Elite Performances

381 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 14.64 Anna Dean Hillsboro
100 Meter Hurdles Finals 14.65 Madi Greenleaf Lakeridge
100 Meter Hurdles Finals 14.66 Claire Thomas Molalla
100 Meter Hurdles Prelims 14.69 Anna Dean Hillsboro
100 Meter Hurdles Prelims 14.83 Lindsey Rosette Tigard High School
100 Meter Hurdles Finals 15.00 Lindsey Rosette Tigard High School
100 Meter Dash Finals 12.04 Venessa D'Arpino North Valley
100 Meter Dash Finals 12.22 Genna Settle Estacada
100 Meter Dash Finals 12.25 Kerissa D'Arpino North Valley
1500 Meter Run Finals 4:30.00 Paige Rice St. Mary's Academy
1500 Meter Run Finals 4:30.39 Erin Clark South Eugene
1500 Meter Run Finals 4:35.52 Piper Donaghu Grant
1500 Meter Run Finals 4:38.05 Maggie Schmaedick Sheldon
1500 Meter Run Finals 4:38.83 Mahala Norris Roseburg
1500 Meter Run Finals 4:38.84 Ellen Patterson St. Mary's Academy
1500 Meter Run Finals 4:38.98 Nicole Griffiths Sunset
1500 Meter Run Finals 4:39.07 Kelly O'Neill Lakeridge
1500 Meter Run Finals 4:39.43 Sarah Fahmy Sunset
1500 Meter Run Finals 4:42.45 Sierra Brown Hidden Valley High School
1500 Meter Run Finals 4:45.44 Charlie Davidson Scappoose
1500 Meter Run Finals 4:46.97 Taryn Rawlings Wilsonville
1500 Meter Run Finals 4:47.19 Megan Franz Tigard High School
1500 Meter Run Finals 4:47.30 Justine Feist Corvallis
1500 Meter Run Finals 4:48.48 Katy Potter Siuslaw
1500 Meter Run Finals 4:49.75 Breanna Wright Cottage Grove
1500 Meter Run Finals 4:49.92 Charlotte Blakesley Seaside
1500 Meter Run Finals 4:50.27 Brooke Chuhlantseff West Salem
1500 Meter Run Finals 4:50.74 Rachel Khaw Liberty
1500 Meter Run Finals 4:51.10 Emma Wren Cleveland
1500 Meter Run Finals 4:51.46 Kaely Gordon Summit
1500 Meter Run Finals 4:53.62 Margarita Lauer Franklin
1500 Meter Run Finals 4:53.99 Megan Mullaney Jesuit
1500 Meter Run Finals 4:55.24 Braanna Weber Century
1500 Meter Run Finals 4:55.26 Maggie Coleman Hermiston
1500 Meter Run Finals 4:55.88 Lydia Gildehau Hood River Valley
1500 Meter Run Finals 4:57.16 Nevina Deluca Phoenix
1500 Meter Run Finals 4:59.19 Emma Su Summit
200 Meter Dash Finals 24.11 Venessa D'Arpino North Valley
200 Meter Dash Finals 24.39 Kerissa D'Arpino North Valley
200 Meter Dash Finals 24.74 Genna Settle Estacada
200 Meter Dash Finals 24.96 Taylor Coon Sunset
3000 Meter Run Finals 9:32.08 Erin Clark South Eugene
3000 Meter Run Finals 9:37.22 Ella Donaghu Grant
3000 Meter Run Finals 9:44.70 Maggie Schmaedick Sheldon
3000 Meter Run Finals 9:44.96 Paige Rice St. Mary's Academy
3000 Meter Run Finals 10:04.88 Ellen Patterson St. Mary's Academy
3000 Meter Run Finals 10:04.89 Kenedy Martin Gresham
3000 Meter Run Finals 10:07.89 Sierra Brown Hidden Valley High School
3000 Meter Run Finals 10:09.22 Katy Potter Siuslaw
3000 Meter Run Finals 10:09.79 Hannah Gindlesperger Summit
3000 Meter Run Finals 10:11.04 Sarah Fahmy Sunset
