Mens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Jon Mojarro 11.55a Franklin
2. 10 Jarrett White 11.59a Scappoose
3. 12 Carson Davison 11.68a Scappoose
4. 12 Cedet Bailey 11.74a Clatskanie
5. 10 Braden Clark 11.79a Scappoose
6. 10 Kyle Abalan 11.80a Madison
7. 11 Codi Blodgett 11.87a Clatskanie
8. 10 Sam Santiago 11.95a Crook County
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1. 12 Carson Davison 11.79a Scappoose
2. 10 Jon Mojarro 11.85a Franklin
3. 11 Codi Blodgett 11.87a Clatskanie
7. 10 Kyle Abalan 11.87a Madison
4. 10 Jarrett White 11.88a Scappoose
5. 12 Cedet Bailey 11.89a Clatskanie
8. 10 Sam Santiago 11.99a Crook County
6. 10 Braden Clark 12.01a Scappoose
9. 11 Michael Seyl 12.02a Crook County
10. 9 Brandon Taylor 12.03a Madison
11. 11 Jacob van Gelder 12.12a Ilwaco
12. 11 Stacey Clayton 12.14a Forest Grove
13. 12 Tanner Long 12.15a St Helens
14. 10 Ryan Gochenour 12.18a Forest Grove
15. 12 Chris Puckett 12.20a Clatskanie
16. 12 Cole Heiden 12.24a Parkrose
17. 12 Gio Tayetto 12.24a Forest Grove
18. 9 Stephen Dalton 12.26a Crook County
19. 12 James Smith 12.33a Franklin
20. 10 Jacob Malmstadt 12.36a Ilwaco
21. 12 Sam Miller 12.42a Southwest Christian
22. 10 Nate Funk 12.42a St Helens
23. 12 Kamaron Ebrahimi 12.47a St Helens
24. 12 Kieran Thomas 12.48a Madison
25. 11 Da-Vontae Johnson 12.49a Parkrose
26. 9 Jacob Olson 12.59a Astoria
27. 9 Daniel Hardy 12.65a Valley Catholic
28. 10 Gabriel Brandom 12.77a City Christian
29. 10 Sam Beaudoin 12.82a Seaside
30. 11 Adam Craig 12.85a Astoria
31. 11 Kevin Huynh 12.85a Franklin
32. 10 Alex Barker 12.89a Seaside
33. 11 Daniel Park 12.94a City Christian
34. 11 Will Kendall 12.95a Seaside
35. 10 James Schenk 13.01a Ilwaco
36. 11 Ben Klaas 13.04a Valley Catholic
37. 12 Alex Junes 13.11a Astoria
38. 10 David Kim 13.12a Catlin Gabel
39. 10 Alessandro Tubito 13.27a Valley Catholic
40. 10 Bryce Moon 13.31a Rainier
41. 11 Stephen Curtis 13.34a Southwest Christian
42. 12 Bao Bui 13.42a City Christian
43. 10 Robert Smith 13.73a Southwest Christian
44. 9 Chris Cote 14.20a Rainier
10 Tylor Garcia NT Tillamook
X 100 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
11 Ricky Torres 52.4 Forest Grove
10 Ryan Gochenour 52.5 Forest Grove
11 Duncan Stewart 53.2 Forest Grove
11 Christian Guerra 56.8 Forest Grove
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Nick Rust 23.24a Scappoose
2. 12 Matt Shoun 23.26a Scappoose
3. 10 Trevor Verhelst 23.59a Union
4. 10 Sam Santiago 23.87a Crook County
5. 10 Jon Mojarro 23.92a Franklin
6. 11 Stacey Clayton 24.17a Forest Grove
7. 10 Kyle Abalan 24.19a Madison
12 Cedet Bailey NT Clatskanie
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1. 12 Nick Rust 23.21a Scappoose
2. 12 Matt Shoun 23.66a Scappoose
7. 10 Jon Mojarro 23.66a Franklin
3. 10 Trevor Verhelst 23.69a Union
8. 10 Sam Santiago 23.82a Crook County
9. 12 Cedet Bailey 23.95a Clatskanie
10. 11 Dylan Richmond 24.04a Forest Grove
4. 11 Codi Blodgett 24.28a Clatskanie
5. 11 Stacey Clayton 24.39a Forest Grove
6. 10 Kyle Abalan 24.42a Madison
11. 12 Tanner Long 24.42a St Helens
12. 12 James Smith 24.50a Franklin
13. 10 Adam Brown 24.52a City Christian
14. 12 Kyle Nickel 24.55a Scappoose
15. 9 Stephen Dalton 24.61a Crook County
16. 12 Bao Bui 24.64a City Christian
17. 9 Joey Biever 25.20a Valley Catholic
18. 10 Jacob Malmstadt 25.22a Ilwaco
19. 12 Chris Puckett 25.27a Clatskanie
20. 12 Kamaron Ebrahimi 25.30a St Helens
21. 10 Nate Funk 25.40a St Helens
22. 9 Mike Irwin 25.51a Crook County
23. 9 Ryan Schenk 25.60a Ilwaco
24. 12 Sam Miller 25.63a Southwest Christian
25. 9 Lashaun Emile 25.72a Madison
26. 11 Max McCool 25.93a Franklin
27. 10 Boone Giffin 26.02a Madison
28. 10 Gabriel Brandom 26.10a City Christian
29. 10 Alex Barker 26.14a Seaside
30. 10 Alessandro Tubito 26.18a Valley Catholic
31. 11 Tony Vigoren 26.35a Kalama
32. 11 Ryan Ulbricht 26.48a Ilwaco
33. 10 Sam Beaudoin 26.64a Seaside
34. 10 David Kim 26.83a Catlin Gabel
35. 12 Cody Gellatly 26.98a Rainier
36. 11 Stephen Curtis 27.01a Southwest Christian
37. 11 Will Kendall 27.30a Seaside
38. 9 Andrew Hart 29.50a Southwest Christian
39. 11 Ethan Vance 29.70a Kalama
40. 9 Liam Wynne 30.53a Catlin Gabel
10 Tylor Garcia NT Tillamook
12 Gio Tayetto NT Forest Grove
11 Adam Craig NT Astoria
10 Chris Wilson NT Parkrose
10 Jeremiah Serna NT Rainier
12 Austin Robb NT Rainier
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Justice Oman 52.11a Scappoose
2. 12 Mychal Hortert 53.36a Scappoose
3. 11 Duncan Stewart 53.55a Forest Grove
4. 11 Ricky Torres 53.68a Forest Grove
5. 10 Ryan Gochenour 53.86a Forest Grove
6. 10 Trevor Verhelst 54.34a Union
7. 9 Shane Viescus 55.02a Crook County
8. 10 Bryce Bumgardner 55.59a St Helens
9. 11 Jacob van Gelder 55.59a Ilwaco
10. 10 Tyler Moore 55.87a Madison
11. 10 Chris Martin 56.17a Southwest Christian
12. 9 Jacob Olson 56.26a Astoria
13. 10 Taylor Waters-Thomas 56.29a Franklin
14. 10 Adam Brown 56.63a City Christian
15. 12 Kyle Nickel 56.63a Scappoose
16. 11 Max McCool 56.87a Franklin
17. 9 Lashaun Emile 57.04a Madison
18. 11 Josh Meneley 57.50a Southwest Christian
19. 9 Seth Sonntag 57.69a Ilwaco
20. 11 Isaac Watts 57.74a North Clackamas Chri...
21. 9 Joey Biever 58.04a Valley Catholic
22. 12 Joey Yankee 58.21a North Clackamas Chri...
