7th Grade (JV) Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kaiya Evans Azalea 14.02a
2 Claire Briggs Harbor Lights 14.28a
3 Paisley Morrison Coquille 14.55a
4 Macy Johnson Myrtle Point 14.91a
5 Claire Pieper Azalea 15.93a
6 Henley Wright Riley Creek 16.30a
7 Ellie Myers Azalea 16.36a
8 Christina Southern Riley Creek 16.46a
9 Scarlett Girard Harbor Lights 16.55a
10 Taylee Downing Azalea 16.67a
11 Lilly Frazier Coquille 17.18a
12 Brylee Butts Harbor Lights 17.26a
13 Ember Stout Azalea 17.37a
14 Aubrey Harlan Azalea 17.64a
15 Hayzel Colgrove Driftwood 17.70a
16 Mariah Wolfe Driftwood 17.81a
17 Ashley Quinones Riley Creek 17.97a
18 Riley Dietrick-Brandon Myrtle Point 18.44a
19 Iris Stein Riley Creek 20.44a
Paige Williams Coquille SCR
Shelbi Amason Driftwood SCR
Briana Huggins Driftwood SCR
Vivian Sproul Myrtle Point SCR
Sequoia Merten Azalea SCR
7th Grade (JV) Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kaiya Evans Azalea 29.68a
2 Macy Johnson Myrtle Point 29.84a
3 Brielle Nelson Coquille 31.77a
4 Emily Sullivan Driftwood 32.88a
5 Sawyer Adams Azalea 33.02a
6 Ellie Myers Azalea 33.99a
7 Ava Holm Driftwood 34.19a
8 Emily Grant Coquille 34.60a
9 Christina Southern Riley Creek 34.61a
10 Raina Harris Azalea 34.87a
11 Taylee Downing Azalea 35.01a
12 Gabriella Dresen Azalea 35.02a
12 Henley Wright Riley Creek 35.02a
14 Haydenn McGilvery Coquille 36.11a
15 Vivian Sproul Myrtle Point 36.71a
16 Lilly Frazier Coquille 36.99a
17 Aubrey Harlan Azalea 37.56a
18 Stacia Jones Riley Creek 37.60a
19 Mariah Wolfe Driftwood 37.77a
20 Abby Sproul Myrtle Point 40.06a
21 Daphne Walker Driftwood 40.28a
22 Riley Dietrick-Brandon Myrtle Point 40.35a
Paisley Morrison Coquille SCR
Layla McCartney Driftwood SCR
Briana Huggins Driftwood SCR
Brylee Butts Harbor Lights SCR
Gracie Miller Harbor Lights SCR
Claire Briggs Harbor Lights SCR
7th Grade (JV) Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Bristol Layton Coquille 1:06.08a
2 Macy Johnson Myrtle Point 1:07.44a
3 Paisley Morrison Coquille 1:07.69a
4 Sawyer Adams Azalea 1:09.35a
5 Coco Plaep Riley Creek 1:11.48a
6 Brielle Nelson Coquille 1:12.75a
7 Iris Powers-Schmitz Azalea 1:16.41a
8 Grace Gertner Coquille 1:17.26a
9 Gabriella Dresen Azalea 1:17.55a
10 Elana Roper Harbor Lights 1:18.35a
11 Scarlett Girard Harbor Lights 1:19.54a
12 Emily Grant Coquille 1:20.80a
13 Hailey Burdick Driftwood 1:20.86a
14 Haydenn McGilvery Coquille 1:21.59a
15 Abby Sproul Myrtle Point 1:22.12a
16 Brooklyn Drescher Driftwood 1:24.02a
17 Henley Wright Riley Creek 1:27.45a
18 Daphne Walker Driftwood 1:29.54a
19 Catherine Hockett Driftwood 1:31.43a
Layla McCartney Driftwood SCR
7th Grade (JV) Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ella Henthorn Coquille 2:34.20a
2 Jael Legutki Harbor Lights 2:48.28a
3 Elana Roper Harbor Lights 3:04.75a
4 Delaney LaFranchi Myrtle Point 3:05.63a
5 Adriana Lucatero Coquille 3:07.55a
6 Brynn Honeycutt Azalea 3:11.60a
7 Grace Gertner Coquille 3:18.39a
8 Hailey Burdick Driftwood 3:31.67a
9 Brooklyn Drescher Driftwood 3:31.70a
10 Stella Stallard Driftwood 3:43.25a
11 Neeko Tucker Coquille 3:45.60a
7th Grade (JV) Girls 1500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ella Henthorn Coquille 5:06.69a
2 Jael Legutki Harbor Lights 5:39.41a
3 Avery Johnson Coquille 5:41.70a
4 Coco Plaep Riley Creek 6:01.31a
5 Adriana Lucatero Coquille 6:08.88a
6 Brynn Honeycutt Azalea 6:22.19a
7 Olive Johnson Driftwood 6:34.02a
8 Catherine Hockett Driftwood 6:57.15a
9 Neeko Tucker Coquille 7:15.15a
10 Marlow McNair Riley Creek 7:37.26a
Hailey Burdick Driftwood SCR
7th Grade (JV) Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Avery Johnson Coquille 21.31a
2 Rylie West Coquille 22.04a
3 Braelynn Simons Harbor Lights 22.20a
4 Paige Williams Coquille 22.23a
5 Adriana Lucatero Coquille 22.51a
6 Hayzel Colgrove Driftwood 23.27a
7 Neeko Tucker Coquille 24.45a
8 Lilly Frazier Coquille 26.21a
9 Mackenzie Ashford Driftwood 26.54a
10 Stacia Jones Riley Creek 27.26a
Elana Roper Harbor Lights SCR
