       11.51a
3    Josue Avilez              10 Central Linn                 11.54a
7    Tucker Molinski           12 Churchill                    11.60a
8    Dakota Senger             10 South Umpqua                 11.60a
9    Bracken Sharp             11 Grants Pass                  11.70a
4    Peter Estrada             12 Churchill                    11.72a
5    Hayden Saparto            10 South Medford                11.75a
10   Logan Dean                12 Grants Pass                  11.75a
11   Troy Grove                11 Sheldon                      11.77a
12   Calvin Park               10 South Eugene                 11.85a
13   Billy Jones                9 Siuslaw                      11.89a
14   Christian Bowley          10 South Medford                11.92a
15   Jay Martin                12 South Eugene                 11.95a
15   Scotland Mikkelsen        12 Klamath Union                11.95a
17   Darby Wright              12 Sheldon                      11.99a
19   Gavin Marsonette           9 South Eugene                 12.01a
20   Chance Wimberly           10 Douglas                      12.03a
21   Dallas Fagen              11 Bend                         12.05a
23   Chad Bell                  9 Del Norte                    12.07a
24   Brenton Wileman           12 Ashland                      12.11a
25   Zac Hannan                 9 Grants Pass                  12.22a
26   Curtis Neill              12 North Valley                 12.23a
27   Bobby Mitchell            10 Klamath Union                12.27a
28   Jeremiah Wyne             12 Central Linn                 12.30a
29   Austin Chandler           11 Ashland                      12.35a
30   Cody Brewster              9 South Umpqua                 12.41a
31   Makaya Ansari              9 Mazama                       12.49a
32   Aaron Pankowski           10 Phoenix                      12.57a
33   Sterling Snyder           12 Mazama                       12.60a
34   Jonny Esqueda             10 Phoenix                      12.64a
35   Mike McIntyre             12 Henley                       12.74a
36   Ryan Settle               10 Henley                       12.75a
     Nathan Vosika             11 Douglas                         SCR


Boys 200 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Mitch Horning             10 Sheldon                      22.81a
2    Jacob Kelly               12 North Salem                  22.96a
3    Tucker Molinski           12 Churchill                    23.21a
4    Ben Ritchey               11 Summit                       23.36a
5    Jason Thomas              11 Roseburg                     23.50a
6    Josue Avilez              10 Central Linn                 23.59a
7    Mario Esqueda             12 Phoenix                      23.76a
8    Nathan Lybarger           10 Summit                       23.93a
16   Josh Cole                 12 Roseburg                     24.44a


Boys 200 Meters Prelims
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Tucker Molinski           12 Churchill                    23.05a
2    Mitch Horning             10 Sheldon                      23.29a
6    Jacob Kelly               12 North Salem                  23.33a
3    Jason Thomas              11 Roseburg                     23.44a
4    Ben Ritchey               11 Summit                       23.51a
7    Josue Avilez              10 Central Linn                 23.62a
5    Nathan Lybarger           10 Summit                       23.66a
8    Mario Esqueda             12 Phoenix                      23.83a
9    Austin Neill              11 North Valley                 23.99a
10   Bracken Sharp             11 Grants Pass                  24.00a
11   Mason Pugsley             11 South Medford                24.06a
12   Logan Dean                12 Grants Pass                  24.11a
13   Calvin Park               10 South Eugene                 24.13a
14   Darron Fletcher           12 Henley                       24.26a
15   Gavin Marsonette           9 South Eugene                 24.34a
17   Scotland Mikkelsen        12 Klamath Union                24.45a
18   Sammy Elsdon              10 South Medford                24.60a
19   Riley Veritch             11 Grants Pass                  24.65a
20   Jordan Hannah              9 North Valley                 24.68a
21   Mathew Morawiec           11 Henley                       24.71a
22   Jay Martin                12 South Eugene                 24.75a
23   Alex Thomas               12 Klamath Union                24.89a
24   Jeremiah Wyne             12 Central Linn                 25.00a
25   James Stock                9 Sheldon                      25.20a
26   Aaron Pankowski           10 Phoenix                      25.45a
27   Quaid Walters             11 Ashland                      25.46a
28   Cody Brewster              9 South Umpqua                 25.80a
29   Isaac DeSantiago          10 Douglas                      26.31a
30   Makaya Ansari              9 Mazama                       26.42a
     Chance Wimberly           10 Douglas                         SCR
     Dakota Senger             10 South Umpqua                    SCR
     Xuefie Li                 11 Siuslaw                         SCR
     Peter Estrada             12 Churchill                       SCR
     Cole Thomas               12 Summit                          SCR