23. 9 Ori Alon 58.28a Catlin Gabel
24. 11 Justice Larson 58.52a Rainier
25. 11 Edman Wong 58.81a Franklin
26. 9 Aaron Lane 58.96a Southwest Christian
27. 9 Garrett Kust 59.19a St Helens
28. 12 Tyler Berger 59.39a Crook County
29. 10 Justin Johnson 1:00.93a St Helens
30. 10 Trevor Baek 1:01.42a Valley Catholic
31. 10 David Gehlan 1:01.92a Valley Catholic
32. 11 Bryan Zhu 1:02.45a City Christian
33. 9 Jonathan Zielinski 1:02.85a Rainier
34. 11 David Ile 1:06.47a City Christian
9 Liam Wynne NT Catlin Gabel
9 Kenny Bright NT North Clackamas Chri...
11 Kumasi Luckett NT Madison
11 Keegan Benenati NT Ilwaco
12 Brandon Winters NT Astoria
10 Chris Wilson NT Parkrose
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Nick Baron 1:59.41 Madison
2. 12 Luis Rivera 2:01.38 Crook County
3. 12 Trevor Lane 2:05.26 Southwest Christian
4. 9 Emmett Bailor 2:05.88 Crook County
5. 11 Kyle Hunt 2:06.41 Madison
6. 12 Jesse Santiago 2:06.90 Crook County
7. 11 Tony Weaver 2:07.36 Southwest Christian
8. 12 Brian Guisinger 2:07.81 Rainier
9. 9 Garrett Stewart 2:08.64 Forest Grove
10. 12 Everett Fellger 2:10.59 Forest Grove
11. 11 Griffin Drake 2:11.12 Franklin
12. 12 Sevrin Chavez 2:11.62 Madison
13. 9 Lucas Caruana 2:12.23 Astoria
14. 9 Seancarlos Gonzalez 2:12.78 Valley Catholic
15. 9 Richard Sass 2:13.40 St Helens
16. 11 Jacob Harley 2:14.02 Scappoose
17. 11 Jessie Vanderwall 2:16.86 St Helens
18. 11 Nathan Kubeczko 2:17.59 Southwest Christian
19. 10 Boaz Koski 2:19.80 Kalama
20. 10 Sean Stone 2:21.08 Scappoose
21. 11 Leandro Marx 2:21.22 Franklin
22. 12 Colin Atchison 2:21.45 Tillamook
23. 10 Emmanuel Goicochea 2:21.93 Astoria
24. 11 Darrick Williams 2:22.85 Parkrose
25. 12 Jared Thomas 2:26.57 Rainier
26. 10 Mark Morud 2:28.47 Scappoose
27. 9 Marcos Mendoza 2:28.81 Ilwaco
28. 9 Jack Odneal 2:30.08 Ilwaco
29. 11 Drexler Martin 2:30.80 Clatskanie
30. 11 Casey Cooke 2:30.95 St Helens
31. 10 Raiden Bowles 2:31.43 Seaside
32. 10 Nathanael Ward 2:33.18 Seaside
33. 9 Nolan Kincaid 2:33.43 Valley Catholic
34. 9 Jack Lundy 2:33.45 North Clackamas Chri...
35. 9 Neil Natarajan 2:33.70 Catlin Gabel
36. 10 Nam Nguyen 2:34.46 Valley Catholic
37. 9 Jonathan Zielinski 2:36.79 Rainier
38. 9 Ethan Bannister 2:39.77 Ilwaco
39. 10 Tim Graves 2:40.18 Astoria
40. 10 Noah Peterson 2:40.61 City Christian
41. 11 Daniel Barnes 2:45.49 Portland Lutheran
42. 9 Frank O'Keane 2:47.83 Seaside
43. 12 Austin Deanhardt 2:55.35 Clatskanie
44. 10 Evan Bonazzola 2:57.88 Portland Lutheran
45. 9 Lukas Roubal 3:10.58 Clatskanie
X 1500 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Dan Carrier 4:15.23 Scappoose
2. 12 Noah Leonard 4:16.68 Franklin
3. 11 Griffin Drake 4:18.16 Franklin
4. 12 Trevor Lane 4:20.17 Southwest Christian
5. 12 Bryan Strang 4:20.99 St Helens
6. 9 Hyrum Hansen 4:21.40 Forest Grove
7. 9 Lucas Caruana 4:26.37 Astoria
8. 12 Sevrin Chavez 4:34.42 Madison
9. 12 Kenneth Sipp 4:35.02 Union
10. 10 Samuel O'Reilly 4:35.30 Union
11. 12 Tanner Boyle 4:37.38 St Helens
12. 9 Phillip Borlet 4:38.99 Valley Catholic
13. 9 Seancarlos Gonzalez 4:42.54 Valley Catholic
14. 10 Chase Stubblefield 4:44.64 Southwest Christian
15. 12 Joey Skeele 4:46.81 Forest Grove
16. 9 Kieran Andrews 4:49.15 Franklin
17. 9 Jarod Hulsizer 4:50.65 Kalama
18. 9 Zane Norville 4:51.07 Valley Catholic
19. 9 Oscar Salazar 4:51.36 Crook County
20. 9 Rylan Kennedy 4:52.63 Forest Grove
21. 9 Erin Foland 4:54.41 Tillamook
22. 10 Nicolas Bergen 4:54.78 Catlin Gabel
23. 9 Kevin Terhorst 4:55.04 Kalama
24. 9 Ian Hoyt 4:56.33 Catlin Gabel
25. 9 John Graff 4:57.21 Rainier
26. 10 Matthew Kulp 5:01.37 Scappoose
27. 10 Samuel Apreotesi 5:06.69 City Christian
28. 11 Drexler Martin 5:06.80 Clatskanie
29. 9 Ben Brownlee 5:07.07 Ilwaco
30. 9 Marcos Mendoza 5:09.25 Ilwaco
31. 9 Brian Mulch 5:09.64 Madison
32. 9 Jack Lundy 5:14.01 North Clackamas Chri...
33. 12 Sonny Davis 5:15.01 Seaside
34. 10 Vincent Ngo 5:16.03 Madison
35. 12 Danny Lu 5:18.54 Parkrose
36. 10 Jack Whittle 5:20.34 Seaside
37. 12 Truman Madden 5:23.67 Scappoose
38. 11 Daniel Scheller 5:30.71 Ilwaco
39. 10 Logan Crawford 5:35.09 Rainier
40. 11 Daniel Barnes 5:40.18 Portland Lutheran
41. 11 Joshua Patton 5:40.67 Tillamook
42. 10 Colin Van Nortwick 5:44.79 Seaside
43. 10 Evan Bonazzola 6:02.59 Portland Lutheran
44. 9 Lukas Roubal 6:19.75 Clatskanie
11 Christian McKean NT North Clackamas Chri...
10 Connor Chaney NT Crook County
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Murimi Nyamu 8:58.81 Forest Grove
2. 12 Ian Stevens 9:07.66 Madison
3. 12 Sam Burnett 9:26.51 Franklin
4. 12 Nicholas Long 9:40.43 Astoria
5. 11 Nathan Carmack 9:44.78 Crook County
6. 11 Sawyer Hiton 9:45.80 Franklin
7. 10 Liam Pickhardt 9:51.93 Crook County
8. 9 Joe Zochert 9:56.43 Southwest Christian
9. 9 Henry Mong 10:07.81 Franklin
10. 9 Daniel Hernandez-Krieger 10:08.91 Forest Grove
11. 12 Tanner Matlock 10:12.30 St Helens
12. 9 Phillip Borlet 10:14.40 Valley Catholic
13. 11 Stephen Gift 10:22.62 Scappoose
14. 12 Derek Evers 10:25.52 Forest Grove
15. 9 Ian Hoyt 10:26.18 Catlin Gabel
16. 11 Daymon Gardner 10:26.61 Astoria
17. 9 Cayden O'Brien 10:35.21 Tillamook
18. 9 Zane Norville 10:35.78 Valley Catholic
19. 12 Cory Andrews 10:36.75 Union
20. 10 Bryan Falls 10:38.18 Rainier
21. 11 A.J. Garcia 10:43.58 Madison
22. 11 Darrick Williams 10:47.73 Parkrose
23. 10 Tim Graves 10:49.00 Astoria
24. 9 Dallas Poitra 10:49.29 Madison
25. 12 Riley Sheehy 10:50.60 Union
26. 11 Fuller Worman 10:57.00 St Helens
27. 12 Jared Thomas 11:00.57 Rainier
28. 9 Arlo Bannan 11:01.65 Tillamook
28. 10 Tyler Riddle 11:01.65 Catlin Gabel
30. 10 Grady Daniels 11:14.73 City Christian
31. 10 Jack Whittle 11:19.92 Seaside
32. 12 Blake George 11:20.85 Crook County
33. 11 Ethan Marcantonio 11:25.36 Scappoose
34. 12 Christian Effray 11:32.94 St Helens
35. 11 Zach Morgan 11:36.05 Southwest Christian
36. 11 Daniel Scheller 11:50.14 Ilwaco
37. 12 Austin Deanhardt 12:06.13 Clatskanie
38. 10 Colin Van Nortwick 12:11.65 Seaside
39. 10 Allen Salvador 13:34.49 Ilwaco
40. 9 Nolan Abell 14:14.89 Rainier
10 Jacob Dicken NT Valley Catholic
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1. 12 Schuller Rettig 15.34a Madison
2. 12 Thomas Hughes 15.70a St Helens
3. 12 Ian Smith 16.25a Catlin Gabel
4. 11 Edgar Roseberry 16.41a Franklin
5. 11 Tysen Prunty 16.60a Valley Catholic
6. 10 Ben Pearson 16.63a Forest Grove
