Barlow Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.69 | Sara Turner | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
13.41 | Madison Serafini | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
30.11 | Caitlin Vanderberg | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
30.38 | Krista Dorsing | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:05.10 | Whitney Waddell | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1:12.87 | SB | Keely Fetters | 12th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:28.40 | Elizabeth Lewis | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
2:40.19 | SB | Alanah Pluchos | 8th | Finals H1 | Complete Results |
1500 Meter Run | |||||
4:50.47 | Olivia Johnson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5:27.52 | Janessa Teachout | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
3000 Meter Run | |||||
12:34.76 | Taylor Ramirez | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
13:16.45 | Madison Collins | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.37 | Renick Meyer | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
17.73 | Hannah Rispler | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
52.14 | Emory Miller | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
49.40 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:18.40 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-3 | Rylee Ramsey | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4-3 | Melody Millhollon | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
13-9.5 | Caitlin Vanderberg | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
13-7.5 | Madelynn Capps | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
28-8.75 | Melody Millhollon | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
28-8.75 | Kelsey Houston | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-6 | Madison Kernan | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
83-1 | Lisa Martin | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
77-0 | Libby Mathis | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
93-11 | Alexa Edwards | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
76-6 | Jenna C Young | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
35-1.75 | Libby Mathis | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
28-7.25 | Lisa Martin | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.48 | Wyatt Radke | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
11.90 | SB | Jordan Laufer | 5th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.88 | Tommy Fornoff | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
24.45 | Jobadiah Malary | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
54.57 | SB | Jeremy Pryde | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
57.78 | SB | Brady Maynard | 9th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:06.87 | James Sestric | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
2:17.15 | Collin Humphreys | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
1500 Meter Run | |||||
4:25.31 | Tyler Tenny | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4:31.24 | SB | Cade Kooch | 9th | Finals H1 | Complete Results |
3000 Meter Run | |||||
10:17.64 | SB | Chris Garcia | 11th | Finals H1 | Complete Results |
10:23.72 | Hunter Strobel | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.37 | Skyler Galgan | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
17.34 | Jonathan Bacon | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.32 | Skyler Galgan | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
46.47 | Jonathan Bacon | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
3000 Meter Steeplechase | |||||
11:21.27 | SB | Tristan Taylor | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
12:12.67 | SB | Jacob Ropp | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.02 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.41 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
5-3 | Garrett Oetting | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
5-3 | Zander Standish | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
19-4 | Jeremy Pryde | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
19-3.25 | SB | Brady Maynard | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
37-4.5 | Nathan Amadio | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
35-2 | Joshua Leinassar | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
107-6 | Nathaniel Koenig | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
98-8 | Tristan Stauffer | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
118-6 | SB | Tydon Kennedy | 8th | Finals H1 | Complete Results |
93-3 | Adrian Garcia | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
41-9 | Tristan Stauffer | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
38-9.5 | Zane Fultz | 9th | Finals H1 | Complete Results |