Results

Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tevin Jeannis             12 Scappoose                     11.34        
  2  Logan Page                10 St Helens                     11.45        
  3  Cooper Blodgett           11 Clatskanie                    11.56        
  4  Connor McNabb             11 Scappoose                     11.57        
  5  Kees Tjaarda              11 Clatskanie                    11.65        
  6  Jacob Bruce               11 Rainier (OR)                  11.70        
  7  Sam Estep                 12 St Helens                     11.76        
  8  Regie McCall              11 Roosevelt (OR)                12.06        


Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Logan Page                10 St Helens                     11.26        
  2  Tevin Jeannis             12 Scappoose                     11.38        
  3  Cooper Blodgett           11 Clatskanie                    11.49        
  4  Connor McNabb             11 Scappoose                     11.64        
  5  Jacob Bruce               11 Rainier (OR)                  11.68        
  6  Sam Estep                 12 St Helens                     11.73        
  7  Kees Tjaarda              11 Clatskanie                    11.76        
  8  Cam Hegar                 12 Estacada                      11.76        
  9  Saul Gutierrez            11 Roosevelt (OR)                11.80        
 10  Crew Blodgett             11 Clatskanie                    11.83        
 11  Tyler Holcomb             10 Scappoose                     11.89        
 12  Rowan Hoffman             12 Catlin Gabel                  11.91        
 13  Regie McCall              11 Roosevelt (OR)                11.92        
 14  Aaron Marshall Jr         12 Evergreen (Vancouver)         11.93        
 15  Ben Stahly                12 Jewell                        11.94        
 16  Jake Atkerson             11 Milwaukie                     11.96        
 17  Jonathan Bickford         12 Forest Grove                  11.97        
 18  Tariq Armstrachan         11 Jefferson                     12.07        
 19  Joel Gonzalez             10 Valley Catholic               12.10        
 20  Kirubel Yonas              9 Roosevelt (OR)                12.11        
 21  Christopher Serrano       12 Woodburn                      12.18        
 22  Christian Turner          10 St. Stephen's Academy         12.18        
 23  Logan Howerton             9 Valley Catholic               12.19        
 24  Toby Schram                9 La Salle Prep                 12.33        
 25  Josh Rice                 10 Vernonia                      12.36        
 26  Isael Garcia              12 Woodburn                      12.38        
 27  Eliott Vallejos           12 Milwaukie                     12.46        
 28  Porter Lorange             9 Evergreen (Vancouver)         12.48        
 29  Matt Reynolds             11 St. Stephen's Academy         12.54        
 30  Jesus Mora                10 Forest Grove                  12.54        
 31  Brandon Soto Lopez        10 Forest Grove                  12.61        
 32  Avery Dryden               9 Estacada                      12.61        
 33  Joshua Negreanu           Fr Catlin Gabel                  12.62        
 34  Kelvin Ramano             12 Valley Catholic               12.63        
 35  Joshua Tom                 9 Southwest Christian           12.64        
 36  Gurkaran "G" Aujla        10 Evergreen (Vancouver)         12.71        
 37  Andru Page                12 St Helens                     12.88        
 38  Demerio Jamison            9 Jefferson                     12.88        
 39  Joe Shore                  9 Yamhill-Carlton               12.90        
 40  Kyle Hoekstra             10 Faith Bible Christian         12.92        
 41  Pete Crystal               9 Vernonia                      13.03        
 42  Christopher Avery         11 Seaside                       13.12        
 43  Rey Risch                 11 Yamhill-Carlton               13.15        
 44  Guillermo Beneytez-Diez   12 Milwaukie                     13.30        
 45  Luke Turner                9 St. Stephen's Academy         13.39        
 46  Andy Stephenson           10 Southwest Christian           13.54        
 47  Cade Carter                9 Rainier (OR)                  14.23        
 48  Cole Norwood              11 Yamhill-Carlton               14.71        
 49  Avery Moore                9 Seaside                       14.89        
 50  Desmond Chronister         9 Jewell                        15.39        
 51  Casey Hathcoat            12 Vernonia                      15.96        
 52  Chase Swearingen          10 Jewell                        18.91        
     Andrew Roberts            11 Rainier (OR)                    DNS        
     Reco Garland              11 Jefferson                       DNS        


Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Logan Page                10 St Helens                     23.05        
  2  Justin Kavanagh           12 Estacada                      23.50        
  3  Jacob Bruce               11 Rainier (OR)                  23.82        
  4  Jonathan Bickford         12 Forest Grove                  24.10        
  5  Aaron Marshall Jr         12 Evergreen (Vancouver)         24.30        
  6  Jake Atkerson             11 Milwaukie                     24.43        
  7  Tyler Holcomb             10 Scappoose                     24.81        
     Ben Stahly                12 Jewell                          DNS        


Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Logan Page                10 St Helens                     23.12        
  2  Jacob Bruce               11 Rainier (OR)                  23.25        
  3  Justin Kavanagh           12 Estacada                      23.81        
  4  Sam Estep                 12 St Helens                     23.86        
  5  Jake Atkerson             11 Milwaukie                     23.88        
  6  Aaron Marshall Jr         12 Evergreen (Vancouver)         23.89        
  7  Jonathan Bickford         12 Forest Grove                  24.19        
  8  Cooper Blodgett           11 Clatskanie                    24.34        
  9  Tyler Holcomb             10 Scappoose                     24.36        
 10  Ben Stahly                12 Jewell                        24.40        
 11  Crew Blodgett             11 Clatskanie                    24.40        
 12  Kirubel Yonas              9 Roosevelt (OR)                24.47        
 13  Juan Hernandez-Murray     10 Milwaukie                     24.53        
 14  Nashon Jefferson          12 Jefferson                     24.66        
 15  Henry Goldammer           10 Scappoose                     24.79        
 16  Pilate Spacal             12 Roosevelt (OR)                25.01        
 17  Calvin Dryden             11 Estacada                      25.04        
 18  Christian Turner          10 St. Stephen's Academy         25.19        
 19  Jesus Mora                10 Forest Grove                  25.20        
 20  Logan Howerton             9 Valley Catholic               25.37        
 21  Isael Garcia              12 Woodburn                      25.46        
 22  Alex Jenne                11 La Salle Prep                 25.47        
 23  Ethan Bly                 11 Valley Catholic               25.52        
 24  Kelvin Ramano             12 Valley Catholic               25.61        
 25  Matt Reynolds             11 St. Stephen's Academy         25.64        
 26  Josh Rice                 10 Vernonia                      25.69        
 27  Gabe Furnish              11 Clatskanie                    25.85        
 28  Demerio Jamison            9 Jefferson                     26.01        
 29  Joe Shore                  9 Yamhill-Carlton               26.20        
 30  Andru Page                12 St Helens                     26.37        
 31  John Nicholson            10 Evergreen (Vancouver)         26.39        
 32  Kyle Hoekstra             10 Faith Bible Christian         26.58        
 33  Jaden Tomas                9 Evergreen (Vancouver)         26.60        
 34  Pete Crystal               9 Vernonia                      26.72        
 35  Miles Grant               Fr Catlin Gabel                  27.19        
 36  Andy Stephenson           10 Southwest Christian           27.24        
 37  Luke Turner                9 St. Stephen's Academy         27.52        
 38  Vincent Carfagno          Fr Catlin Gabel                  27.68        
 39  Tyler Terry                9 Yamhill-Carlton               28.57        
 40  Cole Norwood              11 Yamhill-Carlton               29.74        
 41  Casey Hathcoat            12 Vernonia                      31.23        
 42  Desmond Chronister         9 Jewell                        32.33        
     Wyatt Kerns               11 Rainier (OR)                    DNS        
     Sean Peterson             11 Rainier (OR)                    DNS        
     Christopher Avery         11 Seaside                         DNS        
     Toby Schram                9 La Salle Prep                   DNS        
     Brandon Soto Lopez        10 Forest Grove                    DNS        
     Tariq Armstrachan         11 Jefferson                       DNS        


Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Justin Kavanagh           12 Estacada                      51.10        
  2  Rory Sovia                10 Roosevelt (OR)                52.89        
  3  Gresham Bergeron          12 St. Stephen's Academy         53.55        
  4  Tyson Booze               11 Jefferson                     53.79        
  5  Riley Menezes             10 Woodburn                      53.89        
  6  Charles Will Taylor       11 Jefferson                     54.13        
  7  Saul Gutierrez            11 Roosevelt (OR)                54.70        
  8  Kees Tjaarda              11 Clatskanie                    54.90        
  9  Shalkar Wilkins           11 Faith Bible Christian         54.99        
 10  Thomas Souther            10 Rainier (OR)                  55.45        
 11  Juan Hernandez-Murray     10 Milwaukie                     55.65        
 12  Connor Hood               12 Faith Bible Christian         55.69        
 13  Anthony Navarro           11 St Helens                     55.85        
 14  Alex Boyd                 11 La Salle Prep                 56.05        
 15  Avery Dryden               9 Estacada                      56.43        
 16  Joshua Negreanu           Fr Catlin Gabel                  56.44        
 17  Matthew LeBlanc           11 Catlin Gabel                  56.74        
 18  Gabe Furnish              11 Clatskanie                    56.90        
 19  Patrick Dolan             10 Valley Catholic               57.01        
 20  Joel Gonzalez             10 Valley Catholic               57.15        
 21  Aiden Smith               10 St. Stephen's Academy         57.30        
 22  Justice Osborn            10 Clatskanie                    58.01        
 23  Joe Shore                  9 Yamhill-Carlton               58.05        
 24  Connor Espig              11 Valley Catholic               58.33        
 25  Brian Cilley              12 Estacada                      58.55        
 26  Gurkaran "G" Aujla        10 Evergreen (Vancouver)         58.69        
 27  Harrison Weems            12 Forest Grove                  59.43        
 28  Henry Chandler             9 Southwest Christian         1:00.81        
 29  Jaden Tomas                9 Evergreen (Vancouver)       1:00.98        
 30  Nolan Grant               10 Faith Bible Christian       1:01.09        
 31  Caden Storm               11 St. Stephen's Academy       1:01.61        
 32  Cole Smith                10 Forest Grove                1:03.07        
 33  Gonzalo Lozano-Amaya      12 Vernonia                    1:03.49        
 34  Ben Bockmann              Fr Catlin Gabel                1:03.72        
 35  Darius Johnson             9 Forest Grove                1:06.85        
 36  Peyton Grenz               9 Yamhill-Carlton             1:07.43        
     Wyatt Kerns               11 Rainier (OR)                    DNS        
     Nashon Jefferson          12 Jefferson                       DNS        
     Nathaniel Smith           10 Vernonia                        DNS        
     Devin Ciobanu             11 Evergreen (Vancouver)           DNS        


Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  John Kavulich             12 Scappoose                   2:01.82        
  2  Gavin Vance               11 Forest Grove                2:06.93        
  3  Josh Lull                 10 Scappoose                   2:06.98        
  4  Tyson Booze               11 Jefferson                   2:08.61        
  5  Osker Almeda              10 Forest Grove                2:08.65        
  6  Waylon Nichols            10 St Helens                   2:11.19        
  7  Koen Howell               12 Woodburn                    2:11.61        
  8  Isaac Lopez Haas          11 Forest Grove                2:11.69        
  9  Seth Bergeron              9 St. Stephen's Academy      2:13.01h        
 10  Luca Blue Tidrick-Schmidt  9 La Salle Prep               2:15.29        
 11  Jorge Sic Say             11 Roosevelt (OR)              2:15.34        
 12  Trent Berntsen            10 Clatskanie                  2:15.65        
 13  Philip LaDuca             10 Woodburn                    2:15.91        
 14  Emiliano Zook             11 Jefferson                   2:16.41        
 15  Gary Lau                   9 Southwest Christian        2:16.50h        
 16  Will Harley               12 Scappoose                  2:16.70h        
 17  Connor Hood               12 Faith Bible Christian       2:18.13        
 18  Matthew Leslie            11 Valley Catholic            2:18.50h        
 19  Luke Lundahl               9 Evergreen (Vancouver)      2:19.00h        
 20  Anthony Langton           11 Valley Catholic            2:19.10h        
 21  Jacob Wambold              9 Evergreen (Vancouver)      2:20.00h        
 22  Cavan Chupp                9 Southwest Christian        2:22.00h        
 23  Justine Massengo          11 Vernonia                   2:22.40h        
 24  Mason Stecher              9 Valley Catholic             2:22.48        
 25  Zach Cook                  9 Southwest Christian        2:23.00h        
 26  Alec Murry                Fr Catlin Gabel                2:24.23        
 27  Daniel Kuhnly             11 Jewell                     2:24.60h        
 28  Nolan Grant               10 Faith Bible Christian      2:26.80h        
 29  Josh Brown                 9 Seaside                     2:27.36        
 30  Tyler Kropp               11 Catlin Gabel               2:28.00h        
 31  Winston Handwerker        11 Evergreen (Vancouver)       2:28.25        
 32  Evan Tsuei                11 St. Stephen's Academy       2:28.88        
 33  Jakob Robbins              9 St Helens                   2:30.78        
 34  Wyatt Jones                9 Vernonia                    2:31.66        
 35  Nick Costley               9 Vernonia                    2:33.12        
 36  Grant Carleton            10 Clatskanie                  2:41.22        
 37  Cade Carter                9 Rainier (OR)                2:43.55        
 38  Daniel Dirksen            12 St. Stephen's Academy       2:43.87        
 39  Danyle Lombardi           11 Seaside                     2:45.79        
 40  Adam Fugere                9 Rainier (OR)                2:46.23        
 41  Gabe Katon                10 Clatskanie                  2:46.64        
 42  Eddie Berg                 9 Jewell                      2:53.09        
 43  Thomas Souther            10 Rainier (OR)               3:15.00h        
     Arthur Jones               9 Jefferson                       DNS        
     Leif Nelson               11 St Helens                       DNS        
     Logan Warner              10 La Salle Prep                   DNS        


Varsity Boys 1500 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Juan Gudino               12 Milwaukie                   4:17.32        
  2  Philip LaDuca             10 Woodburn                    4:19.02        
  3  Lewis Tawney              11 Valley Catholic             4:29.41        
  4  Matthew Ierardi           12 Valley Catholic             4:31.42        
  5  Emiliano Zook             11 Jefferson                   4:32.23        
  6  Benjamin Schnorr           9 Forest Grove                4:34.09        
  7  Connor Hood               12 Faith Bible Christian       4:34.26        
  8  Trent Berntsen            10 Clatskanie                  4:35.42        
  9  Cooper Montgomery         10 St Helens                   4:37.83        
 10  Woodrow Davis             12 Evergreen (Vancouver)       4:39.53        
 11  Anthony Langton           11 Valley Catholic             4:40.51        
 12  Josh Foster               Jr Catlin Gabel                4:42.91        
 13  Jacob Moore               12 Clatskanie                  4:42.97        
 14  Kaleb Bustamante          10 Forest Grove                4:45.61        
 15  Uriel Perez               11 Forest Grove                4:47.43        
 16  Ben Bockmann              Fr Catlin Gabel                4:47.71        
 17  Adrian Kudlich            12 Faith Bible Christian       4:47.86        
 18  Ross Munro                12 St Helens                   4:50.36        
 19  Thomas Meehan             12 Jewell                      4:54.73        
 20  Luca Blue Tidrick-Schmidt  9 La Salle Prep               4:57.77        
 21  Josiah Oliver             12 Scappoose                   4:58.74        
 22  Caleb Peckover            12 Scappoose                   4:58.98        
 23  Andrew Dahlen             12 Southwest Christian         4:59.47        
 24  Justine Massengo          11 Vernonia                    5:00.41        
 25  Brenner Henry             10 La Salle Prep               5:00.59        
 26  Jake McCotter             11 Southwest Christian         5:04.15        
 27  Caleb VanderGiessen       10 Faith Bible Christian       5:06.87        
 28  Jacob Fertick             12 Evergreen (Vancouver)       5:09.87        
 29  Hansen Lian               11 Catlin Gabel                5:09.87        
 30  Richard Sanchez           11 Jefferson                   5:10.60        
 31  Kenneth Guerr             11 Rainier (OR)                5:11.39        
 32  Sebastian Bear            12 Evergreen (Vancouver)       5:12.48        
 33  Byron Cook                11 Vernonia                    5:18.70        
 34  Luke Williams              9 St. Stephen's Academy       5:18.78        
 35  Daniel Kuhnly             11 Jewell                      5:21.06        
 36  Sam Henderson             11 Seaside                     5:22.15        
 37  Jack Sery                  9 Southwest Christian         5:22.37        
 38  Grant Carleton            10 Clatskanie                  5:28.85        
 39  Gonzalo Cubero Gutie      12 Rainier (OR)                5:28.92        
 40  Daniel Dirksen            12 St. Stephen's Academy       5:40.36        
 41  Mathew Carpenter          11 Seaside                     5:41.70        
 42  Eddie Berg                 9 Jewell                      5:59.29        
     Axel Garcia Mota           9 Seaside                         DNS        
     Ketner Mizee              11 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Devin Greeley             12 Milwaukie                       DNS        
     Hayden Stephens           Fr Roosevelt (OR)                  DNS        
     Alex Patton                9 Rainier (OR)                    DNS        
     Jacob Harris              10 St Helens                       DNS        


Varsity Boys 3000 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Quincy Norman             10 Forest Grove                8:47.31        
  2  Max Norman                12 Forest Grove                9:03.16        
  3  Nate Hicken               10 Valley Catholic             9:27.66        
  4  Will Leonard              10 Catlin Gabel                9:39.04        
  5  Jackson Miller            11 Valley Catholic             9:40.42        
  6  Jacob Moore               12 Clatskanie                 10:05.00        
  7  Gustavo Villalvazo        10 Scappoose                  10:28.61        
  8  David Schwinof            12 Seaside                    10:29.15        
  9  Brayden Rutledge          10 Southwest Christian        10:32.19        
 10  William Prentice          10 La Salle Prep              10:41.57        
 11  Spencer Waechtler         10 Yamhill-Carlton            10:49.15        
 12  Thomas Meehan             12 Jewell                     10:55.33        
 13  Evan Garrison             10 St Helens                  10:56.07        
 14  Jaedan Abel               10 Rainier (OR)               11:00.01        
 15  Luke Williams              9 St. Stephen's Academy      11:21.80        
 16  Graeson Roll              12 Faith Bible Christian      11:34.86        
 17  Jacob Fertick             12 Evergreen (Vancouver)      11:42.62        
 18  Seth Wampach              11 Evergreen (Vancouver)      11:58.44        
 19  Joe Langlais              10 St Helens                  12:38.88        
 20  Christian Crawford        12 St. Stephen's Academy      12:51.03        
 21  Noah Fertick              10 Evergreen (Vancouver)      13:00.78        
     Caleb VanderGiessen       10 Faith Bible Christian           DNS        
     Mick Leungpathomaram      Fr Catlin Gabel                    DNS        


Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ryan Watson               12 Clatskanie                    15.27        
  2  Brisyn Maller             10 Scappoose                     15.84        
  3  Clay Sullivan             12 Vernonia                      15.88        
  4  Dakotah Camberg           12 St Helens                     16.37        
  5  Brennan Cox               12 Scappoose                     16.56        
  6  Peyton Reed               12 Rainier (OR)                  16.64        
  7  Joseph Duncan             12 Forest Grove                  17.28        
     Daniel Lujano             12 St Helens                       DNS        


Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ryan Watson               12 Clatskanie                    15.61        
  2  Daniel Lujano             12 St Helens                     15.71        
  3  Clay Sullivan             12 Vernonia                      15.89        
  4  Brisyn Maller             10 Scappoose                     16.44        
  5  Brennan Cox               12 Scappoose                     16.72        
  6  Dakotah Camberg           12 St Helens                     16.82        
  7  Peyton Reed               12 Rainier (OR)                  16.85        
  8  Joseph Duncan             12 Forest Grove                  17.39        
  9  Kyle Parnell              10 St Helens                     17.48        
 10  Lucas Wobig               10 La Salle Prep                 18.08        
 11  Matthew Jury              11 Estacada                      18.80        
 12  Dakota Glover             10 Estacada                      18.92        
 13  Gary Lau                   9 Southwest Christian           18.93        
 14  Graciano Hortaleza        10 La Salle Prep                 19.11        
 15  Vincent Daniel            11 Roosevelt (OR)                19.32        
 16  Jacob Lilley              11 Jewell                        20.00        
 17  Trey Doman                 9 Woodburn                      20.24        
 18  Isacc Vallejos            10 Milwaukie                     21.28        
 19  Andrew Gastelum           10 Seaside                       21.56        
 20  Trent Driesner            11 Southwest Christian           27.86        
     Sincere Peters            11 Jefferson                       DNS        
     Tanner McTeigue           10 St Helens                       DNS        
     Drew Bernards             10 Faith Bible Christian           DNF        
     Jamari Signor             11 Jefferson                       DNS        
     Cole Hammond              11 Forest Grove                    DNS        


Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Clay Sullivan             12 Vernonia                      42.37        
  2  Brennan Cox               12 Scappoose                     42.72        
  3  Peyton Reed               12 Rainier (OR)                  43.04        
  4  Brisyn Maller             10 Scappoose                     43.18        
  5  Trent Driesner            11 Southwest Christian           43.52        
  6  Ryan Watson               12 Clatskanie                    43.85        
  7  Hans Hughes               12 St Helens                     44.01        
  8  Elijah Garriss            10 Roosevelt (OR)                44.05        
  9  Joseph Duncan             12 Forest Grove                  44.19        
 10  Ethan Bly                 11 Valley Catholic               45.07        
 11  Porter Lorange             9 Evergreen (Vancouver)         45.24        
 12  Dakota Glover             10 Estacada                      45.52        
 13  Brian Cilley              12 Estacada                      45.62        
 14  Vincent Daniel            11 Roosevelt (OR)                45.75        
 15  Isacc Vallejos            10 Milwaukie                     47.44        
 16  Matthew Jury              11 Estacada                      47.78        
 17  Justice Osborn            10 Clatskanie                    48.05        
 18  Johnathan McGraw           9 St Helens                     48.15        
 19  Lucas Wobig               10 La Salle Prep                 48.29        
 20  Andrew Funk                9 St Helens                     49.20        
 21  Drew Bernards             10 Faith Bible Christian         49.25        
 22  Jacob Lilley              11 Jewell                        49.90        
 23  Pete Crystal               9 Vernonia                      50.08        
 24  Andrew Gastelum           10 Seaside                       51.60        
     Gresham Bergeron          12 St. Stephen's Academy           DNS        
     Romeo Akil                12 Jefferson                       DNS        
     Jamari Signor             11 Jefferson                       DNS        


Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Scappoose                                    43.82
       Brennan CoxTevin JeannisConnor McNabbTyler Holcomb 
  2  Clatskanie                                   44.05
       Crew BlodgettKees TjaardaRyan WatsonCooper Blodgett 
  3  St Helens                                    44.82
       Daniel LujanoDakotah CambergLogan PageSam Estep 
  4  Roosevelt (OR)                               45.27
       Saul GutierrezRegie McCallRory SoviaKirubel Yonas 
  5  Estacada                                     46.14
       Cam HegarAvery DrydenCalvin DrydenJustin Kavanagh 
  6  Evergreen (Vancouver)                        46.40
       John NicholsonDevin CiobanuPorter LorangeAaron Marshall Jr 
  7  Jefferson                                    46.53
       Tyson BoozeNashon JeffersonReco GarlandRomeo Akil 
  8  Catlin Gabel                                 46.60
       Tyler KroppRowan HoffmanAndrew LookMatthew LeBlanc 
  9  St. Stephen's Academy                        47.34
       Gresham BergeronMatt ReynoldsCaden StormChristian Turner 
 10  Forest Grove                                 48.17
       Jesus MoraHarrison WeemsJonathan BickfordBrandon Soto Lopez 
 11  Southwest Christian                          48.73
       Harry SchaeferGary LauHenry ChandlerJoshua Tom 
 12  Vernonia                                     50.06
       Noah RylandsMisha YazmadovJosh RiceKale Sullivan 


Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Scappoose                                  3:36.64
       Connor McNabbJosh LullHenry GoldammerTevin Jeannis 
  2  Clatskanie                                 3:45.50
       Trent BerntsenCrew BlodgettGabe FurnishKees Tjaarda 
  3  Forest Grove                               3:48.45
       Isaac Lopez HaasCole SmithHarrison WeemsJesus Mora 
  4  Valley Catholic                            3:53.48
       Joel GonzalezMatthew IerardiPatrick DolanConnor Espig 
  5  St. Stephen's Academy                      3:54.86
       Gresham BergeronSeth BergeronAiden SmithMatt Reynolds 
  6  Catlin Gabel                               3:58.06
       Matthew LeBlancTyler KroppAndrew LookJoshua Negreanu 
  7  Southwest Christian                        4:04.00
       Trent DriesnerHarry SchaeferGary LauHenry Chandler 
  8  Seaside                                    4:05.70
       Christopher AveryDanyle LombardiJosh BrownGiovonni Ramirez 
  9  Vernonia                                   4:14.30
       Justine MassengoMisha YazmadovJacob PaskoWyatt Jones 
     Jefferson                                      DNS
       Tyson BoozeTariq ArmstrachanCharles Will TaylorRomeo Akil 


Varsity Boys Distance Medley Relay Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Forest Grove                              11:14.84
       Osker AlmedaGavin VanceIsaac Lopez HaasBrian Tinoco 
  2  Woodburn                                  11:22.84
       Koen HowellRaul PrudencioRiley MenezesGiovanni Bravo 
  3  Valley Catholic                           11:28.67
       Jackson MillerPatrick DolanMatthew IerardiNate Hicken 
  4  Catlin Gabel                              11:35.63
       Josh FosterRowan HoffmanDawit DeanWill Leonard 
  5  St. Stephen's Academy                     12:09.73
       Evan TsueiChristian CrawfordAiden SmithSeth Bergeron 
  6  Evergreen (Vancouver)                     12:14.57
       Sebastian BearWinston HandwerkerLuke LundahlWoodrow Davis 
  7  Rainier (OR)                              12:23.94
       Thomas SoutherPeyton ReedJaedan AbelKenneth Guerr 
  8  Scappoose                                 12:29.70
       Gage EkstromDominic ZweigartGabe JacobsTyler Lager 
  9  Southwest Christian                       12:55.50
       Andrew DahlenCavan ChuppJake McCotterZach Cook 
 10  Roosevelt (OR)                            13:07.55
       Hayden StephensErick Moreno- LuleMarkel DenfeldJorge Sic Say 
 11  Jefferson                                 13:23.47
       Leif GregoryArthur JonesLarry OstranderEmiliano Zook 
     Scappoose                                      DNS
        


Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Noah Ramirez              12 Milwaukie                  55-04.50        
  2  Nate Maller               12 Scappoose                  48-02.50        
  3  Easton Crape              10 Rainier (OR)               47-06.00        
  4  Isaac Flemmer             11 Valley Catholic            46-00.50        
  5  Daniel Berezhinskiy       12 Milwaukie                  44-09.00        
  6  Nathaniel Strong          12 Clatskanie                 44-02.50        
  7  Kaiden Durheim            11 Milwaukie                  43-04.50        
  8  Erik Aparicio             12 Woodburn                   41-05.50        
  9  Brycen Campbell           11 Jefferson                  41-03.00        
 10  Kevin Aparicio            12 Woodburn                   41-00.50        
 11  Cooper Blodgett           11 Clatskanie                 40-07.00        
 12  Luke Nelson               10 Seaside                    40-05.50        
 13  Trey Bispham              12 Scappoose                  39-05.00        
 14  Ethan Wallace             12 St Helens                  39-02.50        
 15  Cody Kruse                 9 Rainier (OR)               39-00.50        
 16  Riley Lewis               11 Southwest Christian        38-09.50        
 17  Lucas Van Wagner          11 La Salle Prep              38-04.00        
 18  Ben Fleck                 12 Vernonia                   37-07.00        
 19  Brandon Abt               11 Evergreen (Vancouver)      37-03.00        
 20  Alex Hohman               12 Estacada                   35-11.00        
 21  Cedrix Heath               9 Clatskanie                 35-08.50        
 22  Ryan Sandidge             11 Estacada                   35-06.00        
 23  Jimmy Jones               12 Scappoose                  35-03.50        
 24  Alden Finch               10 St Helens                  35-00.00        
 25  Kenya Sei                 10 Catlin Gabel               34-07.50        
 26  Misha Yazmadov            12 Vernonia                   33-06.50        
 27  Julius Jones              11 Forest Grove               33-06.00        
 28  Nathan Nelson             12 Jewell                     32-10.00        
 29  Zachary Quinones          10 La Salle Prep              32-08.00        
 30  Samuel Phillips           12 Faith Bible Christian      32-05.00        
 31  Justice Menuey            11 Jewell                     32-04.50        
 32  Connor Davis               9 Seaside                    32-03.00        
 33  Nathanial Veimau          Fr Catlin Gabel               31-06.00        
 34  William Scheuerman        12 Vernonia                   31-05.00        
 35  Arell Dixon               11 Jefferson                  31-00.50        
 36  Rey Risch                 11 Yamhill-Carlton            30-06.00        
 37  Gabriel Steele-Puma       11 Roosevelt (OR)             30-02.50        
 38  Joshua Tom                 9 Southwest Christian        29-11.00        
 39  Nicholas Hansen           12 Valley Catholic            29-08.00        
 40  Gabe Hughes               10 St Helens                  29-04.00        
 41  Steven Menefee            10 Roosevelt (OR)             28-04.50        
 42  Harland Richards          11 Evergreen (Vancouver)      27-08.50        
 43  Andy Stephenson           10 Southwest Christian        26-09.00        
 44  Dion Strolin               9 Forest Grove               26-07.50        
 45  Cole Norwood              11 Yamhill-Carlton            26-04.00        
 46  Ethan Hash                 9 Roosevelt (OR)             24-00.00        
 47  Brock Neilson              9 Seaside                    22-03.50        
 48  Chase Swearingen          10 Jewell                     18-02.50        
 49  Osian Leahy                9 Yamhill-Carlton            17-09.00        
     Malachi Henderson         10 Roosevelt (OR)                   ND        
     William Griffiths          9 La Salle Prep                    ND        
     	Brandt Yamamato          12 Roosevelt (OR)                   ND        
     Sosiua Taumoeanga          9 Roosevelt (OR)                   ND        
     Brady Boyer               11 Rainier (OR)                     ND        
     Josh Rice                 10 Vernonia                         ND        
     Sincere Peters            11 Jefferson                        ND        
     Quentin Portis             9 Jefferson                        ND        
     Kyle Daily                11 Forest Grove                     ND        
     Ben Schulte               12 Vernonia                         ND        


Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Noah Ramirez              12 Milwaukie                 153-11.00        
  2  Devin Ciobanu             11 Evergreen (Vancouver)     136-00.00        
  3  Nathaniel Strong          12 Clatskanie                133-09.00        
  4  Kaiden Durheim            11 Milwaukie                 132-03.00        
  5  Trey Bispham              12 Scappoose                 125-11.00        
  6  Isaac Flemmer             11 Valley Catholic           124-09.00        
  7  Austin Aune               11 Milwaukie                 123-02.00        
  8  Nate Maller               12 Scappoose                 121-03.00        
  9  Ben Fleck                 12 Vernonia                  115-11.00        
 10  Easton Crape              10 Rainier (OR)              115-10.00        
 11  Riley Lewis               11 Southwest Christian       114-11.00        
 12  Braden Fisco              12 Valley Catholic           113-00.00        
 13  Daniel Suon               11 St Helens                 111-11.00        
 14  Gabe Hughes               10 St Helens                 111-09.00        
 15  Alex Hohman               12 Estacada                  109-01.00        
 16  Ryan Sandidge             11 Estacada                  108-10.00        
 17  Conner Havlik             10 Scappoose                 108-09.00        
 18  Isaiah Schaffer            9 Estacada                  105-11.00        
 19  Brandon Abt               11 Evergreen (Vancouver)     104-00.00        
 20  Lucas Van Wagner          11 La Salle Prep             103-06.00        
 21  Misha Yazmadov            12 Vernonia                  101-11.00        
 22  Erik Aparicio             12 Woodburn                  101-03.00        
 23  Luke Nelson               10 Seaside                    96-04.00        
 24  Sebastien Wahab           10 Faith Bible Christian      90-10.00        
 25  Tony Christen             10 Clatskanie                 90-04.00        
 26  Benito Risch              10 Yamhill-Carlton            89-01.00        
 27  Ethan Wallace             12 St Helens                  86-07.00        
 28  Gabriel Steele-Puma       11 Roosevelt (OR)             86-01.00        
 29  William Scheuerman        12 Vernonia                   86-00.00        
 30  Cody Kruse                 9 Rainier (OR)               84-08.00        
 31  Zac Hanner                12 Jewell                     83-04.00        
 32  Julius Jones              11 Forest Grove               82-06.00        
 33  Nathan Nelson             12 Jewell                     81-10.00        
 34  Jaden Largent             10 Vernonia                   79-11.00        
 35  Nathanial Veimau          Fr Catlin Gabel               79-01.00        
 36  Joshua Tom                 9 Southwest Christian        77-09.00        
 37  Asim Phillips             10 Catlin Gabel               77-08.00        
 38  Josiah Hart               11 Southwest Christian        77-05.00        
 39  Steven Menefee            10 Roosevelt (OR)             76-00.00        
 40  Connor Davis               9 Seaside                    74-10.00        
 41  Harland Richards          11 Evergreen (Vancouver)      73-00.00        
 42  Ethan Hash                 9 Roosevelt (OR)             72-03.00        
 43  Andres Padilla            12 Faith Bible Christian      69-05.00        
 44  Cedrix Heath               9 Clatskanie                 68-03.00        
 45  Desmond Chronister         9 Jewell                     64-10.00        
 46  Mynor Oppenlander         10 Forest Grove               64-06.00        
 47  James Insawang            12 Vernonia                   59-09.00        
 48  Ben Oliver                 9 Yamhill-Carlton            58-06.00        
 49  Brock Neilson              9 Seaside                    50-10.00        
 50  Osian Leahy                9 Yamhill-Carlton            28-08.00        
     Brandon Lopez-Elizalde    10 La Salle Prep                   DNS        
     Jack Richardson           11 Rainier (OR)                    DNS        
     Malachi Henderson         10 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Sosiua Taumoeanga          9 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Kenya Sei                 10 Catlin Gabel                    DNS        
     	Brandt Yamamato          12 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Logan Kramer               9 Forest Grove                    DNS        
     Toby Schram                9 La Salle Prep                   DNS        