7. 12 Zane Abrams 17.46a Crook County
8. 11 Cody Thurman 17.65a Crook County
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Prelims
1. 12 Schuller Rettig 15.72a Madison
2. 12 Thomas Hughes 16.08a St Helens
3. 10 Ben Pearson 16.30a Forest Grove
4. 11 Edgar Roseberry 16.60a Franklin
5. 12 Ian Smith 17.05a Catlin Gabel
6. 11 Tysen Prunty 17.15a Valley Catholic
7. 12 Zane Abrams 17.23a Crook County
8. 11 Cody Thurman 17.60a Crook County
9. 9 Mike Irwin 17.77a Crook County
10. 11 Jakob Orlowsky 17.94a Forest Grove
11. 11 Ethan Black 18.10a Union
12. 11 Han Nguyen 18.11a Madison
13. 11 David Krupsky 18.18a Scappoose
14. 12 Paul Polyakov 18.49a Madison
15. 10 Spencer Lott 18.92a Parkrose
16. 9 Tim Curtis 19.10a Southwest Christian
17. 10 JJ Terrobias 19.50a Franklin
18. 11 Ethan Patterson 19.55a Union
19. 10 Austin Ketterer 19.74a Valley Catholic
20. 10 Robert Smith 20.43a Southwest Christian
21. 9 Mason Rask 21.39a St Helens
22. 9 Seth Sonntag 23.77a Ilwaco
10 Lucas Marty NT Southwest Christian
10 Mike Kebede NT Franklin
9 Alex Fletcher NT City Christian
10 Bay Cartier NT Seaside
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1. 12 Schuller Rettig 39.24 Madison
2. 12 Thomas Hughes 41.44 St Helens
3. 12 Ian Smith 42.52a Catlin Gabel
4. 11 Tysen Prunty 42.53 Valley Catholic
6. 11 Edgar Roseberry 42.98a Franklin
5. 12 Zane Abrams 42.84 Crook County
7. 11 Michael Seyl 43.54 Crook County
8. 11 Cody Thurman 44.04 Crook County
10. 10 Thomas Tice 44.25a Astoria
9. 11 Jakob Orlowsky 44.24 Forest Grove
11. 11 Jeff Morris 44.72a Madison
12. 10 Austin Ketterer 45.18a Valley Catholic
13. 11 David Krupsky 45.42a Scappoose
14. 10 Mike Kebede 45.68a Franklin
15. 12 Paul Polyakov 45.89a Madison
16. 11 Ethan Black 46.04a Union
17. 9 Tim Curtis 46.50a Southwest Christian
18. 10 Alex Gates 46.75a Rainier
19. 12 Christian Ybara 47.19a Tillamook
20. 9 Mason Rask 47.38a St Helens
21. 11 Ethan Patterson 47.92a Union
22. 9 Greg Maywald 47.96a St Helens
23. 10 Kian Anderson 49.21a Rainier
24. 12 Sam Herscovitz 50.25a Scappoose
25. 10 Bay Cartier 50.32a Seaside
26. 10 Chase Stubblefield 50.41a Southwest Christian
27. 10 Lucas Marty 50.45a Southwest Christian
28. 10 Bryan Falls 51.82a Rainier
29. 9 Braxton Swarner 52.34a City Christian
30. 10 Jeremy Bernadino 52.38a Franklin
31. 10 Samuel Apreotesi 53.39a City Christian
10 Ben Pearson NT Forest Grove
9 Seth Sonntag NT Ilwaco
10 Spencer Lott NT Parkrose
10 Joshawah Eagle-Bear NT Ilwaco
9 Saharat Jitmala NT Astoria
11 Jannes Kunne NT Parkrose
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. Carson Davison 43.65a Scappoose
2. Relay Team 44.54a Madison
3. Mike Irwin 45.50a Crook County
4. Da-Vontae Johnson 45.54a Parkrose
5. Jon Mojarro 45.77a Franklin
6. Stacey Clayton 45.79a Forest Grove
7. Kamaron Ebrahimi 45.95a St Helens
8. Josh Meneley 47.39a Southwest Christian
9. Joey Biever 48.09a Valley Catholic
10. Vishal Vanka 48.20a Catlin Gabel
11. Jacob Malmstadt 48.64a Ilwaco
12. Daniel Park 48.94a City Christian
13. Cody Gellatly 49.30a Rainier
4x400 Relay - Varsity - Finals
1. - Mychal Hortert 3:27.66a Scappoose
2. Shane Viescus 3:32.27a Crook County
3. Christian Guerra 3:35.14a Forest Grove
4. Chris Martin 3:42.29a Southwest Christian
5. Jacob Malmstadt 3:44.53a Ilwaco
6. Bryce Bumgardner 3:46.60a St Helens
7. Trevor Verhelst 3:47.37a Union
8. James Smith 3:48.00a Franklin
9. Austin Robb 3:56.39a Rainier
10. Jannes Kunne 3:58.18a Parkrose
11. David Adkinson 4:27.91a Clatskanie
Shot Put 12lb - Varsity - Finals
1. 12 Jacob Zartman 49-03.00 St Helens
2. 11 Zach Smith 45-03.00 Crook County
3. 12 Tate DeSully 45-02.00 Forest Grove
4. 12 Kenny Klippel 44-02.00 Scappoose
5. 12 Joe Pagh 43-00.00 Madison
6. 12 Seth Flegel 42-11.00 Crook County
7. 12 Matthew Abruzzini 42-10.00 Kalama
8. 10 Zander Arnold 41-00.00 Astoria
9. 12 Auston Clemens 40-00.00 Forest Grove
9. 12 Corey West 40-00.00 St Helens
11. 12 Sawyer Weldon 39-10.00 Clatskanie
11. 10 Bobby Taylor 39-10.00 Forest Grove
13. 11 Taylor Heaton 39-09.00 Scappoose
14. 12 Max Kessinger 39-03.00 Southwest Christian
15. 10 Jonny Watt 38-07.00 Seaside
16. 12 Chad Lott 38-05.00 Parkrose
17. 11 William Reed-Dustin 38-00.00 Franklin
18. 11 Josh Raichl 37-05.00 Astoria
19. 11 Damon Fassler 37-00.00 Seaside
20. 11 JoNathan Denakis 36-09.00 St Helens
21. 12 Isaac Bruns 36-00.00 Southwest Christian
22. 12 Chase Gorman 35-11.00 Clatskanie
23. 12 Jeremiah Kramberg 35-07.00 Rainier
24. 12 Joey Tassin 35-03.00 Madison
25. 11 Austin Sparks 34-09.00 Franklin
26. 11 Kazuma Lane 34-07.00 Valley Catholic
27. 10 Lucas Marty 34-06.00 Southwest Christian
28. 12 Bryan Dunn-Abe 34-02.00 Franklin
29. 11 Drew Vanderzanden 33-05.00 Valley Catholic
30. 9 Cameron Kleffner 33-03.00 Crook County
31. 12 Morgan Harris 32-08.00 North Clackamas Chri...
32. 10 Noah Jenck 32-07.00 Tillamook
32. 11 Royce Hayson 32-07.00 Madison
34. 12 Jacob Sheeran 31-05.00 Parkrose
35. 12 Christian Ybara 31-03.00 Tillamook
36. 9 Avery Davis 31-02.00 Clatskanie
37. 9 Alec Bell 29-08.00 Ilwaco
38. 9 Sahil Nerurkar 29-02.00 Catlin Gabel
39. 9 Patrick Guthrie 29-01.00 Valley Catholic
40. 10 Tylor Garcia 29-00.00 Tillamook
41. 9 Angel Hernandez 28-02.00 Seaside
42. 11 Braxton Molinari 28-00.00 Portland Lutheran
43. 9 Jonah Eagle-Bear 27-03.00 Ilwaco
43. 10 Daniel Paxton 27-03.00 City Christian
45. 10 Gio Lazaro 26-08.00 Ilwaco
46. 9 Chad Evans 24-10.00 Portland Lutheran
47. 9 Drake Warren 23-09.00 Catlin Gabel
48. 10 Jason Smith 23-08.00 City Christian
49. 10 Harlan Williams 21-01.00 Rainier
11 Brian Tucker ND Astoria
11 Ian Lortz ND Portland Lutheran
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1. 12 Kenny Klippel 147-04 Scappoose
2. 12 Chad Lott 140-08 Parkrose
3. 12 Corey West 131-09 St Helens
4. 12 Tate DeSully 131-08 Forest Grove
5. 10 Bobby Taylor 130-04 Forest Grove
6. 11 Zach Smith 122-03 Crook County
7. 12 Isaac Bruns 121-00 Southwest Christian
8. 12 Joe Pagh 118-09 Madison
9. 11 JoNathan Denakis 117-01 St Helens
10. 11 Brian Tucker 117-01 Astoria
11. 12 Auston Clemens 116-06 Forest Grove
12. 12 Jacob Zartman 114-08 St Helens
13. 11 Damon Fassler 110-10 Seaside
14. 12 Ben Young 110-04 Southwest Christian
15. 12 Joey Tassin 109-10 Madison
16. 10 Robert Smith 107-09 Southwest Christian
17. 11 Josh Raichl 106-10 Astoria
18. 11 William Reed-Dustin 105-07 Franklin
19. 12 Morgan Harris 105-06 North Clackamas Chri...