3000 Meter Run Finals 10:16.32 MaryKate Mcguire Dallas
3000 Meter Run Finals 10:17.27 Gracie Tostenson Crater
3000 Meter Run Finals 10:22.63 Shaylen Crook Marshfield High School
3000 Meter Run Finals 10:22.76 Nevina Deluca Phoenix
3000 Meter Run Finals 10:22.80 Emma Wren Cleveland
3000 Meter Run Finals 10:25.48 Breanna Wright Cottage Grove
3000 Meter Run Finals 10:28.41 Lacey Conner St. Mary's Academy
3000 Meter Run Finals 10:32.47 Margarita Lauer Franklin
3000 Meter Run Finals 10:32.70 Gracie Todd Sheldon
300 Meter Hurdles Finals 43.85 Claire Thomas Molalla
300 Meter Hurdles Finals 44.24 Halley Folsom North Medford High School
300 Meter Hurdles Finals 44.46 Madi Greenleaf Lakeridge
300 Meter Hurdles Prelims 44.51 Claire Thomas Molalla
300 Meter Hurdles Finals 44.86 Malika Waschmann Corvallis
300 Meter Hurdles Finals 44.86 Riley Knebes North Salem
300 Meter Hurdles Finals 44.98 Abby Wachter Jesuit
300 Meter Hurdles Finals 45.07 Jansen Edmiston Hermiston
300 Meter Hurdles Prelims 45.14 Halley Folsom North Medford High School
300 Meter Hurdles Prelims 45.14 Abby Wachter Jesuit
300 Meter Hurdles Prelims 45.16 Madi Greenleaf Lakeridge
300 Meter Hurdles Prelims 45.21 Riley Knebes North Salem
300 Meter Hurdles Finals 45.23 Emma Lambert Lincoln HS
300 Meter Hurdles Finals 45.26 Kylee O'Connor Sheldon
300 Meter Hurdles Prelims 45.32 Courtney Andre Reynolds
300 Meter Hurdles Prelims 45.50 Riley Ford Central Catholic
300 Meter Hurdles Finals 45.50 Courtney Andre Reynolds
300 Meter Hurdles Prelims 45.71 Kylee O'Connor Sheldon
300 Meter Hurdles Prelims 45.80 Emma Lambert Lincoln HS
300 Meter Hurdles Prelims 45.86 Lindsey Rosette Tigard High School
300 Meter Hurdles Prelims 45.95 Malika Waschmann Corvallis
300 Meter Hurdles Finals 45.95 Josie Kinney Summit
300 Meter Hurdles Finals 45.97 Taylor Bucy North Eugene
300 Meter Hurdles Finals 46.02 Dakota Steen Ridgeview
300 Meter Hurdles Prelims 46.06 Natalie Leckey Southridge
300 Meter Hurdles Finals 46.35 Jamilla Gambee Junction City
300 Meter Hurdles Prelims 46.45 Jansen Edmiston Hermiston
400 Meter Dash Finals 54.68 Venessa D'Arpino North Valley
400 Meter Dash Finals 55.66 Kerissa D'Arpino North Valley
400 Meter Dash Finals 56.20 Tess Michaelson Lincoln HS
400 Meter Dash Finals 56.50 Malika Waschmann Corvallis
400 Meter Dash Finals 56.57 Tierra Barrett Grants Pass
400 Meter Dash Prelims 56.58 Tess Michaelson Lincoln HS
400 Meter Dash Finals 56.64 Kristine Dunn Cottage Grove
400 Meter Dash Prelims 56.96 Malika Waschmann Corvallis
400 Meter Dash Finals 57.06 Chiara Chandlee St. Mary's Academy
400 Meter Dash Finals 57.20 Aiyanna Cameron-Lewis Crescent Valley
400 Meter Dash Prelims 57.60 Chiara Chandlee St. Mary's Academy
400 Meter Dash Finals 57.64 Jansen Edmiston Hermiston
400 Meter Dash Prelims 57.68 Aiyanna Cameron-Lewis Crescent Valley
400 Meter Dash Finals 57.73 Chloe Smith Jesuit
400 Meter Dash Prelims 57.79 Chloe Smith Jesuit
