Girls 100 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jordan Luker 12 Grants Pass 13.03a
2 Taylor Boyer 12 Thurston 13.05a
3 Svea Bahre 11 Crater 13.07a
4 Caity Jobanek 11 Thurston 13.19a
5 Kayla Talbert 11 North Medford 13.21a
6 Elizabeth Prevedello 9 Sheldon 13.25a
7 Mtima Richardson 10 South Eugene 13.31a
8 Bailey Bascom 9 Crater 13.47a
14 Brianna Brennan 11 Roseburg 13.69a
18 Cali Tovey 11 Roseburg 14.09a
Girls 100 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Taylor Boyer 12 Thurston 13.03a
2 Jordan Luker 12 Grants Pass 13.11a
3 Caity Jobanek 11 Thurston 13.21a
4 Elizabeth Prevedello 9 Sheldon 13.26a
4 Svea Bahre 11 Crater 13.26a
7 Mtima Richardson 10 South Eugene 13.30a
6 Kayla Talbert 11 North Medford 13.39a
8 Bailey Bascom 9 Crater 13.42a
9 Grace Pinckney 9 South Eugene 13.50a
9 Amanda Murray 11 North Medford 13.50a
11 Tiffany Barrett 10 Grants Pass 13.59a
12 Kathryn Hostkoetter 11 Grants Pass 13.63a
13 Blair Shanklin-Rice 12 South Medford 13.65a
15 Meaghan Ellis 12 Sheldon 13.81a
16 Andrea Gosman 9 Roseburg 13.94a
17 Caitlin Murphy 11 South Eugene 14.03a
19 Madison Edwards 9 Sheldon 14.32a
20 Emily Smith 10 South Medford 15.00a
Girls 200 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Aliyah Gallup 11 Thurston 25.96a
2 Tierra Barrett 11 Grants Pass 26.08a
3 Kelly Audiss 12 Roseburg 26.32a
4 Taylor Boyer 12 Thurston 26.88a
5 Bailey Bascom 9 Crater 26.97a
6 Jordan Luker 12 Grants Pass 27.01a
7 Carmen Mejia 11 South Medford 27.16a
8 Svea Bahre 11 Crater 27.53a
Girls 200 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Aliyah Gallup 11 Thurston 26.03a
2 Tierra Barrett 11 Grants Pass 26.51a
4 Taylor Boyer 12 Thurston 26.74a
5 Carmen Mejia 11 South Medford 26.93a
3 Kelly Audiss 12 Roseburg 26.95a
6 Bailey Bascom 9 Crater 27.23a
7 Jordan Luker 12 Grants Pass 27.44a
8 Svea Bahre 11 Crater 27.48a
9 Tiffany Barrett 10 Grants Pass 27.52a
10 Elizabeth Prevedello 9 Sheldon 27.63a
11 Grace Pinckney 9 South Eugene 27.70a
12 Blair Shanklin-Rice 12 South Medford 27.92a
13 Caity Jobanek 11 Thurston 27.97a
14 Olyvia Fox 9 Roseburg 28.10a
15 Halie Walker 9 Crater 28.16a
16 Brianna Brennan 11 Roseburg 28.26a
17 Anna MacArthur 12 South Eugene 28.27a
18 Bryn Hemsley 11 South Eugene 28.39a
19 Elise Whisler 9 Sheldon 28.50a
20 Lael Smith 10 South Medford 29.08a
21 Kayla Talbert 11 North Medford 29.10a
22 Madison Edwards 9 Sheldon 29.25a
Girls 400 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tierra Barrett 11 Grants Pass 56.95a
2 Kelly Audiss 12 Roseburg 57.64a
3 Aliyah Gallup 11 Thurston 58.02a
4 Carmen Mejia 11 South Medford 58.14a
5 Rachele Bedsole 11 Grants Pass 59.67a
6 Lauren Clay 9 Sheldon 1:00.97a
7 Geneva Lehnert 9 Sheldon 1:02.00a
8 Halie Walker 9 Crater 1:03.61a
17 Madison Holborow 9 Roseburg 1:09.07a
