Women's 100 Meters Top↑
print
100 Meters Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -0.1
1. 1 McClung, Madison JR-3 Western Oregon 12.78 -
2. 2 Ambus, Jahzelle Lane CC 12.87 -
3. 3 Campbell, Shanai JR-3 Western Oregon 12.89 -
4. 4 Aken-Pagdilao, Kelli JR-3 Pacific (Ore.) 13.04 -
5. 6 Hellesto, Audrey SO-2 Western Oregon 13.10 -
6. 10 Taylor, Alexis Unattached 13.48 -
7. 20 Mouser, Shawna SW Oregon CC 13.94 -
100 Meters Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 0.2
1. 5 Rosen, Ayla UO Running Club 13.09 -
2. 7 Roberts, Carmela FR-1 Willamette 13.16 -
3. 8 Taylor, Audrey FR-1 Willamette 13.37 -
4. 9 Choukalos, Katey SR-4 Oregon Tech 13.41 -
5. 11 Damo, Alexis FR-1 Pacific (Ore.) 13.49 -
6. 12 Bernard, Ashland FR-1 Willamette 13.55 -
7. 16 Tuffey, Sarah JR-3 Pacific (Ore.) 13.85 -
100 Meters Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 0.1
1. 13 Davis, Jamika Siskiyous 13.56 -
2. 14 Cayetano, Shannelle FR-1 Oregon Tech 13.59 -
3. 15 Ariola, Mariah SO-2 Pacific (Ore.) 13.74 -
4. 18 Palmer, Hayley SO-2 Pacific (Ore.) 13.91 -
5. 19 Yamamoto, Dawne FR-1 Pacific (Ore.) 13.92 -
6. 22 Rictor, Hayley FR-1 Pacific (Ore.) 14.30 -
100 Meters Heat 4
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 0.4
1. 17 Arnold, Danielle Siskiyous 13.90 -
2. 21 Koos, Ariel FR-1 Oregon Tech 14.23 -
3. 23 Czmowski, Jessica Central Oregon CC 15.28 -
Women's 200 Meters Top↑
print
200 Meters Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 0.8
1. 1 Hellesto, Audrey SO-2 Western Oregon 26.75 -
2. 3 Crumpler, Mariah JR-3 Western Oregon 27.02 -
3. 4 Aken-Pagdilao, Kelli JR-3 Pacific (Ore.) 27.08 -
4. 6 Taylor, Alexis Unattached 27.83 -
5. 9 Beeson, Bailey FR-1 Western Oregon 28.22 -
6. 12 Damo, Alexis FR-1 Pacific (Ore.) 28.54 -
200 Meters Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: +0.0
1. 2 Goacher, Jennifer Siskiyous 26.86 -
2. 8 Tuffey, Emily SO-2 Pacific (Ore.) 27.97 -
3. 13 Choukalos, Katey SR-4 Oregon Tech 28.55 -
4. 14 Ariola, Mariah SO-2 Pacific (Ore.) 28.56 -
5. 18 Tuffey, Sarah JR-3 Pacific (Ore.) 28.96 -
6. 19 Cayetano, Shannelle FR-1 Oregon Tech 28.97 -
7. 21 Mouser, Shawna SW Oregon CC 29.34 -
200 Meters Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 1.0
1. 5 Taylor, Audrey FR-1 Willamette 27.54 -
2. 7 Bernard, Ashland FR-1 Willamette 27.84 -
3. 11 Palmer, Hayley SO-2 Pacific (Ore.) 28.49 -
4. 16 Yamamoto, Dawne FR-1 Pacific (Ore.) 28.71 -
5. 22 Rictor, Hayley FR-1 Pacific (Ore.) 29.54 -
6. 24 Bruder, Kylee SW Oregon CC 30.13 -
7. 25 Agena, Cyan FR-1 Pacific (Ore.) 30.16 -
8. 26 Anderson, Stephanie FR-1 Pacific (Ore.) 30.89 -
200 Meters Heat 4
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 2.6
1. 10 Davis, Jamika Siskiyous 28.36 -
2. 15 Applegate, Shaneesa Lane CC 28.67 -
3. 17 Waugh, Katie JR-3 Oregon Tech 28.78 -
4. 20 Arnold, Danielle Siskiyous 29.06 -
5. 23 Pfaff, Holly SW Oregon CC 29.73 -
6. 27 Czmowski, Jessica Central Oregon CC 32.01 -
Women's 400 Meters Top↑
print
400 Meters Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 1 Tims, Jalen Unattached 58.78 -
2. 2 Church, Allie Lane CC 59.28 -
3. 3 Beeson, Bailey FR-1 Western Oregon 1:00.69 -
4. 4 Goacher, Jennifer Siskiyous 1:01.20 -
5. 5 Crumpler, Mariah JR-3 Western Oregon 1:02.65 -
6. 6 Grimstad, Jacey Lane CC 1:02.96 -
400 Meters Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 7 Taylor, Ashley JR-3 Western Oregon 1:05.84 -
2. 8 Cihak, Marysha UO Running Club 1:06.57 -
3. 9 Pineda, Jacqueline SW Oregon CC 1:13.39 -
4. 10 Czmowski, Jessica Central Oregon CC 1:13.42 -
Women's 800 Meters Top↑
print
800 Meters Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 1 Waugh, Katie JR-3 Oregon Tech 2:19.71 -
2. 2 Freeby, Michaela SO-2 Willamette 2:22.61 -
3. 3 Matchett, Mary SO-2 Oregon Tech 2:24.35 -
4. 5 Leaf, Jenny JR-3 Western Oregon 2:27.14 -
5. 7 Anderson, Nicole SO-2 Western Oregon 2:29.43 -
6. 9 Meler, Holly SO-2 Western Oregon 2:29.84 -
7. 10 Ostrander, Taylor FR-1 Willamette 2:30.26 -
8. 13 Wright, Amanda SR-4 Western Oregon 2:34.74 -
800 Meters Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 4 Schafer, Natalie FR-1 Western Oregon 2:25.96 -
2. 6 Pettibone, Sam Unattached 2:29.42 -
3. 8 Earthman, Lauren UO Running Club 2:29.56 -
4. 11 Harris, Blair Lane CC 2:31.60 -
5. 12 Miller, Martina UO Running Club 2:32.10 -
6. 14 Phillips, Amanda Unattached 2:35.92 -
7. 15 Gunderson, Heidi FR-1 Oregon Tech 2:38.97 -
8. 16 Olsen, Tiffany Unattached 2:44.01 -
9. 17 Derric, Ashley SW Oregon CC 2:45.06 -
Women's 1500 Meters Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. Phillips, Amanda Unattached 4:47.16 -
2. Baldovino, Ashley FR-1 Oregon Tech 4:53.50 -
3. Schreiber, Rachel SO-2 Pacific (Ore.) 4:53.77 -