Boys 400 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Michael Wilson            11 Summit                       50.97a
2    Austin Baker              12 Douglas                      50.99a
3    Jacob Lowe                 9 South Medford                52.40a
4    Riley Veritch             11 Grants Pass                  52.47a
5    Henry West                10 South Eugene                 53.12a
9    Javier Mandera            12 Roseburg                     53.35a
11   Levi Holden               10 Roseburg                     53.62a
6    Morgan Crebbin            12 Klamath Union                54.02a
7    Spenser Schmidt           10 Churchill                    54.11a


Boys 400 Meters Prelims
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Austin Baker              12 Douglas                      50.00a
2    Henry West                10 South Eugene                 52.15a
5    Jacob Lowe                 9 South Medford                52.33a
3    Michael Wilson            11 Summit                       52.35a
6    Riley Veritch             11 Grants Pass                  52.45a
4    Jeremy Morse              12 Churchill                    52.48a
7    Spenser Schmidt           10 Churchill                    53.22a
8    Morgan Crebbin            12 Klamath Union                53.24a
10   Tarik Richardson          12 South Eugene                 53.39a
12   Grant Davis               10 South Medford                54.34a
13   Nicholas McKernan         12 Ashland                      54.72a
14   Jordan Thompson           12 Ashland                      55.15a
15   Houston Haber              9 Douglas                      55.17a
16   Mario Esqueda             12 Phoenix                      55.32a
17   Peter Helikson            10 South Eugene                 55.34a
18   Justice Morris            11 Klamath Union                55.74a
19   Curtis Neill              12 North Valley                 55.79a
20   James Stock                9 Sheldon                      56.36a
21   Dayton Skinner             9 Henley                       56.55a
22   Patrick Hamann             9 Summit                       57.37a
23   Daniel Stancliff          10 Mazama                       57.71a
24   Tyler Heth                11 North Valley                 57.71a
25   Anthony Hanseth            9 Mazama                     1:00.67a
26   Chance Unger              10 South Umpqua               1:00.79a
27   Kyle Simms                11 Central Linn               1:01.23a
     Curran Mendez             12 Sheldon                         SCR
     Harrison Leep             12 St Mary's                       SCR


Boys 400 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
     Sam Jackson               12 Ashland                        49.9
1    Michael Wilson            11 Summit                        50.73
1    Luke Hinz                 11 Summit                         51.6
1    Bradley Laubacher         12 Summit                        51.65
     Benjamin Jackson          12 Ashland                        52.5
     Franklin LimeMa           12 Ashland                        53.0
6    Jacob Lowe                 9 South Medford                  53.3
6    Mason Pugsley             11 South Medford                  53.8
6    Grant Davis               10 South Medford                  53.8
1    Nathan Guyer              12 Summit                        54.12
     Brenton Wileman           12 Ashland                        54.4
6    Travis Jantzer            12 South Medford                  54.6


Boys 800 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
8    Ben Rodriguez             10 Roseburg                    2:02.83
1    Andrew McCullough         10 South Eugene               2:04.35a
2    Jackson Fletcher          12 Sheldon                    2:06.00a
3    Alek Angeli               12 Klamath Union              2:08.54a
4    Spencer Clark             12 South Eugene               2:09.16a
15   Dylan Woodward            11 Roseburg                    2:10.74
5    Lee Lindley               12 North Salem                2:10.96a
6    Philip Todak              10 Phoenix                    2:11.29a
7    Lucas Crebbin             11 Klamath Union              2:11.54a
8    Kyle Radley               11 Sheldon                    2:11.89a
9    Dylan Weber               11 Churchill                  2:18.11a
10   Ethan Graham              11 Churchill                  2:18.48a
11   Josh Janssen              10 South Umpqua               2:19.08a
12   Cody Cline                10 Mazama                     2:28.73a
13   Loyal Roberts              9 North Valley               2:29.23a
14   Daniel Best               10 Central Linn               2:43.97a