Girls 400 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Carmen Mejia 11 South Medford 59.25a
2 Tierra Barrett 11 Grants Pass 59.76a
4 Aliyah Gallup 11 Thurston 59.98a
3 Kelly Audiss 12 Roseburg 1:00.01a
5 Lauren Clay 9 Sheldon 1:00.16a
6 Rachele Bedsole 11 Grants Pass 1:00.84a
7 Geneva Lehnert 9 Sheldon 1:01.20a
8 Halie Walker 9 Crater 1:02.70a
9 Anna MacArthur 12 South Eugene 1:02.79a
10 Molly Mulhollen 11 North Medford 1:03.71a
11 Olyvia Fox 9 Roseburg 1:04.25a
12 Lael Smith 10 South Medford 1:05.10a
13 Elise Whisler 9 Sheldon 1:05.14a
14 Shelby Higinbotham 12 Crater 1:05.23a
15 Katie Tolbert 11 Thurston 1:05.70a
16 Nora Elam 11 South Eugene 1:05.91a
Girls 400 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
Kelly Audiss 12 Roseburg 57.25
Carmen Mejia 11 South Medford 58.1
Lauren Morgan 12 South Medford 59.2
Kimberly Solberg 10 Roseburg 60.7
Sarah Kapple 11 South Medford 61.2
Andee Ritter 9 South Medford 61.8
Olyvia Fox 9 Roseburg 62.4
Breanna Hennricks 11 Roseburg 63.57
Girls 800 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Paige Kouba 12 South Eugene 2:14.82a
2 Sara Tsai 9 South Eugene 2:16.46a
3 Lauren Morgan 12 South Medford 2:18.12a
4 Jasmyn Andrews 12 Crater 2:18.88a
5 Phacelia Cramer 9 South Eugene 2:26.92a
6 Danielle Girard 10 Sheldon 2:26.96a
7 Stefani Ritter 10 South Medford 2:30.97a
8 Macie Gale 11 Thurston 2:36.52a
Amanda Allen 10 Roseburg dnc
Girls 800 Meters Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sara Tsai 9 South Eugene 2:21.69a
2 Lauren Morgan 12 South Medford 2:23.94a
4 Jasmyn Andrews 12 Crater 2:24.95a
3 Paige Kouba 12 South Eugene 2:24.98a
7 Phacelia Cramer 9 South Eugene 2:27.95a
5 Danielle Girard 10 Sheldon 2:28.06a
8 Macie Gale 11 Thurston 2:30.60a
6 Stefani Ritter 10 South Medford 2:31.29a
9 Kimberly Solberg 10 Roseburg 2:31.59a
10 Brooke Blacksmith 9 Grants Pass 2:32.12a
11 Breanna Hennricks 11 Roseburg 2:33.30a
12 Alexa Scharf 10 Crater 2:34.35a
13 Stefanee Tolner 10 South Medford 2:37.97a
14 Brandie Carsley 11 Grants Pass 2:40.41a
15 McKenzie Maffett 10 Grants Pass 2:40.86a
16 Mackenzie Barron 9 Sheldon 2:44.10a
17 Hayley Girod 11 Roseburg 2:46.43a
18 Paige Berriochoa 9 Crater 2:48.45a
19 Anne Regali 9 Sheldon 2:50.90a
Girls 1500 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sara Tsai 9 South Eugene 4:40.07a
2 Erin Clark 11 South Eugene 4:40.57a
3 Sarah Hastings 12 Crater 4:43.61a
4 Maggie Schmaedick 11 Sheldon 4:47.49a
5 Gracie Tostenson 10 Crater 4:48.40a
6 Sarah Kapple 11 South Medford 4:48.73a
7 Phacelia Cramer 9 South Eugene 4:58.13a
8 Kayla Parsons 12 South Medford 5:01.09a
9 Kelsi Klotter 12 Sheldon 5:01.51a
10 Lela Stemple 9 South Medford 5:13.18a
11 Macie Gale 11 Thurston 5:15.05a
12 Tori Sigel 10 Grants Pass 5:15.89a
13 Maci Jokumsen 9 Grants Pass 5:17.56a
