Elite Performances

472 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 14.30 Skyler Blair Southridge
100 Meter Hurdles Finals 14.73 Madison Mchone Centennial
100 Meter Hurdles Finals 14.76 Ella Thomas Sheldon
100 Meter Hurdles Prelims 14.78 w Skyler Blair Southridge
100 Meter Hurdles Finals 14.91 Quin Fraley Summit
100 Meter Hurdles Prelims 14.96 Ella Thomas Sheldon
100 Meter Hurdles Finals 14.98 Madison Wilson Hermiston
100 Meter Dash Finals 12.00 Fechi Nmereole Gresham
100 Meter Dash Finals 12.11 Elise Unruh-thomas South Eugene
100 Meter Dash Prelims 12.11 Elise Unruh-thomas South Eugene
100 Meter Dash Prelims 12.14 Maya Hopwood Bend
100 Meter Dash Prelims 12.18 Fechi Nmereole Gresham
100 Meter Dash Finals 12.20 Lena Colson Jesuit
100 Meter Dash Finals 12.21 Maddie Deborde Lake Oswego
100 Meter Dash Finals 12.22 Baylee Touey North Valley
100 Meter Dash Prelims 12.22 Lena Colson Jesuit
1500 Meter Run Finals 4:26.47 Kelly Makin Sunset
1500 Meter Run Finals 4:30.13 Lucy Huelskamp Sunset
1500 Meter Run Finals 4:31.30 Kyla Becker Lincoln HS
1500 Meter Run Finals 4:33.32 Maya Rayle Catlin Gable
1500 Meter Run Finals 4:38.37 Makenna Schumacher Jesuit
1500 Meter Run Finals 4:39.32 Sophie Fisher Crescent Valley
1500 Meter Run Finals 4:39.83 Linnaea Kavulich Scappoose
1500 Meter Run Finals 4:40.68 Emma Schmerbach South Medford
1500 Meter Run Finals 4:41.67 Francesca Ierulli Wilson
1500 Meter Run Finals 4:43.15 Fiona Max Summit
1500 Meter Run Finals 4:43.96 Anna Chau South Salem
1500 Meter Run Finals 4:44.70 Sailor Hutton Bandon
1500 Meter Run Finals 4:45.53 Stephanie Finley Oregon Episcopal
1500 Meter Run Finals 4:45.65 Lila Fenner Catlin Gable
1500 Meter Run Finals 4:46.79 Taylor Vandenborn Summit
1500 Meter Run Finals 4:46.94 Solace Bergeron Tillamook
1500 Meter Run Finals 4:47.03 Mia Kane Lincoln HS
1500 Meter Run Finals 4:47.92 Madeline Woodward Pleasant Hill
1500 Meter Run Finals 4:48.94 Elise Abbott Sprague
1500 Meter Run Finals 4:49.21 Casey Novak Newberg
1500 Meter Run Finals 4:49.50 Autumn Ost Franklin
1500 Meter Run Finals 4:50.86 Kate Bouse South Eugene
1500 Meter Run Finals 4:51.12 Samantha Prusse Wilsonville
1500 Meter Run Finals 4:51.13 Alexa Hayes Clackamas
1500 Meter Run Finals 4:51.32 Rachael Keniry La Grande
1500 Meter Run Finals 4:51.88 Alejandra Lopez Kennedy
1500 Meter Run Finals 4:52.62 Emily Collier Blanchet Catholic
1500 Meter Run Finals 4:52.65 Izabela Kacalek Canby
1500 Meter Run Finals 4:52.75 Anna Bartlett Sisters
1500 Meter Run Finals 4:52.80 Kate Bowen Sisters
1500 Meter Run Finals 4:54.15 Elizabeth Brands Tigard High School
1500 Meter Run Finals 4:55.19 Ariana Marks Crater
1500 Meter Run Finals 4:55.23 Kira Morrow Henley High School
1500 Meter Run Finals 4:55.59 Evelyn Nunez Hood River Valley
1500 Meter Run Finals 4:55.65 Brigid Hanley La Salle Catholic College Prep
1500 Meter Run Finals 4:56.06 Mckenzi Hoyt Burns
1500 Meter Run Finals 4:56.52 Hannah Hernandez Philomath
1500 Meter Run Finals 4:57.08 Hannah Mason Lebanon
1500 Meter Run Finals 4:57.75 Ellyse Tingelstad Joseph
200 Meter Dash Finals 24.65 w Elise Unruh-thomas South Eugene