Boys 800 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Hayden Schaffner          11 Siuslaw                     1:56.24
2    Luke Hinz                 11 Summit                      1:56.88
3    Travis Jantzer            12 South Medford               1:58.59
4    Max Hamilton              12 Phoenix                     1:59.23
5    Benjamin Jackson          12 Ashland                     1:59.26
6    Ryan Schmidt              12 Grants Pass                 1:59.95
7    Zach Holloway             12 Central Linn                2:02.43
9    Nico Spring               10 Bend                        2:03.02
10   Brian Schofield           11 Siuslaw                     2:04.03
11   Kyle Christmas            12 South Medford               2:05.00
12   Divine Jacobo             12 North Salem                 2:07.25
13   Sam Jackson               12 Ashland                     2:07.40
14   Brandon Weichers          12 Grants Pass                 2:07.47
16   Andrew Youngblood         11 North Valley                2:12.09


Boys 1500 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Matt Katibah              11 Phoenix                    4:13.25a
2    Daniel Ewing              12 Bend                       4:18.29a
3    Seth Campell               9 Siuslaw                    4:23.01a
4    Navarre Herrera           12 Ashland                    4:27.26a
5    Jacob Busald               9 Grants Pass                4:30.48a
6    Joe Coffey                11 Klamath Union              4:30.63a
7    Kaleb Wagner              12 Phoenix                    4:31.63a
8    Nathan Jordan             12 Grants Pass                4:32.38a
9    Justin Norris             11 Bend                       4:34.07a
10   Simon Batenhorst          11 Churchill                  4:38.97a
11   Zeb Amos                  10 North Valley               4:42.89a
12   Donovin Dunlap            10 South Umpqua               4:46.05a
13   Caleb Carlton              9 Klamath Union              4:46.66a
14   Ben Rist                  10 Central Linn               4:55.47a
15   Haedon Shields            12 Ashland                    5:02.10a
16   Cody Cline                10 Mazama                     5:05.67a
17   Austin Hunt               12 Douglas                    5:13.37a
18   Tanner Harris              9 Mazama                     5:15.93a
19   Josh Stratton             12 South Umpqua               5:43.12a


Boys 1500 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jackson Darland           11 Sheldon                     4:01.44
2    Eric Alldritt             11 Summit                      4:04.73
3    Samuel Naffziger          12 Summit                      4:04.79
4    Kenny Freeman             10 Roseburg                    4:05.69
5    Joe Holvey                12 South Eugene                4:06.04
6    Garrison Iams             12 Henley                      4:06.84
7    Mack Marbas               10 Siuslaw                     4:09.13
8    Jorge Rico                12 North Salem                 4:09.15
9    Joseph Ewers              12 Central Linn                4:12.08
10   Reilly Bloomer             9 South Eugene                4:17.15
11   Zack Selko                12 South Eugene                4:17.67
12   TJ Wright                 10 Sheldon                     4:24.06
13   Ethan Cannon              10 South Medford               4:25.25
14   Niko Tutland              11 South Medford               4:31.92
15   Julio Olmos                9 North Salem                 4:33.89
16   David Harker               9 Roseburg                    4:35.37