14 Megan Hastings 10 Crater 5:18.55a
15 Jessica Pettegrew-Sam 10 North Medford 5:26.20a
16 Kimberly Solberg 10 Roseburg 5:26.21a
17 Lilly Bain 10 Grants Pass 5:43.84a
18 Alexandra Reiling 12 Sheldon 5:43.95a
19 Lauren Jaworski 11 Roseburg 6:08.72a
20 Hayley Girod 11 Roseburg 6:25.02a
Girls 3000 Meters Run
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Maggie Schmaedick 11 Sheldon 10:05.85a
2 Paige Kouba 12 South Eugene 10:07.67a
3 Erin Clark 11 South Eugene 10:07.97a
4 Sarah Hastings 12 Crater 10:08.89a
5 Gracie Tostenson 10 Crater 10:28.58a
6 Sarah Kapple 11 South Medford 10:45.39a
7 Kayla Parsons 12 South Medford 11:06.01a
8 Lela Stemple 9 South Medford 11:12.58a
9 Kelsi Klotter 12 Sheldon 11:13.37a
10 Genevieve Brandt 11 South Eugene 11:22.27a
11 Maci Jokumsen 9 Grants Pass 11:24.23a
12 Megan Hastings 10 Crater 11:34.23a
13 Tori Sigel 10 Grants Pass 11:49.19a
14 Haylee Wallace 11 Grants Pass 12:05.11a
15 McKenzie Hinson 10 Thurston 12:20.85a
16 Jessica Pettegrew-Sam 10 North Medford 12:30.86a
Girls 100m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Madison Whitfield 11 South Eugene 15.03a
2 Amber Black 12 North Medford 15.14a
3 Madison Cavens 12 Roseburg 15.31a
4 Heather Perry 12 Grants Pass 15.80a
5 Hannah Leatham 11 Sheldon 16.37a
6 Andrea Theriau 10 Grants Pass 16.52a
7 Andee Ritter 9 South Medford 17.13a
8 Shelby Owen 12 Crater 17.60a
11 Breanna Hennricks 11 Roseburg 17.71a
15 Kylie Braack 12 Roseburg 18.12a
Girls 100m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Amber Black 12 North Medford 15.47a
2 Heather Perry 12 Grants Pass 15.70a
4 Madison Cavens 12 Roseburg 15.73a
3 Madison Whitfield 11 South Eugene 15.77a
5 Hannah Leatham 11 Sheldon 16.50a
5 Shelby Owen 12 Crater 16.50a
7 Andrea Theriau 10 Grants Pass 16.83a
8 Andee Ritter 9 South Medford 17.32a
9 Telsche Munson 11 North Medford 17.33a
10 Maddie Tergesen 10 South Eugene 17.48a
12 Amanda Klingel 12 Grants Pass 17.73a
13 Abby Forrest 10 Thurston 17.99a
14 Daschel Franz 11 South Eugene 18.08a
16 Arianna Bowen 11 Crater 18.22a
17 Mary Smith 11 South Medford 18.32a
18 MacKenzie Mendez 9 Sheldon 19.44a
Girls 300m Hurdles Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Halley Folsom 9 North Medford 45.21a
2 Shelby Owen 12 Crater 45.81a
3 Andrea Theriau 10 Grants Pass 46.73a
4 Hannah Leatham 11 Sheldon 47.37a
5 Andee Ritter 9 South Medford 48.00a
6 Amber Black 12 North Medford 49.88a
7 Maddie Tergesen 10 South Eugene 50.61a
8 Heather Perry 12 Grants Pass 51.31a
Girls 300m Hurdles Prelims
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Halley Folsom 9 North Medford 46.30a
2 Andrea Theriau 10 Grants Pass 47.24a
3 Heather Perry 12 Grants Pass 48.56a
4 Hannah Leatham 11 Sheldon 48.88a
5 Andee Ritter 9 South Medford 49.07a
6 Shelby Owen 12 Crater 49.15a
7 Amber Black 12 North Medford 49.43a