200 Meter Dash Finals 24.81 w Lena Colson Jesuit
200 Meter Dash Finals 24.86 Baylee Touey North Valley
200 Meter Dash Finals 24.93 w Fechi Nmereole Gresham
3000 Meter Run Finals 9:46.90 Maya Rayle Catlin Gable
3000 Meter Run Finals 9:57.99 Makenna Schumacher Jesuit
3000 Meter Run Finals 10:00.66 Fiona Max Summit
3000 Meter Run Finals 10:00.76 Kelsey Gripekoven Summit
3000 Meter Run Finals 10:01.69 Lucy Huelskamp Sunset
3000 Meter Run Finals 10:05.97 Kyla Becker Lincoln HS
3000 Meter Run Finals 10:11.47 Sophie Fisher Crescent Valley
3000 Meter Run Finals 10:12.32 Emma Schmerbach South Medford
3000 Meter Run Finals 10:12.34 Anna Chau South Salem
3000 Meter Run Finals 10:19.82 Elizabeth Rinck Jesuit
3000 Meter Run Finals 10:20.09 Francesca Ierulli Wilson
3000 Meter Run Finals 10:20.89 Caramia Mestler Sheldon
3000 Meter Run Finals 10:23.75 Sailor Hutton Bandon
3000 Meter Run Finals 10:25.42 Linnaea Kavulich Scappoose
3000 Meter Run Finals 10:26.19 Kela Leamy Crescent Valley
3000 Meter Run Finals 10:27.01 Hannah Aguirre Forest Grove
3000 Meter Run Finals 10:28.91 Sunitha Black Crescent Valley
3000 Meter Run Finals 10:29.23 Solace Bergeron Tillamook
3000 Meter Run Finals 10:30.14 Kaitlyn Gearin Tualatin
3000 Meter Run Finals 10:30.35 Brigid Hanley La Salle Catholic College Prep
3000 Meter Run Finals 10:32.01 Alejandra Lopez Kennedy
3000 Meter Run Finals 10:32.37 Casey Novak Newberg
3000 Meter Run Finals 10:32.38 Mia Kane Lincoln HS
300 Meter Hurdles Finals 43.61 Skyler Blair Southridge
300 Meter Hurdles Prelims 44.30 Skyler Blair Southridge
300 Meter Hurdles Finals 44.44 Quin Fraley Summit
300 Meter Hurdles Finals 44.48 Bethany Gingerich Sweet Home High School
300 Meter Hurdles Prelims 44.91 Quin Fraley Summit
300 Meter Hurdles Finals 44.94 Madison Mchone Centennial
300 Meter Hurdles Finals 45.06 Hazel Mesman Churchill
300 Meter Hurdles Prelims 45.21 Madison Mchone Centennial
300 Meter Hurdles Finals 45.54 Jade Newton St. Mary's Academy
300 Meter Hurdles Finals 45.68 Morgan Bayes Adrian
300 Meter Hurdles Prelims 46.06 Taylor Chocek South Eugene
300 Meter Hurdles Prelims 46.11 Rilee Carstensen Newberg
300 Meter Hurdles Prelims 46.24 Jade Newton St. Mary's Academy
300 Meter Hurdles Finals 46.36 Adael Scatena Thurston
300 Meter Hurdles Prelims 46.37 Bethany Gingerich Sweet Home High School
300 Meter Hurdles Prelims 46.37 Grace Toney Bend
300 Meter Hurdles Finals 46.45 Kate Macnaughton Valley Catholic
300 Meter Hurdles Prelims 46.48 Ashley Korb-doty Newberg
300 Meter Hurdles Finals 46.50 Rilee Carstensen Newberg
400 Meter Dash Finals 56.58 Brooklyn James Clackamas
400 Meter Dash Finals 57.12 Lauren Paven Tigard High School
400 Meter Dash Finals 57.44 h Molly Grant Jesuit
400 Meter Dash Prelims 57.49 Lauren Paven Tigard High School
400 Meter Dash Finals 57.63 Lucy Jolivette West Salem
400 Meter Dash Prelims 57.88 Brooklyn James Clackamas
4x100 Meter Relay Finals 47.99 Relay Team North Salem
4x400 Meter Relay Finals 3:54.55 Relay Team Jesuit
800 Meter Run Finals 2:11.72 Kelly Makin Sunset
800 Meter Run Finals 2:12.27 Molly Grant Jesuit
