ALL ATHLETES Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Thebiay 11 Wilsonville 49-10
2 Elijah Jackman 11 Tigard 45-7
3 Zachary Jarrett 11 Lake Oswego 41-8
4 Colby Stampflee 9 Glencoe 36-9
5 Kanoa Hostetler 10 Southwest Christian 36-8.25
6 John Stone 9 Tigard 36-7.75
6 Austin Nelson 9 Tigard 36-7.75
8 Austin Leykam 11 Lake Oswego 34-5
9 Jason Layton 9 Tigard 34-4.5
10 Jonathan Smith 11 St. Stephen's Academy 32-10.5
11 Jake Talbert 9 Southwest Christian 32-0
12 Charles Bradshaw 10 Tigard 30-2.75
13 Spencer Onstot 10 Willamina 28-10
14 Julio Montiel 9 Tigard 28-6
15 Ian Mitchell 10 Glencoe 28-5
16 Spyre Nelson 11 Willamina 27-8
17 Simon Gorss 11 St. Stephen's Academy 26-7
18 Issac Ewing 11 Willamina 24-8.5
19 Nathan Williams 10 St. Stephen's Academy 22-8
Peyton Logan 9 Glencoe
Ethan Peterson 10 Glencoe
Julian Krozel 10 Lake Oswego
Tobia Tagliabue Mikel 9 Lake Oswego
ALL ATHLETES Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jake Moore 12 Wilsonville 151-7
2 Elijah Jackman 11 Tigard 150-2
3 Aden Murphy 12 Tigard 125-5
4 Austin Nelson 9 Tigard 114-9
5 Harrison Canfield 12 Lake Oswego 107-8
6 Jake Talbert 9 Southwest Christian 99-7
7 Jonathan Smith 11 St. Stephen's Academy 98-5
8 Jason Layton 9 Tigard 94-4
9 Kanoa Hostetler 10 Southwest Christian 86-8
10 Benjamin Christianson 12 Southwest Christian 85-7
11 Simon Gorss 11 St. Stephen's Academy 84-10
12 Charles Bradshaw 10 Tigard 84-9
13 John Stone 9 Tigard 84-0
14 Ian Mitchell 10 Glencoe 82-1
15 Colby Stampflee 9 Glencoe 75-10
16 Peyton Logan 9 Glencoe 74-3
17 Nathan Williams 10 St. Stephen's Academy 73-7
18 Matthew Douglass 12 Lake Oswego 64-9
19 Ethan Peterson 10 Glencoe 63-9
20 Kaleb Floyd 12 Willamina 61-1
21 Daniel Portgual 12 Willamina 47-2
ALL ATHLETES Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lucas Erickson 12 Tigard 160-0
2 Logan Thebiay 11 Wilsonville 152-11
3 Aden Murphy 12 Tigard 141-1
4 Benjamin Christianson 12 Southwest Christian 128-6
5 Kanoa Hostetler 10 Southwest Christian 124-7
6 Colby Guenther 12 Wilsonville 123-2
7 Aiden Carter 10 Tigard 113-4
8 Jackson Brandow 12 Tigard 112-11
9 Jonathan Smith 11 St. Stephen's Academy 112-8
10 Christian Woodhouse 10 Tigard 111-10
11 Vaughn Croxton 10 Tigard 109-2
12 Andrew Lau 9 Southwest Christian 104-6
13 Koby Kessler 11 Tigard 103-0
14 Duane Geary 11 Willamina 99-3.5
15 Henry Glad 9 Lake Oswego 97-6
16 Adrian Wilder 9 Tigard 88-8
17 Spyre Nelson 11 Willamina 88-1.5
18 Caleb Fender 9 St. Stephen's Academy 86-10.5
19 Richley Galvan 10 Tigard 85-0
20 Jadon Jackson 10 Southwest Christian 83-5.5
21 Simon Gorss 11 St. Stephen's Academy 81-10
22 Ian Mitchell 10 Glencoe 80-4
23 Abdulla Alshaati 12 Lake Oswego 67-5
24 Jake Talbert 9 Southwest Christian 66-8.5
25 Spencer Onstot 10 Willamina 66-0
26 Ezra McGuire 10 Southwest Christian 63-9
27 Nathan Williams 10 St. Stephen's Academy 62-2
Julian Krozel 10 Lake Oswego
Issac Ewing 11 Willamina
ALL ATHLETES Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Koby Kessler 11 Tigard 6-0
2 Cooper Becklin 11 Wilsonville 6-0
3 Austin Goetz 10 Tigard 5-8
4 Robert Hendrix 12 Glencoe 5-8
5 Cooper Hiday 10 Wilsonville 5-6
6 Matthew Altman 9 Lake Oswego 5-0
7 Andrew Lau 9 Southwest Christian 4-6
8 Michael Remple 9 Southwest Christian 4-4