4. Freeby, Michaela SO-2 Willamette 4:54.61 -
5. Marinello, Annette SO-2 Willamette 4:57.69 -
6. Anderson, Nicole SO-2 Western Oregon 5:01.13 -
7. Ostrander, Taylor FR-1 Willamette 5:01.16 -
8. Thane, Lindsay UO Running Club 5:03.39 -
9. Farnan, Juliet FR-1 Willamette 5:04.37 -
10. Ginley-Hidinger, Nicole UO Running Club 5:05.86 -
11. Pettibone, Jill Run Portland 5:07.60 -
12. Schafer, Natalie FR-1 Western Oregon 5:08.80 -
13. Costin, Rhonda Unattached 5:09.22 -
14. Bressler, Hannah FR-1 Willamette 5:09.45 -
15. Wright, Amanda SR-4 Western Oregon 5:11.39 -
16. Davis, Sidney FR-1 Pacific (Ore.) 5:15.12 -
17. Wilson, Macaulay Lane CC 5:16.57 -
18. Brouillard, Elissa FR-1 Oregon Tech 5:18.64 -
19. Parsons, Kayla FR-1 Oregon Tech 5:20.56 -
20. Earthman, Lauren UO Running Club 5:25.42 -
21. Gunderson, Heidi FR-1 Oregon Tech 5:39.75 -
22. Hunt, Tracey SW Oregon CC 5:47.38 -
23. Derric, Ashley SW Oregon CC 5:56.02 -
Women's 3000 Meters Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. Stuckey, Stephanie FR-1 Western Oregon 10:23.14 -
2. Phillips, Amanda Unattached 10:23.56 -
3. Gordon, Renee UO Running Club 10:30.32 -
4. Thane, Lindsay UO Running Club 10:56.67 -
5. Pettibone, Jill Run Portland 10:57.94 -
6. Baldovino, Ashley FR-1 Oregon Tech 11:16.54 -
7. Matchett, Mary SO-2 Oregon Tech 11:26.31 -
8. Rushing, Jaclyn UO Running Club 11:27.36 -
9. Pettibone, Sam Unattached 11:37.29 -
10. Brouillard, Elissa FR-1 Oregon Tech 11:46.52 -
11. Lucero, Lara SO-2 Western Oregon 11:47.41 -
12. Costin, Rhonda Unattached 11:48.10 -
13. Martin, Lisa Lane CC 11:50.04 -
14. Jackson, Laura Central Oregon CC 12:03.25 -
15. Parsons, Kayla FR-1 Oregon Tech 12:19.31 -
16. Hunt, Tracey SW Oregon CC 12:38.05 -
Women's 100 Hurdles Top↑
print
100 Hurdles Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -1.5
1. 1 Hallock, Kara Lane CC 15.03 -
2. 2 Applegate, Shaneesa Lane CC 15.18 -
3. 3 Pappel, Rochelle Lane CC 15.19 -
4. 5 Bond, Molly SO-2 Willamette 16.79 -
5. 9 Rogers, Brittni Unattached 17.52 -
6. 11 Sayer, Shelby JR-3 Western Oregon 17.71 -
100 Hurdles Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -1.6
1. 4 Clark, Kristin Lane CC 16.23 -
2. 6 Baldree, Meesha Unattached 16.96 -
3. 7 Tooze, Maylea SO-2 Western Oregon 17.35 -
4. 8 Laible, Rebecca SO-2 Western Oregon 17.51 -
5. 12 Kalugin, Katie SO-2 Willamette 18.00 -
6. 15 Hill, Natasha SW Oregon CC 18.41 -
100 Hurdles Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -2.0
1. 10 Head, Gabrielle Lane CC 17.54 -
2. 13 Castle, Alysa SO-2 Oregon Tech 18.29 -
3. 14 Agena, Cyan FR-1 Pacific (Ore.) 18.40 -
4. 16 Pfaff, Holly SW Oregon CC 18.94 -
5. 17 Schell, Morgan SW Oregon CC 21.22 -
6. 18 Anderson, Stephanie FR-1 Pacific (Ore.) 29.51 -
Women's 400 Hurdles Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. Hallock, Kara Lane CC 1:07.55 -
2. Pappel, Rochelle Lane CC 1:10.25 -
3. DeHaas, Larissa SR-4 Willamette 1:11.22 -
4. Rogers, Brittni Unattached 1:12.34 -
5. Baldree, Meesha Unattached 1:13.90 -
6. Hallyburton, Chloe SR-4 Pacific (Ore.) 1:14.93 -
7. Castle, Alysa SO-2 Oregon Tech 1:24.20 -
Women's 4 x 400 Relay Top↑
print
PLACE TEAM SQUAD ATHLETES TIME SCORE
1. Lane CC A Jahzelle Ambus, Macaulay Wilson, Jacey Grimstad, Allie Church 4:05.64 -
2. Unattached A 4:17.00 -
3. Pacific (Ore.) A Emily Tuffey, Sarah Tuffey, Kelli Aken-Pagdilao, Mariah Ariola 4:17.99 -
4. Oregon Tech A Mary Matchett, Shannelle Cayetano, Ashley Baldovino, Katie Waugh 4:20.72 -
5. Pacific (Ore.) B Hayley Palmer, Rachel Schreiber, Sidney Davis, Chloe Hallyburton 4:30.10 -
6. Siskiyous A Jennifer Goacher, Chazarae Gaspar, Jamika Davis, Katie Mcintyre 4:31.64 -
7. Lane CC B Gabrielle Head, Blair Harris, Kristin Clark, Shaina Zollman 4:31.75 -
8. Oregon Tech B Heidi Gunderson, Katey Choukalos, Kayla Parsons, Elissa Brouillard 4:35.29 -
Women's High Jump Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. Bowton, Maya FR-1 Willamette 1.60m 5' 3" -
2. Laible, Rebecca SO-2 Western Oregon 1.55m 5' 1" -
3. Hallock, Kara Lane CC 1.55m 5' 1" -
4. Huddleston, Mackenzie FR-1 Pacific (Ore.) 1.50m 4' 11" -
5. Northrup, Kelsa SW Oregon CC 1.50m 4' 11" -
6. Pfaff, Holly SW Oregon CC 1.50m 4' 11" -
7. Bruder, Kylee SW Oregon CC 1.50m 4' 11" -
8. Cihak, Marysha UO Running Club 1.50m 4' 11" -
9. Link, Meghan SO-2 Western Oregon 1.45m 4' 9" -
10. Hallyburton, Chloe SR-4 Pacific (Ore.) 1.45m 4' 9" -
11. Pappel, Rochelle Lane CC 1.45m 4' 9" -
12. Hill, Natasha SW Oregon CC NH NH -
Women's Pole Vault Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. Cayetano, Shannelle FR-1 Oregon Tech 3.36m 11' 0.25" -
2. Noga, Janelle Unattached 3.26m 10' 8.25" -
3. Hazel, Becca FR-1 Western Oregon 3.01m 9' 10.5" -