800 Meter Run Prelims 2:12.39 Kelly Makin Sunset
800 Meter Run Finals 2:12.44 Taylor Chiotti Southridge
800 Meter Run Prelims 2:13.41 Molly Grant Jesuit
800 Meter Run Finals 2:13.70 Paige Grant Jesuit
800 Meter Run Prelims 2:14.07 Paige Grant Jesuit
800 Meter Run Finals 2:14.54 Hallie Devore Jesuit
800 Meter Run Finals 2:14.76 Isabel Max Summit
800 Meter Run Prelims 2:15.26 Hallie Devore Jesuit
800 Meter Run Prelims 2:15.71 Taylor Chiotti Southridge
800 Meter Run Prelims 2:15.79 Brooklyn James Clackamas
800 Meter Run Finals 2:16.43 Brooklyn James Clackamas
800 Meter Run Prelims 2:16.79 Elizabeth Khoury Forest Grove
800 Meter Run Finals 2:16.90 Elizabeth Khoury Forest Grove
800 Meter Run Prelims 2:18.12 Hailey Lewetag South Salem
800 Meter Run Prelims 2:18.24 Irene Nagasaka Westview
800 Meter Run Finals 2:18.54 Hannah Rannow Siuslaw
800 Meter Run Prelims 2:19.16 Faith Schultz Grants Pass
800 Meter Run Prelims 2:19.17 Peyton Green Tigard High School
800 Meter Run Finals 2:19.82 Emily Collier Blanchet Catholic
800 Meter Run Finals 2:19.84 Sophie Long Astoria
800 Meter Run Finals 2:19.85 Caroline Cook Catlin Gable
Discus Finals 121-2 Abby Alexander Cascade Christian
Discus Finals 122-5 Keeley Rasmussen Sandy
Discus Finals 122-8 Baylee Touey North Valley
Discus Finals 123-3.5 Gretchen Hoekstre Seaside
Discus Finals 124-1 Stephanie Miears Hermiston
Discus Finals 124-10 Rebecca Peasley Pleasant Hill
Discus Finals 125-6 Kalea Salang Blanchet Catholic
Discus Finals 126-9 Alix Williams McMinnville HS
Discus Finals 127-9 Kaylee Hendron Glide
Discus Finals 128-10 Kes Sandstrom Astoria
Discus Finals 128-11 Sydney Mccarrell West Salem
Discus Finals 129-4 Molly Guerra Grants Pass
Discus Finals 130-5 Maggie Ledbetter Cove
Discus Finals 132-1 Anessa Chirgwin Oregon City High School
Discus Finals 132-7 Jordynn Slater La Pine
Discus Finals 133-5 Cassidy Hughes Mountain View
Discus Finals 133-5 Angel Aluesi Centennial
Discus Finals 135-6 Alyssa Workman Tualatin
Discus Finals 137-3 Kayla Rambo Bend
Discus Finals 141-7 Jaida Ross North Medford High School
Discus Finals 144-3 Makayla Long West Linn
Discus Finals 146-1 Catylynn Duff Culver
Discus Finals 147-6 Haley Smith Summit
Discus Finals 165-6 Shelby Moran Sherwood
High Jump Finals 5-4 Darian Hageman Astoria
High Jump Finals 5-4 Madison Mchone Centennial
High Jump Finals 5-5 Taylor Chocek South Eugene
High Jump Finals 5-5 Colleen Uzoekwe Westview
High Jump Finals 5-5 Savannah Proske David Douglas
High Jump Finals 5-6 Kalulusno Ngaida Cascade
High Jump Finals 5-6 Allie Hueckman Burns
High Jump Finals 5-7 Jasmine Martin Mountain View
Javelin Finals 120-6.75 Noelle Mannen Valley Catholic
Javelin Finals 121-4.25 Jaqiah Campbell Centennial
Javelin Finals 122-3 Makenna Presley Milwaukie
Javelin Finals 123-2 Taylor Cosner Astoria
Javelin Finals 123-7 Cassidy Hughes Mountain View
Javelin Finals 123-9.5 Alex Conley Lakeview
Javelin Finals 123-11.5 Brianna Rice Irrigon
Javelin Finals 123-11.5 Jessalyn England Grants Pass
Javelin Finals 125-1.25 Cali Allen Creswell
Javelin Finals 125-9 Isabelle Esler Wilson
Javelin Finals 127-0 Bianca Garcia McLoughlin