400 Meter Dash Finals 57.87 Jessica Imbrie Sherwood
400 Meter Dash Finals 57.87 Daysha Simms-Garcia McNary
400 Meter Dash Prelims 57.98 Tierra Barrett Grants Pass
4x100 Meter Relay Finals 47.61 Relay Team Barlow
4x100 Meter Relay Finals 47.82 Relay Team Sunset
4x400 Meter Relay Finals 3:52.47 Relay Team Lincoln HS
4x400 Meter Relay Finals 3:52.55 Relay Team Grant
4x400 Meter Relay Finals 3:52.62 Relay Team Central Catholic
4x400 Meter Relay Finals 3:53.57 Relay Team Grants Pass
4x400 Meter Relay Finals 3:53.64 Relay Team West Linn
800 Meter Run Finals 2:12.83 Emily Bever Molalla
800 Meter Run Finals 2:13.86 Piper Donaghu Grant
800 Meter Run Finals 2:14.60 Tess Michaelson Lincoln HS
800 Meter Run Finals 2:14.61 Carmen Mejia South Medford
800 Meter Run Finals 2:15.31 Mahala Norris Roseburg
800 Meter Run Finals 2:15.84 Taryn Rawlings Wilsonville
800 Meter Run Finals 2:15.95 Zoe Falk Sisters
800 Meter Run Prelims 2:16.02 Piper Donaghu Grant
800 Meter Run Prelims 2:16.26 Kelly O'Neill Lakeridge
800 Meter Run Finals 2:16.28 Kelly O'Neill Lakeridge
800 Meter Run Prelims 2:16.29 Carmen Mejia South Medford
800 Meter Run Prelims 2:16.75 Megan Franz Tigard High School
800 Meter Run Finals 2:16.84 Megan Franz Tigard High School
800 Meter Run Finals 2:16.85 Allie Mueller Beaverton
800 Meter Run Finals 2:16.91 Phacelia Cramer South Eugene
800 Meter Run Finals 2:17.10 Aiyanna Cameron-Lewis Crescent Valley
800 Meter Run Prelims 2:17.46 Tess Michaelson Lincoln HS
800 Meter Run Prelims 2:18.29 Mahala Norris Roseburg
800 Meter Run Prelims 2:18.56 Phacelia Cramer South Eugene
800 Meter Run Prelims 2:18.72 Allie Mueller Beaverton
800 Meter Run Finals 2:18.77 Charlie Davidson Scappoose
800 Meter Run Finals 2:18.80 Jackie Chandler Stayton
800 Meter Run Finals 2:18.88 Bryn Mckillop Cleveland
800 Meter Run Prelims 2:19.42 Brooke Chuhlantseff West Salem
800 Meter Run Prelims 2:19.88 Jackie Chandler Stayton
Discus Finals 120-1 Elyse Cuthbertson Sherwood
Discus Finals 120-3 Leah Nicklason Sheldon
Discus Finals 120-11 Justyce Luna Tigard High School
Discus Finals 122-3 Ana Richardson South Eugene
Discus Finals 123-2 Annie Victor Banks
Discus Finals 124-3 Kayler Hammond-Stief Milwaukie
Discus Finals 125-2 Cherilyn Bunker Newport High School
Discus Finals 127-4 Savannah Sharp Sunset
Discus Finals 132-7 D'Onna Robinson Gladstone
High Jump Finals 5-4 Danielle Taylor Summit
High Jump Finals 5-4 Mckenzie Byrd Hermiston
High Jump Finals 5-4 Xayna Robinson Pendleton
High Jump Finals 5-4 Courtney Atteberry Centennial
High Jump Finals 5-4 Courtney Atteberry Centennial
High Jump Finals 5-5 Geneva Lehnert Sheldon
High Jump Finals 6-1 Rachel Proteau West Albany
Javelin Finals 121-6 Amber Peschka Gresham
Javelin Finals 122-8 Kelsey McKelvey Ashland
Javelin Finals 123-2 Destiny Dawson Cottage Grove
Javelin Finals 123-3 Courtney Pardee Gladstone
Javelin Finals 123-6 Hannah Troutman Crook County High School