9 Mathew Remple 9 Southwest Christian 4-2
Carlos Morales Brooks 10 Wilsonville
Porter Sullivan 9 Lake Oswego
Carter Moore 9 Lake Oswego
Aiden Carter 10 Tigard
Jackson Rigney 9 Lake Oswego
Henry Glad 9 Lake Oswego NH
ALL ATHLETES Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Harrison Canfield 12 Lake Oswego 14-6
2 Matthew Douglass 12 Lake Oswego 9-6
3 Christian Woodhouse 10 Tigard 9-6
4 Koby Kessler 11 Tigard 9-6
5 Aiden Curtis 11 Benson 7-6
Will Knudsen 10 Lake Oswego
Aaron Olson 12 Lake Oswego
Simeon Braun 11 Benson
ALL ATHLETES Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aiden Carter 10 Tigard 19-3.25
2 Cooper Hiday 10 Wilsonville 19-3.25
3 Hayden Boyd 12 Tigard 19-3
4 Jack Thompson 10 Lake Oswego 18-5
5 Matthew Altman 9 Lake Oswego 18-2
6 Nicholas Simonetti 9 Tigard 16-4.75
7 Zach Klein 9 Tigard 16-2.75
8 Benjamin Christianson 12 Southwest Christian 15-9.5
9 Ryan Klein 11 Southwest Christian 15-5.25
10 Ethan Gilbert 10 Tigard 15-5
11 Brian Smith 9 Tigard 15-0.5
12 Kanoa Hostetler 10 Southwest Christian 14-11
13 Spyre Nelson 11 Willamina 13-7.25
14 Mathew Remple 9 Southwest Christian 13-5.75
15 Jadon Jackson 10 Southwest Christian 13-5.5
16 Spencer Onstot 10 Willamina 13-4
17 Michael Remple 9 Southwest Christian 13-0
18 Duane Geary 11 Willamina 12-8.25
Porter Sullivan 9 Lake Oswego
Carlos Morales Brooks 10 Wilsonville
Cavan Chupp 12 Southwest Christian
Jordan Gilbert 10 Tigard
Roman McCoy 10 Lake Oswego
ALL ATHLETES Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kyle Lam 12 Wilsonville 38-7.75
2 Stephen Lines 11 Lake Oswego 37-5
3 Kaleb Floyd 12 Willamina 37-0
4 Daniel Portgual 12 Willamina 32-3
5 Andrew Lau 9 Southwest Christian 31-2
6 Benjamin Christianson 12 Southwest Christian 30-8.75
7 Mathew Remple 9 Southwest Christian 29-11.25
8 Michael Remple 9 Southwest Christian 28-8
ALL ATHLETES Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jewyl Newton 11 St Mary's Academy 41-8
2 Jayda Lee 12 Glencoe 38-3
3 Kyeese Hollands 10 Benson 36-11.75
4 Hainite Kinikini 12 Tigard 36-8
5 Emilia Bishop 12 Wilsonville 33-8.5
6 Ada Yake 10 Tigard 32-2
7 Rachel Haas 12 Southwest Christian 32-1
8 Hallee Hughes 10 Willamina 29-7
9 Casey Moran 10 Lake Oswego 26-8.75
10 Kaylinn Jackson 12 St. Stephen's Academy 26-2
11 Ashley Sample 11 Tigard 25-8
12 Ellie Mann 10 St Mary's Academy 24-0.75
13 Audrey Chandler 12 St Mary's Academy 24-0.25
14 Rachel Thomas 10 St Mary's Academy 22-8.75
15 Trinity Simon 10 Willamina 21-6
16 Greyson Schilling 9 Lake Oswego 17-11
ALL ATHLETES Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayda Lee 12 Glencoe 146-8
2 Kyeese Hollands 10 Benson 138-11
3 Jewyl Newton 11 St Mary's Academy 127-9
4 Hainite Kinikini 12 Tigard 118-2
5 Hallee Hughes 10 Willamina 107-5
6 Casey Moran 10 Lake Oswego 106-4
7 Rachel Haas 12 Southwest Christian 105-11
8 Ashley Lewis 11 Lake Oswego 96-6
9 Ada Yake 10 Tigard 88-7
10 Emily Ashton 11 St Mary's Academy 86-4
11 Ellie Mann 10 St Mary's Academy 74-0
12 Elsa Riddle 11 Glencoe 59-7
13 Emma Campos 11 Glencoe 56-7
14 Trinity Simon 10 Willamina 54-8
15 Rachel Thomas 10 St Mary's Academy 54-5
16 Krista Haas 10 Southwest Christian 54-0
17 Jordan White 10 Tigard 53-5
18 Paige Pierce 11 Glencoe 49-7
19 Greyson Schilling 9 Lake Oswego 47-7
Elisabeth Levick 9 Glencoe