20. 12 Bradley Hunt 105-04 Kalama
21. 11 Kazuma Lane 104-01 Valley Catholic
22. 10 Spencer Lott 102-05 Parkrose
23. 10 Eli Spreadborough 99-00 Kalama
24. 11 Taylor Heaton 97-09 Scappoose
25. 11 Ben Klaas 97-04 Valley Catholic
25. 10 Jonny Watt 97-04 Seaside
27. 9 Alec Bell 95-00 Ilwaco
28. 12 Seth Flegel 94-10 Crook County
29. 12 Matt Fenstermacher 92-07 North Clackamas Chri...
30. 11 Manny Nelson 92-05 Astoria
31. 12 Lloyd Jones 91-11 Madison
32. 9 Jonah Eagle-Bear 91-00 Ilwaco
32. 11 Ryan Froke 91-00 Clatskanie
34. 12 Chase Gorman 88-09 Clatskanie
35. 9 Cameron Kleffner 88-00 Crook County
35. 10 Soren Kennedy 88-00 Franklin
37. 11 Matt MacDonald 84-09 Ilwaco
38. 9 Angel Hernandez 82-10 Seaside
39. 10 Noah Jenck 82-02 Tillamook
40. 11 Drew Vanderzanden 81-01 Valley Catholic
41. 12 Jacob Sheeran 80-08 Parkrose
42. 11 Braxton Molinari 70-00 Portland Lutheran
43. 11 Ian Lortz 69-11 Portland Lutheran
44. 9 Sahil Nerurkar 69-10 Catlin Gabel
45. 9 Chad Evans 69-06 Portland Lutheran
46. 10 Austen Beaulieu 63-10 Rainier
47. 9 Tony Simmons 62-00 Clatskanie
48. 9 James Merrifield 61-06 Franklin
49. 9 Drake Warren 58-03 Catlin Gabel
50. 10 Daniel Paxton 57-08 City Christian
51. 10 Peter Skutt 56-01 Catlin Gabel
52. 10 Zane Kerns 52-07 Rainier
X Javelin - 800g - Varsity - Finals
1. 11 Kazuma Lane 145-11 Valley Catholic
2. 12 Zach Cosner 142-05 Astoria
3. 10 Boaz Koski 141-11 Kalama
4. 12 Kenny Klippel 139-03 Scappoose
5. 12 Sawyer Weldon 138-05 Clatskanie
6. 12 Isaac Bruns 134-09 Southwest Christian
7. 10 Raymond Byerly 132-03 Forest Grove
8. 12 Eli Metcalf 126-05 Madison
9. 12 Auston Clemens 122-01 Forest Grove
10. 12 Jonny Powers 121-05 Southwest Christian
11. 9 Richard Sass 121-02 St Helens
12. 11 JoNathan Denakis 117-03 St Helens
13. 9 Joey Biever 116-04 Valley Catholic
14. 11 Kristopher Camacho 113-05 Crook County
15. 11 William Reed-Dustin 112-03 Franklin
16. 11 Stephen Curtis 111-07 Southwest Christian
17. 10 James Schenk 111-05 Ilwaco
18. 9 Cameron Kleffner 110-08 Crook County
19. 10 Patrick Kelly 109-03 Valley Catholic
20. Ethan Hansan 108-08 Catlin Gabel
21. 11 Austin Sparks 107-00 Franklin
22. 10 Corbin Lampa 106-10 Astoria
23. 11 Christian Hughes 106-07 St Helens
24. 12 Kyle Nickel 104-10 Scappoose
25. 10 Tylor Garcia 104-08 Tillamook
26. 11 Royce Hayson 102-07 Madison
27. 10 Nathanael Ward 102-04 Seaside
28. 12 Eric Swanson 101-06 Madison
29. 11 Ian Lortz 100-04 Portland Lutheran
30. 12 Sean Backus 99-06 Astoria
31. 10 Darian Kinney 98-09 Tillamook
32. 9 Alec Bell 98-06 Ilwaco
33. 10 DeAntay Kellogg 96-07 Ilwaco
34. 12 Dylan Taylor 94-06 Rainier
35. 10 Jonny Watt 92-11 Seaside
36. 9 Nathan Merrill 92-03 Tillamook
37. 12 David Adkinson 91-04 Clatskanie
38. 9 Logan Davidson 91-01 Rainier
39. 9 James Merrifield 88-10 Franklin
40. 9 Chad Evans 86-01 Portland Lutheran
41. 10 Jack Cavenaugh 82-00 Catlin Gabel
42. 11 Packy Leary 77-06 Seaside
43. 10 Peter Skutt 77-03 Catlin Gabel
44. 9 Quentin Oppenlander 75-00 Forest Grove
45. 12 Connor Thorud 73-08 Clatskanie
46. 10 Daniel Paxton 58-04 City Christian
47. 10 Jason Smith 48-07 City Christian
48. 11 Braxton Molinari 43-00 Portland Lutheran
11 Skyler Schafer ND Parkrose
X High Jump - Varsity - Finals
1. 12 Cody Gellatly 6-00.00 Rainier
2. 12 Bryan Dunn-Abe 5-10.00 Franklin
3. 11 Edgar Roseberry 5-08.00 Franklin
4. 10 Bryce Bumgardner 5-06.00 St Helens
5. 11 Marquis Bowles 5-04.00 Madison
5. 10 Taylor Waters-Thomas 5-04.00 Franklin
5. 10 Tucker Chisholm 5-04.00 Valley Catholic
5. 9 Daniel Hardy 5-04.00 Valley Catholic
5. 10 Nick Bains 5-04.00 Madison
5. 10 Raiden Bowles 5-04.00 Seaside
11. 11 Darrick Williams 5-04.00 Parkrose
11. 10 John Walker 5-04.00 Rainier
11 Skyler Kmetz NH Kalama
10 Thomas Tice NH Astoria
10 Zach Suarez NH Southwest Christian
9 Jarod Hulsizer NH Kalama
9 Seth Sonntag NH Ilwaco
11 Josh Apperson NH Crook County
10 Joshawah Eagle-Bear NH Ilwaco
9 Jacob Hehn NH Crook County
9 Evan Holter NH Parkrose
11 Jannes Kunne NH Parkrose
9 Ori Alon NH Catlin Gabel
9 Ben King-Hails NH Catlin Gabel
9 Preston Miller NH Madison
10 Boaz Koski NH Kalama
12 Joey Yankee NH North Clackamas Chri...
11 Coley Trost NH Tillamook
10 Jack Cavenaugh NH Catlin Gabel
11 Jon Hull NH North Clackamas Chri...
10 Ben Pearson NH Forest Grove
11 Kane Guo NH City Christian
9 Joshua McNack NH City Christian
9 Braxton Swarner NH City Christian
9 Calvin Patching NH Tillamook
X Pole Vault - Varsity - Finals
1. 12 Chris Gray 12-00.00 St Helens
2. 12 Paul Polyakov 11-06.00 Madison
3. 11 Cody Thurman 11-00.00 Crook County
4. 11 Jessie Vanderwall 10-06.00 St Helens
4. 9 Jacob Posey 10-06.00 Kalama
6. 9 Neil Chaney 10-06.00 Crook County
7. 12 Pavel Lopez Haas 10-00.00 Forest Grove
8. 12 Daniel Colton 10-00.00 Union
9. 10 Raiden Bowles 9-00.00 Seaside
9. 10 Bay Cartier 9-00.00 Seaside
10 Sam Beaudoin NH Seaside
10 Jack Cavenaugh NH Catlin Gabel
9 Daniel Hardy NH Valley Catholic
10 John Bernards NH Valley Catholic
10 Alessandro Tubito NH Valley Catholic
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 12 Justice Oman 21-10.00 Scappoose
2. 11 Kumasi Luckett 19-07.50 Madison
3. 12 Matt Shoun 19-07.00 Scappoose
4. 12 Bryan Dunn-Abe 19-06.50 Franklin
5. 11 Dylan Richmond 19-06.00 Forest Grove
6. 11 JQ McDavid 19-04.50 Parkrose
7. 10 Thomas Tice 19-03.00 Astoria
8. 12 Chris Gray 19-01.00 St Helens
9. 12 Cedet Bailey 19-00.25 Clatskanie
10. 11 Michael Seyl 18-10.00 Crook County
11. 11 Tysen Prunty 18-08.50 Valley Catholic
12. 10 Braden Clark 18-05.00 Scappoose
13. 12 Jesse Santiago 18-03.50 Crook County
14. 9 Ryan Schenk 18-00.75 Ilwaco
15. 11 Stacey Clayton 17-10.50 Forest Grove
16. 9 Mike Irwin 17-10.00 Crook County
17. 12 Gage Bumgardner 17-09.25 St Helens
18. 12 Bin Li 17-05.00 Madison
19. 10 Tucker Chisholm 17-03.75 Valley Catholic
20. 9 Tyler Rea 17-03.50 St Helens
21. 10 Alex Barker 17-02.50 Seaside
22. 10 Dante Still 16-10.50 Seaside
23. 10 Lucas Marty 16-09.50 Southwest Christian
24. 12 Kieran Thomas 16-08.50 Madison
25. 11 Kevin Huynh 16-06.50 Franklin
26. 10 JJ Terrobias 16-04.50 Franklin
27. 12 Alex Junes 16-03.50 Astoria
28. 10 Adam Brown 16-01.75 City Christian
29. 11 Will Kendall 16-00.25 Seaside
30. 11 Ryan Ulbricht 16-00.00 Ilwaco
31. 11 Isaac Watts 15-11.50 North Clackamas Chri...
32. 9 Tim Curtis 15-08.75 Southwest Christian
33. 9 Ben Brownlee 15-08.25 Ilwaco