Javelin Finals 123-6 Liliya Benz Canby
Javelin Finals 124-7 Alexis Hassenger Lebanon
Javelin Finals 124-10 Tianna Ybarra Centennial
Javelin Finals 124-10 Tianna Ybarra Centennial
Javelin Finals 125-1 Kacie Hargett Newport High School
Javelin Finals 125-6 Stacey Titchenal McNary
Javelin Finals 126-1 Devyn Holbrook South Salem
Javelin Finals 129-3 Ashlee Cole Siuslaw
Javelin Finals 129-7 Amanda Short Lebanon
Javelin Finals 129-11 Michelle Simmons Tigard High School
Javelin Finals 130-6 Kristina Clark Grants Pass
Javelin Finals 131-6 Jojo Ananouko Jesuit
Javelin Finals 132-0 Christina McDonald Sutherlin
Javelin Finals 134-2 Kelsey Shaw Elmira
Javelin Finals 134-6 Mckenzie Byrd Hermiston
Javelin Finals 141-5 Gabrielle Kearney Roseburg
Javelin Finals 162-0 Haley Crouser Gresham
Long Jump Finals 17-6 Rachel Proteau West Albany
Long Jump Finals 17-9.25 Lauren McGowne Marshfield High School
Long Jump Finals 17-9.25 Jordyn Searle Southridge
Long Jump Finals 17-9.5 Saskia McNairy Lakeridge
Long Jump Finals 17-10.5 Madison Cronin Gladstone
Long Jump Finals 18-0.25 Danelle Woodcock Barlow
Long Jump Finals 18-2.5 Susannah Philbrick McKay
Long Jump Finals 18-2.75 Claire Thomas Molalla
Pole Vault Finals 10-6 Samantha Mcgee Bend
Pole Vault Finals 11-0 Mareyna Karlin Marshfield High School
Pole Vault Finals 11-0 Annie Sidor Summit
Pole Vault Finals 11-3 Alex Jellison Douglas
Pole Vault Finals 11-6 McKenna Streed Gladstone
Pole Vault Finals 11-6 Elizabeth Prouty Tigard High School
Pole Vault Finals 11-9 Laura Taylor Tualatin
Pole Vault Finals 12-1 Samantha Tollerud Churchill
Shot Put Finals 37-6 Olivia Gulliford South Umpqua
Shot Put Finals 37-8 Leah Nicklason Sheldon
Shot Put Finals 37-10 Elyse Cuthbertson Sherwood
Shot Put Finals 37-11 Kristina Clark Grants Pass
Shot Put Finals 38-1.75 Alexandria Green Newberg
Shot Put Finals 38-3.5 Christina McDonald Sutherlin
Shot Put Finals 38-4.25 Cheyenne Partlow Molalla
Shot Put Finals 38-7.5 Tricia Ingraham Cottage Grove
Shot Put Finals 39-4.5 Mckenzie Byrd Hermiston
Shot Put Finals 40-3.75 Maddie Rabing Lakeridge
Shot Put Finals 40-5.5 Anna Roshak Mountain View
Shot Put Finals 40-8.75 D'Onna Robinson Gladstone
Shot Put Finals 44-5 Cherilyn Bunker Newport High School
Shot Put Finals 45-10.5 Haley Crouser Gresham
Triple Jump Finals 36-2 Lindsey Dorsey Sprague
Triple Jump Finals 36-3.25 Miranda Brown Summit
Triple Jump Finals 36-4.5 Saskia McNairy Lakeridge
Triple Jump Finals 36-7 Aliyah Gallup Thurston
Triple Jump Finals 36-8.25 Emily Wisler Tualatin
Triple Jump Finals 36-8.5 w Susannah Philbrick McKay
Triple Jump Finals 36-9.5 Chaquinn Cook Benson
Triple Jump Finals 37-0.75 Danelle Woodcock Barlow
Triple Jump Finals 37-8.75 Hadley Wilhoite Jesuit
HS Boys Mark Athlete Team
100 Meter Dash Finals 10.80 Mitch Horning Sheldon
110 Meter Hurdles Finals 14.59 w Garrett Lewellen Elmira
110 Meter Hurdles Finals 14.63 w Isaiah McLittle North Valley
