Mens Results
X 100 Meters - 6A - Finals
1. 11 Tyren Wolfe 10.69a North Medford
2. 12 Julius Shellmire 10.73a Grant
3. 12 Zac Hannan 10.76a Grants Pass
4. 12 Devon Fortier 10.82a Canby
5. 11 Trevon Bradford 10.85a Oregon City
6. 11 Colin Hyatt 10.95a Newberg
7. 11 Robert Connor 10.97a Thurston
8. 11 Anthony Mendez 10.97a Clackamas
X 100 Meters - 6A - Prelims
1. 11 Tyren Wolfe 11.10a North Medford
3. 12 Devon Fortier 11.13a Canby
2. 12 Julius Shellmire 11.14a Grant
5. 12 Zac Hannan 11.15a Grants Pass
4. 11 Robert Connor 11.22a Thurston
7. 11 Colin Hyatt 11.23a Newberg
6. 11 Trevon Bradford 11.26a Oregon City
8. 11 Anthony Mendez 11.27a Clackamas
9. 12 Tanner Scanlon 11.27a McMinnville
10. 11 Harrison Schrage 11.28a Grant
11. 12 Gavin Marsonette 11.32a South Eugene
12. 9 Israel Garza 11.35a McKay
13. 11 Dante Smith 11.39a Westview
14. 12 Jaylun Lewis 11.41a Grant
15. 11 Tanner Tropio 11.42a Jesuit
16. 11 Jared Chin 11.43a Lincoln
X 200 Meters - 6A - Finals
1. 12 Julius Shellmire 21.88a Grant
2. 11 Tyren Wolfe 21.89a North Medford
3. 11 Robert Connor 21.96a Thurston
4. 12 Devon Fortier 22.06a Canby
5. 11 Anthony Mendez 22.08a Clackamas
6. 10 Jake Harthun 22.24a Oregon City
7. 12 Kaizer Gillispie 22.25a South Medford
8. 10 Cameron Russell 22.27a Lakeridge
X 200 Meters - 6A - Prelims
1. 12 Julius Shellmire 22.09a Grant
2. 11 Robert Connor 22.16a Thurston
3. 10 Jake Harthun 22.20a Oregon City
4. 11 Tyren Wolfe 22.28a North Medford
5. 12 Kaizer Gillispie 22.33a South Medford
7. 12 Devon Fortier 22.34a Canby
8. 10 Cameron Russell 22.34a Lakeridge
6. 11 Anthony Mendez 22.43a Clackamas
9. 12 Kyle Torres 22.54a McNary
10. 12 Cornelius Berry 22.58a Grant
11. 10 Brendan Van Voorhis 22.63a McNary
12. 12 Noah Walker 22.65a Canby
13. 12 Gavin Marsonette 22.90a South Eugene
14. 11 Evan Brehm 22.95a Westview
15. 12 Brandon Brown 23.05a Grant
16. 11 Cameron Stewart 23.06a Jesuit
X 400 Meters - 6A - Finals
1. 12 Kaizer Gillispie 47.89a South Medford
2. 12 Kyle Torres 48.64a McNary
3. 10 Jake Harthun 48.66a Oregon City
4. 11 Tyler Rosette 48.83a Tigard
5. 12 Cornelius Berry 49.13a Grant
6. 10 Brendan Van Voorhis 49.66a McNary
7. 12 Brandon Brown 50.08a Grant
8. 9 Braden Lenzy 50.29a Tigard
X 400 Meters - 6A - Prelims
1. 12 Kaizer Gillispie 48.42a South Medford
3. 10 Jake Harthun 48.92a Oregon City
2. 11 Tyler Rosette 49.21a Tigard
5. 10 Brendan Van Voorhis 49.33a McNary
7. 12 Brandon Brown 49.34a Grant
4. 12 Cornelius Berry 49.97a Grant
8. 9 Braden Lenzy 50.30a Tigard
6. 12 Kyle Torres 50.44a McNary
9. 9 Jacob Miller 50.62a West Salem
10. 11 Cade O'Connor 50.63a Sheldon
11. 12 Asa Crimin 50.77a Westview
12. 11 Will LeRoux 50.83a Jesuit
13. 12 Randall Coughlan 51.09a West Salem
14. 12 James Stock 51.20a Sheldon
15. 12 Dylan Richmond 52.21a Forest Grove
11 Wesley Poundstone DNS Barlow
X 800 Meters - 6A - Finals
1. 12 Josiah Langstaff 1:54.63a Lincoln
2. 12 Roba Sultessa 1:54.65a Cleveland (OR)
3. 12 Joshua Kellebrew 1:55.30a David Douglas
4. 10 Jenner Higgins 1:56.25a Sheldon
5. 12 Thomas Morrell III 1:56.44a Centennial
6. 12 Zach Cooper 1:57.14a Southridge
7. 11 Noah Belcik 1:57.48a Lakeridge
