Mens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Colby DeVasier 11.60 Oakland
2. 11 Ivan Sandrali 12.03 Canyonville Christian
3. 11 Cody Rios 12.07 Elkton
4. 11 Jinkyu Jang 12.39 Canyonville Christian
5. 9 Jed Hays 12.61 Days Creek
6. 12 Justice Murphy 12.62 Elkton
7. 11 Tyler Sky 12.66 Elkton
8. 12 Colton Maxwell 12.77 Elkton
9. 12 Austin Synder 12.89 Yoncalla
10. 11 Ben Nash 13.03 Yoncalla
11. 12 Bannon Frank 13.31 Riddle
12. 10 Justin Devlaeminck 13.33 Elkton
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Colby DeVasier 24.09 Oakland
2. 11 Gabriel Martin 24.78 Canyonville Christian
3. 9 Jed Hays 24.88 Days Creek
4. 11 Jinkyu Jang 24.96 Canyonville Christian
5. 12 Justice Murphy 25.89 Elkton
6. 11 Cody Rios 25.97 Elkton
7. 12 Bannon Frank 26.09 Riddle
8. 11 Josh Hunnicutt 26.18 Yoncalla
9. 10 Samuel Kim 26.41 Canyonville Christian
10. 9 James Morhain 27.18 Oakland
11. 12 Austin Synder 27.34 Yoncalla
12. 10 Justin Devlaeminck 27.50 Elkton
13. 9 Manuel Alcarez 27.80 Riddle
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Colton Fuller 57.33 Days Creek
2. 11 Jayce Bingham 57.35 Oakland
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Colton Fuller 2:37.13 Days Creek
2. 10 Greg Scheidler 2:38.91 Riddle
3. 10 Denis Karateev 2:39.92 Canyonville Christian
9 Gatlin Groothuis SCR Oakland
X 1500 Meters - Varsity - Finals
1. 10 AJ Nichols 4:49.35 Oakland
2. 11 Josh Hunnicutt 4:50.20 Yoncalla
3. 10 Diego Rubi 4:52.10 Canyonville Christian
4. 10 Sebastian Fajardo 4:58.49 Canyonville Christian
5. 10 Bradley Yates 5:10.64 Oakland
6. 9 Zack Schissler 5:10.92 Oakland
7. 10 Greg Scheidler 5:24.85 Riddle
8. 10 Denis Gavrinyuk 5:36.29 Canyonville Christian
9. 11 Dwayne Hicks 5:55.36 Riddle
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Diego Rubi 10:53.00 Canyonville Christian
2. 9 Zack Schissler 10:55.00 Oakland
3. 10 Bradley Yates 11:00.48 Oakland
4. 10 Sebastian Fajardo 11:10.18 Canyonville Christian
5. 9 Manuel Alcarez 13:50.93 Riddle
11 Dwayne Hicks NT Riddle
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1. 9 Danny Sigl 19.61 Oakland
2. 11 Ray Zhang 20.07 Canyonville Christian
3. 11 Ben Nash 21.34 Yoncalla
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1. 12 Daniel Soloshenko 45.20 Canyonville Christian
2. 9 Danny Sigl 46.53 Oakland
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 46.91 Canyonville Christian
2. Relay Team 48.47 Oakland
3. Relay Team 49.29 Elkton
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 3:47.9 Canyonville Christian
2. Relay Team 4:06.5 Oakland
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1. 11 Hayden Snow 42-07.00 Oakland
2. 11 Tyler Sky 39-05.00 Elkton
3. 10 Tyler Wilson 34-00.00 Riddle
4. 10 Rogue Hartman 33-03.50 Oakland
5. 9 Skyler Shadbolt 29-08.50 Oakland
6. 11 Stefan Mikheshkin 26-01.50 Canyonville Christian
7. 10 Victor Gulyaev 25-03.00 Canyonville Christian
8. 9 Francisco Zabaleta 24-11.50 Canyonville Christian