Javelin Finals 127-0.75 Madisen Davis South Wasco County
Javelin Finals 129-1 Ashley Smith La Salle Catholic College Prep
Javelin Finals 129-4.75 Baylee Touey North Valley
Javelin Finals 133-0.75 Ella Knott Taft
Javelin Finals 134-3 Jazlyn Romero Hermiston
Javelin Finals 135-6.75 Mackenzie Phillips Douglas
Javelin Finals 138-6.5 Kaylee Wright Grant Union
Javelin Finals 138-9 Charlotte Anderson Lincoln HS
Javelin Finals 139-4.5 Amber Miller Lakeridge
Javelin Finals 139-7 Haley Smith Summit
Javelin Finals 142-7 Lauren McFall Tigard High School
Javelin Finals 143-0.5 Kaia Alexander South Salem
Javelin Finals 143-2 Sara Sanders Jesuit
Javelin Finals 145-4 Emanuela Casadei Pendleton
Javelin Finals 151-6.5 Jordynn Slater La Pine
Long Jump Finals 17-6.5 Chelsea Howard North Bend High School
Long Jump Finals 17-8 Ujunwa Nwokoma Clackamas
Long Jump Finals 17-11.25 Judith Baxter Game Grant
Long Jump Finals 17-11.5 Katie Kennedy Hood River Valley
Long Jump Finals 18-0.75 Sarah Rice West Salem
Long Jump Finals 18-1 Jasmine Martin Mountain View
Long Jump Finals 18-3.5 Peace Igbonagwam Reynolds
Long Jump Finals 18-6.25 Maddie Deborde Lake Oswego
Pole Vault Finals 10-6 Darian Hageman Astoria
Pole Vault Finals 10-6 Gabby Bartlett Willamette
Pole Vault Finals 10-6 Gabriella Justen Glencoe
Pole Vault Finals 10-6 Alyssa Kawata Clackamas
Pole Vault Finals 10-6 Grace White Jesuit
Pole Vault Finals 10-6 Sydney Mccann St. Mary's Academy
Pole Vault Finals 10-6 Elizabeth Verheyden Summit
Pole Vault Finals 10-6 Sydney Montesi Corvallis
Pole Vault Finals 10-6 Leah Pfeiffer Summit
Pole Vault Finals 10-6 Emmaleise Freeman Churchill
Pole Vault Finals 10-6 Sami Woodring Oregon Episcopal
Pole Vault Finals 10-6 Aspen Birkmaier Imbler
Pole Vault Finals 10-9 Jamie Anderson Marshfield High School
Pole Vault Finals 11-0.25 Khaley Aguilar Marshfield High School
Pole Vault Finals 11-0.25 Rosalie Folger-vent Madison
Pole Vault Finals 11-0.25 Madison Fassiotto Lincoln HS
Pole Vault Finals 11-0.25 Elishka Pierce Bend
Pole Vault Finals 11-0.25 Emily Thomason Crater
Pole Vault Finals 11-0.25 Delaney Fields Churchill
Pole Vault Finals 11-4.25 Sailor Hartley Nyssa
Pole Vault Finals 11-6.25 Savannah Schultz Centennial
Pole Vault Finals 11-6.25 Taylor Petz Bend
Pole Vault Finals 11-9 Annjolina Wessels Jesuit
Shot Put Finals 37-0.5 Maggie Ledbetter Cove
Shot Put Finals 37-1 Angel Aluesi Centennial
Shot Put Finals 37-2 Jessalyn England Grants Pass
Shot Put Finals 37-4.75 Heather Marshall Coquille
Shot Put Finals 37-6.25 Katie Sandburg Molalla
Shot Put Finals 37-10.25 Hannah Gillies Sandy
Shot Put Finals 38-1.75 Jordyn Turner Jesuit
Shot Put Finals 38-7.25 Meghan Mcgrath Molalla
Shot Put Finals 38-8.25 Kayla Rambo Bend
Shot Put Finals 38-8.5 Stephanie Miears Hermiston
Shot Put Finals 38-9.5 Kaiah Fisher Hidden Valley High School
Shot Put Finals 38-11 Clair Johnson Sherwood
Shot Put Finals 39-0.5 Cassidy Hughes Mountain View
Shot Put Finals 39-0.75 Catylynn Duff Culver
Shot Put Finals 39-2.5 Alyssa Workman Tualatin
Shot Put Finals 39-6.5 Haley Smith Summit
Shot Put Finals 39-8.75 Ahliah Nordstrom Roosevelt