4. Jensen, Anna Lane CC 2.86m 9' 4.5" -
5. Walsh, Colleen Unattached 2.86m 9' 4.5" -
6. Chung, Shina FR-1 Pacific (Ore.) 2.71m 8' 10.75" -
7. Bowton, Maya FR-1 Willamette 2.71m 8' 10.75" -
8. Bruder, Kylee SW Oregon CC 2.71m 8' 10.75" -
9. Johnson, Katie SO-2 Pacific (Ore.) NH NH -
Women's Long Jump Top↑
print
Long Jump Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE WIND
1. 1 Clark, Kristin Lane CC 5.34m 17' 6.25" - -1.8
2. 2 Applegate, Shaneesa Lane CC 5.28m 17' 4" - -1.8
3. 3 Choukalos, Katey SR-4 Oregon Tech 5.27m 17' 3.5" - -2.1
4. 4 Ahern, Elisa SO-2 Willamette 4.99m 16' 4.5" - -1.9
5. 5 Zollman, Shaina Lane CC 4.82m 15' 9.75" - -1.0
6. 6 Tooze, Maylea SO-2 Western Oregon 4.71m 15' 5.5" - -3.3
7. 12 Ottomano, Taylor JR-3 Willamette 4.41m 14' 5.75" - -2.8
Long Jump Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE WIND
1. 7 Hill, Natasha SW Oregon CC 4.62m 15' 2" - -1.6
2. 8 Koos, Ariel FR-1 Oregon Tech 4.59m 15' 0.75" - -1.4
3. 9 Mouser, Shawna SW Oregon CC 4.51m 14' 9.75" - -2.2
4. 10 Bond, Molly SO-2 Willamette 4.49m 14' 8.75" - -2.4
5. 11 Northrup, Kelsa SW Oregon CC 4.48m 14' 8.5" - -0.7
6. 13 Schell, Morgan SW Oregon CC 4.14m 13' 7" - -0.8
7. Rosen, Ayla UO Running Club ND ND -
Women's Triple Jump Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE WIND
1. Ahern, Elisa SO-2 Willamette 11.37m 37' 3.75" - 0.3
2. Laible, Rebecca SO-2 Western Oregon 11.23m 36' 10.25" - -0.1
3. Zollman, Shaina Lane CC 11.04m 36' 2.75" - 1.1
4. Kelley, Roberta SR-4 Pacific (Ore.) 10.18m 33' 4.75" - 1.4
5. Gaspar, Chazarae Siskiyous 10.12m 33' 2.5" - 0.9
6. Ottomano, Taylor JR-3 Willamette 10.08m 33' 1" - -0.3
7. Koos, Ariel FR-1 Oregon Tech 9.86m 32' 4.25" - 0.5
8. Schell, Morgan SW Oregon CC 8.56m 28' 1" - 1.1
Women's Shot Put Top↑
print
Shot Put Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 1 Conditt, Kassie JR-3 Oregon Tech 13.09m 42' 11.5" -
2. 2 Collier, Emmi FR-1 Western Oregon 12.52m 41' 1" -
3. 3 Wilson, Leah Lane CC 12.36m 40' 6.75" -
4. 4 Seaman, Madison Lane CC 12.08m 39' 7.75" -
5. 5 Culdeauser, Jamila SW Oregon CC 11.46m 37' 7.25" -
6. 6 Zablan, Kaimi Lane CC 11.19m 36' 8.5" -
7. 7 Cook, Allison SO-2 Western Oregon 11.15m 36' 7" -
8. 8 Lankster, Nneeka SW Oregon CC 10.69m 35' 1" -
9. 9 Yamada, Kylie FR-1 Pacific (Ore.) 10.10m 33' 1.75" -
10. 10 Wright, Jossalyn SO-2 Willamette 10.09m 33' 1.25" -
11. 11 Engstrom, Kelsey SO-2 Willamette 9.95m 32' 7.75" -
12. 12 Johnston, Marci FR-1 Southern Oregon 9.91m 32' 6.25" -
Shot Put Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 13 Davidson, Sara FR-1 Pacific (Ore.) 9.78m 32' 1" -
2. 14 Irving, Ayla FR-1 Western Oregon 9.74m 31' 11.5" -
3. 15 Black, Ayesha JR-3 Western Oregon 9.43m 30' 11.25" -
4. 16 Ulher, Amiee SW Oregon CC 9.04m 29' 8" -
5. 17 Rock, Katie FR-1 Pacific (Ore.) 8.49m 27' 10.25" -
6. 18 Tooze, Maylea SO-2 Western Oregon 8.35m 27' 4.75" -
7. 19 Chaboneau, Laura SW Oregon CC 8.18m 26' 10" -
8. 20 Pfaff, Holly SW Oregon CC 8.00m 26' 3" -
9. 21 Buckles, Breanne Siskiyous 7.92m 26' 0" -
10. 22 Bruder, Kylee SW Oregon CC 6.92m 22' 8.5" -
11. 23 Hill, Natasha SW Oregon CC 5.54m 18' 2.25" -
Women's Discus Top↑
print
Discus Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 1 Seaman, Madison Lane CC 39.64m 130' 1" -
2. 2 Wright, Jossalyn SO-2 Willamette 35.80m 117' 5" -
3. 4 Wilson, Leah Lane CC 33.70m 110' 7" -
4. 6 Person, Hanna Lane CC 32.97m 108' 2" -
5. 9 Conditt, Kassie JR-3 Oregon Tech 29.91m 98' 1" -
6. 11 Newton, Nikki SO-2 Western Oregon 29.59m 97' 1" -
7. 12 Davidson, Sara FR-1 Pacific (Ore.) 27.48m 90' 2" -
8. 17 Johnston, Marci FR-1 Southern Oregon 22.25m 73' 0" -
9. Zablan, Kaimi Lane CC ND ND -
Discus Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 3 Lankster, Nneeka SW Oregon CC 34.13m 112' 0" -
2. 5 Culdeauser, Jamila SW Oregon CC 33.25m 109' 1" -
3. 7 Collier, Emmi FR-1 Western Oregon 31.17m 102' 3" -
4. 8 Engstrom, Kelsey SO-2 Willamette 31.04m 101' 10" -
5. 10 Townsend, Jameka FR-1 Willamette 29.65m 97' 3" -
6. 13 Thorp, Kaeleigh SO-2 Willamette 27.42m 89' 11" -
7. 14 Ulher, Amiee SW Oregon CC 25.43m 83' 5" -
8. 15 Yamada, Kylie FR-1 Pacific (Ore.) 24.98m 81' 11" -
9. 16 Rock, Katie FR-1 Pacific (Ore.) 24.15m 79' 3" -
Women's Hammer Top↑
print
Hammer Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 1 Person, Hanna Lane CC 44.41m 145' 8" -
2. 2 Greenberg, Taryn SO-2 Willamette 40.30m 132' 3" -
3. 4 Engstrom, Kelsey SO-2 Willamette 39.78m 130' 6" -
4. 5 Cook, Allison SO-2 Western Oregon 36.92m 121' 1" -
5. 6 Thorp, Kaeleigh SO-2 Willamette 36.21m 118' 9" -
6. 7 Zablan, Kaimi Lane CC 34.68m 113' 9" -
7. 8 Collier, Emmi FR-1 Western Oregon 34.57m 113' 5" -
8. 10 Black, Ayesha JR-3 Western Oregon 33.94m 111' 4" -