8. 12 Peter Kurtz 1:57.95a Cleveland (OR)
X 800 Meters - 6A - Prelims
1. 10 Jenner Higgins 1:55.39a Sheldon
3. 12 Thomas Morrell III 1:55.70a Centennial
5. 12 Josiah Langstaff 1:55.96a Lincoln
2. 12 Roba Sultessa 1:55.97a Cleveland (OR)
7. 11 Noah Belcik 1:56.15a Lakeridge
4. 12 Joshua Kellebrew 1:56.25a David Douglas
8. 12 Peter Kurtz 1:56.50a Cleveland (OR)
6. 12 Zach Cooper 1:56.56a Southridge
9. 12 Tristan Akery 1:56.60a South Medford
10. 12 Paul Wyatt 1:56.94a Jesuit
11. 11 Matt Stanich 1:57.77a Forest Grove
12. 12 John Serna 1:57.82a North Medford
13. 12 Matthew Lovos 1:58.38a Tualatin
14. 10 Hyrum Hansen 1:59.83a Forest Grove
15. 11 Nathaniel Dressler 2:00.27a Willamette
16. 12 Tommy Franklin 2:00.98a Barlow
X 1500 Meters - 6A - Finals
1. 11 Jackson Mestler 3:55.67a Sheldon
2. 12 Roba Sultessa 3:55.85a Cleveland (OR)
3. 11 Roman Ollar 3:56.73a West Linn
4. 12 Sam Truax 3:56.86a Central Catholic
5. 10 Ahmed Muhumed 3:57.45a West Salem
6. 12 Maneet Khaira 3:59.02a Sunset
7. 12 Jean Baptiste Tooley 3:59.43a Central Catholic
8. 11 Angel Salazar 3:59.54a Century
9. 9 Joshua Schumacher 3:59.90a Jesuit
10. 11 Grayson Ollar 4:00.51a West Linn
11. 11 Mason Wegener 4:03.96a South Eugene
12. 12 Reilly Bloomer 4:03.97a South Eugene
13. 12 Archer Morgan 4:05.55a Forest Grove
14. 12 Tristan Carpenter 4:05.94a Sheldon
15. 12 John Serna 4:07.63a North Medford
16. 11 Ransom Gravatt 4:08.81a Lincoln
X 3000 Meters - 6A - Finals
1. 11 Jackson Mestler 8:34.80a Sheldon
2. 12 Reilly Bloomer 8:35.38a South Eugene
3. 10 Ahmed Muhumed 8:36.76a West Salem
4. 11 Roman Ollar 8:37.75a West Linn
5. 11 Zack Lavier 8:40.08a Central Catholic
6. 9 Joshua Schumacher 8:41.11a Jesuit
7. 11 Murimi Nyamu 8:44.24a Forest Grove
8. 11 Grayson Ollar 8:44.31a West Linn
9. 12 Nabi Amin 8:50.43a Cleveland (OR)
10. 12 Ronald Graham 8:50.44a Lincoln
11. 12 Sam Lomax 8:51.14a Central Catholic
12. 12 Seth Berdahl 8:51.23a Forest Grove
13. 11 Jacob Shelton 8:56.01a Sheldon
14. 11 Luis Torres 8:56.26a Aloha
15. 12 Eli Boudouris 9:02.45a Grant
16. 11 Mason Wegener 9:04.30a South Eugene
X 110m Hurdles - 39" - 6A - Finals
1. 11 Julian Body 14.36a Jesuit
2. 12 Tristan Stallcup 14.37a West Linn
3. 12 Zac Hannan 14.66a Grants Pass
4. 10 Carter Bracken 14.71a Lake Oswego
5. 11 Kasin Pendergrass Anderson 14.81a Jesuit
6. 11 Ben Pearson 15.00a Forest Grove
7. 12 Shakur Gross 15.08a David Douglas
8. 12 Tongia Taufoou 15.26a Aloha
X 110m Hurdles - 39" - 6A - Prelims
1. 11 Julian Body 14.69a Jesuit
2. 10 Carter Bracken 14.76a Lake Oswego
3. 11 Kasin Pendergrass Anderson 14.88a Jesuit
4. 12 Tristan Stallcup 14.99a West Linn
5. 11 Ben Pearson 15.11a Forest Grove
6. 12 Tongia Taufoou 15.30a Aloha
7. 12 Zac Hannan 15.32a Grants Pass
8. 12 Shakur Gross 15.38a David Douglas
9. 12 Dustin Harrah 15.43a Grants Pass
10. 12 Stanford Toloke 15.56a David Douglas
11. 12 Edgar Roseberry 15.68a Franklin
12. 12 John Saylor 15.74a South Eugene
13. 11 Enzo Czysz 15.87a Jesuit
14. 10 Peter Gregory 15.98a Cleveland (OR)
15. 11 Andrey Gamza 16.22a David Douglas
16. 11 Abraham Rodriguez 16.38a North Salem
X 300m Hurdles - 36" - 6A - Finals