Shot Put Finals 39-10 Katie Rietmann St. Mary's
Shot Put Finals 39-10.5 Isabelle Paylor Clackamas
Shot Put Finals 39-11.75 Makayla Long West Linn
Shot Put Finals 40-0.5 Laurel Kun Lincoln HS
Shot Put Finals 40-0.75 Kenna Woodward Crook County High School
Shot Put Finals 40-4 Magie Woginrich Wilsonville
Shot Put Finals 40-4.25 Jada Pierce Central Catholic
Shot Put Finals 41-7.25 Jordynn Slater La Pine
Shot Put Finals 41-10.25 Jaida Ross North Medford High School
Shot Put Finals 42-3.75 Gretchen Hoekstre Seaside
Shot Put Finals 42-11 Shelby Moran Sherwood
Triple Jump Finals 36-0.5 Elise Martin Marshfield High School
Triple Jump Finals 36-3.25 Savannah Proske David Douglas
Triple Jump Finals 36-3.25 Rebeka Preston Santiam Christian
Triple Jump Finals 36-3.5 w Grace Campbell Gladstone
Triple Jump Finals 36-4.5 Tiffany Forrest West Albany
Triple Jump Finals 36-4.75 Natalie Campbell Churchill
Triple Jump Finals 36-9.25 Jasmine Martin Mountain View
Triple Jump Finals 37-0.5 Kalulusno Ngaida Cascade
Triple Jump Finals 37-2.25 Peace Igbonagwam Reynolds
Triple Jump Finals 37-3 Elea Mccrae West Salem
Triple Jump Finals 37-4.75 Ana Popchock South Wasco County
Triple Jump Finals 37-5.5 Leah Richards Bend
Triple Jump Finals 38-2.5 Darian Hageman Astoria
Triple Jump Finals 39-7.75 Judith Baxter Game Grant
HS Boys Mark Athlete Team
100 Meter Dash Finals 10.42 Micah Williams Benson
100 Meter Dash Finals 10.66 Anthony Gould West Salem
100 Meter Dash Finals 10.70 w Juma Sei Catlin Gable
100 Meter Dash Prelims 10.75 Micah Williams Benson
100 Meter Dash Prelims 10.75 Jimmie Barton Centennial
100 Meter Dash Finals 10.76 Jimmie Barton Centennial
100 Meter Dash Prelims 10.80 Anthony Gould West Salem
110 Meter Hurdles Finals 14.09 Tyler Rohrman Hermiston
110 Meter Hurdles Finals 14.35 Simon Thompson West Salem
110 Meter Hurdles Finals 14.52 Cal Duke Crater
110 Meter Hurdles Finals 14.53 Cole Alteneder Newberg
110 Meter Hurdles Finals 14.53 Aidan Maloney Liberty
110 Meter Hurdles Finals 14.57 Dylan Murray Willamette
110 Meter Hurdles Prelims 14.64 Simon Thompson West Salem
110 Meter Hurdles Prelims 14.69 Tyler Rohrman Hermiston
1500 Meter Run Finals 3:55.61 Evan Holland Ashland
1500 Meter Run Finals 3:55.96 Alex Slenning Wilson
1500 Meter Run Finals 3:56.27 Will Eaton Franklin
1500 Meter Run Finals 3:56.71 Zane Fodge McMinnville HS
1500 Meter Run Finals 3:57.29 Albert Hesse Ridgeview
1500 Meter Run Finals 3:57.43 Alex Franklin Ashland
1500 Meter Run Finals 3:57.80 Will Sheaffer Jesuit
1500 Meter Run Finals 3:58.05 Ahmed Ibrahim Parkrose
1500 Meter Run Finals 3:58.70 Grant Summers Jesuit
1500 Meter Run Finals 3:59.83 Andrew Payton Tualatin
1500 Meter Run Finals 4:00.00 Arlo Davis Ashland
1500 Meter Run Finals 4:00.40 Daniel Beckstead Grants Pass
1500 Meter Run Finals 4:00.40 Tim Stevens Cove
1500 Meter Run Finals 4:00.55 Giovanni Bravo Woodburn
1500 Meter Run Finals 4:01.16 Quincy Norman Forest Grove
1500 Meter Run Finals 4:01.91 Cameron Thompson Central Catholic
1500 Meter Run Finals 4:02.08 Jantz Tostenson Crater
1500 Meter Run Finals 4:02.46 Jett Ballantyne Summit