9. 11 Seaman, Madison Lane CC 32.12m 105' 4" -
10. 14 Johnston, Marci FR-1 Southern Oregon 28.96m 95' 0" -
11. 17 Buckles, Breanne Siskiyous 27.70m 90' 10" -
Hammer Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 3 Wilson, Leah Lane CC 40.07m 131' 5" -
2. 9 Wright, Jossalyn SO-2 Willamette 34.29m 112' 6" -
3. 12 Irving, Ayla FR-1 Western Oregon 30.58m 100' 4" -
4. 13 Lankster, Nneeka SW Oregon CC 30.31m 99' 5" -
5. 15 Chaboneau, Laura SW Oregon CC 28.27m 92' 9" -
6. 16 Newton, Nikki SO-2 Western Oregon 28.08m 92' 1" -
7. 18 Davidson, Sara FR-1 Pacific (Ore.) 25.97m 85' 2" -
8. 19 Culdeauser, Jamila SW Oregon CC 23.76m 77' 11" -
9. 20 Ulher, Amiee SW Oregon CC 18.77m 61' 7" -
10. 21 Rock, Katie FR-1 Pacific (Ore.) 17.26m 56' 7" -
Women's Javelin Top↑
print
Javelin Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 1 Swanson, Joelle SO-2 Oregon Tech 40.44m 132' 8" -
2. 2 Townsend, Jameka FR-1 Willamette 38.76m 127' 2" -
3. 3 Waite, Taylor FR-1 Western Oregon 36.80m 120' 9" -
4. 4 Wetherell, Emily FR-1 Western Oregon 32.91m 108' 0" -
5. 5 Huddleston, Mackenzie FR-1 Pacific (Ore.) 30.35m 99' 7" -
6. 6 Head, Gabrielle Lane CC 29.72m 97' 6" -
7. 7 Johnson, Shannon SO-2 Pacific (Ore.) 28.34m 93' 0" -
8. 8 Toyas, Anna JR-3 Pacific (Ore.) 28.15m 92' 4" -
Javelin Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 9 Ulher, Amiee SW Oregon CC 25.59m 83' 11" -
2. 10 Bruder, Kylee SW Oregon CC 24.49m 80' 4" -
3. 11 Schell, Morgan SW Oregon CC 23.82m 78' 2" -
4. 12 Pfaff, Holly SW Oregon CC 20.67m 67' 10" -
5. 13 Johnson, Katie SO-2 Pacific (Ore.) 20.17m 66' 2" -
6. 14 Buckles, Breanne Siskiyous 17.54m 57' 6" -
7. 15 Hill, Natasha SW Oregon CC 16.79m 55' 1" -
8. Gaspar, Chazarae Siskiyous ND ND -
Men's 100 Meters Top↑
print
100 Meters Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -0.2
1. 1 Guthrie, Terry Unattached 10.90 -
2. 2 Lowery, Jemiel Unattached 11.05 -
3. 3 Howard, Jeff FR-1 Western Oregon 11.09 -
4. 4 Leedham, Bryce FR-1 Western Oregon 11.09 -
5. 6 Ake, Justin Unattached 11.23 -
6. 7 Jones, Dylan FR-1 Willamette 11.27 -
7. 8 Hamming, Dylan Unattached 11.28 -
8. 11 Rodriguez, Gabriel Unattached 11.38 -
100 Meters Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: +0.0
1. 5 Watts, Tyran Siskiyous 11.18 -
2. 9 Luetjen, Chris JR-3 Willamette 11.28 -
3. 12 Boozer, Carlton Siskiyous 11.42 -
4. 13 Haley, Jullian FR-1 Willamette 11.43 -
5. 20 Phillips, Ty SO-2 Western Oregon 11.88 -
100 Meters Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 0.7
1. 10 Paparella, Matt FR-1 Willamette 11.33 -
2. 14 Dodier, Matthew SO-2 Pacific (Ore.) 11.50 -
3. 15 Thomas, Tyler JR-3 Western Oregon 11.51 -
4. 16 Williams, Sam Siskiyous 11.56 -
5. 17 Dyles, Darian Siskiyous 11.64 -
6. 24 Yarngo, Noel Central Oregon CC 11.93 -
7. 31 Ferrell, Nathan FR-1 Pacific (Ore.) 12.43 -
100 Meters Heat 4
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 1.0
1. 18 Moore, Joey Siskiyous 11.83 -
2. 21 Wagner, Daniel SO-2 Pacific (Ore.) 11.89 -
3. 22 McCoy, Marcus Siskiyous 11.89 -
4. 23 Azevedo, Heron JR-3 Pacific (Ore.) 11.90 -
5. 25 Beam, Cody Siskiyous 12.08 -
6. 27 Manere, Mason FR-1 Oregon Tech 12.16 -
7. 29 Hardie, Garrett FR-1 Western Oregon 12.18 -
100 Meters Heat 5
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 1.0
1. 19 Jorgensen, Erik Unattached 11.88 -
2. 26 Moore, Ellery Siskiyous 12.10 -
3. 28 Saccareccia, Nick UO Running Club 12.16 -
4. 30 Holland, John Siskiyous 12.22 -
5. 32 Girod, Andrew UO Running Club 12.53 -
6. 33 Cottrell, Philly Siskiyous 13.26 -
7. 34 Steiner, Ranjit UO Running Club 16.57 -
Men's 200 Meters Top↑
print
200 Meters Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -0.3
1. 1 Guthrie, Terry Unattached 22.11 -
2. 2 Howard, Jeff FR-1 Western Oregon 22.30 -
3. 3 Watts, Tyran Siskiyous 22.57 -
4. 5 Lowery, Jemiel Unattached 22.90 -
5. 7 Zane, Michael SO-2 Pacific (Ore.) 23.12 -
6. 8 Thomas, Tyler JR-3 Western Oregon 23.26 -
7. 14 Haley, Jullian FR-1 Willamette 23.75 -
200 Meters Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 3.4
1. 4 Fiechtner, Tom JR-3 Willamette 22.78 -
2. 6 Williams, Sam Siskiyous 22.90 -
3. 11 Valente, Sean JR-3 Pacific (Ore.) 23.41 -
4. 13 Dodier, Matthew SO-2 Pacific (Ore.) 23.41 -
5. 15 Wilson, Spencer SO-2 Pacific (Ore.) 23.82 -
6. 18 Phillips, Ty SO-2 Western Oregon 24.06 -
200 Meters Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 2.7
1. 9 Boozer, Carlton Siskiyous 23.37 -
2. 10 Garrard, Trevor Unattached 23.40 -
3. 19 Pappas, Conner FR-1 Pacific (Ore.) 24.08 -
4. 20 Braunschweig, Josh FR-1 Oregon Tech 24.18 -
5. 26 Barrantes, Ben JR-3 Western Oregon 24.59 -
200 Meters Heat 4
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -0.9