34. 10 Emmanuel Goicochea 14-06.25 Astoria
35. 10 Gabriel Brandom 13-03.00 City Christian
36. 12 Connor Thorud 12-02.25 Clatskanie
12 Bao Bui ND City Christian
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 12 Bryan Dunn-Abe 42-07.75 Franklin
2. 12 Gage Bumgardner 38-04.00 St Helens
3. 10 Nolan Adams 38-03.25 St Helens
4. 12 Bin Li 38-03.00 Madison
5. 12 Cody Gellatly 37-02.00 Rainier
6. 10 Nick Bains 36-10.00 Madison
7. 9 Lashaun Emile 36-00.00 Madison
8. 10 JJ Terrobias 35-04.25 Franklin
9. 11 Marcelino Ochoa 34-06.25 Astoria
10. 9 Michael Gift 34-02.75 Scappoose
11. 12 Austin Kastner 33-11.00 Kalama
12. 9 Oscar Salazar 33-10.75 Crook County
13. 9 Grant Carpenter 33-07.50 Scappoose
13. 9 Noah Carmack 33-07.50 Crook County
15. 9 Josh Wills 32-09.75 Scappoose
16. 10 Skyler Gober 32-04.50 Forest Grove
17. 11 Ben Melendez 32-04.00 Franklin
18. 9 Ben Brownlee 32-02.00 Ilwaco
19. 10 Connor Chaney 31-11.25 Crook County
20. 10 Jonny Watt 30-02.00 Seaside
10 Rocky Hein ND Rainier
Womens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Natalie Cummings 12.98a Astoria
2. 11 Madeline Bernard 13.28a Crook County
3. 11 Brie Campbell 13.37a Catlin Gabel
4. 11 Tori Wilkerson 13.50a Madison
5. 11 Laken Berlin 13.60a Crook County
6. 9 Ilene Franco 13.70a Forest Grove
7. 11 Adele English 13.75a Catlin Gabel
8. 12 Gabby Rosenthal 13.95a Valley Catholic
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1. 9 Natalie Cummings 13.15 Astoria
2. 11 Madeline Bernard 13.47a Crook County
3. 11 Brie Campbell 13.48a Catlin Gabel
4. 11 Tori Wilkerson 13.49a Madison
8. 9 Ilene Franco 13.75a Forest Grove
5. 12 Gabby Rosenthal 13.84a Valley Catholic
6. 11 Laken Berlin 13.84a Crook County
9. 12 Alix Raya 13.92a Scappoose
10. 9 Charity Fleck 13.93a Ilwaco
7. 11 Adele English 13.62 Catlin Gabel
11. 10 Fartun Osman 13.94a Madison
12. 9 Natalie Coleman 13.97a Kalama
13. 10 Rachel Jones 14.01a Valley Catholic
14. 9 Elizabeth Gibson 14.08a Valley Catholic
15. 9 Kaeli Hancock 14.09a Crook County
17. 12 Bailey Sahnow 14.09a Forest Grove
18. 10 Markita Martin 14.12a Tillamook
19. 11 Mytia Elliot 14.13a Franklin
20. 12 Nicole Harcourt 14.18a St Helens
15. 12 Nicole Andreotti 14.09 Scappoose
21. 9 Jennifer Verdin 14.37a Tillamook
22. 10 Annie Huynh 14.41a Madison
23. 11 Manassah Howard-Carey 14.42a Franklin
24. 12 Jewell Penn 14.47a Clatskanie
26. 9 Eleanor Tetreault 14.47a Franklin
27. 9 Gracie Cavenaugh 14.54a Catlin Gabel
28. 10 Jamie Tow 14.67a Rainier
29. 11 Caitlin Ives 14.67a Clatskanie
24. 10 Bailey Mickel 14.47 Forest Grove
30. 11 Dominique Stein 14.78a Portland Lutheran
33. 10 Makayla Grigsby 14.97a St Helens
34. 11 Sydney Nett 14.98a St Helens
31. 11 Karla Mandujano 14.86 Astoria
32. 12 Danielle Berntsen 14.87 Clatskanie
35. 9 Julia Patterson 15.14a Rainier
36. 10 Alie Zagata 15.34a Seaside
37. 10 Meena Rancourt 15.54a City Christian
38. 10 Aubrey Wait 16.47a Ilwaco
39. 9 Mica Paranal 16.67a Seaside
40. 9 Alexa Sprengle 18.34a Portland Lutheran
12 Veera Moilanen NT Rainier
9 Kara Ipson NT Seaside
10 Nicole Procopoi NT City Christian
12 Raven Hews NT City Christian
X 100 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
12 Jessica Bickford 66.4 Forest Grove
9 Ilene Franco 70.3 Forest Grove
9 Ashlie Collins 70.5 Forest Grove
12 Zoe Crain 71.4 Forest Grove
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Natalie Cummings 27.18a Astoria
2. 9 Ilene Franco 28.44a Forest Grove
3. 10 Audrey Bernard 28.69a Crook County
4. 10 Markita Martin 28.79a Tillamook
5. 11 Tamara Thompson 28.88a Madison
6. 11 Madeline Bernard 29.55a Crook County
7. 10 Bailey Mickel 30.21a Forest Grove
12 Gabby Rosenthal NT Valley Catholic
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1. 9 Natalie Cummings 27.16a Astoria
2. 10 Audrey Bernard 27.95a Crook County
3. 9 Ilene Franco 28.09a Forest Grove
4. 11 Madeline Bernard 28.26a Crook County
5. 11 Tamara Thompson 28.52a Madison
8. 10 Markita Martin 28.67a Tillamook
9. 9 Amber Longsdorf 28.69a Astoria
10. 11 Mytia Elliot 28.81a Franklin
11. 11 Jazzmine Rowland 28.86a Kalama
12. 12 Nicole Harcourt 28.91a St Helens
6. 12 Gabby Rosenthal 28.97a Valley Catholic
13. 9 Lydia Wilson 29.14a Franklin
7. 10 Bailey Mickel 29.33a Forest Grove
14. 9 Elizabeth Gibson 29.34a Valley Catholic
15. 9 Kaeli Hancock 29.40a Crook County
15. 10 Rachel Jones 29.40a Valley Catholic
17. 12 Chelsea Kight 29.41a Southwest Christian
18. 12 Haley Wight 29.42a Scappoose
19. 12 Alix Raya 29.43a Scappoose
20. 12 Jessica Bickford 29.53a Forest Grove
21. 10 Chloe Pampush 29.59a Tillamook
22. 9 Anessa Woodby 29.71a Ilwaco
23. 10 Kinidi Chimienti-Poydras 29.87a Madison
24. 9 Gracie Cavenaugh 29.87a Catlin Gabel
25. 11 Sydney Nett 30.01a St Helens
26. 9 Satear Keo 30.13a Franklin
27. 12 Veera Moilanen 30.27a Rainier
28. 9 Courtney McNinch 30.33a Scappoose
29. 9 Shrida Sharma 30.37a Astoria
30. 11 Dominique Stein 30.46a Portland Lutheran
31. 10 Jamie Tow 30.60a Rainier
32. 9 Alyssa Spires 30.80a Catlin Gabel
33. 12 Danielle Berntsen 30.91a Clatskanie
34. 9 Kara Ipson 31.00a Seaside
35. 10 Sam Holland 31.23a Rainier
36. 10 Makayla Grigsby 31.44a St Helens
37. 12 Joy Odema 31.64a Tillamook
38. 10 Meena Rancourt 32.02a City Christian
39. 9 Amanda Jurgenson 32.07a Clatskanie
40. 10 Alie Zagata 32.33a Seaside
41. 11 Adele English 32.49a Catlin Gabel
42. 10 Claire Ogilvie 33.31a Seaside
43. 11 Emma Sheehy 33.74a Union
44. 10 Aubrey Wait 34.77a Ilwaco
45. 9 Brianna Baird 34.96a Ilwaco
12 Fatima Hoff NT Parkrose
12 Shelby Hamby NT Kalama
9 Kylie Storm NT Parkrose
9 Alexa Sprengle NT Portland Lutheran
10 Nicole Procopoi NT City Christian
11 Danielle Michael NT Crook County
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Jazzmine Rowland 1:04.31a Kalama
3. 12 Chelsea Kight 1:04.89a Southwest Christian
2. 11 Adele English 1:04.71 Catlin Gabel
4. 10 Audrey Bernard 1:05.11a Crook County
5. 10 Kinidi Chimienti-Poydras 1:05.31a Madison
6. 10 Chloe Pampush 1:05.80a Tillamook
7. 12 Jessica Bickford 1:06.25a Forest Grove
8. 10 Chelsea Thomas 1:06.50a Crook County
9. 9 Lillianna Shriver 1:06.84a St Helens
10. 11 Mary Gilleland 1:08.24a Catlin Gabel
11. 9 Ashlie Collins 1:08.89a Forest Grove
12. 10 Monica Guisinger 1:09.38a Rainier
13. 9 Shrida Sharma 1:10.30a Astoria
14. 9 Ashley Bush 1:11.71a Rainier
15. 12 Muchacha Ford 1:12.76a North Clackamas Chri...
