7th Grade (JV) Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ryder Blanton Myrtle Point 13.59a
2 Sebastian Olvera Azalea 13.77a
3 Caleb Carmack Harbor Lights 14.63a
4 Jare Velasco-Ramos Azalea 14.75a
5 Wyatt Strouts Coquille 15.24a
6 Guerin Wheeler Myrtle Point 15.33a
7 Elias Haro Azalea 15.34a
8 Tanner Kelner Coquille 15.44a
9 Justin Jones Azalea 15.59a
10 Jeremiah Thompson Coquille 15.67a
11 Ashton Carr Coquille 15.92a
12 Tucker Kelner Coquille 15.95a
13 Jobe Castro Harbor Lights 15.98a
14 Tristin Henry Coquille 16.22a
15 Broady Cassoday Harbor Lights 16.33a
16 Raynen Kenison Coquille 16.47a
17 Wylie Kammeier Azalea 16.66a
18 Jack Dougherty Harbor Lights 16.68a
19 Henry Austin Azalea 16.94a
20 Braxton Pearson Harbor Lights 17.00a
21 Matthew Huckins Coquille 17.04a
22 Spencer Maylin Azalea 17.15a
23 Kade Pruitt Azalea 17.27a
24 Jake Bowman Harbor Lights 17.53a
25 Christian Williams Myrtle Point 17.69a
26 Joshua Coffman Coquille 17.86a
27 Carson Koehler Coquille 17.96a
28 Beau Mabbutt Myrtle Point 18.60a
Christopher Willis-Blunt Azalea SCR
7th Grade (JV) Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ryder Blanton Myrtle Point 28.39a
2 Sebastian Olvera Azalea 29.31a
3 Elisha Grundy Azalea 29.56a
4 Evan York Azalea 31.06a
5 Bronson Willis Coquille 31.30a
6 Guerin Wheeler Myrtle Point 31.34a
7 Tanner Kelner Coquille 31.44a
8 Elias Haro Azalea 32.26a
9 Tucker Kelner Coquille 32.27a
10 Jeremiah Thompson Coquille 32.68a
11 Fynn Lau Driftwood 33.57a
12 Jasper Mauro Driftwood 35.78a
13 Spencer Maylin Azalea 36.77a
14 Matthew Huckins Coquille 37.34a
15 Braxton Pearson Harbor Lights 37.43a
16 Jack Dougherty Harbor Lights 37.55a
17 Wylie O'Donoghue Harbor Lights 39.28a
18 Tygh Wacker Driftwood 39.94a
19 Beau Mabbutt Myrtle Point 40.12a
Christian Williams Myrtle Point SCR
7th Grade (JV) Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ryder Blanton Myrtle Point 1:04.17a
2 Tyler Martell Myrtle Point 1:04.59a
3 Wyatt Richards Myrtle Point 1:07.34a
4 Elisha Grundy Azalea 1:07.46a
5 Caleb Carmack Harbor Lights 1:07.81a
6 Bronson Willis Coquille 1:08.07a
7 Evan York Azalea 1:09.17a
8 Wyatt Strouts Coquille 1:09.22a
9 Moctezuma Aguas Driftwood 1:09.52a
10 Gabe Rhodes Riley Creek 1:10.16a
11 Bracksten Collins Azalea 1:10.45a
12 Tyler LeBrun Coquille 1:12.66a
13 Richard Sanchez Driftwood 1:14.93a
14 Brayden Miller Myrtle Point 1:16.37a
15 Xavier Trujillo Coquille 1:20.65a
16 Huxley Hutton Powers 1:22.43a
17 Wylie O'Donoghue Harbor Lights 1:26.86a
18 Lennox Lau Driftwood 1:27.09a
Elias Haro Azalea SCR
7th Grade (JV) Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Crew Watkins Azalea 2:32.05a
2 Tyler Martell Myrtle Point 2:34.74a
3 Raleigh Kraynik Harbor Lights 2:43.86a
4 Beckett Pahls Harbor Lights 2:47.74a
5 Drake Cline Azalea 2:51.74a
6 Ashton Carr Coquille 2:51.75a
7 Zane Wheeler Myrtle Point 2:52.51a
8 Moctezuma Aguas Driftwood 2:53.71a
9 Caleb Millet Coquille 2:57.89a
10 Austin Hatch Azalea 2:58.72a
11 Xavier Trujillo Coquille 3:01.80a
12 Lennox Lau Driftwood 3:28.84a
Raynen Kenison Coquille SCR
Emmett Hussey Coquille SCR
7th Grade (JV) Boys 1500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Crew Watkins Azalea 5:10.80a
2 Beckett Pahls Harbor Lights 5:26.79a
3 Emmett Hussey Coquille 5:28.15a
4 Ashton Carr Coquille 5:31.84a
5 Zane Wheeler Myrtle Point 5:40.12a
6 Pippin Wahl Driftwood 5:41.75a
7 Drake Cline Azalea 5:43.78a
8 Caleb Millet Coquille 5:59.75a
9 Austin Hatch Azalea 6:09.88a
10 Micah Lambson Coquille 6:13.49a
11 Mason Simonson Riley Creek 6:29.16a
Gage Phillips Riley Creek SCR
7th Grade (JV) Boys 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Liam Hamilton Azalea 21.87a
2 Richard Sanchez Driftwood 21.96a
3 Micah Lambson Coquille 26.82a
Gage Phillips Riley Creek SCR
Jack Dougherty Harbor Lights SCR
7th Grade (JV) Boys 200m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tyler Martell Myrtle Point 32.98a
2 Jonah Brown Harbor Lights 33.33a
3 Benny Brown Myrtle Point 34.39a
4 Pippin Wahl Driftwood 35.90a