1. 11 Julian Body 37.44a Jesuit
2. 12 Zac Hannan 38.63a Grants Pass
3. 12 Tanner Scanlon 38.86a McMinnville
4. 10 Carter Bracken 39.61a Lake Oswego
5. 12 Tysen Prunty 39.74a Tigard
6. 12 Shakur Gross 39.81a David Douglas
7. 12 Grant Shurtliff 39.92a Thurston
8. 12 Damen White 42.20a Jefferson
X 300m Hurdles - 36" - 6A - Prelims
1. 11 Julian Body 38.31a Jesuit
2. 12 Zac Hannan 39.03a Grants Pass
3. 10 Carter Bracken 39.46a Lake Oswego
5. 12 Tanner Scanlon 39.50a McMinnville
4. 12 Shakur Gross 39.75a David Douglas
6. 12 Tysen Prunty 40.13a Tigard
7. 12 Damen White 40.36a Jefferson
8. 12 Grant Shurtliff 40.53a Thurston
9. 9 Cole Alteneder 40.64a Newberg
10. 11 Malachi Seib 40.84a Tualatin
11. 11 Andrey Gamza 40.97a David Douglas
12. 11 Joseph Carey 40.98a South Salem
13. 12 Daylon Martin 40.99a Barlow
14. 12 Quin Gattey 41.04a Lincoln
15. 12 Edgar Roseberry 41.64a Franklin
16. 11 Enzo Czysz 43.47a Jesuit
X 4x100 Relay - 6A - Finals
1. - 41.98a Oregon City
2. - 42.12a Grant
3. - 42.42a McNary
4. - 42.49a West Salem
5. - 42.77a Canby
6. - 42.85a Tigard
7. - 42.90a South Eugene
8. - 43.00a Lakeridge
9. - 43.02a McMinnville
10. - 43.12a Westview
11. - 43.32a Newberg
12. - 43.36a Sunset
13. - 43.53a South Salem
14. - 43.89a Lincoln
15. - 43.99a David Douglas
Tristan Holmes
Javel Stewart
Cody Matthews
Tyren Wolfe DQ North Medford
X 4x400 Relay - 6A - Finals
1. - 3:19.99a Tigard
2. - 3:20.31a Grant
3. - 3:20.92a Jesuit
4. - 3:21.74a West Salem
5. - 3:22.16a McNary
6. - 3:22.46a Sheldon
7. - 3:23.83a Lakeridge
8. - 3:24.33a Central Catholic
9. - 3:24.35a South Medford
10. - 3:25.02a Cleveland (OR)
11. - 3:25.11a David Douglas
12. - 3:25.22a North Medford
13. - 3:25.57a Lincoln
14. - 3:25.81a Southridge
15. - 3:26.42a Forest Grove
16. - 3:26.96a Barlow
X Shot Put - 12lb - 6A - Finals
1. 12 Kobie Ham 51-07.75 Barlow
2. 11 Derek McMurray 50-09.25 Tigard
3. 11 John Hanley 50-01.00 Grants Pass
4. 12 Luc LaChapelle 49-05.00 West Albany
5. 11 Kyle Morris 49-03.75 Century
6. 10 Ryan Walk 48-09.50 Sheldon
7. 12 Michael Kiever 48-06.75 Lakeridge
8. 12 Austin Tharp 48-05.75 Sheldon
9. 12 Justin Worthy 47-10.75 Glencoe
10. 12 Caleb Rayburn 46-05.75 South Medford
11. 12 Dakarai Polk 45-06.75 Benson
12. 12 Jackson Davis 45-02.00 Wilson
13. 11 Ryan Phillipo 44-07.00 Sheldon
14. 12 Tristan Carroll 43-08.00 Westview
15. 11 Anouson Keobounnam 43-00.50 Centennial
16. 12 Larry Nedelec 42-06.75 North Salem
X Discus - 1.6kg - 6A - Finals
1. 12 Caleb Dalzell 155-10 Gresham
2. 10 Calvin Claassen 152-06 Grants Pass
3. 12 Kobie Ham 152-02 Barlow
4. 10 Austin Kleinman 151-08 Sprague
5. 12 Brandan Zimmerman 145-02 Newberg
6. 10 Tre Holmes 144-10 North Medford
7. 11 Hap Frketich 143-09 Newberg
8. 12 Joshua Spears 143-03 Reynolds
9. 11 Cole Kastorff 135-08 Grants Pass
10. 12 Austin Albert 135-04 Century
11. 12 Jackson Davis 129-00 Wilson
12. 12 Sam Guy 123-02 Madison
13. 11 Luke Mannix 122-05 McMinnville
14. 12 Justin Worthy 121-06 Glencoe
15. 11 Kyle Morris 118-00 Century
12 Austin Tharp FOUL Sheldon
X Javelin - 800g - 6A - Finals
1. 12 Keil Nicholas 189-02 Grants Pass