Boys 3000 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
13   John Talik                12 Roseburg                    9:13.56
1    James Bowlin              11 Summit                     9:27.95a
2    Alex Johnston             11 Sheldon                    9:33.82a
3    Alan Nielsen              12 Summit                     9:36.94a
4    Todd Delaney              11 Mazama                     9:41.50a
5    Victor Rios               12 Klamath Union              9:46.79a
6    Ross Dewberry             12 South Umpqua              10:03.07a
7    Travis Slack               9 South Medford             10:05.95a
8    Toby Dill                 10 Roseburg                  10:10.49a
9    Jonah Freedman            12 Ashland                   10:11.04a
10   Eric Stobbe               12 Grants Pass               10:15.65a
11   Randy Mena                 9 Phoenix                   10:18.82a
12   Donovin Dunlap            10 South Umpqua              10:37.84a
13   Cameron Merker            10 Grants Pass               10:39.96a
14   Louis McCoy               11 Bend                      10:40.59a
15   Chris Martin              10 St Mary's                 10:43.84a
16   Alejandro Lara            10 North Salem               11:05.11a


Boys 3000 Meters Run
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Brian Eimstad             12 South Eugene                8:47.86
2    Paul Adams                12 Mazama                      8:51.27
3    Zorg Loustalet            12 Henley                      8:54.32
4    Matthew Maton              9 Summit                      8:54.80
5    Matthew Campbell          11 Siuslaw                     8:56.46
6    Jack Wilson               12 South Eugene                8:57.61
7    Jonathan Cornish          11 North Valley                8:59.71
8    Joseph Ewers              12 Central Linn                9:06.45
9    Zach Holloway             12 Central Linn                9:09.80
10   Camden Stemple            11 South Medford               9:10.62
11   David Cornish             11 North Valley                9:11.00
12   Ben Harter                10 Sheldon                     9:11.39
14   William Chapin-Jones      11 South Eugene                9:18.91
15   Ramon Villa               12 North Salem                 9:23.30
16   Logan Herman              11 Tulelake                    9:38.38
17   Isaac Schaaf              12 Ashland                     9:47.56


Boys 110m Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Kodie Artner              12 South Medford                15.21a
2    Anthony Davis             12 North Salem                  15.41a
3    Mark LaCoste              11 Central Linn                 15.66a
4    Thomas Abbott             12 North Valley                 15.83a
5    William Butler            12 Summit                       16.23a
6    Sam Johnson               11 Henley                       16.65a
7    Tristan Mehlhaff          10 Sheldon                      16.81a
8    Zac Hannan                 9 Grants Pass                  17.23a
9    Max Osborn                12 Roseburg                     17.50a


Boys 110m Hurdles Prelims
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Kodie Artner              12 South Medford                15.57a
2    Anthony Davis             12 North Salem                  16.00a
3    William Butler            12 Summit                       16.25a
5    Mark LaCoste              11 Central Linn                 16.37a
6    Thomas Abbott             12 North Valley                 16.64a
7    Sam Johnson               11 Henley                       16.72a
4    Tristan Mehlhaff          10 Sheldon                      16.80a
8    Zac Hannan                 9 Grants Pass                  17.15a
10   Jacob Egan                11 Siuslaw                      17.72a
11   Tate Barnes                9 Central Linn                 17.87a
12   Chris Deley               12 Grants Pass                  18.09a
13   Neal Larson               12 Siuslaw                      18.17a
14   Josh Archer               10 North Salem                  18.20a
15   Cory Turk                 11 South Medford                18.34a
16   Thomas Lund               12 Klamath Union                18.47a
17   Dakota Johnson            10 South Umpqua                 18.90a
18   Sam Todahl                 9 Sheldon                      18.94a
19   John Saylor                9 South Eugene                 20.07a
20   Brent Finnell             11 Siuslaw                      20.71a
21   Josh Reed                  9 South Umpqua                 21.81a
     Liam Duncan                9 South Eugene                     DQ


Boys 300m Hurdles Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Kodie Artner              12 South Medford                39.45a
2    Michael Wilson            11 Summit                       40.36a
3    Ian Wurfl                 12 Ashland                      41.22a
4    Mark LaCoste              11 Central Linn                 41.56a
5    Nathan Guyer              12 Summit                       42.64a
6    Lawrence Potts            12 Grants Pass                  42.72a
7    Noah Kotler               12 St Mary's                    43.04a
12   Max Osborn                12 Roseburg                     44.18a
     Tyus Kuykendall           10 Sheldon                         SCR