1500 Meter Run Finals 4:03.29 Haile Stutzman Silverton High School
1500 Meter Run Finals 4:03.61 Ian Twyman South Eugene
1500 Meter Run Finals 4:03.68 Jordan Pollard Sisters
1500 Meter Run Finals 4:03.99 Henry Giles Sherwood
1500 Meter Run Finals 4:04.31 John Kavulich Scappoose
1500 Meter Run Finals 4:04.85 Henry Potter Lakeridge
1500 Meter Run Finals 4:05.40 Shaw Powell Jesuit
1500 Meter Run Finals 4:06.07 Luke Ramirez South Medford
1500 Meter Run Finals 4:06.49 Tyler Anderson Madras
1500 Meter Run Finals 4:07.30 Elijah Hansen Roseburg
1500 Meter Run Finals 4:07.73 Hunter Hutton Bandon
1500 Meter Run Finals 4:07.84 Ben Kirby Stayton
1500 Meter Run Finals 4:08.58 Emmett Klus Burns
200 Meter Dash Finals 21.19 Micah Williams Benson
200 Meter Dash Finals 21.40 Juma Sei Catlin Gable
200 Meter Dash Prelims 21.49 Braden Lenzy Tigard High School
200 Meter Dash Finals 21.57 Braden Lenzy Tigard High School
200 Meter Dash Finals 21.71 Korbin Williams Central Catholic
200 Meter Dash Finals 21.77 Anthony Gould West Salem
200 Meter Dash Prelims 21.80 Micah Williams Benson
200 Meter Dash Prelims 21.90 Korbin Williams Central Catholic
200 Meter Dash Prelims 21.93 Anthony Gould West Salem
3000 Meter Run Finals 8:26.44 Evan Holland Ashland
3000 Meter Run Finals 8:28.74 Jantz Tostenson Crater
3000 Meter Run Finals 8:31.83 Will Eaton Franklin
3000 Meter Run Finals 8:32.42 Alex Slenning Wilson
3000 Meter Run Finals 8:35.38 Jerik Embleton Marist High School
3000 Meter Run Finals 8:37.74 Peter Lechman Churchill
3000 Meter Run Finals 8:38.28 Grant Summers Jesuit
3000 Meter Run Finals 8:39.06 Shaw Powell Jesuit
3000 Meter Run Finals 8:39.45 Lammi Kalil Roosevelt
3000 Meter Run Finals 8:41.41 Daniel Beckstead Grants Pass
3000 Meter Run Finals 8:43.42 Henry Giles Sherwood
3000 Meter Run Finals 8:43.79 Haile Stutzman Silverton High School
3000 Meter Run Finals 8:44.06 Abdinasir Hussein Roosevelt
3000 Meter Run Finals 8:44.80 Cameron Thompson Central Catholic
3000 Meter Run Finals 8:47.79 Nicholas Whitaker Wilsonville
3000 Meter Run Finals 8:48.22 Tim Stevens Cove
3000 Meter Run Finals 8:48.93 Richard Puro Franklin
3000 Meter Run Finals 8:51.31 Albert Hesse Ridgeview
3000 Meter Run Finals 8:53.67 John Kavulich Scappoose
3000 Meter Run Finals 8:54.29 Quincy Norman Forest Grove
3000 Meter Run Finals 8:54.47 Jude Augustine Jesuit
3000 Meter Run Finals 8:57.76 Jimmy Talley Cottage Grove
3000 Meter Run Finals 8:58.90 Ian Vickstrom Corvallis
3000 Meter Run Finals 8:59.96 Hunter Hutton Bandon
300 Meter Hurdles Finals 37.51 Cal Duke Crater
300 Meter Hurdles Finals 37.68 Antonio Angel Tigard High School
300 Meter Hurdles Finals 37.84 Dylan Murray Willamette
300 Meter Hurdles Finals 38.02 William Mundy Central Catholic
300 Meter Hurdles Finals 38.16 Hunter Gilbert Tigard High School
300 Meter Hurdles Finals 38.21 Cole Alteneder Newberg
300 Meter Hurdles Prelims 38.55 Hunter Gilbert Tigard High School
300 Meter Hurdles Prelims 38.60 Dylan Murray Willamette
300 Meter Hurdles Prelims 38.61 Antonio Angel Tigard High School
300 Meter Hurdles Prelims 38.71 William Mundy Central Catholic