Isabelle Esler 12 St Mary's Academy
Audrey Chandler 12 St Mary's Academy
ALL ATHLETES Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Isabelle Esler 12 St Mary's Academy 147-6
2 Josephine Krohn 12 Benson 140-0
3 Kyeese Hollands 10 Benson 139-8
4 Izzy Steerman 12 Faith Bible Christian 139-2
5 Hallee Hughes 10 Willamina 127-6
6 Grace Mager 12 Wilsonville 122-5
7 Dalton Mermis 11 Wilsonville 106-7
8 Ashley Sample 11 Tigard 91-3
9 Caroline Frisiras 12 Tigard 88-7
10 Rachel Haas 12 Southwest Christian 88-5
11 Helena Tyberg 9 Wilsonville 88-2
12 Casey Moran 10 Lake Oswego 85-1
13 Lena Sherlag 12 St Mary's Academy 81-0
14 Ada Yake 10 Tigard 79-3
15 Kaylinn Jackson 12 St. Stephen's Academy 78-0
16 Elsa Riddle 11 Glencoe 76-4
17 Krista Haas 10 Southwest Christian 75-7
18 Emily Ashton 11 St Mary's Academy 73-9
19 Avery DeVincenzi 9 Wilsonville 72-0
20 Quinn Brophy 9 Glencoe 71-11
21 Ashley Sheirbon 9 Wilsonville 65-10
22 Ellie Mann 10 St Mary's Academy 65-4
23 Paige Pierce 11 Glencoe 61-3
24 Audrey Chandler 12 St Mary's Academy 58-5
25 Rachel Thomas 10 St Mary's Academy 57-4
26 Trinity Simon 10 Willamina 51-7
27 Jordan White 10 Tigard 50-3
28 Abby Stoughton 9 Southwest Christian 47-8
Alexis Whitmore 12 Willamina
Jewyl Newton 11 St Mary's Academy
ALL ATHLETES Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jayda Lee 12 Glencoe 5-0
2 Kayla Morgan 12 Southwest Christian 4-10
3 Faith Nashif 10 Wilsonville 4-8
4 Natalie Speich 10 Tigard 4-4
4 Evelyn Canfield 9 Lake Oswego 4-4
6 Lily Alyward 9 Southwest Christian 4-0
Brooklynn Bailey 10 Willamina
Julia Sieber 11 Lake Oswego
Linnea Naone 9 Glencoe
ALL ATHLETES Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Katelyn Howard 11 Lake Oswego 11-1
2 Evelyn Canfield 9 Lake Oswego 8-6
3 Jaime Cavalli 12 Tigard 8-0
4 Samantha Dehen 12 Benson 7-0
ALL ATHLETES Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Avery Croxton 12 Tigard 16-4.75
2 Brighton Ring 11 Wilsonville 16-2.75
3 Chloe Collier 10 Lake Oswego 16-1
4 Caroline De la motte 9 Wilsonville 15-5.25
5 Dakota Webb-Hawkins 11 Lake Oswego 15-3
6 Ashlyn Ring 9 Wilsonville 14-9
7 Ashlyn Hartford 9 Wilsonville 14-6
8 Megan Wargo 11 Tigard 14-2.75
8 Avery Alderman 11 Tigard 14-2.75
10 Kayla Morgan 12 Southwest Christian 14-0
11 Faith Nashif 10 Wilsonville 13-9
12 Raisina Triplett 9 Tigard 13-8
13 Brooklynn Bailey 10 Willamina 13-3.5
13 Hallee Hughes 10 Willamina 13-3.5
15 Grace Holady 11 Southwest Christian 12-5
16 Ariana Rad 11 Lake Oswego 12-3.5
17 Ada Yake 10 Tigard 11-8.5
18 Ruby Tischhauser 9 Tigard 11-7
19 Linnea Naone 9 Glencoe 11-0.5
20 Alexis Whitmore 12 Willamina 10-9.75
21 Hannah McAfee 9 Tigard 10-7.75
Lillian Wesse 10 Wilsonville
Kallie Schoenbachler 12 Willamina
Sadie Ellis 9 Lake Oswego
ALL ATHLETES Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Avery Croxton 12 Tigard 34-5.5
2 Caroline De la motte 9 Wilsonville 34-0
3 Dakota Webb-Hawkins 11 Lake Oswego 33-8.5
4 Grace Kelso 9 Wilsonville 32-5
5 Ashlyn Hartford 9 Wilsonville 30-10.5
6 Brighton Ring 11 Wilsonville 30-8
7 Maelys Saad 11 Wilsonville 25-11
8 Abby Stoughton 9 Southwest Christian 25-9
9 Ariana Rad 11 Lake Oswego 25-7
10 Lily Alyward 9 Southwest Christian 25-3.75
Kallie Schoenbachler 12 Willamina
Mimi Landers 10 Lake Oswego
Lillian Wesse 10 Wilsonville