Boys 300m Hurdles Prelims
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Mark LaCoste              11 Central Linn                 41.51a
2    Kodie Artner              12 South Medford                41.67a
3    Michael Wilson            11 Summit                       41.86a
5    Ian Wurfl                 12 Ashland                      41.87a
6    Nathan Guyer              12 Summit                       42.37a
7    Lawrence Potts            12 Grants Pass                  42.64a
8    Noah Kotler               12 St Mary's                    42.88a
4    Tyus Kuykendall           10 Sheldon                      43.09a
9    Tyler Butler              11 Klamath Union                43.11a
10   Ryan Trivett              11 Churchill                    43.94a
11   Neal Larson               12 Siuslaw                      44.13a
13   Anthony Davis             12 North Salem                  44.71a
14   Josh Archer               10 North Salem                  44.91a
15   Jacob Egan                11 Siuslaw                      45.14a
16   Tri Tran                  12 South Eugene                 45.33a
17   Thomas Lund               12 Klamath Union                45.48a
18   Zach Schneider            11 South Medford                45.64a
19   Taylor Tharp              10 Sheldon                      45.74a
20   Chris Deley               12 Grants Pass                  45.88a
21   Tyler Heth                11 North Valley                 46.66a
22   Brent Finnell             11 Siuslaw                      48.76a
23   Dakota Johnson            10 South Umpqua                 49.53a
24   Sean Duncan               11 Douglas                      50.56a
25   Josh Seal                 11 Mazama                       50.83a
     Nicholas DeSantiago       11 Douglas                         SCR
     Josh Reed                  9 South Umpqua                    SCR
     Liam Duncan                9 South Eugene                    SCR


Boys 4x100 Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Summit                       43.25a
2    South Medford                43.78a
3    Roseburg                     45.02a
4    South Eugene                 45.08a
5    Klamath Union                45.40a
6    North Valley                 45.88a
7    Douglas                      46.57a
     Ashland                         DNF


Boys 4x100 Relay Prelims
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Summit                       43.11a
2    South Medford                44.25a
3    Churchill                    44.68a
4    Roseburg                     44.90a
5    South Eugene                 45.03a
7    Klamath Union                45.17a
6    Ashland                      45.36a
8    Douglas                      45.37a
9    North Valley                 45.73a
10   Henley                       46.21a
11   Phoenix                      46.43a
12   South Umpqua                 47.28a
13   Mazama                       47.55a
     Sheldon                         SCR
     Central Linn                    SCR
     Grants Pass                      DQ


Boys 4x400 Relay Finals
==========================================
     Team                           Time
==========================================
1    Summit                     3:28.74a
2    Ashland                    3:29.89a
3    Siuslaw                    3:31.61a
4    Roseburg                   3:33.33a
5    South Eugene               3:34.94a
6    South Medford              3:35.75a
7    Klamath Union              3:37.13a
8    Grants Pass                3:39.03a
9    Henley                     3:40.38a
10   Douglas                    3:41.48a
11   Mazama                     3:42.13a
12   Central Linn               3:43.17a
13   Phoenix                    3:43.83a
14   North Valley               3:44.17a
     Sheldon                         SCR
     St Mary's                       SCR