110 Meter Hurdles Finals 14.63 w Joe Delgado Ontario
110 Meter Hurdles Finals 14.70 Connor Bracken Lake Oswego
1500 Meter Run Finals 3:55.12 Matthew Maton Summit
1500 Meter Run Finals 3:58.77 Jackson Darland Sheldon
1500 Meter Run Finals 3:59.18 Ty James Wilsonville
1500 Meter Run Finals 3:59.66 Eric Alldritt Summit
1500 Meter Run Finals 3:59.73 Julian Heninger Lakeridge
1500 Meter Run Finals 4:00.52 Eduardo Juarez Hermiston
1500 Meter Run Finals 4:01.37 Connor Devereux Marshfield High School
1500 Meter Run Finals 4:01.86 Dan Oekerman Beaverton
1500 Meter Run Finals 4:02.48 Kyle Thompson Central Catholic
1500 Meter Run Finals 4:02.57 Jp Kiefer Marist High School
1500 Meter Run Finals 4:02.96 Jackson Packham Franklin
1500 Meter Run Finals 4:03.13 Joshua Sealand Jesuit
1500 Meter Run Finals 4:03.24 Mack Marbas Siuslaw
1500 Meter Run Finals 4:03.61 Adrian Hinkle Cleveland
1500 Meter Run Finals 4:03.67 Nic Mcdaniel McMinnville HS
1500 Meter Run Finals 4:03.88 Jack Roberts Grant
1500 Meter Run Finals 4:03.90 Jackson Haselnus Barlow
1500 Meter Run Finals 4:03.99 Isaac Mitchell Sandy
1500 Meter Run Finals 4:04.61 Matthew Campbell Siuslaw
1500 Meter Run Finals 4:04.90 Brandon Pollard Sisters
1500 Meter Run Finals 4:05.12 Brian McDavitt Jesuit
1500 Meter Run Finals 4:06.34 Devin Volk Crescent Valley
1500 Meter Run Finals 4:07.23 Jonathan Cornish North Valley
1500 Meter Run Finals 4:07.29 Deklyn Wood Newport High School
1500 Meter Run Finals 4:07.57 Grayson Munn Crook County High School
1500 Meter Run Finals 4:08.17 Jakob Hiett Sweet Home High School
1500 Meter Run Finals 4:08.21 Pake Benthin Molalla
1500 Meter Run Finals 4:08.54 Matt Kingzett Westview
1500 Meter Run Finals 4:08.73 Aaron Josi Tillamook
1500 Meter Run Finals 4:09.12 Matthew McGowen Crescent Valley
200 Meter Dash Finals 21.64 w Mitch Horning Sheldon
200 Meter Dash Finals 21.81 w Xavier Coleman Jesuit
200 Meter Dash Prelims 21.94 Devon Fortier Canby
200 Meter Dash Finals 21.96 w Devon Fortier Canby
200 Meter Dash Finals 21.97 w Jeremy Desrosiers La Pine
3000 Meter Run Finals 8:28.62 Matthew Maton Summit
3000 Meter Run Finals 8:35.78 Eric Alldritt Summit
3000 Meter Run Finals 8:36.38 Julian Heninger Lakeridge
3000 Meter Run Finals 8:37.25 Kyle Thompson Central Catholic
3000 Meter Run Finals 8:37.83 Ty James Wilsonville
3000 Meter Run Finals 8:39.62 Dan Oekerman Beaverton
3000 Meter Run Finals 8:39.67 Brett Willyard Seaside
3000 Meter Run Finals 8:40.52 Joshua Sealand Jesuit
3000 Meter Run Finals 8:40.58 Reilly Bloomer South Eugene
3000 Meter Run Finals 8:45.38 Ahmed Ibrahim Reynolds
3000 Meter Run Finals 8:45.67 Mack Marbas Siuslaw
3000 Meter Run Finals 8:46.65 Mitchell Butler Siuslaw
3000 Meter Run Finals 8:47.45 Eduardo Juarez Hermiston
3000 Meter Run Finals 8:47.62 Matthew Campbell Siuslaw
3000 Meter Run Finals 8:47.87 Ray Schireman North Medford High School