16. 10 Claire Ogilvie 1:17.12a Seaside
17. 10 Aubrey Wait 1:19.05a Ilwaco
18. 9 Nicole Olson 1:19.58a Rainier
19. 12 Shayla Sullivan 1:21.47a Clatskanie
20. 9 Mica Paranal 1:31.41 Seaside
12 Chantal Simmons NT Astoria
9 Annika Rusaw NT Forest Grove
9 Ashley Robins NT Seaside
9 Sarah Linhardt NT North Clackamas Chri...
11 Laah Whitmore NT Madison
12 Ayde Alvarado NT Portland Lutheran
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Charlie Davidson 2:25.03 Scappoose
2. 12 Katriel O'Reilly 2:29.18 Union
3. 12 Sarah Stubblefield 2:30.90 Southwest Christian
4. 12 Abby Kessi 2:34.03 Scappoose
5. 11 Kaisa Johnson 2:34.37 Astoria
6. 12 Amie Whipple 2:34.56 Madison
7. 10 Isabel Leonard 2:37.63 Franklin
8. 12 Julia Yu 2:42.17 Franklin
9. 12 Karina Gosvig 2:42.31 Madison
10. 11 Rachel Bode 2:44.22 Scappoose
12. 11 Danica Roady 2:44.73 Portland Lutheran
11. 9 McKenzie Richards 2:44.84 Tillamook
13. 11 Baily Tarabochia 2:45.41 Crook County
14. 11 Myra-Shay Vazquez 2:47.70 Astoria
15. 9 Brittany Pitarresi 2:49.34 Forest Grove
16. 11 Rebecca Ditmore 2:49.59 Southwest Christian
17. 9 Michelle Tong 2:50.19 Valley Catholic
18. 11 Franzi Feil 2:51.89 Ilwaco
28. 9 Nina Arciniega 2:52.00 Forest Grove
19. 9 Naima Gandzadi 2:52.54 Madison
20. 10 Regan Torres 2:52.79 Valley Catholic
21. 12 Chenelle Hale 2:54.81 Crook County
22. 9 Chelsea Pitarresi 2:55.22 Forest Grove
23. 12 Shayla Sullivan 3:07.52 Clatskanie
24. 10 Isabel Rooper 3:08.92 Catlin Gabel
25. 11 Samantha Natale 3:09.44 City Christian
26. 10 Tania Martinez 3:10.25 Seaside
27. 10 Jordan D'Addio 3:44.28 Catlin Gabel
9 Rachel Simmons NT Astoria
11 Amber Nofield NT Seaside
X 1500 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Elly Wells 5:08.96 Union
2. 9 Delaney Hartmann 5:12.64 Franklin
3. 9 Mabel Miller 5:17.60 Franklin
4. 11 Kaisa Johnson 5:21.60 Astoria
4. 12 Amie Whipple 5:21.60 Madison
6. 9 Eliana Eby 5:24.15 Franklin
7. 9 Eleanor Schnor 5:24.5 Forest Grove
8. 9 Elissa Anderson 5:35.04 Forest Grove
9. 11 Kimberly Heesacker 5:35.30 Forest Grove
10. 12 Rachel Hills 5:38.55 Southwest Christian
11. 12 Kim Maureschaat 5:48.59 Parkrose
12. 9 Naima Gandzadi 5:48.82 Madison
13. 9 Atyate Steele 5:50.18 North Clackamas Chri...
14. 9 Grace Rieman 5:53.41 Scappoose
15. 10 Ashton Morgan 5:55.28 Crook County
16. 10 Regan Torres 5:57.94 Valley Catholic
17. 9 Genny Luttrell 5:58.47 St Helens
18. 9 Helen Rust 5:58.91 Madison
19. 11 Amber Nofield 6:03.01 Seaside
20. 10 Stephanie Schilliger 6:08.35 Tillamook
21. 9 Abby Carrier 6:11.39 Scappoose
22. 9 Michelle Tong 6:11.95 Valley Catholic
23. 10 O'Neal Brien 6:12.95 Tillamook
24. 10 Angela Willson 6:15.62 St Helens
25. 12 Nivea Plasabas 6:25.69 St Helens
26. 9 Summer Spell 6:27.95 Seaside
27. 11 Emma Marcus 6:31.52 Catlin Gabel
28. 11 Julia Engstrom 6:32.79 Valley Catholic
29. 9 Lillian Ricker 6:35.69 Scappoose
30. 11 Barbados Demchenko 6:55.04 North Clackamas Chri...
31. 11 Mckayla Koehn 7:01.29 Crook County
32. 11 Sarah Kemmer 7:14.12 Crook County
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Rubi Vergara Grindell 10:58.71 Forest Grove
2. 12 Margarita Lauer 11:06.81 Franklin
3. 12 McKenzie Evans 11:09.23 Union
4. 12 Emilia Anderson 11:39.58 Forest Grove
5. 10 Cecilia Wong 11:48.50 Franklin
6. 12 Joelle Bruckert-Frisk 12:08.24 Forest Grove
7. 11 Sabrina Polman 12:21.96 Tillamook
8. 10 Irene Morales 12:33.26 Crook County
9. 9 Jessica Yu 12:37.86 Franklin
10. 9 Naima Gandzadi 12:39.65 Madison
11. 12 Ayde Alvarado 12:41.08 Portland Lutheran
12. 12 Lindsey Marquardt 12:47.52 Scappoose
13. 10 Caley Ricker 13:12.62 Scappoose
14. 11 Amber Shackelford 13:39.19 Madison
15. 11 Jennifer Prevish 13:50.37 St Helens
16. 11 Julia Engstrom 13:51.21 Valley Catholic
17. 10 Tania Martinez 13:56.34 Seaside
18. 12 Megan Barnes 14:17.69 St Helens
19. 11 Emma Marcus 14:30.29 Catlin Gabel
20. 11 Hanna Sheikh 14:40.84 Catlin Gabel
21. 12 Courtney Morrow 15:52.86 Madison
22. 10 Jordan D'Addio 16:50.63 Catlin Gabel
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1. 10 Eleanor Jones 16.53a Scappoose
2. 10 Alyssa Villalobos 17.41a Forest Grove
3. 12 Alyssa Moore 17.46a Clatskanie
4. 10 Annika Filip 17.92a Valley Catholic
5. 11 Danielle Michael 18.15a Crook County
6. 12 Alyna Habel 18.25a St Helens
7. 10 Victoria Kee 18.50a Astoria
8. 11 Valerie Lindstrom 21.99a Ilwaco
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Prelims
1. 10 Eleanor Jones 16.89a Scappoose
2. 11 Valerie Lindstrom 17.48a Ilwaco
3. 10 Alyssa Villalobos 17.69a Forest Grove
4. 12 Alyssa Moore 17.72a Clatskanie
5. 12 Alyna Habel 18.15a St Helens
6. 11 Danielle Michael 18.30a Crook County
7. 10 Victoria Kee 18.33a Astoria
8. 10 Annika Filip 18.52a Valley Catholic
9. 10 Bridgette Malone 18.71a Seaside
10. 9 Amanda Orr 18.72a Scappoose
11. 12 Daphne Martin 18.72a Madison
12. 10 Ken Poblador 18.98a Tillamook
13. 11 Kristen Bridgewater 19.02a Forest Grove
14. 11 Kayla VanLieu 19.14a North Clackamas Chri...