Boys Shot Put Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jefferson Jarvis          12 Hidden Valley              59-04.50
2    Jacob Foutz               12 Sheldon                    55-03.50
3    Trever Walker             11 Central Linn               51-04.00
4    Nicholas Rea              12 Sheldon                    48-10.00
5    Matt Warren               12 Roseburg                   48'08.50
6    Skyler Phillips           11 Churchill                  48-00.00
7    Selmar Hutchins III       12 Roseburg                   46'02.00
8    Cody Toller               11 North Valley               46-00.50
9    Henry Asay                11 Sheldon                    46-00.50
10   Nicholas Hilton           12 Henley                     44-08.50
11   Trevor Duffy               9 South Umpqua               41-08.50
12   Lane Marsh                11 South Umpqua               41-06.00
13   Sam Lyon                  12 North Salem                41-03.00
14   Ronald Moriarty           12 Ashland                    40-04.50
15   Austin Shoopman           10 North Salem                40-00.50
16   Coleton Blair             12 Klamath Union              39-08.50
17   Tanner Dearing            12 Henley                     37-04.00
18   Nathan Phillips           11 South Umpqua               37-02.00
19   Anthony Davis             12 North Salem                36-08.00
20   Frankie Calzada           11 North Valley               36-00.00
21   Kyle Connors              11 Summit                     35-10.00
22   Kyle Barnes               12 Douglas                    35-07.00
23   D'Andre Seymour           12 Grants Pass                35-06.00
24   Drake Brennan             10 Grants Pass                35-05.00
25   Braxton Repman            11 South Medford              35-03.00
26   Sam Alvarado              11 Klamath Union              34-08.00
27   Cody Freel                12 St Mary's                  34-01.50
28   Tanten Rhoads             10 Central Linn               33-04.00
29   James Simmons             11 Douglas                    33-01.00
30   Kyle Anderson              9 South Medford              32-02.50
31   Cody Holden               10 Phoenix                    30-08.50
32   Ron Rose                  10 Mazama                     29-07.00
33   Gary Rose                 12 Mazama                     28-04.50
     Austin Arthur             11 Summit                           ND


Boys Discus Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Jacob Foutz               12 Sheldon                      174-11
2    Jefferson Jarvis          12 Hidden Valley                173-07
3    Trever Walker             11 Central Linn                 146-05
4    Selmar Hutchins III       12 Roseburg                     141'08
5    Nicholas Rea              12 Sheldon                      140-03
6    Nicholas Hilton           12 Henley                       138-06
7    Tanner Davies             10 Sheldon                      133-04
8    Cody Toller               11 North Valley                 125-07
9    Hayden Matlock            11 South Medford                124-05
10   Nathan Phillips           11 South Umpqua                 123-10
11   Andrew Tupper             12 Churchill                    121-00
12   Ronald Moriarty           12 Ashland                      118-00
13   Anthony Davis             12 North Salem                  116-06
14   Trevor Duffy               9 South Umpqua                 114-01
15   Skyler Phillips           11 Churchill                    109-10
16   Braxton Repman            11 South Medford                109-07
17   David Culbertson          12 Douglas                      108-11
18   Cameron Fisher            11 Roseburg                     107'04
19   Vaughn Vallejos            9 Klamath Union                107-02
20   Larry Nedelec              9 North Salem                  106-07
21   Cody Holden               10 Phoenix                      103-10
22   Drake Brennan             10 Grants Pass                  102-09
23   Dustin Lyda               12 North Valley                 102-06
24   Julian Fabrick            11 South Eugene                 101-07
25   Scott Richter              9 St Mary's                    101-05
26   Cody Freel                12 St Mary's                    100-08
27   D'Andre Seymour           12 Grants Pass                   99-08
28   Matt Warren               12 Roseburg                      98-08
29   Kyle Barnes               12 Douglas                       97-06
30   Coleton Blair             12 Klamath Union                 91-11
31   Tre Sweeney               11 Summit                        89-09
32   Tanner Dearing            12 Henley                        84-10
33   Dakota Jeppsen            11 Central Linn                  83-09
34   Gary Rose                 12 Mazama                        82-06
35   Austin Arthur             11 Summit                        78-04
36   Eddie Medina               9 Mazama                        63-08