Briana Huggins Driftwood SCR
Shelbi Amason Driftwood SCR
7th Grade (JV) Girls 200m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Iris Powers-Schmitz Azalea 39.84a
2 Braelynn Simons Harbor Lights 40.93a
3 Ava Holm Driftwood 42.16a
4 Neeko Tucker Coquille 45.40a
Emily Grant Coquille SCR
Elana Roper Harbor Lights SCR
Sequoia Merten Azalea SCR
7th Grade (JV) Girls 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Azalea 58.15a
2 Azalea 1:06.83a
3 Driftwood 1:08.20a
7th Grade (JV) Girls 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Coquille 4:42.44a
2 Azalea 5:11.78a
3 Riley Creek 5:28.16a
4 Azalea 5:44.98a
7th Grade (JV) Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kiera Hamilton Riley Creek 27-6
2 EmiLia Swenson Powers 25-2
3 Emily Sullivan Driftwood 23-3
4 Yeli Lopez Azalea 22-2
5 Christina Southern Riley Creek 22-1
6 Rylie West Coquille 22-0
7 Hailey Burdick Driftwood 21-4
8 Isabella Schwartz Harbor Lights 20-0
9 Annabelle Digby Driftwood 19-10
10 Anabel Ravare Riley Creek 18-7
11 Ashley Quinones Riley Creek 18-5
12 Claire Austin Azalea 18-4.5
13 Laylah Hendrix Riley Creek 17-6
14 Eva Logan Driftwood 17-4
15 Erica Hall Azalea 16-4
16 Elizabeth Weaver Harbor Lights 14-9
17 Audree Knapp Driftwood 14-5.5
18 Lilian McMillen Harbor Lights 14-2
7th Grade (JV) Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Annabelle Digby Driftwood 49-5
2 Eva Logan Driftwood 48-10
3 EmiLia Swenson Powers 46-9
4 Isabella Schwartz Harbor Lights 45-7
5 Laylah Hendrix Riley Creek 41-9
6 Rylie West Coquille 41-0
7 Mia Drescher Driftwood 37-9
8 Adie Eck Riley Creek 36-7
9 Erica Hall Azalea 36-6
10 Claire Austin Azalea 36-5
11 Anabel Ravare Riley Creek 35-9
12 Paige Williams Coquille 34-11
13 Elizabeth Weaver Harbor Lights 31-11
14 Brooklyn Drescher Driftwood 29-9
15 Audree Knapp Driftwood 29-8
16 Katelyn Rhodes Riley Creek 29-7
17 Taetym Albertson Riley Creek 26-7
18 Lilian McMillen Harbor Lights 20-9
Gracie Miller Harbor Lights ND
Shelbi Amason Driftwood ND
Layla McCartney Driftwood ND
7th Grade (JV) Girls Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bristol Layton Coquille 94-9
2 EmiLia Swenson Powers 92-10
3 Kiera Hamilton Riley Creek 77-5
4 Emily Grant Coquille 54-2
5 Anabel Ravare Riley Creek 48-4
6 Haydenn McGilvery Coquille 43-7
7 Grace Gertner Coquille 42-1
8 Claire Austin Azalea 40-1
9 Eva Logan Driftwood 39-0
10 Isabella Schwartz Harbor Lights 38-4
11 Elizabeth Weaver Harbor Lights 36-7
12 Annabelle Digby Driftwood 35-5
13 Mariah Wolfe Driftwood 33-9
14 Hailey Bishop Coquille 30-9
14 Yeli Lopez Azalea 30-9
16 Erica Hall Azalea 28-9
17 Adie Eck Riley Creek 25-5
18 Iris Stein Riley Creek 25-2
19 Audree Knapp Driftwood 24-1
20 Lilian McMillen Harbor Lights 22-7
Gracie Miller Harbor Lights ND
Layla McCartney Driftwood ND
7th Grade (JV) Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Delaney LaFranchi Myrtle Point 4-4
1 Ella Christensen Azalea 4-4
3 Raina Harris Azalea 3-10
3 Addison Jones Harbor Lights 3-10
5 Braelynn Simons Harbor Lights 3-6
5 Kailey Adams Riley Creek 3-6
7th Grade (JV) Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
Adriana Lucatero Coquille NH
Braelynn Simons Harbor Lights NH
7th Grade (JV) Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kaiya Evans Azalea 13-10
2 Bristol Layton Coquille 13-4
3 Brielle Nelson Coquille 12-4
4 Iris Powers-Schmitz Azalea 11-11
5 Claire Pieper Azalea 11-10
6 Emily Sullivan Driftwood 11-3.5
7 Addison Jones Harbor Lights 10-10
7 Scarlett Girard Harbor Lights 10-10
9 Coco Plaep Riley Creek 10-8
10 Abby Sproul Myrtle Point 10-4
11 Hadley McGinnis Riley Creek 10-3
11 Paisley Wardle Riley Creek 10-3
13 Cleo Martinez Riley Creek 10-2
14 Ava Holm Driftwood 9-7.5
15 Vivian Sproul Myrtle Point 9-7
16 Brooklyn Drescher Driftwood 9-0
17 Stacia Jones Riley Creek 8-8
18 Katelyn Rhodes Riley Creek 8-6
19 Riley Dietrick-Brandon Myrtle Point 8-3
20 Marlow McNair Riley Creek 7-4
21 Stella Stallard Driftwood 6-8
Claire Briggs Harbor Lights ND
Ella Christensen Azalea ND
Sequoia Merten Azalea ND