300 Meter Hurdles Finals 38.92 Aidan Maloney Liberty
300 Meter Hurdles Prelims 39.00 Aidan Maloney Liberty
300 Meter Hurdles Prelims 39.03 Cole Alteneder Newberg
300 Meter Hurdles Finals 39.22 Tyler Rohrman Hermiston
300 Meter Hurdles Finals 39.35 Wilson Mclean Salem Academy
300 Meter Hurdles Prelims 39.36 Jaylen Russell Benson
300 Meter Hurdles Prelims 39.40 Cade Reed La Grande
300 Meter Hurdles Prelims 39.50 Elijah Elliott Central Catholic
400 Meter Dash Finals 47.04 Juma Sei Catlin Gable
400 Meter Dash Finals 47.45 Jacob Miller West Salem
400 Meter Dash Finals 47.52 Braden Lenzy Tigard High School
400 Meter Dash Prelims 47.79 Braden Lenzy Tigard High School
400 Meter Dash Prelims 48.01 Korbin Williams Central Catholic
400 Meter Dash Prelims 48.18 Jacob Miller West Salem
400 Meter Dash Finals 48.28 Korbin Williams Central Catholic
400 Meter Dash Finals 48.34 h William Mundy Central Catholic
400 Meter Dash Finals 48.71 Austin Boster South Medford
400 Meter Dash Finals 48.92 Saivon Brown Grant
400 Meter Dash Finals 49.01 Austin Hill Central Catholic
400 Meter Dash Prelims 49.02 Saivon Brown Grant
400 Meter Dash Prelims 49.14 Austin Boster South Medford
400 Meter Dash Prelims 49.47 Nathan Poff Century
400 Meter Dash Finals 49.48 Victor Ramirez Crook County High School
4x100 Meter Relay Finals 41.68 Relay Team Tigard High School
4x100 Meter Relay Finals 41.76 Relay Team West Salem
4x100 Meter Relay Finals 42.05 Relay Team Central Catholic
4x400 Meter Relay Finals 3:17.87 Relay Team Central Catholic
4x400 Meter Relay Finals 3:18.11 Relay Team Tigard High School
4x400 Meter Relay Finals 3:20.74 Relay Team West Salem
4x400 Meter Relay Finals 3:21.20 Relay Team Willamette
4x400 Meter Relay Finals 3:22.17 Relay Team South Medford
4x400 Meter Relay Finals 3:22.61 Relay Team Grant
800 Meter Run Finals 1:53.45 Ethan Reese Sunset
800 Meter Run Finals 1:54.28 Keizo Morgan Westview
800 Meter Run Prelims 1:54.36 Nathan Burton Grants Pass
800 Meter Run Finals 1:54.45 Jerik Embleton Marist High School
800 Meter Run Finals 1:54.47 Philip Quinton Grant
800 Meter Run Finals 1:54.56 Nathan Burton Grants Pass
800 Meter Run Prelims 1:54.66 Zane Fodge McMinnville HS
800 Meter Run Finals 1:54.72 Aj Sandvig Crescent Valley
800 Meter Run Prelims 1:54.90 Keizo Morgan Westview
800 Meter Run Prelims 1:55.20 Brennen Le Bel West Salem
800 Meter Run Finals 1:55.29 Ryland Mccullough Crater
800 Meter Run Prelims 1:55.40 Kyle Charbonneau Newberg
800 Meter Run Prelims 1:56.00 Joseph Justice Benson
800 Meter Run Prelims 1:56.07 Ethan Reese Sunset
800 Meter Run Finals 1:56.40 Zane Fodge McMinnville HS
800 Meter Run Finals 1:56.43 Brennen Le Bel West Salem
800 Meter Run Prelims 1:57.04 Joel Yasin Gresham
800 Meter Run Finals 1:57.18 Kyle Charbonneau Newberg
800 Meter Run Prelims 1:57.31 Philip Quinton Grant
800 Meter Run Finals 1:57.53 Isaac Sanchez Hermiston
800 Meter Run Finals 1:57.55 Chad Ford Summit
800 Meter Run Prelims 1:57.64 Will Sheaffer Jesuit
800 Meter Run Finals 1:57.81 Konnor Hathaway Gladstone
800 Meter Run Finals 1:57.81 Will Sheaffer Jesuit
800 Meter Run Prelims 1:57.95 Ty Boster South Medford