8 Maddie Tergesen 10 South Eugene 49.91a
9 Madison Cavens 12 Roseburg 50.84a
10 Paige Berriochoa 9 Crater 52.22a
11 Daschel Franz 11 South Eugene 54.29a
12 Mary Smith 11 South Medford 54.47a
13 MacKenzie Mendez 9 Sheldon 56.92a
14 Kylie Braack 12 Roseburg 58.84a
Abby Forrest 10 Thurston NT
Katelyn Rasmussen 11 Sheldon NT
Girls 4x100 Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 Grants Pass 49.50a
2 Thurston 49.89a
3 Crater 50.38a
4 Sheldon 50.65a
5 North Medford 50.79a
6 South Eugene 51.78a
7 South Medford 52.28a
Roseburg DQ
Girls 4x400 Relay Finals
==========================================
Team Time
==========================================
1 South Medford 4:00.37a
2 Grants Pass 4:01.57a
3 Roseburg 4:03.57a
4 Crater 4:12.38a
5 Sheldon 4:21.07a
6 North Medford 4:26.39a
7 Thurston 4:41.95a
South Eugene DQ
Girls Shot Put Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Ami Wick 12 Sheldon 40-06.25
2 Alix Young 12 Crater 35-08.50
3 Rachel Picknell 12 Roseburg 35-07.50
4 Ali Wick 12 Sheldon 35-03.00
5 Emily Cutting 12 South Medford 32-03.50
6 Tiffanie Chapman 12 Thurston 32-03.00
7 Gabrielle Kearney 9 Roseburg 31-08.25
8 Brittani Conrad 12 Grants Pass 31-08.00
9 Kristin Clark 12 Sheldon 31-06.50
10 Adriann Martin 12 Roseburg 31-06.00
11 Kristina Clark 10 Grants Pass 29-11.00
12 Jordan Rogers 10 South Medford 27-11.50
13 Amanda Boechler 9 South Eugene 27-10.25
14 Tiffany Jones 11 Thurston 27-07.75
15 Krystal Koopman 12 Thurston 27-05.75
16 Sydney Rivera 10 South Eugene 22-03.75
Lizzie Hager 12 South Eugene DQ
Girls Discus Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rachel Picknell 12 Roseburg 129'06
2 Ali Wick 12 Sheldon 106-08
3 Emily Cutting 12 South Medford 105-05
4 Ami Wick 12 Sheldon 104-07
5 Lizzie Hager 12 South Eugene 103-02
6 Lindi Bradford 11 Thurston 98-07
7 Kristina Clark 10 Grants Pass 94-00
8 Amanda Boechler 9 South Eugene 91-00
9 Tiffanie Chapman 12 Thurston 88-06
10 Krystal Koopman 12 Thurston 86-03
11 Sara Maffett 10 Grants Pass 85-10
12 Adriann Martin 12 Roseburg 84-06
13 Rebekah Galick 10 Sheldon 83-04
14 Brittani Conrad 12 Grants Pass 79-07
15 Alix Young 12 Crater 77-02
16 Gabrielle Kearney 9 Roseburg 73-02
17 Rylee James 11 South Eugene 64-02
Girls Javelin Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Gabrielle Kearney 9 Roseburg 133'10
2 Adriann Martin 12 Roseburg 124'10
3 Kristina Clark 10 Grants Pass 124-09
4 Sara Maffett 10 Grants Pass 121-00
5 Alesha Major 12 North Medford 115-01
6 Kayla Johnston 10 Thurston 103-04
7 Ami Wick 12 Sheldon 102-01
8 Meg Jackson 9 Roseburg 101'00
9 Courtney Villagrana 12 Crater 90-02
10 Taylor Nunez 10 South Medford 89-11
11 Sammie Jackson 10 South Eugene 78-08
12 Jordan Rogers 10 South Medford 77-09