2. 11 Hap Frketich 183-06 Newberg
3. 11 John Hanley 183-00 Grants Pass
4. 12 Austin Tharp 177-05 Sheldon
5. 12 Luc LaChapelle 177-03 West Albany
6. 11 Jack Dixon 176-09 Wilson
7. 12 Chris Sigler 171-06 Beaverton
8. 11 Jacob Kizer 171-06 West Salem
9. 12 Ian Myers 168-11 Westview
10. 12 Austin Albert 166-02 Century
11. 12 Tristan Birge 163-11 Oregon City
12. 11 Ethan Bradford 157-00 Thurston
13. 12 Austin Sparks 156-08 Franklin
14. 12 Owen Hart 156-07 Lakeridge
15. 12 Angelo Flores 155-03 Gresham
16. 12 Noah Daugherty 136-05 McMinnville
X High Jump - 6A - Finals
1. 12 Ben Milligan 6-11.00 Sherwood
2. 12 Jacoby Wolfe 6-07.00 Newberg
3. 12 Dustin Harrah 6-05.00 Grants Pass
4. 12 Austin DeWitz 6-05.00 Oregon City
5. 10 Beau Sheeran 6-03.00 Beaverton
6. 11 Collin Ruth 6-03.00 Wilson
7. 12 Larry Cotton 6-01.00 Grants Pass
7. 12 Eric Dungey 6-01.00 Lakeridge
9. 12 Noah Avery 6-01.00 Roseburg
9. 12 Kaizer Gillispie 6-01.00 South Medford
9. 11 Josh Washington 6-01.00 South Medford
9. 11 Connor Reinke 6-01.00 Barlow
9. 12 Tejas Godbole 6-01.00 Sprague
12 Sam Davis NH Grant
11 Joseph Carey NH South Salem
11 Michael Loeffler NH Jesuit
X Pole Vault - 6A - Finals
1. 12 Grant Shurtliff 15-07.00 Thurston
2. 10 Nathan Wirth 14-03.00 Thurston
3. 12 Joe Malloy 13-06.00 Grants Pass
4. 12 Patrick Takata 13-06.00 Beaverton
5. 12 Langdon Junge 13-06.00 Sheldon
6. 12 Kyle Williams 13-00.00 Sunset
6. 11 Yelisey Gurzhuy 13-00.00 Centennial
8. 12 Mario Filippi 13-00.00 North Medford
9. 12 Chris Horton 13-00.00 Wilson
10. 12 Will McCourt 12-06.00 Glencoe
11. 11 Micah Steeves 12-06.00 McMinnville
10 Micah Masei NH West Salem
12 Connor Kelly NH West Linn
12 Petro Dronov NH Benson
10 River Doherty NH West Linn
10 Garrett Henkle NH Gresham
X Long Jump - 6A - Finals
1. 11 Harrison Schrage 23-01.75 Grant
2. 12 Tristan James 23-00.50 West Salem
3. 12 Kodzo (Jean-Luc) Toku 22-04.00 Central Catholic
4. 12 Joe Riedl 22-01.75 Sunset
5. 11 Kasin Pendergrass Anderson 21-08.75 Jesuit
6. 12 Grant Shurtliff 21-06.25 Thurston
7. 12 Eric Dungey 21-05.00 Lakeridge
8. 12 Jaylun Lewis 21-04.00 Grant
9. 12 Josh Williams 21-00.50 Southridge
10. 12 Jordan Wilson 20-07.25 Tualatin
11. 12 Larry Cotton 20-03.75 Grants Pass
12. 9 Israel Garza 20-02.50 McKay
13. 12 Sergio Hoffman 20-02.00 Gresham
14. 12 Joey Roos 20-00.25 West Albany
15. 12 Pavel Specht 19-09.00 Sheldon
16. 12 Javes Gengler 19-07.50 South Salem
X Triple Jump - 6A - Finals
1. 12 Tristan James 49-01.50 West Salem
2. 12 Devon Loeks 46-10.75 Lake Oswego
3. 11 Kasin Pendergrass Anderson 45-09.25 Jesuit
4. 12 Pavel Specht 45-05.75 Sheldon
5. 12 Kodzo (Jean-Luc) Toku 45-05.00 Central Catholic
6. 12 Jatarus Jones 44-07.75 Century
7. 12 Grant Shurtliff 44-07.00 Thurston
8. 10 Joseph Harris 44-03.00 Reynolds
9. 12 Javes Gengler 43-08.75 South Salem
10. 12 Austin DeWitz 43-06.00 Oregon City
11. 12 James Willcuts 43-02.25 Newberg
12. 12 Sergio Hoffman 42-09.25 Gresham
13. 11 Collin Ruth 42-05.75 Wilson
14. 11 Harrison Schrage 42-02.75 Grant
15. 11 Will Spence 41-10.75 North Medford
16. 11 Andrey Gamza 40-08.25 David Douglas
Womens Results
X Girls 100 Meters - 6A - Finals