1. 16 Gravatt, Philip UO Running Club 24.00 -
2. 21 LaCoste, Jarret Siskiyous 24.29 -
3. 22 Kirkland, Zach Central Oregon CC 24.45 -
4. 23 McCoy, Marcus Siskiyous 24.53 -
5. 25 Moore, Joey Siskiyous 24.58 -
6. 27 Yarngo, Noel Central Oregon CC 24.77 -
7. 28 Manere, Mason FR-1 Oregon Tech 25.20 -
8. 33 Moore, Ellery Siskiyous 26.05 -
200 Meters Heat 5
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 0.6
1. 11 Koford, Aaron JR-3 Pacific (Ore.) 23.41 -
2. 17 Dyles, Darian Siskiyous 24.02 -
3. 24 Benton-Ferguson, Michael Siskiyous 24.57 -
4. 29 Holland, John Siskiyous 25.46 -
5. 30 Wery, Robert UO Running Club 25.61 -
6. 34 Beam, Cody Siskiyous 26.31 -
200 Meters Heat 6
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: 1.7
1. 31 Girod, Andrew UO Running Club 25.72 -
2. 32 Kelley, David FR-1 Pacific (Ore.) 25.95 -
3. 35 Cottrell, Philly Siskiyous 26.95 -
4. 36 Chavez, Jeff Central Oregon CC 30.46 -
5. 37 Steiner, Ranjit UO Running Club 34.77 -
Men's 400 Meters Top↑
print
400 Meters Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 1 Fiechtner, Tom JR-3 Willamette 50.89 -
2. 2 Valente, Sean JR-3 Pacific (Ore.) 51.80 -
3. 3 Garrard, Trevor Unattached 52.14 -
4. 5 Lemak, Stefan FR-1 Pacific (Ore.) 52.50 -
5. 7 Wilson, Spencer SO-2 Pacific (Ore.) 52.84 -
400 Meters Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 4 Oshiro-Atabay, Trey SO-2 Pacific (Ore.) 52.36 -
2. 6 Stern, Walter UO Running Club 52.74 -
3. 10 Braunschweig, Josh FR-1 Oregon Tech 54.41 -
4. 11 Pappas, Conner FR-1 Pacific (Ore.) 55.31 -
5. 15 Kirkland, Zach Central Oregon CC 56.14 -
6. 16 Barrantes, Ben JR-3 Western Oregon 56.33 -
400 Meters Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 8 Everetts, Curtis SO-2 Western Oregon 53.90 -
2. 9 Fagan, Max Siskiyous 54.26 -
3. 12 LaCoste, Jarret Siskiyous 55.63 -
4. 13 Marroquin, Sergio Lane CC 55.71 -
5. 14 Valenciano, Sergio Oregon State Running Club 56.08 -
400 Meters Heat 4
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 17 Benton-Ferguson, Michael Siskiyous 56.55 -
2. 18 Tripp, Bradley SW Oregon CC 58.14 -
3. 19 Chavez, Jeff Central Oregon CC 1:07.31 -
Men's 800 Meters Top↑
print
800 Meters Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 2 Roy, Alan FR-1 Western Oregon 1:57.62 -
2. 4 Kingstad, Kit JR-3 Willamette 1:58.33 -
3. 5 Naffziger, Sam FR-1 Western Oregon 1:58.45 -
4. 6 Garcia, Conner UO Running Club 1:59.02 -
5. 8 Baker, Austin Lane CC 1:59.39 -
6. 9 Swanson, Daniel SO-2 Willamette 1:59.57 -
7. 11 Larson, Neal Lane CC 2:01.59 -
8. 16 Fields, Codey Lane CC 2:06.49 -
9. 19 Schreiner-McGraw, Jeff SO-2 Willamette 2:07.44 -
800 Meters Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 1 Armstrong, Beau UO Running Club 1:57.04 -
2. 3 Krahenbuhl, Kyle UO Running Club 1:57.97 -
3. 7 Wagner, Andrew UO Running Club 1:59.17 -
4. 10 Ferris, James Oregon State Running Club 2:00.49 -
5. 12 Joyce, Parris FR-1 Willamette 2:02.17 -
6. 13 Rennaker, Quinn Oregon State Running Club 2:02.54 -
7. 15 Hennricks, Joe Lane CC 2:04.73 -
8. 20 Petewon, Weston Unattached 2:08.47 -
800 Meters Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 14 Mc Donald, Cody SW Oregon CC 2:04.25 -
2. 17 Shirey, Nathan FR-1 Oregon Tech 2:06.68 -
3. 18 Blanco, Mat FR-1 Oregon Tech 2:06.91 -
4. 21 Gaddini, Gino Oregon State Running Club 2:13.03 -
5. 22 Kirkland, Zach Central Oregon CC 2:13.23 -
6. 23 Vinoray, Devin FR-1 Willamette 2:13.99 -
Men's 1500 Meters Top↑
print
1500 Meters Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 1 Rennaker, Holden Oregon State Running Club 4:00.30 -
2. 2 McLauchlan, Robert UO Running Club 4:02.34 -
3. 3 Campbell, Casey UO Running Club 4:02.36 -
4. 4 Wagner, Andrew UO Running Club 4:04.77 -
5. 5 Adams, Paul FR-1 Oregon Tech 4:07.25 -
6. 6 Hanna, Josh FR-1 Western Oregon 4:09.72 -
7. 7 Gaddini, Mario Oregon State Running Club 4:09.94 -
8. 8 Holloway, Zach FR-1 Western Oregon 4:10.82 -
9. 9 Sherman, David Unattached 4:11.26 -
10. 10 Anheluk, Riley FR-1 Western Oregon 4:12.22 -
11. 11 Patrick, Caleb Lane CC 4:12.44 -
12. 12 Castillo, Yonny FR-1 Willamette 4:12.92 -
13. 13 Garcia, Conner UO Running Club 4:13.56 -
14. 13 Jones, Ryan UO Running Club 4:13.56 -
15. 16 Puentes, Theo Lane CC 4:17.36 -
16. 18 Craddock, Max JR-3 Willamette 4:18.56 -
17. 23 Conrad, Nathan FR-1 Willamette 4:28.20 -
1500 Meters Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 15 Garlitz, Kirby JR-3 Oregon Tech 4:15.08 -
2. 17 Chase, Russel SW Oregon CC 4:18.39 -
3. 19 Mc Donald, Cody SW Oregon CC 4:18.93 -
4. 20 Matthies, Hunter FR-1 Willamette 4:22.34 -
5. 21 Blanco, Mat FR-1 Oregon Tech 4:26.07 -
6. 22 McDermott, Anthony UO Running Club 4:26.94 -
7. 24 Shirey, Nathan FR-1 Oregon Tech 4:28.38 -