Varsity Boys Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Dominic Funk              11 Forest Grove              164-07.00        
  2  Nate Maller               12 Scappoose                 162-10.00        
  3  Conner Havlik             10 Scappoose                 153-00.50        
  4  David Stamm               11 Estacada                  141-00.75        
  5  Benito Risch              10 Yamhill-Carlton           140-10.00        
  6  Devin Ciobanu             11 Evergreen (Vancouver)     137-08.50        
  7  Brandon Abt               11 Evergreen (Vancouver)     134-06.75        
  8  Shalkar Wilkins           11 Faith Bible Christian     134-05.00        
  9  Kaiden Durheim            11 Milwaukie                 126-00.50        
 10  Riley Lewis               11 Southwest Christian       121-11.00        
 11  Nathaniel Falls           11 Rainier (OR)              119-00.50        
 12  Isaiah Schaffer            9 Estacada                  118-04.00        
 13  Ryan Hastings             11 St Helens                 117-09.00        
 14  Ethan Bly                 11 Valley Catholic           114-00.00        
 15  Isaac Flemmer             11 Valley Catholic           113-09.50        
 16  Isaac Reed                10 Scappoose                 112-07.25        
 17  Tanner McTeigue           10 St Helens                 111-07.00        
 18  Jason Schaffer            12 Estacada                  110-00.50        
 19  Aiden Bixel                9 Jewell                    108-11.50        
 20  Logan Howerton             9 Valley Catholic           105-02.50        
 21  Andres Padilla            12 Faith Bible Christian     103-04.50        
 22  Noah Rylands              12 Vernonia                  101-09.50        
 23  Jarrett Van Dyke          12 Forest Grove               97-08.00        
 24  Jalen Kelly               11 Roosevelt (OR)             97-03.00        
 25  Byron Cook                11 Vernonia                   97-02.50        
 26  Austin Aune               11 Milwaukie                  93-09.00        
 27  Hans Hughes               12 St Helens                  91-03.50        
 28  Luke Nelson               10 Seaside                    91-03.00        
 29  Jesse Norgren             12 Clatskanie                 90-04.00        
 30  Elijah Hocks              10 Milwaukie                  89-09.50        
 31  Asim Phillips             10 Catlin Gabel               89-02.00        
 31  Caden Storm               11 St. Stephen's Academy      89-02.00        
 33  Issayas Yohannes          10 Evergreen (Vancouver)      89-01.00        
 34  Cristofer McWhorter       10 Clatskanie                 87-03.00        
 35  Trey Doman                 9 Woodburn                   86-08.00        
 36  Anthony Rivera            10 Rainier (OR)               82-05.00        
 37  Kyler Tjaarda              9 Clatskanie                 80-06.00        
 38  Zac Hanner                12 Jewell                     80-01.00        
 39  Justice Menuey            11 Jewell                     79-06.00        
 40  Rey Risch                 11 Yamhill-Carlton            75-07.00        
 41  Jaden Largent             10 Vernonia                   74-09.50        
 42  Andy Stephenson           10 Southwest Christian        71-09.50        
 43  Peyton Grenz               9 Yamhill-Carlton            71-05.00        
 44  Steven Menefee            10 Roosevelt (OR)             64-02.00        
 45  Michael Dahlen            10 Southwest Christian        59-06.00        
 46  Alec Murry                Fr Catlin Gabel               53-07.00        
     Brycen Campbell           11 Jefferson                        ND        
     Liam Crowley              10 La Salle Prep                    ND        
     Jack Richardson           11 Rainier (OR)                     ND        
     Kenya Sei                 10 Catlin Gabel                     ND        
     Andrew Roberts            11 Rainier (OR)                     ND        
     	Brandt Yamamato          12 Roosevelt (OR)                   ND        
     Andrew Graves             10 Jefferson                       DNS        
     Gabriel Roberts           12 Vernonia                         ND        
     Anthony Knott             11 Forest Grove                    DNS        
     Ryan Dooris               12 La Salle Prep                    ND        
     Parker Conrad             11 Seaside                          ND        
     Kale Sullivan             10 Vernonia                        DNS        
     William Griffiths          9 La Salle Prep                    ND        
     David Toyooka             10 Seaside                          ND        


Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Dakotah Camberg           12 St Helens                   6-05.00        
  2  Josiah Hart               11 Southwest Christian         5-10.00        
  3  Elijah Garriss            10 Roosevelt (OR)              5-08.00        
  4  Zachary Williams           9 La Salle Prep               5-08.00        
  5  Tanner McTeigue           10 St Helens                   5-06.00        
  6  Josh Harris               12 Clatskanie                  5-06.00        
  6  Miles Grant               Fr Catlin Gabel                5-06.00        
  8  Justin Veimau             10 Catlin Gabel                5-03.00        
  8  Tristen Bocek             10 Milwaukie                   5-03.00        
  8  Kiesean Sanders           11 Roosevelt (OR)              5-03.00        
  8  Justin Edwards            Fr Catlin Gabel                5-03.00        
  8  Drake Littlefield         12 Forest Grove                5-03.00        
  8  Mason Smiens              11 Scappoose                   5-03.00        
  8  Guy Littlefield           10 Forest Grove                5-03.00        
     Aikino Kershaw            10 Clatskanie                       NH        
     Japhety Ngabireyimana     11 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Duane Sonnenburg           9 St Helens                        NH        
     Pete Crystal               9 Vernonia                         NH        
     Remi Flounders            11 Milwaukie                       DNS        
     Jonathan Marroquin         9 Woodburn                        DNS        
     Leif Gregory              10 Jefferson                       DNS        
     Diroke Mkambwa             9 Roosevelt (OR)                   NH        
     Cole Hammond              11 Forest Grove                     NH        
     Josh Quevido               9 Clatskanie                       NH        
     Bach Baleke                9 Roosevelt (OR)                   NH        
     David Toyooka             10 Seaside                          NH        
     Jeovanny Marroquin         9 Woodburn                        DNS        
     Drew Bernards             10 Faith Bible Christian            NH        
     Jonathan Smith            12 Seaside                          NH        
     Casey Litchfield          12 Milwaukie                        NH        
     Dominic Funk              11 Forest Grove                    DNS        


Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Andrew Stephen            11 Forest Grove               13-00.00        
  2  Jakob Harris              12 Clatskanie                 11-00.00        
  3  Maverick Rask              9 St Helens                  10-06.00        
  4  Spencer Lentini           10 Rainier (OR)               10-06.00        
  5  Justice Osborn            10 Clatskanie                 10-00.00        
  6  Larry Ostrander           10 Jefferson                   9-06.00        
  7  Jacob Lilley              11 Jewell                      9-00.00        
  7  Rey Risch                 11 Yamhill-Carlton             9-00.00        
  7  Jordan Rosales            11 Forest Grove                9-00.00        
 10  Nathaniel Falls           11 Rainier (OR)                8-06.00        
 10  Aiden Bixel                9 Jewell                      8-06.00        
 10  Justin Edwards            Fr Catlin Gabel                8-06.00        
 10  Tanner Ahmann             10 La Salle Prep               8-06.00        
 14  Hayden Stephen             9 Forest Grove                8-00.00        
 14  Axel Martinez             11 Seaside                     8-00.00        
     Nathaniel Smith           10 Vernonia                         NH        
     Patrick Fletcher          10 Vernonia                         NH        
     Spencer Waechtler         10 Yamhill-Carlton                  NH        
     Emiliano Zook             11 Jefferson                        NH        
     Avery Moore                9 Seaside                          NH        
     Christopher Avery         11 Seaside                          NH        
     Justin Veimau             10 Catlin Gabel                    DNS        
     Blake Brockway             9 Clatskanie                       NH        
     Ben Stahly                12 Jewell                           NH        


Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Daniel Lujano             12 St Helens                  20-06.50        
  2  Dakotah Camberg           12 St Helens                  20-04.50        
  3  Clay Sullivan             12 Vernonia                   20-04.00        
  4  Rowan Hoffman             12 Catlin Gabel               19-10.75        
  5  Jacob Bruce               11 Rainier (OR)               19-10.50        
  6  Joseph Suh                10 Faith Bible Christian      19-04.00        
  7  Andrew Look               12 Catlin Gabel               19-01.50        
  8  Lucas Wobig               10 La Salle Prep              19-01.50        
  9  Cabree Figueroa           11 Roosevelt (OR)             18-11.00        
 10  Guy Littlefield           10 Forest Grove               18-08.75        
 11  Romeo Akil                12 Jefferson                  18-07.75        
 12  Christopher Serrano       12 Woodburn                   18-04.75        
 13  Dominic Funk              11 Forest Grove               18-03.75        
 13  Justin Veimau             10 Catlin Gabel               18-03.75        
 15  Tyler Holcomb             10 Scappoose                  18-03.00        
 16  Ben Stahly                12 Jewell                     18-00.75        
 17  Brennan Cox               12 Scappoose                  17-11.50        
 18  Calvin Dryden             11 Estacada                   17-09.50        
 18  Shalkar Wilkins           11 Faith Bible Christian      17-09.50        
 20  Cole Hammond              11 Forest Grove               17-09.25        
 21  Eliott Vallejos           12 Milwaukie                  17-06.00        
 21  Josh Harris               12 Clatskanie                 17-06.00        
 23  Ryan Hastings             11 St Helens                  17-00.00        
 24  Mason Smiens              11 Scappoose                  16-08.50        
 25  Justin Edwards            Fr Catlin Gabel               16-05.75        
 26  Jalen Kelly               11 Roosevelt (OR)             16-05.00        
 27  Connor Bly                 9 Valley Catholic            16-01.50        
 28  Miles Grant               Fr Catlin Gabel               15-10.00        
 29  Kiesean Sanders           11 Roosevelt (OR)             15-07.50        
 30  Nicola Biondi             12 Vernonia                   15-04.50        
 31  Guillermo Beneytez-Diez   12 Milwaukie                  15-00.25        
 32  Aiden Bixel                9 Jewell                     14-10.00        
 33  Jonathan Smith            12 Seaside                    14-09.00        
 34  Luke Williams              9 St. Stephen's Academy      14-08.00        
 35  Diroke Mkambwa             9 Roosevelt (OR)             14-07.50        
 36  Josh Brown                 9 Seaside                    14-07.00        
 37  Henry Chandler             9 Southwest Christian        14-06.75        
 38  Nathaniel Smith           10 Vernonia                   14-04.50        
 39  Blake Brockway             9 Clatskanie                 14-02.00        
 40  Brennan Hinton            11 Rainier (OR)               13-11.25        
 41  Luke Turner                9 St. Stephen's Academy      13-05.25        
 42  Cavan Chupp                9 Southwest Christian        12-10.50        
 43  Eddie Berg                 9 Jewell                     12-07.00        
 44  Tyler Terry                9 Yamhill-Carlton            10-10.50        
 45  Ben Oliver                 9 Yamhill-Carlton             9-05.25        
     Zaccary Rodriguez         12 Yamhill-Carlton                  ND        
     Casey Litchfield          12 Milwaukie                       DNS        
     Josh Quevido               9 Clatskanie                       ND        
     JaJuan Lane               10 La Salle Prep                   DNS        
     Japhety Ngabireyimana     11 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Michael Drenner            9 La Salle Prep                   DNS        
     Adrian Baker               9 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Danyle Lombardi           11 Seaside                         DNS        
     Ethan Buss                11 Rainier (OR)                    DNS        
     Patrick Fletcher          10 Vernonia                        DNS        
     David Stamm               11 Estacada                         ND        
     Jonathan Marroquin         9 Woodburn                        DNS        
     Reco Garland              11 Jefferson                        ND        
     Crisanto Ayala             9 Woodburn                        DNS        


Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Nate Maller               12 Scappoose                  41-08.50        
  2  Clay Sullivan             12 Vernonia                   41-02.25        
  3  Andrew Look               12 Catlin Gabel               41-02.00        
  4  Cabree Figueroa           11 Roosevelt (OR)             41-01.75        
  5  Dominic Funk              11 Forest Grove               40-04.50        
  6  Drake Littlefield         12 Forest Grove               40-03.00        
  7  Christopher Serrano       12 Woodburn                   39-06.75        
  8  Nathan Huck                9 St Helens                  39-03.50        
 10  Kiesean Sanders           11 Roosevelt (OR)             38-01.50        
 12  Mason Smiens              11 Scappoose                  37-10.75        
 13  Calvin Dryden             11 Estacada                   36-10.00        
 14  Joseph Suh                10 Faith Bible Christian      36-09.25        
 16  Josh Quevido               9 Clatskanie                 35-11.50        
 17  Jason Schaffer            12 Estacada                   35-10.00        
 18  Diroke Mkambwa             9 Roosevelt (OR)             34-10.75        
 19  Jalen Kelly               11 Roosevelt (OR)             34-08.50        
 20  Nicola Biondi             12 Vernonia                   34-00.50        
 21  Josh Harris               12 Clatskanie                 33-06.75        
 22  Connor Bly                 9 Valley Catholic            32-09.25        
 23  Brennan Hinton            11 Rainier (OR)               32-07.00        
 24  Josiah Hart               11 Southwest Christian        30-05.50        
 25  Blake Brockway             9 Clatskanie                 29-07.00        
 27  Nick Costley               9 Vernonia                   27-07.00        
     David Toyooka             10 Seaside                          ND        
     Connor McNabb             11 Scappoose                       DNS        
     Cole Hammond              11 Forest Grove                    DNS        
     Andrew Roberts            11 Rainier (OR)                     ND        
     Daniel Lujano             12 St Helens                       DNS        
     Gabriel Roberts           12 Vernonia                        DNS        
     Charles Mason             10 Rainier (OR)                    DNS        
     Japhety Ngabireyimana     11 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Jonathan Smith            12 Seaside                          ND        


Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Sydney Radigan            12 St. Stephen's Academy         13.09        
  2  Philicia Robinson         12 La Salle Prep                 13.27        
  3  Tara Fuiten               12 Valley Catholic               13.46        
  4  Savannah Moore             9 St Helens                     13.47        
  5  Asha Sanders              11 Milwaukie                     13.52        
  6  Sarah Georges              9 La Salle Prep                 13.54        
  7  Diamond Singleton         12 Roosevelt (OR)                13.67        
  8  Anousha Greiveldinger     10 Catlin Gabel                  13.76        


Varsity Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Philicia Robinson         12 La Salle Prep                 13.26        
  2  Savannah Moore             9 St Helens                     13.39        
  3  Asha Sanders              11 Milwaukie                     13.42        
  4  Tara Fuiten               12 Valley Catholic               13.44        
  5  Sydney Radigan            12 St. Stephen's Academy         13.54        
  6  Sarah Georges              9 La Salle Prep                 13.57        
  7  Anousha Greiveldinger     10 Catlin Gabel                  13.68        
  8  Randaia Carpenter         12 Roosevelt (OR)                13.69        
  9  Diamond Singleton         12 Roosevelt (OR)                13.70        
 10  Averie Lindekugel          9 Forest Grove                  13.70        
 11  Sierra Stafford           11 Scappoose                     13.84        
 12  Kendra Vandercook         12 St Helens                     13.93        
 13  Hayven Richardson          9 Estacada                      13.95        
 14  Kendal Shride             12 La Salle Prep                 14.00        
 15  Karlye Nakashimada        12 Estacada                      14.10        
 16  Caroline Cook             10 Catlin Gabel                  14.10        
 17  Melanie Ciobanu            9 Evergreen (Vancouver)         14.12        
 18  Alivia Glynn              10 Forest Grove                  14.13        
 19  Rusti Gates               12 Rainier (OR)                  14.17        
 20  Ashley Lindekugel          9 Forest Grove                  14.22        
 21  Kasten Warner              9 St Helens                     14.29        
 22  Riley McGee               10 Valley Catholic               14.33        
 23  Aspen Searls              10 Jewell                        14.37        
 24  Elizabeth Barkhurst       10 Valley Catholic               14.56        
 25  Dawnielle Fenton           9 Seaside                       14.57        
 26  Leilani Pierre-Lewis      10 Jefferson                     14.59        
 27  Erin Thum                 11 Evergreen (Vancouver)         14.67        
 28  Jackeline Martinez         9 Woodburn                      14.75        
 29  Keelyn O'Reilly            9 Faith Bible Christian         14.82        
 30  Annabelle Martin          10 Clatskanie                    14.82        
 31  Jaydyn Tuel                9 Milwaukie                     14.87        
 32  Makenna Taylor            11 Milwaukie                     14.98        
 33  Lita Blodgett             11 Clatskanie                    15.16        
 34  Olivia Martinez-Aguilar   11 Evergreen (Vancouver)         15.22        
 35  Abi Kudlich               10 Faith Bible Christian         15.34        
 36  Taylor Carson             11 Seaside                       15.35        
 37  Nadi Stripling             9 Clatskanie                    15.41        
 38  Bianca Martinez           11 Woodburn                      15.50        
 39  Haley Reynolds             9 Vernonia                      15.58        
 40  Sara Ghislanzoni          12 Vernonia                      15.61        
 41  Nedi Morales              10 Jewell                        15.73        
 42  Zoe Whiteman               9 Vernonia                      15.82        
 43  Gretchen Sims              9 Yamhill-Carlton               16.10        
 44  Blessing McKenzie         10 Yamhill-Carlton               16.14        
 45  Stella Gilmore             9 Jewell                        16.83        
 46  Paige Rosenberg            9 Yamhill-Carlton               17.22        
 47  Sierra Sierra              9 Southwest Christian           17.65        
 48  Jenna Passke              10 Southwest Christian           17.92        
 49  Macie Carpenter            9 Seaside                       18.14        
     Cheyenne Kelly            12 Estacada                         DQ        
     Kyline Conley              9 Jefferson                       DNS        
     Kayla Pierce               9 Jefferson                       DNS        


Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Sydney Radigan            12 St. Stephen's Academy         27.33        
  2  Savannah Moore             9 St Helens                     27.68        
  3  Asha Sanders              11 Milwaukie                     27.94        
  4  Molly Jenne                9 La Salle Prep                 28.12        
  5  Leila Jeannis              9 Scappoose                     28.46        
  6  Tara Fuiten               12 Valley Catholic               28.61        
  7  Karlye Nakashimada        12 Estacada                      28.70        
  8  Thea Traw                 Fr Catlin Gabel                  28.71        


Varsity Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Savannah Moore             9 St Helens                     27.42        
  2  Sydney Radigan            12 St. Stephen's Academy         27.99        
  3  Molly Jenne                9 La Salle Prep                 28.06        
  4  Leila Jeannis              9 Scappoose                     28.28        
  5  Karlye Nakashimada        12 Estacada                      28.46        
  6  Asha Sanders              11 Milwaukie                     28.46        
  7  Tara Fuiten               12 Valley Catholic               28.56        
  8  Jessica Pineda Olvera     10 Forest Grove                  28.92        
  9  Ashley Campbell           10 Faith Bible Christian         29.06        
 10  Sierra Stafford           11 Scappoose                     29.11        
 11  Thea Traw                 Fr Catlin Gabel                  29.16        
 12  Cheyenne Kelly            12 Estacada                      29.24        
 13  Amber Liber                9 Estacada                      29.46        
 14  Averie Lindekugel          9 Forest Grove                  29.55        
 15  Alayna Gilliland          10 Forest Grove                  29.61        
 16  Riley McGee               10 Valley Catholic               29.64        
 17  Paitin Sundin             10 Evergreen (Vancouver)         30.38        
 18  Imani Washington          11 Jefferson                     30.39        
 19  Dawnielle Fenton           9 Seaside                       30.48        
 20  Aspen Searls              10 Jewell                        30.48        
 21  Caitlin O'Kief            10 Valley Catholic               30.53        
 22  Ke'Mya Horsley-Fox         9 Roosevelt (OR)                30.65        
 23  Kayla Maxwell              9 Milwaukie                     30.94        
 24  Jackeline Martinez         9 Woodburn                      31.32        
 25  Briana Miller              9 Roosevelt (OR)                31.47        
 26  Kathryn Holady            11 Southwest Christian           31.47        
 27  Olivia Martinez-Aguilar   11 Evergreen (Vancouver)         31.50        
 28  Haley Reynolds             9 Vernonia                      31.76        
 29  Isabella Sherwood         10 Faith Bible Christian         32.05        
 30  Abi Kudlich               10 Faith Bible Christian         32.35        
 31  Nedi Morales              10 Jewell                        32.37        
 32  Julie Easton              10 Yamhill-Carlton               32.43        
 33  Nadi Stripling             9 Clatskanie                    32.46        
 34  Camille Trimble           11 Evergreen (Vancouver)         32.68        
 35  Bianca Martinez           11 Woodburn                      32.86        
 36  Lauren Reynolds            9 St. Stephen's Academy         33.20        
 37  Zoe Whiteman               9 Vernonia                      33.51        
 38  Bailey Crape              12 Rainier (OR)                  33.70        
 39  Shelby Stetler            12 Clatskanie                    34.96        
 40  Lillian Emory             12 St. Stephen's Academy         35.24        
 41  Macie Carpenter            9 Seaside                       37.95        
 42  Sierra Sierra              9 Southwest Christian           39.46        
     Jasmine Weaver            11 St Helens                       DNS        
     Kyline Conley              9 Jefferson                       DNS        
     Kayla Pierce               9 Jefferson                       DNS        


Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Victoria Azar              9 La Salle Prep               1:02.32        
  2  Elizabeth Khoury          11 Forest Grove                1:03.12        
  3  Thea Traw                 Fr Catlin Gabel                1:03.51        
  4  Tess Conway               10 Scappoose                   1:04.98        
  5  Claire Paquin              9 Jefferson                   1:05.47        
  6  Sydney Radigan            12 St. Stephen's Academy       1:06.19        
  7  Mackenzie Trainer         11 St Helens                   1:06.71        
  8  Corrine Walton-Macaulay   So Catlin Gabel                1:06.82        
  9  Alivia Glynn              10 Forest Grove                1:06.88        
 10  Jessica Pineda Olvera     10 Forest Grove                1:07.32        
 11  Julia Ramos               12 Milwaukie                   1:07.69        
 12  Charlotte Rockford         9 Valley Catholic             1:09.01        
 13  Elyssia Fitzsimons        10 La Salle Prep               1:09.10        
 14  Elizabeth Barkhurst       10 Valley Catholic             1:09.76        
 15  Emma Morrow               11 St. Stephen's Academy       1:10.06        
 16  Anika Havlik               9 Scappoose                   1:11.27        
 17  Tara Fuiten               12 Valley Catholic             1:11.30        
 18  Lashay Gates               9 Roosevelt (OR)              1:11.89        
 19  Mattie Miller              9 St Helens                   1:13.31        
 20  Kathryn Holady            11 Southwest Christian         1:14.63        
 21  Hailey Lane                9 Rainier (OR)                1:15.44        
 22  Farrah Vidito              9 Yamhill-Carlton             1:17.30        
 23  Laura Nagel               11 Rainier (OR)                1:22.46        
 24  Sierra Sierra              9 Southwest Christian         1:32.55        
     Alyssa Baird              12 Scappoose                       DNS        
     Imani Washington          11 Jefferson                       DNS        
     Odessa Roberts            11 Vernonia                        DNS        
     Emma Sheets               11 La Salle Prep                   DNS        
     Hannah Farrell            10 Rainier (OR)                    DNS        
     Lillian Emory             12 St. Stephen's Academy           DNS        
     Brooklynn Majors           9 Jefferson                       DNS        


Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Linnaea Kavulich          12 Scappoose                   2:20.24        
  2  Stepanka Erbertova        12 Estacada                    2:22.37        
  3  Taylor Isaac              11 Valley Catholic             2:25.16        
  4  Caroline Cook             10 Catlin Gabel                2:29.03        
  5  Hannah Aguirre            11 Forest Grove                2:31.47        
  6  Lucia Mendoza-Cruz        12 Forest Grove                2:33.95        
  7  Miryn McGuire              9 Southwest Christian         2:36.17        
  8  Cynthia Torres            10 Forest Grove                2:39.02        
  9  Pia Schwenke              12 Estacada                    2:39.41        
 10  Marissa Haas              12 Southwest Christian         2:39.84        
 11  Anne Morud                11 Scappoose                   2:43.36        
 12  Dyllan Newville           10 Roosevelt (OR)              2:44.58        
 13  Adele Cousseau            12 Vernonia                    2:44.84        
 14  Ashley Buss               10 St Helens                   2:46.78        
 15  Adamari Anguiano          10 Seaside                     2:56.46        
 16  Emmelie Schultheis        10 Valley Catholic             2:56.55        
 17  Alia Starman              10 Roosevelt (OR)              2:57.35        
 18  Avanthika Rajendran       10 Valley Catholic             2:59.80        
 19  Hillary Barley             9 St Helens                   2:59.89        
 20  Natalie Katon              9 Clatskanie                  3:03.90        
 21  Morgan DeHaven            11 Yamhill-Carlton             3:04.70        
 22  Emma Hahn                  9 Vernonia                    3:07.77        
 23  Corrine Walton-Macaulay   So Catlin Gabel                3:09.30        
 24  Andrea Castro             10 Seaside                     3:17.37        
 25  Laurel Coe                11 Clatskanie                  3:22.14        
 26  Leah Burnett              10 St Helens                   3:22.92        
 27  Kerry Wier                10 Evergreen (Vancouver)       3:31.30        
 28  McKenzie Pickering        10 Vernonia                    3:41.07        
     Kate Gomes                10 Yamhill-Carlton                 DNS        
     Anousha Greiveldinger     10 Catlin Gabel                    DNS        
     Natalie Sharp             10 La Salle Prep                   DNS        


Varsity Girls 1500 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Hannah Aguirre            11 Forest Grove                5:00.41        
  2  Brigid Hanley             11 La Salle Prep               5:08.62        
  3  Hannah Berdahl            12 Forest Grove                5:15.39        
  4  Gina Limon                10 Clatskanie                  5:20.39        
  5  Leia McWilliams           12 Evergreen (Vancouver)       5:24.08        
  6  Maddie Lang               10 Southwest Christian         5:25.26        
  7  Lydia Emory                9 St. Stephen's Academy       5:25.43        
  8  Raychel Hinkey            11 Forest Grove                5:33.25        
  9  Emily Bruns               12 Southwest Christian         5:37.17        
 10  Charlotta Schreuder        9 La Salle Prep               5:46.10        
 11  Taskca Benjamin           12 St Helens                   5:50.54        
 12  Megdelena Perkins         10 La Salle Prep               6:02.21        
 13  Ana Rojas                 11 Seaside                     6:02.41        
 14  Morgan DeHaven            11 Yamhill-Carlton             6:13.04        
 15  Emma Olson                10 Valley Catholic             6:19.60        
 16  Sarah Sonnenburg          12 St Helens                   6:20.32        
 17  Kate Gomes                10 Yamhill-Carlton             6:21.29        
 18  Haruka Tanaka             11 Valley Catholic             6:26.84        
 19  Saksen Hathaway           10 Valley Catholic             6:26.97        
 20  Wendy Sanchez             10 Scappoose                   6:28.16        
 21  Makayla Benjamin          12 St Helens                   6:40.10        
 22  Kyra Dejesus-Wood          9 Evergreen (Vancouver)       6:43.74        
 23  Sona Zakaryan             12 Vernonia                    7:13.38        
     Dyllan Newville           10 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Alexa Price                9 Rainier (OR)                    DNS        
     Alia Starman              10 Roosevelt (OR)                  DNS        


Varsity Girls 3000 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Brigid Hanley             11 La Salle Prep              11:14.21        
  2  Lila Fenner               10 Catlin Gabel               11:22.17        
  3  Gina Limon                10 Clatskanie                 11:23.80        
  4  Joelle Thacker            10 Forest Grove               11:46.83        
  5  Cheyenne Trainer          11 St Helens                  12:11.41        
  6  Marissa Haas              12 Southwest Christian        12:14.44        
  7  Loryn Young               12 Estacada                   12:18.80        
  8  Cheyenne Abbett           11 Estacada                   12:29.94        
  9  Trinity Siehl              9 Evergreen (Vancouver)      12:37.14        
 10  Olivia Nomura             12 La Salle Prep              12:40.05        
 11  Marlee Roberts            11 Yamhill-Carlton            13:02.90        
 12  Celia Hardy               11 Evergreen (Vancouver)      13:44.11        
 13  Abigail Rohrer             9 Valley Catholic            14:13.76        
     Sydney Crawford           10 Rainier (OR)                    DNS        


Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Victoria Griffith         12 Clatskanie                    16.25        
  2  Amanda Rebsom              9 Forest Grove                  16.81        
  3  Mackenzie Ela             12 Scappoose                     17.56        
  4  Gabi Morales              12 Jewell                        17.61        
  5  Tatum LaPlante             9 Seaside                       17.88        
  6  Emma Sheets               11 La Salle Prep                 17.89        
  7  Elana May                 11 Estacada                      17.92        
  8  Abby Sheets                9 La Salle Prep                 18.48        


Varsity Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Victoria Griffith         12 Clatskanie                    16.74        
  2  Amanda Rebsom              9 Forest Grove                  17.19        
  3  Mackenzie Ela             12 Scappoose                     17.68        
  4  Gabi Morales              12 Jewell                        17.79        
  5  Tatum LaPlante             9 Seaside                       17.87        
  6  Emma Sheets               11 La Salle Prep                 17.89        
  7  Elana May                 11 Estacada                      17.95        
  8  Abby Sheets                9 La Salle Prep                 18.02        
  9  Kayla Morgan               9 Southwest Christian           18.07        
 10  Megan Macy                12 Faith Bible Christian         18.25        
 11  Savannah Hoffmann         10 St Helens                     18.30        
 12  Maddie Lang               10 Southwest Christian           18.34        
 13  Kelsey Ela                10 Scappoose                     18.91        
 14  Keelyn O'Reilly            9 Faith Bible Christian         19.11        
 15  Mara Eakin                 9 Estacada                      19.95        
 16  Mary Gach                 10 La Salle Prep                 20.03        
 17  Jessica Staats            11 St Helens                     20.21        
 18  Latisha Jackson            9 Roosevelt (OR)                20.29        
 19  Lilianna Flores            9 Rainier (OR)                  20.85        
 20  Julie Easton              10 Yamhill-Carlton               21.61        
 21  Claire Paquin              9 Jefferson                     21.84        
 22  Gracie Gann                9 Yamhill-Carlton               24.19        
 23  Samantha Clements         10 Yamhill-Carlton               27.45        
     Kayla Pierce               9 Jefferson                       DNS        
     Carmen Gonzales           10 Jefferson                       DNS        
     Phia Halleen              12 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Isabella Sherwood         10 Faith Bible Christian           DNS        
     Mahogany Menefee          11 Roosevelt (OR)                  DNS        


Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Emma Jones                10 Scappoose                     48.15        
  2  Victoria Griffith         12 Clatskanie                    48.77        
  3  Gabi Morales              12 Jewell                        50.19        
  4  Jayda Warren              10 Milwaukie                     51.04        
  5  Maddie Lang               10 Southwest Christian           51.43        
  6  Sophie Davis              11 Forest Grove                  51.58        
  7  Kayla Morgan               9 Southwest Christian           52.46        
  8  Rusti Gates               12 Rainier (OR)                  52.72        
  9  Kelsey Ela                10 Scappoose                     53.38        
 10  Savannah Hoffmann         10 St Helens                     53.67        
 11  Elana May                 11 Estacada                      54.75        
 12  Tatum LaPlante             9 Seaside                       55.62        
 13  Jessica Staats            11 St Helens                     55.73        
 14  Claire Paquin              9 Jefferson                     55.97        
 15  Pia Schwenke              12 Estacada                      56.77        
 16  Erin Thum                 11 Evergreen (Vancouver)         56.85        
 17  Paitin Sundin             10 Evergreen (Vancouver)         58.56        
 18  Emily Bruns               12 Southwest Christian           59.61        
 19  Gretchen Sims              9 Yamhill-Carlton             1:04.70        
 20  Gracie Gann                9 Yamhill-Carlton             1:09.92        
     Alura Byler               12 Vernonia                        DNS        
     Phia Halleen              12 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Lilianna Flores            9 Rainier (OR)                    DNS        
     Carmen Gonzales           10 Jefferson                       DNS        


Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  La Salle Prep                                52.35
       Molly JenneEmma SheetsSarah GeorgesPhilicia Robinson 
  2  Scappoose                                    53.27
       Sierra StaffordTess ConwayLea BrodalaLeila Jeannis 
  3  Forest Grove                                 53.72
       Sophia Ruiz DiazAlivia GlynnJessica Pineda OlveraAverie Lindekugel 
  4  Milwaukie                                    54.51
       Asha SandersJayda WarrenMakenna TaylorMaKenna Presley 
  5  Faith Bible Christian                        56.12
       Isabella SherwoodAbi KudlichKatie FajerAshley Campbell 
  6  Rainier (OR)                                 56.19
       Maria AlbertoLilianna FloresHannah FarrellHailey Lane 
  7  St. Stephen's Academy                        56.59
       Lydia EmoryEmma MorrowLauren ReynoldsSydney Radigan 
  8  Clatskanie                                   56.60
       Annabelle MartinVictoria GriffithLita BlodgettNadi Stripling 
  9  Evergreen (Vancouver)                        58.02
       Erin ThumOlivia Martinez-AguilarCamille TrimblePaitin Sundin 
 10  Vernonia                                     59.02
       Angela IemLauren ElyHaley ReynoldsSara Ghislanzoni 
 11  Southwest Christian                        1:05.27
       Kathryn HoladySierra SierraJenna PasskeLaurie Bruns 
     Estacada                                       DNF
       Hayven RichardsonAmber LiberKarlye NakashimadaCheyenne Kelly 
     Roosevelt (OR)                                 DNS
       Randaia CarpenterJurnee EvansJustice EnglishDiamond Singleton 
     Jefferson                                      DNS
       Traiajia RileyKyline ConleyBrooklynn MajorsImani Washington 


Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Scappoose                                  4:17.89
       Linnaea KavulichTess ConwayLeila JeannisEmma Jones 
  2  Forest Grove                               4:29.93
       Hannah AguirreElizabeth KhouryJessica Pineda OlveraAlivia Glynn 
  3  Valley Catholic                            4:31.31
       Elizabeth BarkhurstTara FuitenCharlotte RockfordTaylor Isaac 
  4  Southwest Christian                        4:36.97
       Maddie LangMiryn McGuireEmily BrunsKayla Morgan 
  5  Rainier (OR)                               4:50.29
       Maria AlbertoHailey LaneLilianna FloresSydney Crawford 
  6  Clatskanie                                 5:07.75
       Lita BlodgettVictoria GriffithAnnabelle MartinNadi Stripling 
     Jefferson                                      DNS
       Imani WashingtonKyline ConleyLeilani Pierre-LewisKayla Pierce 
     Vernonia                                       DNS
       Adele CousseauSara GhislanzoniLauren ElyAngela Iem 


Varsity Girls Distance Medley Relay Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Forest Grove                              13:08.62
       Joelle ThackerCynthia TorresRaychel HinkeyElizabeth Khoury 
  2  Catlin Gabel                              13:10.02
       Anousha GreiveldingerThea TrawCorrine Walton-MacaulayCaroline Cook 
  3  St Helens                                 13:51.55
       Mackenzie TrainerAnessa MandellaCheyenne TrainerSavannah Hoffmann 
  4  Estacada                                  14:14.13
       Loryn YoungStepanka ErbertovaPia SchwenkeCheyenne Abbett 
  5  Southwest Christian                       14:30.74
       Emily BrunsMarissa HaasKathryn HoladyMiryn McGuire 
  6  Evergreen (Vancouver)                     14:40.56
       Leia McWilliamsPaitin SundinCelia HardyTrinity Siehl 
  7  Rainier (OR)                              15:21.79
       Hannah FarrellMaria AlbertoRusti GatesSydney Crawford 


Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Mackenzie Ela             12 Scappoose                  37-11.00        
  2  Sarah Fajer               12 Faith Bible Christian      35-04.50        
  3  Jasmine Tiatia            10 Evergreen (Vancouver)      35-00.50        
  4  Katie Fajer               12 Faith Bible Christian      33-10.00        
  5  Ahliah Nordstrom          11 Roosevelt (OR)             33-04.50        
  6  Jo Oingerang              12 Milwaukie                  33-03.00        
  7  Krystal Esterly           12 Scappoose                  32-10.00        
  8  Litzi Molina              11 Roosevelt (OR)             32-00.00        
  9  Gracie Julian             11 Catlin Gabel               31-03.00        
  9  Felicia Robbins            9 Yamhill-Carlton            31-03.00        
 11  Alyssa Bakkensen          12 Scappoose                  30-03.00        
 12  Gabrielle Morrow          10 Valley Catholic            29-03.00        
 13  Madison York              11 La Salle Prep              28-07.50        
 14  Savanna Ramirez            9 Milwaukie                  27-08.50        
 15  Kaisa Yoshino             12 Seaside                    27-06.00        
 16  McKenzy McAvoy            10 Yamhill-Carlton            26-09.00        
 17  Rachel Haas                9 Southwest Christian        26-06.00        
 17  Hailie Roberson           12 Clatskanie                 26-06.00        
 19  Katherine Quezada-Espinos  9 Roosevelt (OR)             26-04.00        
 20  Carly Watters             10 Forest Grove               26-01.50        
 21  Isabella Cueto            10 Clatskanie                 26-00.00        
 22  Karla Morales             11 St Helens                  25-06.00        
 23  Mackenzie Fassold         12 Vernonia                   25-03.50        
 24  Alexa Cook                11 Vernonia                   25-03.00        
 25  Elamny Hernandez          10 Forest Grove               25-02.25        
 26  Lily Kaczenski            11 Jewell                     25-01.50        
 27  Sophia Spry               Fr Catlin Gabel               24-03.50        
 28  McKenna Leloff            10 Clatskanie                 24-02.00        
 29  Bailey Crape              12 Rainier (OR)               23-07.00        
 30  Audrey Geiger             10 Forest Grove               23-06.00        
 31  Sophie Olvera             11 Jewell                     23-01.00        
 31  Mara Eakin                 9 Estacada                   23-01.00        
 33  Laurie Bruns               9 Southwest Christian        22-10.00        
 34  Starr Mckinnis            10 Vernonia                   22-05.50        
 35  Divine Niyungeko          Fr Catlin Gabel               21-10.00        
 36  Madison Irving            10 Faith Bible Christian      21-09.00        
 37  Marissa Trimble            9 Evergreen (Vancouver)      21-03.50        
 38  Marley Zook               11 Roosevelt (OR)             21-01.50        
 39  Dani Rinz                 11 La Salle Prep              20-10.50        
 40  Katie Hackenberg           9 Rainier (OR)               20-07.00        
 41  Becca Campbell             9 Rainier (OR)               20-05.00        
 42  Katherine Dirksen         10 St. Stephen's Academy      20-03.50        
 43  Sirrena Tuyub              9 Jefferson                  20-01.00        
 44  Sandra Salvador           10 St Helens                  19-03.00        
 44  Kasiti Ingram             12 Yamhill-Carlton            19-03.00        
 46  Andrea Manzo              11 Roosevelt (OR)             18-06.00        
 47  Livia Harris              11 Valley Catholic            18-02.50        
 48  Sophia McAdam              9 Jefferson                  17-01.00        
 49  Adrianna Hlavinka         11 Roosevelt (OR)             16-09.00        
 50  Carmen Paez               12 Vernonia                   15-05.00        
     Emma Guillen              12 Jewell                          DNS        
     Hailey Toman              10 Milwaukie                       DNS        
     Makaelyn Jennings         10 Estacada                         ND        
     Anneka Root               10 Jefferson                        ND        
     Joanna Luengas            11 Seaside                         DNS        
     Abby Sheets                9 La Salle Prep                    ND        
     Makena Anderson           11 Seaside                         DNS        
     Anika Suppes               9 Vernonia                         ND        
     Kaiya Laguardia           10 Roosevelt (OR)                  DNS        


Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Katie Fajer               12 Faith Bible Christian     104-03.00        
  2  Ahliah Nordstrom          11 Roosevelt (OR)            101-11.00        
  3  Sarah Fajer               12 Faith Bible Christian     101-10.00        
  4  Jo Oingerang              12 Milwaukie                 101-07.00        
  5  Ashley Smith              10 La Salle Prep              98-00.00        
  6  Savanna Ramirez            9 Milwaukie                  97-03.00        
  7  Alyssa Bakkensen          12 Scappoose                  96-07.00        
  8  Mackenzie Ela             12 Scappoose                  95-10.00        
  9  Krystal Esterly           12 Scappoose                  93-11.00        
 10  Litzi Molina              11 Roosevelt (OR)             90-03.00        
 11  Linda-Claire Arnett       12 Estacada                   85-06.00        
 12  Gabrielle Morrow          10 Valley Catholic            83-05.00        
 13  Jasmine Tiatia            10 Evergreen (Vancouver)      80-04.00        
 14  Izzy Steerman              9 Faith Bible Christian      77-06.00        
 15  Lochlainn Wood            12 St Helens                  75-04.00        
 16  McKenna Leloff            10 Clatskanie                 75-02.00        
 17  Alexa Cook                11 Vernonia                   74-07.00        
 18  Rachel Haas                9 Southwest Christian        73-04.00        
 19  Lauren Rice               12 Rainier (OR)               72-00.00        
 20  Marissa Trimble            9 Evergreen (Vancouver)      70-10.00        
 21  Irene Omboke              12 St Helens                  69-09.00        
 22  Brianna Searle            10 Rainier (OR)               69-03.00        
 23  Sophie Olvera             11 Jewell                     68-10.00        
 24  Mackenzie Fassold         12 Vernonia                   68-04.00        
 26  Zuraide Hart              10 Forest Grove               67-11.00        
 27  Farrah Vidito              9 Yamhill-Carlton            66-08.00        
 28  Hailie Roberson           12 Clatskanie                 65-02.00        
 29  Sophia Spry               Fr Catlin Gabel               65-01.00        
 30  Miriam Barbosa            11 Woodburn                   64-06.00        
 31  Emma Stamm                12 Estacada                   61-09.00        
 32  Becca Campbell             9 Rainier (OR)               60-05.00        
 33  Laurie Bruns               9 Southwest Christian        59-07.00        
 34  Makenzie Clegg            11 St Helens                  59-03.00        
 35  Marley Zook               11 Roosevelt (OR)             58-06.00        
 36  Dani Rinz                 11 La Salle Prep              58-03.00        
 37  Starr Mckinnis            10 Vernonia                   57-10.00        
 38  Tatum Heathershaw          9 Yamhill-Carlton            57-09.00        
 39  Abbey Gullett             11 Yamhill-Carlton            56-03.00        
 40  Holly Tice                12 Clatskanie                 56-00.00        
 41  Anika Suppes               9 Vernonia                   52-10.00        
 42  Carly Watters             10 Forest Grove               51-03.00        
 43  Elamny Hernandez          10 Forest Grove               49-02.00        
 44  Katie Truong              11 Catlin Gabel               49-00.00        
 45  Katherine Dirksen         10 St. Stephen's Academy      45-02.00        
 46  Andrea Manzo              11 Roosevelt (OR)             44-02.00        
 47  Livia Harris              11 Valley Catholic            43-07.00        
 48  Gracie Julian             11 Catlin Gabel               42-05.00        
 49  Adrianna Hlavinka         11 Roosevelt (OR)             33-02.00        
     Kaisa Yoshino             12 Seaside                         DNS        
     Joanna Luengas            11 Seaside                         DNS        
     Makaelyn Jennings         10 Estacada                        DNS        
     Hailey Toman              10 Milwaukie                       DNS        
     Makena Anderson           11 Seaside                         DNS        
     Emma Guillen              12 Jewell                          DNS        
     Katherine Quezada-Espinos  9 Roosevelt (OR)                   ND        