1. 12 Danelle Woodcock 12.01a Barlow
2. 10 Sara Turner 12.14a Barlow
3. 11 Macie Allen 12.32a Barlow
4. 9 Lena Colson 12.33a Jesuit
5. 12 Shayla Noil 12.36a Grant
6. 12 Alexa Dixon 12.37a Jesuit
7. 12 Elizabeth Prevedello 12.40a Sheldon
8. 10 Bendu Yeaney 12.46a St Mary's Academy
X 100 Meters - 6A - Prelims
1. 12 Danelle Woodcock 12.26a Barlow
2. 10 Sara Turner 12.51a Barlow
3. 9 Lena Colson 12.53a Jesuit
4. 11 Macie Allen 12.68a Barlow
5. 12 Elizabeth Prevedello 12.76a Sheldon
6. 10 Bendu Yeaney 12.78a St Mary's Academy
7. 12 Shayla Noil 12.78a Grant
8. 12 Alexa Dixon 12.80a Jesuit
9. 10 Deshae Wise 12.82a Grants Pass
10. 10 Cassin Wright 12.86a Grant
11. 12 Kinnah Rhodes 12.89a Benson
12. 11 Lily Harold 13.02a Lincoln
13. 10 Malika Washington 13.04a Central Catholic
14. 9 Lauren Paven 13.07a Tigard
15. 11 Esther Young 13.08a Sprague
16. 12 Allison Young 13.20a West Albany
X 200 Meters - 6A - Finals
1. 12 Danelle Woodcock 25.08a Barlow
2. 12 Shayla Noil 25.32a Grant
3. 12 Lexus Miller-Moylan 25.40a Beaverton
4. 9 Lena Colson 25.43a Jesuit
5. 10 Sara Turner 25.45a Barlow
6. 9 Peace Igbonagwan 25.55a Gresham
7. 11 Olivia Gabriel 25.69a Central Catholic
8. 11 Taylor Carman 26.01a Sheldon
X 200 Meters - 6A - Prelims
1. 12 Danelle Woodcock 25.27a Barlow
2. 12 Shayla Noil 25.42a Grant
3. 9 Lena Colson 25.45a Jesuit
5. 10 Sara Turner 25.49a Barlow
4. 9 Peace Igbonagwan 25.55a Gresham
6. 12 Lexus Miller-Moylan 25.57a Beaverton
7. 11 Taylor Carman 25.86a Sheldon
8. 11 Olivia Gabriel 25.88a Central Catholic
9. 9 Lauren Paven 25.94a Tigard
10. 10 Cassin Wright 25.98a Grant
11. 10 Deshae Wise 26.01a Grants Pass
12. 12 Elizabeth Prevedello 26.02a Sheldon
13. 12 Allison Young 26.41a West Albany
14. 11 Esther Young 26.60a Sprague
15. 10 Malika Washington 26.65a Central Catholic
16. 11 Skylee Doman 26.98a Canby
X 400 Meters - 6A - Finals
1. 11 Olivia Gabriel 56.74a Central Catholic
2. 11 Savannah Greenwade 57.06a North Medford
3. 10 Madison Hergert 57.50a Newberg
4. 12 Olivia Woods 57.60a Reynolds
5. 11 Jada Smith 57.94a Lincoln
6. 11 Tarisa Olinski 59.42a Grants Pass
7. 10 Michelle Chandler 59.68a St Mary's Academy
9 Lauren Paven DQ Tigard
X 400 Meters - 6A - Prelims
1. 10 Madison Hergert 57.48a Newberg
2. 9 Lauren Paven 57.73a Tigard
3. 11 Olivia Gabriel 57.83a Central Catholic
4. 12 Olivia Woods 57.84a Reynolds
5. 11 Savannah Greenwade 58.14a North Medford
6. 11 Jada Smith 58.47a Lincoln
7. 11 Tarisa Olinski 58.92a Grants Pass
8. 10 Michelle Chandler 58.97a St Mary's Academy
9. 9 Natalie Perkins 59.18a Beaverton
10. 12 Lauren Gastineau 59.59a Westview
11. 9 Makenna Bailey 59.68a Tualatin
12. 10 Eleanor Tetreault 59.74a Franklin
13. 11 Rose Harman 59.96a Jesuit
14. 11 Danielle Duran 1:00.30a McNary
15. 12 Chloe Smith 1:00.73a Jesuit
16. 12 Maggie Boles 1:01.33a Sprague
X 800 Meters - 6A - Finals
1. 11 Ella Donaghu 2:13.69a Grant
2. 10 Chloe Jensen 2:15.17a Jesuit
3. 12 Allie Mueller 2:15.52a Beaverton
4. 12 Emma Wren 2:16.57a Cleveland (OR)
5. 12 Sara Tsai 2:17.60a South Eugene
6. 9 Brooklyn James 2:19.01a Clackamas
7. 11 Mahala Norris 2:19.47a Roseburg
8. 10 Alexis Lince 2:50.83a Glencoe