5 Broady Cassoday Harbor Lights 36.29a
6 Raleigh Kraynik Harbor Lights 36.29a
7 Tizoc Aguas Driftwood 37.46a
8 Liam Hamilton Azalea 37.97a
9 Micah Lambson Coquille 44.12a
7th Grade (JV) Boys 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Azalea 54.86a
2 Coquille 59.30a
3 Driftwood 1:00.07a
4 Myrtle Point 1:01.79a
5 Azalea 1:02.10a
7th Grade (JV) Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Azalea 4:53.07a
7th Grade (JV) Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Richard Sanchez Driftwood 29-3.5
2 Benny Brown Myrtle Point 25-10
3 Kole Taylor Azalea 25-3
4 Gage Kastl Azalea 24-11.5
5 Tyler LeBrun Coquille 23-5.5
6 Jasper Mauro Driftwood 22-10
7 Wyatt Strouts Coquille 21-4
8 Henry Austin Azalea 21-0.5
9 Fynn Lau Driftwood 20-4.5
10 Noah Schwenninger Harbor Lights 19-11.5
11 Charlie Fandel Powers 17-10
12 Joshua Coffman Coquille 16-0
13 Tygh Wacker Driftwood 15-2
7th Grade (JV) Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Wyatt Richards Myrtle Point 75-3
2 Tyler LeBrun Coquille 71-10
3 Kole Taylor Azalea 68-6
4 Noah Schwenninger Harbor Lights 64-7
5 Gage Kastl Azalea 64-4
6 Moctezuma Aguas Driftwood 62-7
7 Benny Brown Myrtle Point 61-5
8 Fynn Lau Driftwood 59-10
9 Henry Austin Azalea 58-1
10 Carson Koehler Coquille 55-7
11 Tygh Wacker Driftwood 49-8
12 Xavier Trujillo Coquille 49-6
13 Lennox Lau Driftwood 44-5
14 Jobe Castro Harbor Lights 38-1
15 Brennon Johnston Harbor Lights 37-8
16 Salvador Feliciano Driftwood 35-7
17 Nathanial Pimentel Harbor Lights 33-1
7th Grade (JV) Boys Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryder Blanton Myrtle Point 125-4
2 Wyatt Richards Myrtle Point 99-4
3 Jasper Mauro Driftwood 97-6
4 Bryson Detzler Myrtle Point 91-2
5 Bronson Willis Coquille 82-1
5 Evan York Azalea 82-1
7 Moctezuma Aguas Driftwood 80-3
8 Noah Schwenninger Harbor Lights 79-3
9 Tizoc Aguas Driftwood 77-11
10 Wylie O'Donoghue Harbor Lights 73-1
11 Carson Koehler Coquille 67-7
12 Jack Taylor Harbor Lights 67-0
13 Jobe Castro Harbor Lights 65-9
14 Beau Mabbutt Myrtle Point 63-9
15 Caleb Millet Coquille 60-4
16 Liam Hamilton Azalea 58-5
17 Conrad Briggs Azalea 52-0
18 Christian Williams Myrtle Point 47-11
19 Salvador Feliciano Driftwood 47-3
20 Tygh Wacker Driftwood 45-11
21 Brennon Johnston Harbor Lights 45-0
22 Nathanial Pimentel Harbor Lights 42-4.5
23 Matthew Huckins Coquille 40-0
24 Charlie Fandel Powers 38-4
25 Jeremiah Thompson Coquille 37-2
26 Joshua Coffman Coquille 37-1
Gage Phillips Riley Creek ND
7th Grade (JV) Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Benny Brown Myrtle Point 4-6
2 Jorge Noriega-Turner Riley Creek 4-4
3 Raynen Kenison Coquille 4-2
4 Raleigh Kraynik Harbor Lights 4-2
5 Tucker Kelner Coquille 4-2
6 Jonah Brown Harbor Lights 4-2
7 Gabe Rhodes Riley Creek 4-0
8 Caleb Millet Coquille 4-0
Micah Lambson Coquille NH
Gage Phillips Riley Creek ND
Jack Taylor Harbor Lights ND
Beckett Pahls Harbor Lights NH
Ashton Carr Coquille NH
Bryson Detzler Myrtle Point NH
7th Grade (JV) Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jonah Brown Harbor Lights 7-6
2 Raynen Kenison Coquille 7-0
3 Bryson Detzler Myrtle Point 5-6
3 Beckett Pahls Harbor Lights 5-6
5 Brayden Miller Myrtle Point 5-0
Jack Taylor Harbor Lights SCR
7th Grade (JV) Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Sebastian Olvera Azalea 14-9
2 Wyatt Richards Myrtle Point 13-7
3 Elisha Grundy Azalea 13-2.5
4 Gabe Rhodes Riley Creek 13-0
5 Jorge Noriega-Turner Riley Creek 12-7
6 Bronson Willis Coquille 12-6
7 Emmett Hussey Coquille 12-2
8 Pippin Wahl Driftwood 12-1.5
9 Guerin Wheeler Myrtle Point 11-5
10 Jasper Mauro Driftwood 11-1.5
11 Tristin Henry Coquille 10-10.5
12 Tanner Kelner Coquille 10-9.5
13 Brayden Miller Myrtle Point 10-6.5
14 Wylie O'Donoghue Harbor Lights 9-7
14 Braxton Pearson Harbor Lights 9-7
16 Christian Williams Myrtle Point 7-9
Zane Wheeler Myrtle Point ND
Jeremiah Thompson Coquille ND
Brennon Johnston Harbor Lights ND
Jack Taylor Harbor Lights ND
Mason Simonson Riley Creek ND
Wylie Kammeier Azalea ND
Daniel Kalb Powers ND