8. 25 Gaddini, Gino Oregon State Running Club 4:29.53 -
9. 26 Davis, Drake Unattached 4:31.67 -
10. 27 Kallevig, Ivan UO Running Club 4:32.71 -
11. 28 Decker, Shelby FR-1 Willamette 4:34.69 -
12. 29 Jimenez, Ruben SW Oregon CC 4:36.86 -
13. 30 Francisco, Josh Oregon State Running Club 4:37.68 -
14. 31 Logan, Andrew UO Running Club 4:38.18 -
15. 32 Peterson, Henry UO Running Club 4:42.19 -
16. 33 Garcia, Benny Oregon State Running Club 4:45.07 -
17. 34 Gabaldon, Marcus SW Oregon CC 4:46.76 -
18. 35 Rodriguez, Eddie Oregon State Running Club 4:54.98 -
Men's 3000 Meters Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. Campbell, Casey UO Running Club 8:41.46 -
2. Rennaker, Holden Oregon State Running Club 8:43.67 -
3. McLauchlan, Robert UO Running Club 8:45.11 -
4. Adams, Paul FR-1 Oregon Tech 8:51.77 -
5. Berkner, Jacob Unattached 8:55.75 -
6. Velasco, Javier Lane CC 8:57.36 -
7. Bailey, Matt UO Running Club 8:59.88 -
8. Jones, Ryan UO Running Club 9:03.45 -
9. Garlitz, Kirby JR-3 Oregon Tech 9:11.83 -
10. Kershner, Trenton Lane CC 9:29.20 -
11. Gaddini, Mario Oregon State Running Club 9:31.61 -
12. Jensen, Andrew Central Oregon CC 9:39.25 -
13. Jahn, Corbyn SR-4 Oregon Tech 9:46.55 -
14. mahnesmith, jason Unattached 9:47.29 -
15. Chapman, Kyle FR-1 Western Oregon 9:49.13 -
16. Schwarz, Sam Oregon State Running Club 9:59.88 -
17. Kallevig, Ivan UO Running Club 10:01.70 -
18. Shimamoto, Connor UO Running Club 10:06.72 -
19. Gabaldon, Marcus SW Oregon CC 10:20.60 -
20. Chase, Russel SW Oregon CC 10:22.98 -
21. Francisco, Josh Oregon State Running Club 10:25.11 -
22. Marquez, Martin Central Oregon CC 10:32.98 -
23. Crompton, Sean FR-1 Oregon Tech 10:51.18 -
24. Flanagan-Caldwell, Breck Central Oregon CC 10:57.48 -
Men's 110 Hurdles Top↑
print
110 Hurdles Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -1.3
1. 1 McGetrick, Sean Unattached 15.73 -
2. 2 Rhodes, Kody JR-3 Western Oregon 15.75 -
3. 3 Hunker, Michael SR-4 Pacific (Ore.) 15.84 -
4. 4 Wagner, Daniel SO-2 Pacific (Ore.) 16.07 -
5. 5 Robinson, Kevin SW Oregon CC 16.16 -
6. 7 Needham, Alexander Lane CC 16.24 -
7. 8 Gaines, Eric JR-3 Western Oregon 16.37 -
110 Hurdles Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -2.0
1. 6 Yarngo, Noel Central Oregon CC 16.19 -
2. 9 Murray, Jacob SO-2 Oregon Tech 16.72 -
3. 10 Robertson, Jake Unattached 16.97 -
4. 11 Allen, Adam FR-1 Oregon Tech 17.02 -
5. 12 Padilla, Anthony FR-1 Oregon Tech 17.06 -
6. 13 Ferrell, Nathan FR-1 Pacific (Ore.) 17.29 -
7. 15 Inge, Isarael Lane CC 17.83 -
8. 17 Bentz, Paul Lane CC 18.98 -
110 Hurdles Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE WIND: -0.6
1. 14 Koford, Aaron JR-3 Pacific (Ore.) 17.37 -
2. 16 Miyakawa, Yasunobu FR-1 Willamette 17.83 -
3. 18 Park, Tyler JR-3 Oregon Tech 19.04 -
4. 19 Kelley, David FR-1 Pacific (Ore.) 21.40 -
Men's 400 Hurdles Top↑
print
400 Hurdles Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 1 Gaines, Eric JR-3 Western Oregon 57.04 -
2. 2 McGetrick, Sean Unattached 57.06 -
3. 5 Needham, Alexander Lane CC 57.92 -
4. 12 Hunker, Michael SR-4 Pacific (Ore.) 1:00.04 -
5. 17 Inge, Isarael Lane CC 1:10.80 -
400 Hurdles Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 3 Wester, Stan SO-2 Western Oregon 57.54 -
2. 4 Trask, Zach FR-1 Western Oregon 57.65 -
3. 7 Merritt, Matt SR-4 Willamette 58.77 -
4. 10 Fagan, Max Siskiyous 59.48 -
5. 13 Robinson, Kevin SW Oregon CC 1:00.67 -
6. 14 Murray, Jacob SO-2 Oregon Tech 1:02.88 -
400 Hurdles Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM TIME SCORE
1. 6 Wagner, Daniel SO-2 Pacific (Ore.) 57.97 -
2. 8 Ferrell, Nathan FR-1 Pacific (Ore.) 59.11 -
3. 9 Allen, Adam FR-1 Oregon Tech 59.25 -
4. 11 Smith, Devon FR-1 Willamette 59.66 -
5. 15 Valenciano, Sergio Oregon State Running Club 1:03.14 -
6. 16 Park, Tyler JR-3 Oregon Tech 1:04.06 -
Men's 4 x 400 Relay Top↑
print
4 x 400 Relay Heat 1
Heat Place OVERALL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SCORE
1. 1 Lane CC A Codey Fields, Diego Gonzalez, Joe Hennricks, Austin Baker 3:25.94 -
2. 2 Pacific (Ore.) A Spencer Wilson, Sean Valente, Stefan Lemak, Trey Oshiro-Atabay 3:29.41 -
3. 4 Western Oregon A Zach Trask, Stan Wester, Curtis Everetts, Riley Anheluk 3:34.56 -
4. 5 Unattached A 3:35.27 -
5. 6 Pacific (Ore.) B Michael Hunker, Heron Azevedo, Daniel Wagner, Conner Pappas 3:36.12 -
6. 7 Siskiyous A Tyran Watts, Carlton Boozer, Sam Williams, Max Fagan 3:36.70 -
7. 9 Oregon Tech A Jacob Murray, Tyler Park, Adam Allen, Josh Braunschweig 3:41.63 -
8. 13 Siskiyous B Michael Benton-Ferguson, Aaron Williams, Marcus McCoy, Darian Dyles 4:00.35 -
4 x 400 Relay Heat 2
Heat Place OVERALL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SCORE