15. 11 Annalisa Peer 19.18a Crook County
16. 11 Manassah Howard-Carey 19.37a Franklin
17. 11 Jillian Ketcham 19.43a Astoria
18. 11 Maria Carlsen 20.03a Franklin
19. 9 Laura Stahancyk 20.71a Crook County
20. 9 Victoria Holcom 20.90a Astoria
21. 10 Melissa Moore 21.21a Catlin Gabel
22. 9 Olivia Leap 21.54a Madison
23. 11 Casey Nicholl 21.86a Franklin
24. 9 Zayra Contreras-Villa 22.45a Tillamook
25. 9 Brianna Baird 23.34a Ilwaco
11 Olivia McDaniel NT Scappoose
12 Zoe Crain NT Forest Grove
10 Gensis Hansen NT St Helens
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1. 10 Alyssa Villalobos 49.08a Forest Grove
2. 10 Eleanor Jones 49.18a Scappoose
3. 11 Valerie Lindstrom 52.98a Ilwaco
4. 10 Ken Poblador 53.49a Tillamook
5. 12 Zoe Crain 53.52a Forest Grove
6. 12 Rachel Hills 53.99a Southwest Christian
7. 12 Daphne Martin 54.25a Madison
8. 10 Bridgette Malone 54.39a Seaside
9. 11 Jillian Ketcham 54.92a Astoria
10. 10 Victoria Kee 54.94a Astoria
11. 12 Alyssa Moore 54.99a Clatskanie
12. 11 Annalisa Peer 55.21a Crook County
13. 12 Alyna Habel 55.27a St Helens
14. 9 Laura Stahancyk 55.74a Crook County
15. 11 Kristen Bridgewater 56.62a Forest Grove
16. 10 Gensis Hansen 56.66a St Helens
17. 9 Olivia Leap 58.54a Madison
18. 12 Lynn Shoemaker 59.33a Union
19. 9 Diona Davis 1:02.18a Franklin
20. 11 Maria Carlsen 1:02.43a Franklin
21. 10 Angela Willson 1:02.73a St Helens
11 Laken Berlin NT Crook County
11 Kayla VanLieu NT North Clackamas Chri...
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 52.25a Madison
2. Laken Berlin 52.41a Crook County
3. Adele English 53.76a Catlin Gabel
4. Alyna Habel 53.83a St Helens
5. Eleanor Jones 54.25a Scappoose
6. Mytia Elliot 54.26a Franklin
7. Jillian Ketcham 54.48a Astoria
8. Markita Martin 54.92a Tillamook
9. Ilene Franco 55.87a Forest Grove
10. Anessa Woodby 56.31a Ilwaco
11. Jewell Penn 56.75a Clatskanie
12. Julia Patterson 59.31a Rainier
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. Charlie Davidson 4:22.07a Scappoose
2. Isabel Leonard 4:29.53a Franklin
3. Stormy Bullard 4:34.90a Union
4. Chelsea Kight 4:36.13 Southwest Christian
5. Jessica Bickford 4:38.94a Forest Grove
6. Franzi Feil 4:43.16 Ilwaco
7. Alyna Habel 4:54.16a St Helens
8. Monica Guisinger 4:56.35 Rainier
9. Danielle Berntsen 5:05.88 Clatskanie
Shot Put 4kg - Varsity - Finals
1. 12 Kathryn Kaonis 36-10.00 Crook County
2. 12 Hannah Troutman 36-03.00 Crook County
3. 12 Helen Kavapalu 33-02.00 Madison
5. 11 Leslie Carrasco 30-04.00 Madison
4. 12 Morgan Sprengle 30-01.00 Portland Lutheran
6. 10 Halie Korff 29-10.00 Astoria
7. 11 M'Kenzie Brookes 29-05.00 St Helens
8. 11 Chara Troyer 29-02.00 Astoria
9. 11 Tya Tharp 28-09.00 Tillamook
10. 11 Sydney Nett 28-02.00 St Helens
11. 11 Amanda Lilya 27-11.00 Rainier
12. 12 Catelyn Marshall 27-06.00 Kalama
13. 12 Melissa Stough 26-10.00 Seaside
14. 10 Ashton Morgan 26-07.00 Crook County
15. 12 Lyndsey Huff 26-05.00 Scappoose
16. 9 Callie Sheker 26-02.00 Astoria
17. 11 Franzi Feil 26-01.00 Ilwaco
18. 11 Natalie Finch 26-00.00 St Helens
19. 12 Courtney Peterson 25-11.00 Kalama
20. 10 Zoey Trask 25-10.00 Madison
21. 10 Laura Whitlatch 25-07.00 Tillamook
22. 12 Amber Harper 24-08.00 Forest Grove
23. 9 Charity Fleck 24-07.00 Ilwaco
24. 9 Ruby Van Dyk 23-05.00 Forest Grove
25. 9 Kirstin Lent 23-04.00 Seaside
26. 12 Caitlin McMorris 23-02.00 Franklin
27. 11 Barbados Demchenko 23-01.00 North Clackamas Chri...
28. 9 Julia Patterson 22-08.00 Rainier
28. 9 Jennifer Le 22-08.00 Franklin
30. 10 Christina Spires 22-06.00 Catlin Gabel
30. 12 Alyssa Boyd 22-06.00 Forest Grove
32. 9 Emily Hay 21-08.00 Scappoose
33. 11 Paige Mogray 21-07.00 Rainier
34. 10 Justis O'Hagan 21-04.00 Tillamook
34. 10 Katelynn Kelly 21-04.00 Ilwaco
36. 9 Kathya Suria 21-03.00 Franklin
37. 12 Naomi Miller 20-08.00 North Clackamas Chri...
38. 9 Siobhan O'Neill 19-09.00 Valley Catholic
39. 9 Delany Sprute 19-08.00 Scappoose
40. 12 Mary DeNicola 19-07.00 City Christian
41. 10 Anne McGuire 18-00.00 City Christian
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1. 12 Helen Kavapalu 112-10 Madison
2. 12 Morgan Sprengle 102-04 Portland Lutheran
3. 10 Ashton Morgan 102-03 Crook County
4. 10 Halie Korff 98-09 Astoria
5. 12 Hannah Troutman 98-08 Crook County
6. 12 Kathryn Kaonis 95-04 Crook County
7. 11 Danica Roady 94-04 Portland Lutheran
8. 11 Paige Mogray 87-04 Rainier
9. 12 Courtney Peterson 85-07 Kalama
10. 12 Amber Harper 83-03 Forest Grove
11. 11 Leslie Carrasco 80-05 Madison
12. 10 Christina Spires 78-01 Catlin Gabel
13. 12 Gabby Rosenthal 76-07 Valley Catholic
14. 9 Kirstin Lent 75-06 Seaside
15. 12 Daphne Martin 75-05 Madison
16. 12 Alyssa Boyd 75-03 Forest Grove
17. 9 Sofia Ward 74-10 Astoria
18. 11 Clairenda Hart 74-03 St Helens
19. 10 Sabrina Hollander 73-03 Rainier
20. 10 Justis O'Hagan 72-10 Tillamook
21. 9 Julia Patterson 71-11 Rainier
22. 12 Lyndsey Huff 70-08 Scappoose
23. 11 Natalie Finch 70-05 St Helens
24. 9 Delany Sprute 69-07 Scappoose
25. 11 Caitlin Ives 67-03 Clatskanie
26. 10 Dakota Pierce 67-00 Tillamook
27. 9 Callie Sheker 66-10 Astoria
28. 12 Hailee Holmason 65-04 Scappoose
29. 10 Laura Whitlatch 65-01 Tillamook
30. 12 Kennen Hembree 64-01 St Helens
31. 9 Kathya Suria 58-10 Franklin
32. 11 Barbados Demchenko 51-05 North Clackamas Chri...