Girls High Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Katie Evans 10 South Eugene 5-03.00
2 Hannah Leatham 11 Sheldon 5-02.00
3 Madison Whitfield 11 South Eugene 5-02.00
4 Geneva Lehnert 9 Sheldon 5-00.00
5 Amanda Klingel 12 Grants Pass 4-11.00
6 Halley Folsom 9 North Medford 4-10.00
7 Kenzie Weston 11 Thurston 4-10.00
8 Mikayla Murphy 12 North Medford 4-08.00
8 Tory Heldt 12 South Eugene 4-08.00
10 Olyvia Fox 9 Roseburg 4'04.00
11 Megan Johnson 10 South Medford 4-02.00
Taylor Knauss 9 Crater NH
Stefenie Griggs 11 Roseburg NH
Girls Pole Vault Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Julianne Quinn 10 South Eugene 9-06.00
2 Marialice Rowland 11 South Eugene 9-06.00
3 Svea Bahre 11 Crater 9-03.00
4 Shelby Cobb 11 Crater 9-00.00
5 Boni Yraguen 12 Roseburg 9'00.00
6 Mary Smith 11 South Medford 8-06.00
7 Sophie Jackson 12 South Eugene 8-00.00
8 Haley Randall 11 Thurston 8-00.00
9 Anna Mastrandrea 9 Sheldon 7-06.00
9 Saige Gombart 10 Roseburg 7'06.00
9 Kenya Hokanson 9 Crater 7-06.00
9 Kaye Ayran 12 Grants Pass 7-06.00
13 Cali Tovey 11 Roseburg 7'00.00
Girls Long Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Aliyah Gallup 11 Thurston 17-05.50
2 Kristin Clark 12 Sheldon 17-05.25
3 Lauren Clay 9 Sheldon 16-07.50
4 Emily Carlson 11 North Medford 16-04.00
5 Elizabeth Prevedello 9 Sheldon 15-09.50
6 Taylor Boyer 12 Thurston 15-08.25
7 Andrea Gosman 9 Roseburg 15'06.00
8 Arianna Bowen 11 Crater 15-01.25
9 Joanna Galli 10 Grants Pass 14-09.50
10 Kathryn Hostkoetter 11 Grants Pass 14-08.75
11 Ashlee Mcfall 11 North Medford 14-04.50
12 Lenora Huynh-Watkins 9 South Eugene 14-03.25
13 Linmei Amaya 10 Crater 14-02.25
13 Paige Gerhard 11 Crater 14-02.25
15 Brandie Carsley 11 Grants Pass 14-01.00
16 Megan Johnson 10 South Medford 13-08.25
17 Chloe Smith 10 South Medford 13-07.00
18 Mackenzie Shannon 10 South Eugene 12-03.50
19 Kathryn Pitts 11 Roseburg 11-06.50
Girls Triple Jump Finals
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kristin Clark 12 Sheldon 36-01.50
2 Halley Folsom 9 North Medford 34-05.25
3 Geneva Lehnert 9 Sheldon 34-04.50
4 Kathryn Pitts 11 Roseburg 33'07.25
5 Madison Whitfield 11 South Eugene 33-07.00
6 Katie Evans 10 South Eugene 33-05.25
7 Amber Black 12 North Medford 33-05.25
8 Kenzie Weston 11 Thurston 33-02.00
9 Arianna Bowen 11 Crater 32-08.75
10 Joanna Galli 10 Grants Pass 32-06.50
11 Katie Tolbert 11 Thurston 32-04.25
12 Stefenie Griggs 11 Roseburg 31'05.50
13 Heather Perry 12 Grants Pass 31-04.25
14 Lenora Huynh-Watkins 9 South Eugene 31-02.00
15 Paige Gerhard 11 Crater 31-01.25
16 Andrea Gosman 9 Roseburg 31-01.00
17 Briana Bruhn 11 Thurston 30-11.25
18 Megan Johnson 10 South Medford 30-08.75
19 Brandie Carsley 11 Grants Pass 30-08.50
20 Chloe Smith 10 South Medford 29-02.50
21 Taylor Knauss 9 Crater 28-06.50
22 Meaghan Ellis 12 Sheldon 28-05.25