1. 3 UO Running Club A Walter Stern, Conner Garcia, Beau Armstrong, Kyle Krahenbuhl 3:33.48 -
2. 8 Oregon Tech B Anthony Padilla, Mason Manere, Keith Lester, Conlan Stewart 3:41.57 -
3. 10 Lane CC B Zach Cramblit, Sergio Marroquin, Luke McKay, Trevor Prater 3:42.11 -
4. 11 SW Oregon CC A Russel Chase, Kevin Robinson, Cody Mc Donald, Bradley Tripp 3:52.97 -
5. 12 Oregon Tech C Nathan Shirey, Mat Blanco, Paul Adams, Scott Minor 3:58.57 -
6. 14 Siskiyous C Cody Beam, Philly Cottrell, Jon Biglow, John Holland 4:16.43 -
Men's High Jump Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. Nash, Brandon Lane CC 2.05m 6' 8.75" -
2. Kawai, Kelson JR-3 Pacific (Ore.) 1.95m 6' 4.75" -
3. Hardie, Garrett FR-1 Western Oregon 1.95m 6' 4.75" -
4. Robinson, Kevin SW Oregon CC 1.90m 6' 2.75" -
5. Cowdin, Cody Lane CC 1.90m 6' 2.75" -
6. Hawkins III, Budweiser SO-2 Pacific (Ore.) 1.90m 6' 2.75" -
7. Parkinson, Jeremy FR-1 Pacific (Ore.) 1.85m 6' 0.75" -
8. Robertson, Jake Unattached 1.85m 6' 0.75" -
9. Smith, Devon FR-1 Willamette NH NH -
10. Wery, Robert UO Running Club NH NH -
11. Peterson, Henry UO Running Club NH NH -
Men's Pole Vault Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. Jorgensen, Erik Unattached 4.65m 15' 3" 10
2. McKay, Luke Lane CC 4.55m 14' 11" 8
3. Olivera, Zach Lane CC 4.45m 14' 7.25" 5
4. Prater, Trevor Lane CC 4.45m 14' 7.25" 5
5. Cramblit, Zach Lane CC 4.45m 14' 7.25" 5
6. White, Connor Unattached 4.30m 14' 1.25" 3
7. Stapleton, Zaine Unattached 4.15m 13' 7.25" 2
8. Fegles, Jason Lane CC 4.00m 13' 1.5" 0.5
9. Padilla, Anthony FR-1 Oregon Tech 4.00m 13' 1.5" 0.5
10. Park, Tyler JR-3 Oregon Tech 3.70m 12' 1.5" -
Men's Long Jump Top↑
print
Long Jump Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE WIND
1. 1 Rodriguez, Gabriel Unattached 6.46m 21' 2.5" - -1.1
2. 2 Lester, Keith JR-3 Oregon Tech 6.41m 21' 0.5" - -1.8
3. 3 Hamming, Dylan Unattached 6.40m 21' 0" - -1.2
4. 4 Kawai, Kelson JR-3 Pacific (Ore.) 6.36m 20' 10.5" - -2.3
5. 6 Oshiro-Atabay, Trey SO-2 Pacific (Ore.) 6.10m 20' 0.25" - -1.1
6. 8 Robinson, Kevin SW Oregon CC 6.09m 19' 11.75" - -1.7
7. 8 Paparella, Matt FR-1 Willamette 6.09m 19' 11.75" - -0.5
8. 10 Hawkins III, Budweiser SO-2 Pacific (Ore.) 5.97m 19' 7" - -1.4
9. 12 Parkinson, Jeremy FR-1 Pacific (Ore.) 5.85m 19' 2.5" - -2.5
10. 14 Phillips, Ty SO-2 Western Oregon 5.79m 19' 0" - -1.3
11. 15 Bentz, Paul Lane CC 5.72m 18' 9.25" - -1.1
Long Jump Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE WIND
1. 4 Kennedy, Carson SO-2 Willamette 6.36m 20' 10.5" - 0.7
2. 6 Koford, Aaron JR-3 Pacific (Ore.) 6.10m 20' 0.25" - 1.5
3. 11 Padilla, Anthony FR-1 Oregon Tech 5.94m 19' 6" - 1.7
4. 13 Garrard, Trevor Unattached 5.82m 19' 1.25" - -1.0
5. 16 Azevedo, Heron JR-3 Pacific (Ore.) 5.68m 18' 7.75" - 1.4
6. 17 Dyles, Darian Siskiyous 5.60m 18' 4.5" - 0.4
7. 18 Rangle, Jose SW Oregon CC 5.54m 18' 2.25" - -0.7
8. 19 Beam, Cody Siskiyous 5.45m 17' 10.75" - 1.2
9. 20 Salyka, Edward Siskiyous 4.88m 16' 0.25" - 0.8
10. 21 Steiner, Ranjit UO Running Club 4.40m 14' 5.25" - 0.1
Men's Triple Jump Top↑
print
PLACE NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE WIND
1. Lester, Keith JR-3 Oregon Tech 13.68m 44' 10.75" - -0.5
2. Kawai, Kelson JR-3 Pacific (Ore.) 13.33m 43' 9" - 0.1
3. Parkinson, Jeremy FR-1 Pacific (Ore.) 13.33m 43' 9" - 2.2
4. Ake, Justin Unattached 13.29m 43' 7.25" - 0.8
5. Kennedy, Carson SO-2 Willamette 13.05m 42' 9.75" - 1.9
6. Hardie, Garrett FR-1 Western Oregon ND ND -
7. Hood, Sean SW Oregon CC ND ND -
8. Rangle, Jose SW Oregon CC ND ND -
Men's Shot Put Top↑
print
Shot Put Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 1 Ruppert, Michael SR-4 Southern Oregon 13.70m 44' 11.5" -
2. 2 Colahan, Carraig SO-2 Western Oregon 13.23m 43' 5" -
3. 4 Briggs, Wyatt SR-4 Willamette 12.55m 41' 2.25" -
4. 6 Johnson, Chris JR-3 Pacific (Ore.) 12.22m 40' 1.25" -
5. 7 Aumua, Jefferson Siskiyous 12.14m 39' 10" -
6. 9 Hartney, Tre Lane CC 11.95m 39' 2.5" -
7. 10 Lehndorff, Hans FR-1 Willamette 11.93m 39' 1.75" -
8. 17 Smallen, Anthony FR-1 Southern Oregon 10.00m 32' 9.75" -
9. Parks, Danny JR-3 Southern Oregon ND ND -
10. Clay, Cameron Siskiyous ND ND -
Shot Put Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 3 Crivellone, Jacob Unattached 13.13m 43' 1" -
2. 5 Higley, Tyler SO-2 Willamette 12.32m 40' 5" -
3. 8 Rea, Nicholas Unattached 11.97m 39' 3.25" -
4. 11 Brown, Jerrel SW Oregon CC 11.64m 38' 2.25" -
5. 12 Johnson, Erik Unattached 11.59m 38' 0.25" -
6. 13 Claussen, Tim FR-1 Pacific (Ore.) 11.35m 37' 3" -
7. 14 Koford, Aaron JR-3 Pacific (Ore.) 10.94m 35' 10.75" -
8. 15 Ciano, Cameron FR-1 Willamette 10.90m 35' 9.25" -
9. 16 Tupper, Andrew Lane CC 10.09m 33' 1.25" -