X 800 Meters - 6A - Prelims
1. 10 Chloe Jensen 2:15.81a Jesuit
3. 12 Allie Mueller 2:16.51a Beaverton
2. 11 Ella Donaghu 2:16.81a Grant
5. 12 Emma Wren 2:16.89a Cleveland (OR)
4. 12 Sara Tsai 2:17.33a South Eugene
6. 11 Mahala Norris 2:17.54a Roseburg
7. 10 Alexis Lince 2:18.68a Glencoe
8. 9 Brooklyn James 2:20.01a Clackamas
9. 9 Sydney Collins 2:20.34a Jesuit
10. 11 Zoe Fanning 2:21.04a Jesuit
11. 10 Jantzen Mazziotti 2:21.50a Sheldon
12. 10 Ally Legard 2:22.38a McMinnville
13. 10 Kate Intile 2:22.67a Tualatin
14. 9 Kailey Doutt 2:23.41a McNary
15. 11 Therese Nahimana 2:24.34a Gresham
16. 10 Katy Howells 2:24.39a Lake Oswego
X 1500 Meters - 6A - Finals
1. 11 Ella Donaghu 4:28.72a Grant
2. 12 Sara Tsai 4:35.12a South Eugene
3. 11 Mahala Norris 4:36.38a Roseburg
4. 11 Nicole Griffiths 4:36.49a Sunset
5. 9 Kelly Makin 4:38.97a Sunset
6. 11 Rennie Kendrick 4:41.44a Grant
7. 12 Ellie Kallgren 4:42.45a Jesuit
8. 11 Brooke Chuhlantseff 4:43.29a West Salem
9. 11 Aimee Piercy 4:48.45a Jesuit
10. 11 Lacey Conner 4:49.84a St Mary's Academy
11. 10 Kate Intile 4:50.77a Tualatin
12. 12 Erin Gregoire 4:51.18a Beaverton
13. 11 Whitney Rich 4:51.26a McMinnville
14. 11 Audrey Huelskamp 4:54.15a Sunset
15. 10 Maia Edwards 5:07.53a Clackamas
16. 12 Alisa Drenner 5:09.55a Barlow
X 3000 Meters - 6A - Finals
1. 11 Nicole Griffiths 10:11.35a Sunset
2. 12 Erin Gregoire 10:17.38a Beaverton
3. 12 Emma Wren 10:18.58a Cleveland (OR)
4. 11 Audrey Huelskamp 10:19.60a Sunset
5. 11 Brooke Chuhlantseff 10:20.40a West Salem
6. 11 Alyssa Foote 10:22.26a Aloha
7. 12 Olivia Stein 10:22.34a Wilson
8. 11 Lacey Conner 10:27.44a St Mary's Academy
9. 12 Brighton Glassman 10:28.04a South Eugene
10. 10 Annika Steele 10:29.41a Lincoln
11. 11 Aimee Piercy 10:31.36a Jesuit
12. 9 Casey Novak 10:33.09a Newberg
13. 9 Caramia Mestler 10:36.73a Sheldon
14. 11 Kennedy Allen 10:36.81a David Douglas
15. 11 Whitney Rich 10:38.00a McMinnville
16. 10 Olivia Johnson 10:46.25a Barlow
X 100m Hurdles - 33" - 6A - Finals
1. 12 Riley Ford 14.59a Central Catholic
2. 10 Deshae Wise 14.66a Grants Pass
3. 12 Halley Folsom 14.72a North Medford
4. 11 Leah Russell 14.81a Gresham
5. 10 Sareena Patzke 15.25a Tigard
6. 10 Renick Meyer 15.48a Barlow
7. 12 Caroline Combs 15.66a Clackamas
8. 12 Chaquinn Cook 16.51a Benson
X 100m Hurdles - 33" - 6A - Prelims
1. 10 Deshae Wise 15.00a Grants Pass
2. 12 Riley Ford 15.11a Central Catholic
3. 11 Leah Russell 15.11a Gresham
4. 12 Halley Folsom 15.37a North Medford
5. 10 Renick Meyer 15.41a Barlow
7. 12 Caroline Combs 15.75a Clackamas
8. 10 Sareena Patzke 15.77a Tigard
6. 12 Chaquinn Cook 15.78a Benson
9. 10 Ashley Klampe 15.81a West Albany
10. 11 Nehalem Kunkle-Read 16.16a Lake Oswego
11. 12 Meghan Locke-Zimmerman 16.36a Southridge
12. 10 Keira McCarrell 16.45a West Salem
13. 10 Katja Berger 16.59a Southridge
14. 10 Nicole Kiley 16.91a Westview
15. 12 Birch Clark 17.44a Cleveland (OR)
10 Claire Corbitt FS Jesuit
X 300m Hurdles - 30" - 6A - Finals
1. 12 Halley Folsom 43.84a North Medford
2. 12 Riley Ford 44.99a Central Catholic
3. 12 Emma Lambert 45.29a Lincoln