3000 Meter Run Finals 8:47.92 Brian McDavitt Jesuit
3000 Meter Run Finals 8:48.00 Jose Macias Hermiston
3000 Meter Run Finals 8:48.93 Jp Kiefer Marist High School
3000 Meter Run Finals 8:49.01 Jakob Hiett Sweet Home High School
3000 Meter Run Finals 8:51.25 Jonathan Cornish North Valley
3000 Meter Run Finals 8:52.69 David Cornish North Valley
3000 Meter Run Finals 8:54.68 Aaron Josi Tillamook
300 Meter Hurdles Finals 37.68 Eric Zechenelly Sunset
300 Meter Hurdles Finals 37.70 Max Dordevic Jesuit
300 Meter Hurdles Prelims 38.13 Max Dordevic Jesuit
300 Meter Hurdles Finals 38.14 Joe Delgado Ontario
300 Meter Hurdles Finals 38.73 Connor McLean Clackamas
300 Meter Hurdles Finals 38.82 Michael Wilson Summit
300 Meter Hurdles Finals 38.89 Zac Hannan Grants Pass
300 Meter Hurdles Finals 38.94 Beau Duronslet Central Catholic
300 Meter Hurdles Finals 39.04 Justin Wintch Junction City
300 Meter Hurdles Finals 39.04 Schuller Rettig Madison
300 Meter Hurdles Prelims 39.06 Schuller Rettig Madison
300 Meter Hurdles Prelims 39.31 Tanner Scanlon McMinnville HS
300 Meter Hurdles Prelims 39.32 Beau Duronslet Central Catholic
300 Meter Hurdles Prelims 39.48 Tyus Kuykendall Sheldon
400 Meter Dash Finals 48.30 Michael Trofimchik South Salem
400 Meter Dash Finals 48.89 Jonathan Bos Newberg
400 Meter Dash Finals 48.97 Mitchell Gable South Albany
400 Meter Dash Finals 49.07 Jeremy Desrosiers La Pine
400 Meter Dash Finals 49.10 Michael Wilson Summit
400 Meter Dash Finals 49.12 Kane Kennedy McMinnville HS
400 Meter Dash Finals 49.13 Ezra Duilio Beaverton
400 Meter Dash Prelims 49.30 Michael Trofimchik South Salem
400 Meter Dash Finals 49.38 Eric Zechenelly Sunset
4x100 Meter Relay Finals 41.58 Relay Team Sheldon
4x100 Meter Relay Finals 42.19 Relay Team Canby
4x400 Meter Relay Finals 3:20.81 Relay Team Jesuit
4x400 Meter Relay Finals 3:21.04 Relay Team David Douglas
4x400 Meter Relay Finals 3:22.24 Relay Team Lincoln HS
4x400 Meter Relay Finals 3:22.90 Relay Team Central Catholic
800 Meter Run Finals 1:53.20 Alec Smith Westview
800 Meter Run Finals 1:53.71 Brett Willyard Seaside
800 Meter Run Prelims 1:54.59 Alec Smith Westview
800 Meter Run Finals 1:54.75 Josh Kellebrew David Douglas
800 Meter Run Prelims 1:55.30 Jackson Darland Sheldon
800 Meter Run Finals 1:55.81 Auston Burns Barlow
800 Meter Run Finals 1:55.82 Blake Spencer North Medford High School
800 Meter Run Prelims 1:55.92 Josh Kellebrew David Douglas
800 Meter Run Prelims 1:56.06 Auston Burns Barlow
800 Meter Run Finals 1:56.12 Roba Sultessa Cleveland
800 Meter Run Finals 1:56.12 Devyn Baldovino North Medford High School
800 Meter Run Prelims 1:56.16 Blake Spencer North Medford High School
800 Meter Run Prelims 1:56.21 Devyn Baldovino North Medford High School
800 Meter Run Prelims 1:56.30 Josh Dempsey Centennial
800 Meter Run Prelims 1:56.30 Josh Dempsey Centennial
800 Meter Run Prelims 1:56.41 Henry West South Eugene