9. 9 Brawley Biando 20-09.00 Prospect
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1. 11 Hayden Snow 123-11 Oakland
2. 11 Tyler Sky 117-11 Elkton
3. 12 Joel Jackson 109-05 Oakland
4. 11 Anton Ashrafyan 102-01 Canyonville Christian
5. 9 Skyler Shadbolt 88-06 Oakland
6. 11 Billee Joe Cox 73-06 Elkton
7. 10 Victor Gulyaev 69-05 Canyonville Christian
8. 11 Stefan Mikheshkin 66-02 Canyonville Christian
9. 11 Dwayne Hicks 60-11 Riddle
10 Tyler Wilson SCR Riddle
X Javelin - 800g - Varsity - Finals
1. 12 Kolby Orrison 133-06 Days Creek
2. 12 Colton Maxwell 132-07 Elkton
3. 12 Joel Jackson 124-10 Oakland
4. 12 Justice Murphy 119-07 Elkton
5. 11 Josh Hunnicutt 117-09 Yoncalla
6. 10 Tyler Wilson 114-04 Riddle
7. 11 Ben Nash 112-01 Yoncalla
8. 12 Bannon Frank 109-01 Riddle
9. 11 Ivan Sandrali 98-10 Canyonville Christian
10. 11 Anton Ashrafyan 97-08 Canyonville Christian
11. 12 Austin Synder 84-06 Yoncalla
12. 10 Victor Gulyaev 81-01 Canyonville Christian
13. 9 Manuel Alcarez 76-05 Riddle
14. 10 Rogue Hartman 67-04 Oakland
15. 9 Hunter Hartman 58-03 Oakland
16. 9 Brawley Biando 54-03 Prospect
11 Alec Wolfe SCR Elkton
X High Jump - Varsity - Finals
1. 12 Colton Maxwell 5-02.00 Elkton
2. 11 Ben Nash 5-00.00 Yoncalla
3. 11 Hayden Snow 4-10.00 Oakland
3. 10 Sam Arts 4-10.00 Oakland
9 Manuel Alcarez SCR Riddle
X Pole Vault - Varsity - Finals
1. 10 Sam Arts 9-00.00 Oakland
2. 9 James Morhain 7-06.00 Oakland
3. 9 Gatlin Groothuis 7-06.00 Oakland
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 12 Jack Yoo 21-01.50 Canyonville Christian
2. 9 Jed Hays 18-02.25 Days Creek
3. 10 Samuel Kim 18-00.50 Canyonville Christian
4. 10 Sam Arts 17-04.50 Oakland
5. 11 Jayce Bingham 16-11.00 Oakland
6. 11 Ray Zhang 16-09.00 Canyonville Christian
7. 10 Lance Franco 16-04.25 Riddle
8. 12 Joel Jackson 14-10.25 Oakland
9. 11 Billee Joe Cox 12-08.00 Elkton
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 12 Jack Yoo 39-03.50 Canyonville Christian
2. 9 Colton Fuller 38-09.50 Days Creek
3. 10 Sam Arts 36-07.50 Oakland
4. 12 Daniel Soloshenko 35-05.50 Canyonville Christian
5. 9 James Morhain 33-10.00 Oakland
6. 11 Ray Zhang 33-04.50 Canyonville Christian
7. 10 Lance Franco 32-07.00 Riddle
8. 9 Zack Schissler 31-02.00 Oakland
Womens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Cora Gallop 12.91 Oakland
2. 11 Mahli Beltran 13.82 Canyonville Christian
3. 12 Jazmyn Herrington 14.20 Days Creek
4. 10 Esther Sandrali 14.75 Canyonville Christian
5. 9 Baley VanWormer 14.76 Prospect
6. 11 Mireille Mwiza 14.86 Canyonville Christian
7. 9 Christen Burback 14.98 Elkton
8. 10 Courtny Law 15.83 Riddle
9. 10 Makala Lund 16.02 Elkton
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Cora Gallop 26.85 Oakland
2. 11 Mahli Beltran 29.58 Canyonville Christian
3. 9 Baley VanWormer 30.82 Prospect
4. 10 Esther Sandrali 32.12 Canyonville Christian
5. 11 Mireille Mwiza 33.10 Canyonville Christian
