Mens Results Jump to
Womens Results Jump to
Boys 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Talanoa Hufanga 11.60a Crescent Valley
2. 12 Trey Adams 11.82a Crescent Valley
3. 11 Benji Wilson 12.65a Crescent Valley
4. 10 Draven True 12.75a SR South Albany
5. 10 Jonah Magnuson 12.95a South Albany
6. 12 Matthew Solomon 12.99a South Albany
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Talanoa Hufanga 22.95a PR Crescent Valley
2. 12 Trey Adams 23.80a Crescent Valley
3. 10 Ben Canfield 24.85a PR Crescent Valley
4. 12 Bodey Richmond 25.90a South Albany
5. 12 Matthew Solomon 26.82a SR South Albany
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Isaac Wilson 53.25a SR Crescent Valley
2. 11 Bradley Johnston 53.89a South Albany
3. 12 Bodey Richmond 55.84a South Albany
4. 12 James Yang 56.36a SR Crescent Valley
5. 12 Ryan Nafziger 57.94a South Albany
6. 9 Xander Maestri 59.84a Crescent Valley
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Tyler Miller 2:09.80a PR South Albany
2. 12 Hunter Names 2:10.20a SR South Albany
3. 11 Bradley Johnston 2:12.80a South Albany
4. 10 Aiden Richards 2:15.30a SR Crescent Valley
5. 10 Walker Joslin 2:16.90a Crescent Valley
6. 9 Logan Pawlowski 2:17.10a Crescent Valley
1500 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Niko Hansen 4:30.57a PR Crescent Valley
2. 11 Bishop Burns 4:31.82a PR South Albany
3. 12 Hunter Names 4:35.03a PR South Albany
4. 9 Jasper Pollock 4:37.86a PR Crescent Valley
5. 10 Carson Austin 5:06.46a South Albany
6. 10 Shawn Foote 5:21.09a PR South Albany
3000 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Tyler Miller 9:50.93a South Albany
2. 11 Bishop Burns 9:52.65a South Albany
3. 11 Sam Elliott 10:03.43a Crescent Valley
4. 10 Brady Swanson 10:04.39a PR South Albany
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Matthew Solomon 18.98a SR South Albany
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Thomas Garrish 44.61a South Albany
2. 10 Draven True 47.54a South Albany
3. 11 Noah Michalek 53.29a South Albany
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Talanoa Hufanga 3:32.75a Crescent Valley
2 Bradley Johnston 3:51.73a South Albany
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jose Gomez 44-05.50 South Albany
2. 12 Will Macy 41-09.00 SR Crescent Valley
3. 10 Kaimana Wa'a 41-03.00 Crescent Valley
4. 10 Cameron Sanders 39-06.50 Crescent Valley
5. 12 Austin Hundley 39-05.00 South Albany
6. 10 Christopher Anaya 36-01.00 South Albany
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jose Gomez 123-01 South Albany
2. 12 Will Macy 120-08 SR Crescent Valley
3. 12 Austin Hundley 81-03 South Albany
4. 10 Kaimana Wa'a 80-03 Crescent Valley
5. 12 Zack Gardner 78-03 South Albany
6. 11 Kelton Orth 76-03 Crescent Valley
Javelin - 800g Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Joe Leid 137-06 SR Crescent Valley
2. 11 Benji Wilson 127-11 Crescent Valley
3. 10 Shakir Serdani 113-04 PR Crescent Valley
4. 12 Zack Gardner 109-05 South Albany
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Logan Whittaker 6-00.00 South Albany
2. 9 Erik Ventura 5-04.00 Crescent Valley
2. 12 Craig Lind 5-04.00 Crescent Valley
9 Jason Gonzalez NH South Albany
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Thomas Witney 12-01.00 PR South Albany
2. 11 Foster Kirsch 10-06.00 Crescent Valley
3. 9 Nathaniel Young 9-00.00 PR South Albany
10 Ryan Bracht NH Crescent Valley
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ryan Nafziger 18-00.75 South Albany
2. 10 Draven True 17-08.00 South Albany
3. 11 Benji Wilson 17-02.75 Crescent Valley
4. 12 Jayden Colvig 17-02.25 Crescent Valley
5. 11 Peyton McGiven 15-06.00 Crescent Valley
10 Jonah Magnuson ND South Albany