Shot Put Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 18 Walker, Trent SW Oregon CC 9.97m 32' 8.5" -
2. 19 Bethke, Jesse SO-2 Pacific (Ore.) 9.95m 32' 7.75" -
3. 20 Peckham, James FR-1 Pacific (Ore.) 9.84m 32' 3.5" -
4. 21 Gaines, Eric JR-3 Western Oregon 9.47m 31' 1" -
5. 22 Wogan, Ted SO-2 Pacific (Ore.) 9.41m 30' 10.5" -
6. 23 Robinson, Kevin SW Oregon CC 9.15m 30' 0.25" -
7. 24 Padilla, Anthony FR-1 Oregon Tech 9.10m 29' 10.25" -
8. 25 Kelley, David FR-1 Pacific (Ore.) 8.10m 26' 7" -
Men's Discus Top↑
print
Discus Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 1 Kunkle, William Lane CC 47.13m 154' 7" -
2. 2 Parks, Danny JR-3 Southern Oregon 45.70m 149' 11" -
3. 3 Colahan, Carraig SO-2 Western Oregon 42.19m 138' 5" -
4. 4 Briggs, Wyatt SR-4 Willamette 41.49m 136' 1" -
5. 6 Koford, Aaron JR-3 Pacific (Ore.) 39.58m 129' 10" -
6. 12 George, Travis JR-3 Pacific (Ore.) 35.96m 118' 0" -
7. 14 Claussen, Tim FR-1 Pacific (Ore.) 35.80m 117' 5" -
8. Wood, Jef TeamJackRules ND ND -
9. Clay, Cameron Siskiyous ND ND -
Discus Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 5 Bentz, Paul Lane CC 41.47m 136' 1" -
2. 7 Rea, Nicholas Unattached 39.01m 128' 0" -
3. 8 Lehndorff, Hans FR-1 Willamette 38.83m 127' 5" -
4. 8 Crivellone, Jacob Unattached 38.83m 127' 5" -
5. 10 Smallen, Anthony FR-1 Southern Oregon 37.23m 122' 2" -
6. 11 Bethke, Jesse SO-2 Pacific (Ore.) 37.20m 122' 0" -
7. 13 Tupper, Andrew Lane CC 35.86m 117' 8" -
8. 15 Robertson, Jake Unattached 33.60m 110' 3" -
9. 16 Johnson, Chris JR-3 Pacific (Ore.) 33.13m 108' 8" -
10. 19 Stanwyck, Dylan Central Oregon CC 31.17m 102' 3" -
Discus Heat 3
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 17 Brown, Jerrel SW Oregon CC 32.25m 105' 10" -
2. 18 LaCoste, Jarret Siskiyous 31.19m 102' 4" -
3. 20 Ciano, Cameron FR-1 Willamette 30.98m 101' 8" -
4. 21 Aumua, Jefferson Siskiyous 30.85m 101' 2" -
5. 22 Higley, Tyler SO-2 Willamette 29.72m 97' 6" -
6. 23 Peckham, James FR-1 Pacific (Ore.) 29.19m 95' 9" -
7. 24 Wogan, Ted SO-2 Pacific (Ore.) 26.16m 85' 10" -
8. 25 Johnson, Erik Unattached 24.86m 81' 7" -
9. 26 Walker, Trent SW Oregon CC 22.85m 75' 0" -
10. 27 Kelley, David FR-1 Pacific (Ore.) 22.75m 74' 8" -
11. Henderson, Alex Siskiyous ND ND -
Men's Hammer Top↑
print
Hammer Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 1 Faulhaber, Max JR-3 Willamette 51.20m 168' 0" -
2. 2 Briggs, Wyatt SR-4 Willamette 50.23m 164' 9" -
3. 3 George, Travis JR-3 Pacific (Ore.) 43.30m 142' 1" -
4. 4 Colahan, Carraig SO-2 Western Oregon 42.73m 140' 2" -
5. 5 Parks, Danny JR-3 Southern Oregon 42.09m 138' 1" -
6. 6 Rea, Nicholas Unattached 41.72m 136' 10" -
7. 8 Kunkle, William Lane CC 40.72m 133' 7" -
8. 9 Ruppert, Michael SR-4 Southern Oregon 40.55m 133' 0" -
9. 18 Smallen, Anthony FR-1 Southern Oregon 20.00m 65' 7" -
10. Higley, Tyler SO-2 Willamette ND ND -
Hammer Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 7 Johnson, Chris JR-3 Pacific (Ore.) 41.01m 134' 6" -
2. 10 Hartney, Tre Lane CC 40.37m 132' 5" -
3. 11 Loos, Jordan JR-3 Willamette 39.54m 129' 9" -
4. 12 Lehndorff, Hans FR-1 Willamette 39.14m 128' 5" -
5. 13 Bethke, Jesse SO-2 Pacific (Ore.) 35.40m 116' 2" -
6. 14 Tavalero, Andrew Siskiyous 32.73m 107' 4" -
7. 15 Ciano, Cameron FR-1 Willamette 30.93m 101' 6" -
8. 16 Crivellone, Jacob Unattached 29.42m 96' 6" -
9. 17 Peckham, James FR-1 Pacific (Ore.) 25.33m 83' 1" -
10. Tupper, Andrew Lane CC ND ND -
Men's Javelin Top↑
print
Javelin Heat 1
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 1 Henderson, Alex Siskiyous 56.86m 186' 6" -
2. 2 Snow, Garrett Siskiyous 55.45m 181' 11" -
3. 3 LaCoste, Jarret Siskiyous 54.87m 180' 0" -
4. 4 Evens, Josh Unattached 52.74m 173' 0" -
5. 5 Griffith, Jordan JR-3 Western Oregon 51.65m 169' 5" -
6. 6 Loos, Jordan JR-3 Willamette 51.20m 168' 0" -
7. 7 Gravatt, Neil FR-1 Western Oregon 49.84m 163' 6" -
8. 8 Morrison, Connor Siskiyous 46.27m 151' 10" -
9. 10 Wunsch, Josiah FR-1 Western Oregon 45.45m 149' 1" -
10. 11 Gaiser, James SO-2 Western Oregon 45.05m 147' 10" -
11. 12 Moore, Joey Siskiyous 43.28m 142' 0" -
12. 17 Koford, Aaron JR-3 Pacific (Ore.) 38.90m 127' 7" -
Javelin Heat 2
Heat Place OVERALL NAME YEAR TEAM Mark ENGLISH SCORE
1. 9 Hickson, Taylor SO-2 Pacific (Ore.) 45.69m 149' 11" -
2. 13 Robinson, Kevin SW Oregon CC 43.27m 141' 11" -
3. 14 Padilla, Anthony FR-1 Oregon Tech 42.19m 138' 5" -
4. 15 MCGirr, Chance SW Oregon CC 40.35m 132' 4" -
5. 16 Wogan, Ted SO-2 Pacific (Ore.) 39.62m 130' 0" -
6. 18 Gaines, Eric JR-3 Western Oregon 36.69m 120' 4" -
7. 19 Johnson, Erik Unattached 36.14m 118' 7" -
8. 20 Kelley, David FR-1 Pacific (Ore.) 34.89m 114' 6" -
9. 21 Thomas, Kyle SW Oregon CC 32.90m 107' 11" -