Boys Javelin Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Selmar Hutchins III       12 Roseburg                     179'04
2    Jeremiah Rusk             12 North Valley                 172-04
3    Logan Dean                12 Grants Pass                  162-06
4    Luke Allender             12 Sheldon                      159-11
5    Calvin Aylward            10 Summit                       156-10
6    Taylor Tharp              10 Sheldon                      155-03
7    Colton Dunham             12 Roseburg                     153'11
8    Nathan Phillips           11 South Umpqua                 151-11
9    Austin Hutchins           10 Roseburg                     148'00
10   Santana Tadlock           10 North Salem                  144-02
11   Tristen Edwards           10 South Medford                141-07
12   Tanner Dearing            12 Henley                       140-10
13   Brian Chalkley            11 Sheldon                      139-04
14   John Johnson              12 Siuslaw                      138-09
15   Jaron Carpenter           12 Mazama                       136-06
16   Merritt Barber            10 Summit                       134-05
17   Bobby Cheely              11 North Valley                 133-09
18   Nicolai Luce              11 Klamath Union                131-02
19   Lane Marsh                11 South Umpqua                 131-00
20   Jordan Walle              11 Klamath Union                130-10
21   Jose Deras                10 Phoenix                      129-08
22   Drake Brennan             10 Grants Pass                  128-11
23   Andrew Boggs              12 Central Linn                 127-02
24   Joel Goin                 11 South Medford                125-11
25   Connor Still              10 South Eugene                 125-08
26   Franklin LimeMa           12 Ashland                      125-04
27   Ronald Moriarty           12 Ashland                      122-08
28   Cody Freel                12 St Mary's                    120-01
29   Pedro Rivera              12 Phoenix                      115-05
29   Kyle Bobbitt              10 North Salem                  115-05
31   Tyler Shultz              11 Central Linn                 108-07
32   Josh Seal                 11 Mazama                        91-09
33   Ryan Davidson             11 St Mary's                     77-06
     Dylan Cade                11 North Salem                      ND


Boys High Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Bradley Laubacher         12 Summit                      6-06.00
2    Trevor Garrard            12 Mazama                      6-00.00
3    Cason George              12 Roseburg                    5'10.00
4    Austin Cunningham         10 North Salem                 5-10.00
5    Chad Bell                  9 Del Norte                   5-08.00
5    Erik Jung                 12 Douglas                     5-08.00
7    Kaizer Gillispie           9 South Medford               5-08.00
8    Aramis Heiss              11 Central Linn                5-08.00
9    JJ Chirnside              11 North Valley                5-08.00
9    Tanner Trailer            12 Henley                      5-08.00
9    Noah Kotler               12 St Mary's                   5-08.00
9    Rob Stalford               9 North Valley                5-08.00
13   Noah Martinmaas            9 North Salem                 5-06.00
13   Zach Avant                10 South Medford               5-06.00
13   Izaiah Rasmussen          10 Sheldon                     5-06.00
16   Nicolai Luce              11 Klamath Union               5-04.00
17   Bobby Mitchell            10 Klamath Union               5-02.00
17   Jesse Webb                 9 Roseburg                    5'02.00
17   Makaya Ansari              9 Mazama                      5-02.00
     Sam Todahl                 9 Sheldon                          NH
     Edwin Farley               9 South Eugene                     NH
     Dustin Harrah              9 Grants Pass                      NH


Boys Pole Vault Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Joel Johnson              10 Bend                       13-06.00
2    Camden Stoddard           10 Bend                       13-06.00
3    John Johnson              12 Siuslaw                    12-00.00
4    Jason Bergold             11 Roseburg                   12'00.00
5    Nicolai Luce              11 Klamath Union              11-06.00
6    Austin Morgan             11 South Medford              11-00.00
7    Brandon Vaughan           11 Ashland                    11-00.00
8    Jaron Carpenter           12 Mazama                     11-00.00
8    Mike McIntyre             12 Henley                     11-00.00
10   Coleman Schaefer          11 Summit                     11-00.00
10   Dirks Mathias             12 Mazama                     11-00.00
12   Sam Johnson               11 Henley                     10-06.00
13   Sean Duncan               11 Douglas                     9-00.00
13   Colby Burgess             10 South Umpqua                9-00.00
15   Calvin Roberts            11 St Mary's                   8-06.00
     Nate Derby                11 South Umpqua                     NH
     Erik Jung                 12 Douglas                          NH
     Nick Wogan                12 Klamath Union                    NH
     Billy Jones                9 Siuslaw                          NH
     Zack Moffitt              11 Roseburg                        SCR
     Dallas Fagen              11 Bend                             NH
     Matt Bishir               10 North Valley                     DQ
     Liam Lucas                10 North Valley                     NH
     Alex Perez                10 Churchill                        NH