Varsity Girls Javelin Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  MaKenna Presley           11 Milwaukie                 110-01.00        
  2  Ashley Smith              10 La Salle Prep             107-08.75        
  3  Izzy Steerman              9 Faith Bible Christian     105-09.75        
  4  Krystal Esterly           12 Scappoose                  92-00.50        
  5  Ashlen Searle             10 Scappoose                  86-04.25        
  6  Lauren Ely                10 Vernonia                   84-09.50        
  7  Emma Stamm                12 Estacada                   84-06.50        
  8  Natalie Katon              9 Clatskanie                 84-00.25        
  9  Madison York              11 La Salle Prep              79-08.50        
 10  Emma Sheets               11 La Salle Prep              77-03.00        
 11  Zuraide Hart              10 Forest Grove               77-01.50        
 12  Linda-Claire Arnett       12 Estacada                   77-01.25        
 13  Sara Pieper               11 Scappoose                  74-04.75        
 14  Tatiana Garcia            11 Woodburn                   73-00.50        
 15  Sofia Navas                9 Roosevelt (OR)             71-04.00        
 16  Rachel Haas                9 Southwest Christian        71-03.75        
 17  Lily Kaczenski            11 Jewell                     70-09.50        
 18  Miriam Barbosa            11 Woodburn                   67-08.25        
 19  Lita Blodgett             11 Clatskanie                 67-04.00        
 20  Marlene Hernandez         10 Woodburn                   66-11.50        
 21  Gabrielle Morrow          10 Valley Catholic            66-07.50        
 22  Lauren Rice               12 Rainier (OR)               65-04.75        
 23  Laurie Bruns               9 Southwest Christian        63-06.00        
 24  Emma Guillen              12 Jewell                     63-05.25        
 25  Elamny Hernandez          10 Forest Grove               61-06.00        
 26  Saki Fujimoto             10 Valley Catholic            57-08.50        
 26  Carly Watters             10 Forest Grove               57-08.50        
 28  Hailie Roberson           12 Clatskanie                 56-02.75        
 29  Brianna Searle            10 Rainier (OR)               55-02.25        
 30  Maya Duran                 9 St Helens                  52-11.50        
 31  Anya Schooler             10 Roosevelt (OR)             52-10.00        
 32  Nedi Morales              10 Jewell                     51-07.50        
 33  Tamaris Lay               12 Milwaukie                  50-00.25        
 34  Samantha Potter           10 Yamhill-Carlton            48-05.00        
 35  Anika Suppes               9 Vernonia                   45-08.75        
 36  Anna Beven                 9 Yamhill-Carlton            44-00.00        
 37  Sophia McAdam              9 Jefferson                  43-08.50        
 38  Carmen Paez               12 Vernonia                   38-03.50        
 39  Katherine Dirksen         10 St. Stephen's Academy      37-07.50        
 40  Katelyn Johnson            9 Yamhill-Carlton            27-07.50        
 41  Laura Nagel               11 Rainier (OR)               23-05.75        
     Makaelyn Jennings         10 Estacada                        DNS        
     Anneka Root               10 Jefferson                       DNS        
     Abi Gillenwater           12 Faith Bible Christian           DNS        
     Jasmine Tiatia            10 Evergreen (Vancouver)           DNS        
     Kristy Castillo           10 Milwaukie                       DNS        
     Kelsey Elliott            10 St Helens                       DNS        
     Sierra Greely             11 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Starr Mckinnis            10 Vernonia                        DNS        
     Kaiya Laguardia           10 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Claire Osband              9 Jefferson                       DNS        


Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kayla Morgan               9 Southwest Christian         4-10.00        
  2  Abby Sheets                9 La Salle Prep               4-10.00        
  3  Lea Brodala               12 Scappoose                   4-06.00        
  3  Savannah Hoffmann         10 St Helens                   4-06.00        
  3  Sarah Fajer               12 Faith Bible Christian       4-06.00        
  6  Gabi Morales              12 Jewell                      4-06.00        
  6  Kelsey Ela                10 Scappoose                   4-06.00        
  8  Tatiana Garcia            11 Woodburn                    4-03.00        
  8  Tatum LaPlante             9 Seaside                     4-03.00        
  8  Sophia Ruiz Diaz          10 Forest Grove                4-03.00        
     Sierra Greely             11 Roosevelt (OR)                   NH        
     Hillary Barley             9 St Helens                       DNS        
     Mahogany Menefee          11 Roosevelt (OR)                   NH        
     Nicole Khoury             11 La Salle Prep                    NH        
     Gretchen Sims              9 Yamhill-Carlton                  NH        
     Odessa Roberts            11 Vernonia                         NH        
     Kali Sivula               12 Yamhill-Carlton                  NH        
     Jamie Paul                12 Clatskanie                       NH        
     Peyton Dyson               9 Estacada                         NH        
     Lilly Boothe               9 Clatskanie                       NH        
     Kamry Montgomery           9 Jefferson                        NH        
     Evnika Abildayev           9 Woodburn                        DNS        
     Haley Littleton           11 Clatskanie                       NH        
     Stella Gilmore             9 Jewell                           NH        
     Eden Johnson               9 Milwaukie                        NH        
     Julie Easton              10 Yamhill-Carlton                  NH        
     Isabella Samuelson        10 Seaside                          NH        
     Breanna Edwards           12 Rainier (OR)                    DNS        
     Karen Wing                 9 Seaside                         DNS        
     Marisa Oberhelman          9 Forest Grove                     NH        


Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Mila Lumae                11 Forest Grove                9-03.00        
  2  Ashley Campbell           10 Faith Bible Christian       9-03.00        
  3  MaKenna Presley           11 Milwaukie                   9-00.00        
  4  Lily Kaczenski            11 Jewell                      8-00.00        
  5  Elizabeth Johnson         12 Forest Grove                8-00.00        
  6  Anousha Greiveldinger     10 Catlin Gabel                7-06.00        
  7  Carasandra Spears         12 Yamhill-Carlton             7-00.00        
  8  Sofie Dobberfuhl          12 Forest Grove                7-00.00        
  9  Taylor Carson             11 Seaside                     6-06.00        
     Lilly Boothe               9 Clatskanie                      DNS        
     Gretchen Pauli             9 La Salle Prep                    NH        
     Samantha Clements         10 Yamhill-Carlton                  NH        


Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Victoria Azar              9 La Salle Prep              16-00.00        
  2  Molly Jenne                9 La Salle Prep              15-08.25        
  3  Sarah Georges              9 La Salle Prep              15-07.50        
  4  Sierra Stafford           11 Scappoose                  14-11.75        
  5  Jurnee Evans              11 Roosevelt (OR)             14-10.50        
  6  Amanda Rebsom              9 Forest Grove               14-08.25        
  7  Makenna Taylor            11 Milwaukie                  14-07.50        
  8  Caroline Cook             10 Catlin Gabel               14-03.50        
  9  Elizabeth Barkhurst       10 Valley Catholic            14-02.25        
 10  Lea Brodala               12 Scappoose                  13-07.50        
 11  Kasten Warner              9 St Helens                  13-06.00        
 12  Melanie Ciobanu            9 Evergreen (Vancouver)      13-04.50        
 13  Jenae Howard              11 Evergreen (Vancouver)      13-04.25        
 14  Gabi Morales              12 Jewell                     13-02.50        
 15  Sophia Ruiz Diaz          10 Forest Grove               13-00.25        
 16  Caitlin O'Kief            10 Valley Catholic            12-11.00        
 17  Jaydyn Tuel                9 Milwaukie                  12-09.25        
 18  Jessica Bower             11 Evergreen (Vancouver)      12-08.00        
 18  Carasandra Spears         12 Yamhill-Carlton            12-08.00        
 18  Alyssa Zhang              10 Catlin Gabel               12-08.00        
 21  Angie Lopez Lopez          9 Woodburn                   12-07.50        
 22  Riley McGee               10 Valley Catholic            12-05.00        
 22  Aspen Searls              10 Jewell                     12-05.00        
 24  Angela Iem                10 Vernonia                   12-02.25        
 25  Natalie Katon              9 Clatskanie                 11-10.50        
 26  Sara Ghislanzoni          12 Vernonia                   11-09.25        
 27  Lauren Reynolds            9 St. Stephen's Academy      11-08.50        
 28  Amber Liber                9 Estacada                   11-07.75        
 29  Nedi Morales              10 Jewell                     11-07.50        
 30  Bailey Crape              12 Rainier (OR)               11-04.25        
 31  Sierra Greely             11 Roosevelt (OR)             11-02.75        
 32  Jamie Paul                12 Clatskanie                 11-02.25        
 33  Marlene Hernandez         10 Woodburn                   11-02.00        
 34  Claire Paquin              9 Jefferson                  10-11.75        
 35  Paige Rosenberg            9 Yamhill-Carlton            10-10.25        
 36  Gracie Gann                9 Yamhill-Carlton            10-08.00        
 37  Jenna Passke              10 Southwest Christian         9-06.00        
 38  Peyton Dyson               9 Estacada                    8-09.50        
     Taylor Carson             11 Seaside                          ND        
     Dawnielle Fenton           9 Seaside                         DNS        
     Mahogany Menefee          11 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Jenna Stein                9 Milwaukie                       DNS        
     Lilly Boothe               9 Clatskanie                      DNS        
     Phia Halleen              12 Roosevelt (OR)                  DNS        
     Lily Buchanan             12 Vernonia                        DNS        
     Holly Snook               11 Seaside                         DNS        
     Emma Jones                10 Scappoose                       DNS        
     Evnika Abildayev           9 Woodburn                        DNS        
     Beautystar Yim            10 Forest Grove                    DNS        


Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Sarah Georges              9 La Salle Prep              32-07.25        
  2  Kelsey Ela                10 Scappoose                  30-08.00        
  3  Kasten Warner              9 St Helens                  30-02.00        
  4  Victoria Azar              9 La Salle Prep              29-01.00        
  5  Mackenzie Ela             12 Scappoose                  28-11.25        
  6  Annabelle Martin          10 Clatskanie                 28-02.50        
  7  Jessica Bower             11 Evergreen (Vancouver)      28-00.50        
  8  Caitlin O'Kief            10 Valley Catholic            27-10.50        
  9  Riley McGee               10 Valley Catholic            27-08.00        
 10  Odessa Roberts            11 Vernonia                   27-03.00        
 11  Makenna Taylor            11 Milwaukie                  26-09.50        
 12  Lily Kaczenski            11 Jewell                     25-10.00        
 13  Angela Iem                10 Vernonia                   25-06.25        
 14  Lilly Boothe               9 Clatskanie                 24-09.00        
     Holly Snook               11 Seaside                         DNS        
     Blessing McKenzie         10 Yamhill-Carlton                 DNS        
     Lily Buchanan             12 Vernonia                        DNS        
     Haley Reynolds             9 Vernonia                        DNS        
     Jamie Paul                12 Clatskanie                       ND        
     Kali Sivula               12 Yamhill-Carlton                  ND        
     Abi Gillenwater           12 Faith Bible Christian           DNS        
     Marisa Oberhelman          9 Forest Grove                    DNS        
     Phia Halleen              12 Roosevelt (OR)                  DNS