800 Meter Run Finals 1:56.48 Josh Dempsey Centennial
800 Meter Run Finals 1:56.48 Josh Dempsey Centennial
800 Meter Run Finals 1:56.54 Connor Devereux Marshfield High School
800 Meter Run Finals 1:56.76 Luke Hinz Summit
800 Meter Run Prelims 1:57.02 Sam Remington Jesuit
800 Meter Run Finals 1:57.16 Jose Macias Hermiston
800 Meter Run Prelims 1:57.27 Emanuel Kraynick West Salem
800 Meter Run Prelims 1:57.48 Thomas Morrell Centennial
800 Meter Run Prelims 1:57.48 Thomas Morrell Centennial
800 Meter Run Finals 1:57.60 Caleb Hoffmann Bend
Discus Finals 151-5 Jerod Munsterman Hermiston
Discus Finals 153-5 Drake Brennan Grants Pass
Discus Finals 153-11 Zachery Farner Molalla
Discus Finals 154-6 Jordan Osborn Baker
Discus Finals 156-9 Sebastian Barajas Hood River Valley
Discus Finals 157-6 Dallin Shurts Banks
Discus Finals 161-3 Lucas Clark Seaside
Discus Finals 164-2 Justin Rich Estacada
High Jump Finals 6-6 Wyatt Cunningham North Bend High School
High Jump Finals 6-6 Zachary Milligan Sherwood
High Jump Finals 6-7 Michael Menefee Summit
Javelin Finals 180-5 Leon Fuller La Grande
Javelin Finals 184-8 Andrew Rogers Silverton High School
Javelin Finals 187-10 Johnny Ragin Wilsonville
Javelin Finals 188-6 Kaleb Crimp Gresham
Javelin Finals 192-2 Tanner Mays Centennial
Javelin Finals 192-2 Tanner Mays Centennial
Javelin Finals 194-6 Tarek Wirfs Jesuit
Javelin Finals 199-10 Trevor Danielson Newberg
Javelin Finals 200-9 John Nizich Central Catholic
Javelin Finals 205-6 Samson Ebukam David Douglas
Javelin Finals 206-0 Beau Brosseau Oregon City High School
Long Jump Finals 22-6.75 Joshua Benton South Salem
Long Jump Finals 22-7.75 w Dylan Strempel Grants Pass
Long Jump Finals 22-9.25 Billy Jones Siuslaw
Long Jump Finals 23-1 Liam Henshaw Marist High School
Long Jump Finals 23-4.5 Harrison Schrage Grant
Pole Vault Finals 14-0 Justin Petz La Pine
Pole Vault Finals 14-0 Joel Johnson Bend
Pole Vault Finals 14-0 Preston Kirk Silverton High School
Pole Vault Finals 14-0 Jeffrey Bierman Redmond
Pole Vault Finals 14-6 Camden Stoddard Bend
Pole Vault Finals 14-6 Dallas Fagen Bend
Pole Vault Finals 14-6 Jason Bergold Roseburg
Pole Vault Finals 14-9 Adam Garske Southridge
Pole Vault Finals 15-0 Connor McLean Clackamas
Pole Vault Finals 15-6 Liam Henshaw Marist High School
Shot Put Finals 51-7.25 Zachery Farner Molalla
Shot Put Finals 51-8.75 Jayce Keller Thurston
Shot Put Finals 52-1.25 Henry Mondeaux Jesuit
Shot Put Finals 52-9 Max Rich Jesuit
Shot Put Finals 52-10.75 Mitch Wilkens Willamette
Shot Put Finals 53-1 Ken Onyima Gresham
Shot Put Finals 53-5.75 Brian Salgado Gresham
Shot Put Finals 55-2.5 Samson Ebukam David Douglas
Shot Put Finals 55-4 Beau Brosseau Oregon City High School
Triple Jump Finals 45-9 Ihoghama Odighizuwa David Douglas
Triple Jump Finals 45-11.75 Jonathan Emerald Springfield
Triple Jump Finals 46-7 Kyle Larson South Medford
Triple Jump Finals 46-10.75 Tristan James West Salem