4. 10 Claire Corbitt 45.43a Jesuit
5. 12 Brianna Stoppa 45.69a Tigard
6. 12 Leah McClain 46.07a Glencoe
7. 11 Nehalem Kunkle-Read 46.33a Lake Oswego
8. 10 Katja Berger 46.66a Southridge
X 300m Hurdles - 30" - 6A - Prelims
1. 12 Halley Folsom 44.22a North Medford
3. 10 Claire Corbitt 45.52a Jesuit
2. 12 Emma Lambert 45.57a Lincoln
5. 12 Riley Ford 45.61a Central Catholic
4. 11 Nehalem Kunkle-Read 45.64a Lake Oswego
6. 12 Leah McClain 45.82a Glencoe
7. 10 Katja Berger 45.84a Southridge
8. 12 Brianna Stoppa 46.55a Tigard
9. 12 Emily Lemons 46.72a South Medford
10. 10 Lindsey Bonney 46.84a Grants Pass
11. 12 Meghan Locke-Zimmerman 46.93a Southridge
12. 11 Bridget McCarthy 47.34a St Mary's Academy
13. 11 Hallie Knight 47.40a Reynolds
14. 12 Lauren Radley 47.84a West Salem
15. 11 Alyssa Villalobos 48.24a Forest Grove
16. 12 Birch Clark 49.65a Cleveland (OR)
X 4x100 Relay - 6A - Finals
1. - 46.72a Barlow
2. - 47.79a Jesuit
3. Perri (Koko) White
Riley Ford
Malika Washington
Olivia Gabriel 47.80a Central Catholic
4. - 47.91a Grant
5. - 48.48a Clackamas
6. - 48.57a Sheldon
7. - 48.57a Grants Pass
8. - 48.97a Lincoln
9. - 49.20a Gresham
10. - 49.36a Tualatin
11. - 49.88a Beaverton
12. - 49.93a Glencoe
13. - 50.05a Sprague
14. - 50.10a McMinnville
15. - 50.37a Westview
16. - 50.51a Newberg
X 4x400 Relay - 6A - Finals
1. - 3:53.38a Central Catholic
2. - 3:56.96a Jesuit
3. - 3:57.04a Grant
4. - 3:57.68a Lincoln
5. - 3:58.04a North Medford
6. - 3:58.26a Sunset
7. - 4:00.54a Beaverton
8. - 4:00.69a Southridge
9. - 4:01.40a Tigard
10. - 4:03.26a Newberg
11. - 4:03.27a Cleveland (OR)
12. - 4:04.51a West Salem
13. - 4:05.48a Sprague
14. - 4:06.00a Lake Oswego
15. - 4:08.17a Clackamas
Olyvia Fox
Carolyn Cuilty
Rebecca Sidlo
Mahala Norris DQ Roseburg
X Shot Put - 4kg - 6A - Finals
1. 11 Maddie Rabing 45-03.00 Lakeridge
2. 12 Savannah Sharp 39-09.25 Sunset
3. 11 Elise Conroy 39-05.75 Tigard
4. 11 Jalyn Clark-Johnson 39-01.75 McMinnville
5. 11 Sara Miles 38-06.50 South Medford
6. 9 Shelby Moran 38-01.00 Sherwood
7. 11 Jordan Woodvine 37-07.00 South Salem
8. 10 Tiana A'au 37-05.25 Jefferson
9. 12 Meg Jackson 37-02.00 Roseburg
10. 12 Hannah Lambert 34-06.75 Reynolds
11. 12 Margaret Brock 34-05.75 Southridge
12. 9 Jada Pierce 34-01.75 Central Catholic
13. 11 Angela Mumford 33-09.75 West Salem
14. 11 Rachel Thompson 32-09.50 Benson
15. 9 Tabitha Shippy 32-00.75 Tualatin
16. 11 Skylee Doman 31-05.75 Canby
X Discus - 1kg - 6A - Finals
1. 11 Maddie Rabing 144-00 Lakeridge
2. 9 Shelby Moran 137-05 Sherwood
3. 12 Gabrielle Kearney 126-10 Roseburg
4. 11 Elise Conroy 125-06 Tigard
5. 10 Meghan Carbiener 123-10 West Linn
6. 11 Angela Mumford 119-08 West Salem
7. 12 Olivia Raines 119-05 Gresham
8. 12 Savannah Sharp 116-02 Sunset
9. 12 Avery Pierce 113-00 Sherwood
10. 11 Brynna Stauffer 110-02 Barlow
11. 12 Hannah Woods 109-07 Forest Grove
12. 11 Rachel Thompson 109-03 Benson
13. 11 MacKenzie Pettingill 106-03 Reynolds
14. 12 Lyric Biggins 102-01 Grants Pass
15. 10 Khiarica Rasheed 97-08 Grant
16. 11 Ciara Lambert 91-09 Beaverton
X Javelin - 600g - 6A - Finals
1. 12 Gabrielle Kearney 157-11 Roseburg