Discus Finals 150-2 Cody Fisher Crater
Discus Finals 150-2 Henry Buckles Hood River Valley
Discus Finals 150-7 Reed Sehorn Mountain View
Discus Finals 151-2 Antonio Fernandez Hermiston
Discus Finals 151-9 Aiden Paul West Albany
Discus Finals 151-10 Mason Strunk Salem Academy
Discus Finals 154-8 Tim Barnett Astoria
Discus Finals 156-10 Sawyer Christopher Lincoln HS
Discus Finals 159-4 Haiden Schaan Cascade Christian
Discus Finals 159-7 Lane Marshall Oregon City High School
Discus Finals 159-10 Max Moore Newport High School
Discus Finals 160-10 Ty Hampton North Bend High School
Discus Finals 160-10 Justin Babcock West Linn
Discus Finals 161-7 Travis Brewster Sandy
Discus Finals 162-10 Tyler Sconce Roseburg
Discus Finals 163-7 Noah Turnbull Summit
Discus Finals 164-4 Noah Ramirez Milwaukie
Discus Finals 164-8 Nano Kis Tualatin
Discus Finals 178-9 Dillon Towne Glide
Discus Finals 186-2 Dayne Gordien Sandy
Javelin Finals 176-3 Dominic Funk Forest Grove
Javelin Finals 177-4.75 Luke Schulz Mountain View
Javelin Finals 177-9 Shane Neal Century
Javelin Finals 178-8 Jalen Hale Tualatin
Javelin Finals 179-11.5 Orion Osborn North Bend High School
Javelin Finals 181-7.5 Ryan Rendon-padilla Siuslaw
Javelin Finals 184-1.5 Matt Metcalf Sheldon
Javelin Finals 189-4 Austin Strawn Eagle Point
Javelin Finals 195-4.5 Dalton Rasmussen Roseburg
Javelin Finals 195-5 Joseph Nizich Central Catholic
Javelin Finals 199-7.75 Sawyer Christopher Lincoln HS
Long Jump Finals 22-6 w Collin Bracken Lake Oswego
Long Jump Finals 22-6.25 Jake Follett Oregon City High School
Long Jump Finals 22-9 Ethan Kassebaum North Clackamas Christian
Long Jump Finals 23-3.75 Pierce Lacoste Marist High School
Long Jump Finals 23-5.5 Kaison Faust North Medford High School
Long Jump Finals 23-6.5 Ryan Tennant Summit
Pole Vault Finals 14-0 Noah Chaney Crook County High School
Pole Vault Finals 14-0 James Ravitch Mountain View
Pole Vault Finals 14-0 Hunter Hutton Bandon
Pole Vault Finals 14-0 Davis Smith Newberg
Pole Vault Finals 14-6 Chase Howerton Marshfield High School
Pole Vault Finals 14-6 Chad Klaas Hood River Valley
Pole Vault Finals 14-6 Justin Gould West Linn
Pole Vault Finals 14-9 Brady Petz Bend
Shot Put Finals 51-10.5 Trent Reavis Siuslaw
Shot Put Finals 52-6.75 Phillip Hernandez Marshfield High School
Shot Put Finals 52-8.75 Travis Brewster Sandy
Shot Put Finals 52-9 Carsen Christensen Sherwood
Shot Put Finals 52-9.25 Cristian Garcia Monroe
Shot Put Finals 52-11.5 Jake Tucker Newport High School
Shot Put Finals 53-4.25 Matthew Eichten Jesuit
Shot Put Finals 53-4.5 Tyler Post Marshfield High School
Shot Put Finals 53-6.5 Tyler Sconce Roseburg
Shot Put Finals 54-0.75 Gerald Saina Tualatin
Shot Put Finals 56-10.5 Noah Ramirez Milwaukie
Shot Put Finals 60-10.75 Dayne Gordien Sandy
Triple Jump Finals 45-7.5 Ryan Tennant Summit
Triple Jump Finals 46-1.75 Kaison Faust North Medford High School
Triple Jump Finals 46-2 Ethan Kassebaum North Clackamas Christian
Triple Jump Finals 46-6.75 Elijah Fields Churchill
Triple Jump Finals 46-8.75 Maxwell Shannon Sandy
Triple Jump Finals 46-9 w Kameron Harvey Lake Oswego