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Lakota Sizemore 2:56.00 Prospect
2. 11 Pooja Tiwari 2:56.35 Canyonville Christian
3. 12 Desi Colley 3:05.82 Oakland
4. 9 Christen Burback 3:11.13 Elkton
5. 10 Courtny Law 3:26.56 Riddle
X 1500 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Desi Colley 6:08.52 Oakland
2. 11 Pooja Tiwari 6:15.29 Canyonville Christian
3. 11 Sophia Li 6:42.15 Canyonville Christian
4. 12 Precious Abayesu 8:21.15 Canyonville Christian
X 3000 Meters - Varsity - Finals
1. 9 Christen Burback 14:21.73 Elkton
2. 11 Carly Beck 17:00.47 Elkton
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1. 12 Isabel Golemon 17.74 Days Creek
2. 10 Maria Sigl 17.76 Oakland
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1. 12 Isabel Golemon 50.97 Days Creek
2. 10 Maria Sigl 51.86 Oakland
3. 11 Mahli Beltran 1:00.58 Canyonville Christian
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 1:01.17 Prospect
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 4:47.00 Oakland
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1. 12 Kaylee Biando 35-04.00 Prospect
2. 12 Halee Hedgpeth 29-10.25 Prospect
3. 10 Michaella Black 28-08.50 Oakland
4. 12 Sierra Harrell 26-09.00 Elkton
5. 11 Amanda Jeffries 25-05.50 Riddle
6. 9 Baley VanWormer 24-07.00 Prospect
7. 9 Moana Gianotti 24-06.50 Riddle
8. 10 Kayla Tomlinson 20-09.50 Canyonville Christian
9. 9 Bre Anna McKamey 19-07.50 Elkton
10. 9 Kaitlyn Hold 19-07.00 Riddle
11. 12 Precious Abayesu 15-07.00 Canyonville Christian
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1. 9 Moana Gianotti 97-10 Riddle
2. 12 Kaylee Biando 93-11 Prospect
3. 11 Lakota Sizemore 91-09 Prospect
4. 12 Halee Hedgpeth 89-08 Prospect
5. 12 Sierra Harrell 79-10 Elkton
6. 11 Amanda Jeffries 74-04 Riddle
7. 10 Esther Sandrali 70-04 Canyonville Christian
8. 9 Bre Anna McKamey 52-05 Elkton
9. 10 Kayla Tomlinson 50-09 Canyonville Christian
10. 12 Precious Abayesu 43-02 Canyonville Christian
X Javelin - 600g - Varsity - Finals
1. 12 Kaylee Biando 95-04 Prospect
2. 10 Michaella Black 92-04 Oakland
3. 10 Emma Gibbs 83-03 Oakland
4. 12 Halee Hedgpeth 69-11 Prospect
4. 9 Kaitlyn Hold 69-11 Riddle
6. 9 Destinee Lewis 51-03 Riddle
7. 9 Ashley Ross 41-05 Riddle
X High Jump - Varsity - Finals
1. 12 Isabel Golemon 4-04.00 Days Creek
2. 11 Carly Beck 4-02.00 Elkton
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 12 Jazmyn Herrington 15-01.25 Days Creek
2. 11 Mahli Beltran 14-11.00 Canyonville Christian
3. 11 Sasha Eck 14-07.25 Canyonville Christian
4. 10 Kayla Tomlinson 14-01.25 Canyonville Christian
5. 10 Courtny Law 11-11.00 Riddle
6. 10 Makala Lund 11-05.50 Elkton
7. 9 Kaitlyn Hold 8-07.50 Riddle
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 11 Cora Gallop 34-10.00 Oakland
2. 12 Jazmyn Herrington 33-08.50 Days Creek
3. 11 Sasha Eck 31-06.00 Canyonville Christian
4. 10 Emma Gibbs 26-07.50 Oakland
5. 10 Courtny Law 24-01.00 Riddle