2. 10 Keira McCarrell 140-00 West Salem
3. 12 Bethany Mohler 129-03 McMinnville
4. 12 Madeline Buss 129-00 Glencoe
5. 12 Emilee Silbernagel 128-07 West Salem
6. 10 Natalie Peterson 126-00 Newberg
7. 10 Colette Jesson 125-11 Lincoln
8. 12 JoJo Ananouko 125-01 Jesuit
9. 12 Paityn Peterson 124-05 Newberg
10. 11 Payge Cuthbertson 120-07 Sherwood
11. 11 Kylie Myers 118-01 Southridge
12. 12 Taylor Rispler 117-10 Barlow
13. 12 Kaitlyn Mason 113-00 Tigard
14. 12 Claire Diller 104-05 Cleveland (OR)
15. 10 Angel McNabb 99-07 South Eugene
16. 11 Monica Angelechio 90-09 Centennial
X High Jump - 6A - Finals
1. 12 Geneva Lehnert 5-04.00 Sheldon
2. 9 Aubree Esterline 5-04.00 Grants Pass
2. 12 Caroline Combs 5-04.00 Clackamas
4. 12 Halley Folsom 5-04.00 North Medford
5. 9 Savannah Proske 5-02.00 David Douglas
6. 11 Emma Hausafus 5-02.00 Cleveland (OR)
6. 10 Logan Billy 5-02.00 South Medford
6. 10 Alexa Harris 5-02.00 Lakeridge
9. 10 Sydney Denham 5-02.00 Lincoln
10. 11 Hadley Wilhoite 5-02.00 Jesuit
11. 9 Brooke Johnson 5-02.00 Grants Pass
12. 12 Reed Richardson 5-00.00 Westview
12. 12 Natalie Scott 5-00.00 McMinnville
14. 11 Ally Carney 5-00.00 Lincoln
15. 12 Tiffany Wall 5-00.00 North Salem
11 Rachel Josephson NH Tigard
X Pole Vault - 6A - Finals
1. 12 Liz Prouty 11-09.00 Tigard
2. 11 Tessa Davis 11-06.00 Franklin
3. 10 Amber Prevedello 11-06.00 Sheldon
4. 11 Victoria Edwards 11-03.00 Lake Oswego
5. 10 Shaye Vanderville 10-06.00 Thurston
6. 10 Olivia Neal 10-06.00 Sunset
7. 12 Haley Allen 10-00.00 Thurston
7. 12 Emma Lambert 10-00.00 Lincoln
7. 12 Emma Hoppes 10-00.00 Jesuit
10. 10 Karley Pierson 10-00.00 Canby
10. 12 Kesiah Clement 10-00.00 Lincoln
12 Iyana Irving NH West Salem
10 Victoria Prouty NH Tigard
9 Alyssa Kawata NH Clackamas
10 Julia Colling NH Centennial
11 Katelyn Renshaw NH McMinnville
X Long Jump - 6A - Finals
1. 12 Elizabeth Prevedello 18-01.25 Sheldon
2. 12 Geneva Lehnert 17-09.50 Sheldon
3. 12 Danelle Woodcock 17-08.00 Barlow
4. 12 Caroline Combs 17-07.25 Clackamas
5. 9 Peace Igbonagwan 17-04.50 Gresham
6. 11 Isabel Leonard 17-01.25 Franklin
7. 11 Karina Moreland 17-01.00 Tualatin
8. 11 Hadley Wilhoite 16-11.25 Jesuit
9. 10 Sareena Patzke 16-09.50 Tigard
10. 10 Claire Corbitt 16-00.25 Jesuit
11. 12 Mikala Otto 16-00.25 Sherwood
12. 12 Courtney Vacek 15-10.00 Glencoe
13. 11 Montanna Gubrud 15-09.25 McMinnville
14. 12 Skylar Hibsch 15-04.25 Beaverton
15. 10 Kasey Campbell 15-04.00 West Salem
9 Noreena McCleave FOUL Wilson
X Triple Jump - 6A - Finals
1. 12 Courtney Vacek 39-04.00 Glencoe
2. 12 Chaquinn Cook 38-04.75 Benson
3. 11 Karina Moreland 38-03.50 Tualatin
4. 11 Hadley Wilhoite 37-07.75 Jesuit
5. 12 Reed Richardson 36-03.25 Westview
6. 9 Judith Baxter Game 36-00.00 Grant
7. 11 Jenna Hoiland 35-10.00 Oregon City
8. 11 Anjola Oladapo 35-05.50 Central Catholic
9. 12 Lauren Clay 35-01.00 Sheldon
10. 12 Mikala Otto 35-00.75 Sherwood
11. 11 Mckenzie Davis 34-11.50 Thurston
12. 12 Madeline Leavitt 34-10.25 Westview
13. 12 Chloe Harris 34-08.75 Glencoe
14. 11 Leah Olivo 33-07.00 Sprague
15. 11 Lena Greene 33-05.25 Tigard
16. 11 Alyssa Villalobos 33-01.00 Forest Grove