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Logan Whittaker 38-05.00 South Albany
2. 12 Craig Lind 37-10.00 PR Crescent Valley
3. 9 Nicolas Perdicaro 35-01.00 Crescent Valley
Girls 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Inna Demchuk 13.48a South Albany
2. 12 Rachel DeVyldere 13.54a South Albany
3. 12 Natalia Corbitt 13.69a Crescent Valley
4. 11 Emma Smith 13.82a Crescent Valley
5. 11 Isabella Schrader 14.18a Crescent Valley
6. 10 Preston Johnson 14.33a South Albany
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Christina Hollon 1:06.70a PR Crescent Valley
2. 9 Faith DeVyldere 1:10.52a South Albany
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Geneva Wolfe 2:26.40a PR Crescent Valley
2. 11 Kela Leamy 2:34.30a SR Crescent Valley
3. 12 Kortney Lyman 2:45.10a South Albany
1500 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 McKenna Henke 5:01.94a SR Crescent Valley
2. 9 Sophie Fisher 5:11.58a PR Crescent Valley
3. 12 Gillian Stephenson 5:20.30a PR Crescent Valley
4. 12 Kortney Lyman 5:34.04a PR South Albany
3000 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Christina Hollon 10:16.91a PR Crescent Valley
2. 9 Mariana Jones 11:02.39a PR South Albany
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Jordyn Edewards 17.10a Crescent Valley
2. 12 Rachel DeVyldere 20.05a PR South Albany
3. 9 Gwen Gray 20.37a Crescent Valley
4. 11 Grace DeVyldere 21.17a South Albany
5. 9 Alyssia Fullen 21.58a PR South Albany
6. 9 Faith DeVyldere 22.43a PR South Albany
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Jordyn Edewards 48.82a PR Crescent Valley
2. 12 Inna Demchuk 49.58a PR South Albany
3. 9 Gwen Gray 56.00a Crescent Valley
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Natalia Corbitt 52.41a Crescent Valley
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Kela Leamy 4:31.52a Crescent Valley
2 Kylie Ridders 4:47.32a South Albany
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Makayla Kyle 29-00.25 SR South Albany
2. 12 Tahnisha Manibusan 26-03.50 South Albany
3. 12 Marissa Swartz 25-00.75 South Albany
4. 11 Isabella Schrader 24-09.00 Crescent Valley
5. 11 Brinley Humphreys 23-06.50 Crescent Valley
6. 10 Damia Kirsch 20-03.00 Crescent Valley
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Tahnisha Manibusan 105-02 South Albany
2. 11 Allegra Perdicaro 75-01 SR Crescent Valley
3. 10 Mickayla Timberlake 63-08 South Albany
4. 10 Damia Kirsch 62-03 SR Crescent Valley
5. 9 Lillian Broughton 55-07 South Albany
Javelin - 600g Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Makayla Kyle 97-01 South Albany
2. 9 Claire Macy 87-01 Crescent Valley
3. 12 Cheyann Grissom 81-01 South Albany
4. 10 Madeleine Koegler 75-07 Crescent Valley
5. 12 Catie Wright 63-00 South Albany
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Marin Plemmons 4-08.00 Crescent Valley
2. 9 Peyton Dale 4-06.00 PR Crescent Valley
3. 11 Brinley Humphreys 3-10.00 Crescent Valley
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Keyanie Guyette 8-00.00 South Albany
2. 11 Emileigh Wuerst 7-06.00 South Albany
3. 11 Ryleigh Jans 6-00.00 Crescent Valley
4. 11 Alanna Volk 5-06.00 Crescent Valley
5. 10 Carla Mombartz 5-00.00 Crescent Valley
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Preston Johnson 14-11.00 SR South Albany
2. 12 Marin Plemmons 14-04.50 Crescent Valley
3. 9 Peyton Dale 13-11.25 Crescent Valley
4. 9 Faith DeVyldere 13-07.25 PR South Albany
5. 11 Alex Kaiser 12-04.50 Crescent Valley
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Marin Plemmons 29-08.00 Crescent Valley
2. 11 Mariah Botkin 28-05.00 Crescent Valley
11 Grace DeVyldere ND South Albany
12 Artemis Kioussi ND Crescent Valley