Boys Long Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    Ben Ritchey               11 Summit                     21-03.50
2    Spenser Schmidt           10 Churchill                  21-00.50
3    Darby Wright              12 Sheldon                    20-11.00
4    William Butler            12 Summit                     20-05.25
5    Billy Jones                9 Siuslaw                    19-10.00
6    Nathan Vosika             11 Douglas                    19-05.50
7    Aramis Heiss              11 Central Linn               19-04.00
8    Samier Waqar              11 South Eugene               19-04.00
9    Dylan Strempel            11 Grants Pass                19-03.25
10   Hayden Saparto            10 South Medford              19-02.50
11   Brandon Rosche            12 Grants Pass                19-00.00
12   Tyler Butler              11 Klamath Union              18-11.50
13   Kyle Larson               11 South Medford              18-11.00
14   Robert Pyatt              11 North Salem                18-09.00
15   Weston LaMora             11 Churchill                  18-08.50
16   Quaid Walters             11 Ashland                    18-06.50
17   Dylan Cade                11 North Salem                18-01.75
18   Rob Stalford               9 North Valley               18-01.50
19   Jason Thomas              11 Roseburg                   18-01.00
20   Jordan Hannah              9 North Valley               18-00.75
21   Olin Mincher              11 Douglas                    17-07.00
22   Dirks Mathias             12 Mazama                     17-06.50
22   Jonathon Munoz            10 Klamath Union              17-06.50
24   Dallas Fagen              11 Bend                       17-06.25
25   John Johnson              12 Siuslaw                    17-03.50
26   Tate Barnes                9 Central Linn               17-00.75
27   Landon Sterkel            12 South Eugene               17-00.50
28   Josh Reed                  9 South Umpqua               16-09.50
29   Jesse Webb                 9 Roseburg                   16-08.00
30   Austin Stepp              10 South Umpqua               16-00.00
     Troy Grove                11 Sheldon                         SCR


Boys Triple Jump Finals
======================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Time
======================================================================
1    William Butler            12 Summit                     42-08.00
2    Robert Pyatt              11 North Salem                41-10.00
3    Kyle Larson               11 South Medford              41-05.00
4    Sterling Snyder           12 Mazama                     41-00.00
5    Brandon Rosche            12 Grants Pass                40-03.50
6    Jacob Egan                11 Siuslaw                    39-10.00
7    Sam Lyon                  12 North Salem                39-08.00
8    Austin Cunningham         10 North Salem                39-03.50
9    Trevor Garrard            12 Mazama                     39-01.00
10   Tommy Bocchi              12 Klamath Union              38-09.50
11   Avery Waggoner             9 Sheldon                    38-08.00
12   Nicolai Luce              11 Klamath Union              38-04.00
13   Weston LaMora             11 Churchill                  37-11.00
14   Kaizer Gillispie           9 South Medford              37-06.00
15   Jacob Miller              10 Roseburg                   37'02.50
16   Sean Duncan               11 Douglas                    37-01.50
17   Justin Hornsby            10 Grants Pass                37-00.50
18   Samier Waqar              11 South Eugene               36-11.00
18   Cason George              12 Roseburg                   36-11.00
20   Austin Stepp              10 South Umpqua               36-03.50
21   Jordan Hannah              9 North Valley               36-03.00
22   Izaiah Rasmussen          10 Sheldon                    36-00.50
23   Dakota Johnson            10 South Umpqua               35-09.00
24   Olin Mincher              11 Douglas                    35-06.75
25   Landon Sterkel            12 South Eugene               35-00.00
26   Douglas Dahl               9 North Valley               33-07.00
27   Ben Rist                  10 Central Linn               32-06.25