33. 10 Ploy Kotchamit 50-02 Franklin
34. 12 Raisa Mlynski 49-07 Forest Grove
35. 12 Caitlin McMorris 49-01 Franklin
36. 10 Katelynn Kelly 45-04 Ilwaco
37. 12 Naomi Miller 43-01 North Clackamas Chri...
X Javelin - 600g - Varsity - Finals
1. 12 Hannah Troutman 123-02 Crook County
2. 12 Shelby Hamby 103-03 Kalama
3. 12 Melissa Stough 102-08 Seaside
4. 12 Helen Kavapalu 100-06 Madison
5. 12 Kennen Hembree 98-05 St Helens
6. 10 Emily McMillan 94-06 Ilwaco
7. 12 Alyssa Boyd 91-02 Forest Grove
8. 10 Christina Spires 86-09 Catlin Gabel
9. 11 Leslie Carrasco 86-06 Madison
10. 12 Morgan Sprengle 82-05 Portland Lutheran
11. 10 Jessie Powell 79-02 Scappoose
12. 12 Raisa Mlynski 78-08 Forest Grove
12. 10 Ashton Morgan 78-08 Crook County
14. 10 Allison Hisey 75-10 Rainier
15. 12 Hailee Holmason 74-11 Scappoose
16. 9 Kathya Suria 74-10 Franklin
17. 10 Halie Korff 73-06 Astoria
18. 11 Tya Tharp 69-08 Tillamook
19. 9 Summer Spell 67-03 Seaside
20. 10 Hanna Sleightam 66-06 Scappoose
21. 9 Sofia Ward 64-00 Astoria
22. 10 Sam Holland 63-10 Rainier
23. 12 Jeramelin Nelson 58-00 Franklin
24. 10 Glynnis Rutherford 57-07 Tillamook
25. 9 Sara West 55-07 St Helens
26. 12 Delaney Martin 51-02 Madison
27. 9 Petra Flemmer 50-05 Forest Grove
28. Jennifer Berdin 49-00 Tillamook
29. 10 Brooke Naillon 46-03 St Helens
30. 9 Siobhan O'Neill 43-02 Valley Catholic
31. 12 Liana Parks 42-07 City Christian
32. 12 Mary DeNicola 39-08 City Christian
33. 10 Anne McGuire 37-05 City Christian
34. 11 Hanna Sheikh 31-04 Catlin Gabel
9 Hannah Berntsen ND Clatskanie
X High Jump - Varsity - Finals
1. 11 Stormy Bullard 5-02.00 Union
2. 12 Kylie Reinholdt 4-10.00 St Helens
3. 12 Shannon Hammond 4-10.00 Forest Grove
4. 11 Laah Whitmore 4-10.00 Madison
5. 11 Tori Wilkerson 4-08.00 Madison
6. 10 Jessie Powell 4-08.00 Scappoose
7. 12 Alyssa Holz 4-08.00 St Helens
8. 11 Manassah Howard-Carey 4-04.00 Franklin
8. 9 Sarah Linhardt 4-04.00 North Clackamas Chri...
8. 10 Chelsea Thomas 4-04.00 Crook County
11. 12 Chenelle Hale 4-02.00 Crook County
11. 9 Margaret Cochran 4-02.00 St Helens
11. 12 Raven Hews 4-02.00 City Christian
11. 10 Tessa Davis 4-02.00 Franklin
11. 11 Tamara Thompson 4-02.00 Madison
10 Annika Filip NH Valley Catholic
9 Madison Beaston NH Rainier
9 Haileyy Helton NH Rainier
9 Natalie Coleman NH Kalama
9 Petra Flemmer NH Forest Grove
10 Kurumi Kokufuda NH Valley Catholic
X Pole Vault - Varsity - Finals
1. 11 Danielle Michael 9-00.00 Crook County
2. 10 Tessa Davis 8-06.00 Franklin
3. 11 Maria Carlsen 8-00.00 Franklin
4. 9 Marissa Shults 7-06.00 Crook County
4. 11 Emma Sheehy 7-06.00 Union
6. 12 Michala Warren 7-00.00 Astoria
7. 11 Olivia McDaniel 7-00.00 Scappoose
8. 11 Tennaya Carr 7-00.00 Seaside
9. 10 Angela Willson 6-06.00 St Helens
9 Kaeli Hancock NH Crook County
10 Bridgette Malone NH Seaside
9 Satear Keo NH Franklin
11 Cindy Huang NH Madison
10 Kurumi Kokufuda NH Valley Catholic
10 Annika Filip NH Valley Catholic
10 Rachel Jones NH Valley Catholic
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 10 Lydia Pavlenko 15-00.00 Parkrose
2. 10 Alyssa Villalobos 14-10.00 Forest Grove
3. 11 Laken Berlin 14-08.50 Crook County
4. 10 Annie Huynh 14-06.50 Madison
5. 10 Isabel Leonard 14-05.50 Franklin
6. 12 Shannon Hammond 14-04.00 Forest Grove
7. 12 Alix Raya 14-04.00 Scappoose
8. 9 Elizabeth Gibson 14-01.00 Valley Catholic
9. 12 Nicole Andreotti 13-09.00 Scappoose
10. 11 Dominique Stein 13-07.50 Portland Lutheran
11. 9 Carlie Edgar 13-07.00 Tillamook
12. 10 Fartun Osman 13-06.50 Madison
13. 10 Rachel Jones 13-03.50 Valley Catholic
14. 11 Jillian Ketcham 13-03.00 Astoria
15. 9 Margaret Cochran 12-11.00 St Helens
16. 12 Nicole Harcourt 12-10.00 St Helens
17. 12 Jewell Penn 12-08.50 Clatskanie
18. 10 Emily McMillan 12-07.00 Ilwaco
19. 10 Zoey Trask 12-05.50 Madison
19. 12 Raven Hews 12-05.50 City Christian
21. 9 Alyssa Spires 12-05.00 Catlin Gabel
22. 10 Tessa Davis 12-04.00 Franklin
23. 9 Muriah Murray 12-00.00 Franklin
24. 10 Sam Holland 11-10.00 Rainier
25. 11 Lily Teadtke 11-08.50 Astoria
26. 10 Markita Martin 11-07.00 Tillamook
27. 12 Michala Warren 11-04.50 Astoria
28. 9 Laura Stahancyk 11-00.00 Crook County
29. 12 Muchacha Ford 10-11.00 North Clackamas Chri...
30. 9 Stephanie Durgeloh 10-09.50 Kalama
31. 10 Katelynn Kelly 10-02.00 Ilwaco
32. 9 Madison Beaston 9-06.00 Rainier
33. 12 Mary DeNicola 8-07.50 City Christian
12 Bailey Sahnow ND Forest Grove
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 12 Kylie Reinholdt 35-09.00 St Helens
2. 10 Alyssa Villalobos 34-06.00 Forest Grove
3. 10 Lydia Pavlenko 32-03.00 Parkrose
4. 12 Hannah Troutman 31-07.50 Crook County
5. 12 Shannon Hammond 31-03.00 Forest Grove
6. 12 Rachel Hills 31-02.50 Southwest Christian
7. 12 Chelsea Kight 30-01.00 Southwest Christian
8. 10 Annie Huynh 29-02.50 Madison
9. 11 Dominique Stein 28-09.00 Portland Lutheran
9. 12 Haley Wight 28-09.00 Scappoose
11. 11 Manassah Howard-Carey 28-03.50 Franklin
12. 9 Mele Kavapalu 28-03.00 Madison
13. 12 Chenelle Hale 28-02.00 Crook County
14. 10 Zoey Trask 27-07.00 Madison
15. 10 Angela Willson 27-06.00 St Helens
16. 12 Emily Kimball 25-11.00 Scappoose
17. 9 Victoria Holcom 25-10.50 Astoria
18. 9 Jenna Rudolph 25-09.50 Astoria
19. 12 Danielle Berntsen 25-05.00 Clatskanie
20. 9 Amanda Jurgenson 25-04.50 Clatskanie
21. 11 Rebecca Ditmore 24-07.00 Southwest Christian
22. 9 Diona Davis 23-04.00 Franklin