Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Thomas Ferren Myrtle Point 11.38a
2 Dalton Steers Pacific 11.99a
3 Thomas Morgan Reedsport 12.05a
4 Brody Ligons Myrtle Point 12.10a
5 Alan Wang Reedsport 12.49a
6 Sam Norton Reedsport 12.64a
7 Jason Huerta Bandon 12.93a
8 Marlin McCutcheon Pacific 13.06a
9 Cash Stapleton Reedsport 13.15a
10 Shane McGuire Korp Bandon 13.62a
11 Joseph Janiszewski Reedsport 13.70a
12 Bowen White Reedsport 13.73a
13 Huckleberry Spence Pacific 14.21a
14 Vegas Lichte Reedsport 14.25a
15 Bradley Cook Bandon 15.01a
Christopher Kilcoyne Bandon DNS
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Thomas Morgan Reedsport 25.03a
2 Raistlin Schippert Bandon 25.18a
3 Alan Wang Reedsport 26.53a
4 Jason Huerta Bandon 27.69a
5 Shane McGuire Korp Bandon 28.72a
6 Bradley Cook Bandon 31.31a
7 Justus Lawson Reedsport 34.57a
Christopher Kilcoyne Bandon DNS
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Creo Zeller Reedsport 57.89a
2 Noah Brown Bandon 58.32a
3 Aiden Wallace Bandon 1:02.94a
4 Joseph Janiszewski Reedsport 1:06.13a
5 Collin Sproul Myrtle Point 1:07.30a
6 Bradley Cook Bandon 1:11.30a
Aiden Beska Reedsport DNS
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Caleb Johnson Pacific 2:34.38a
2 Marlin McCutcheon Pacific 2:37.25a
Aiden Beska Reedsport DNS
Boys Varsity 1500 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Clayton Wilson Reedsport 4:22.78a
2 Eli Nicholson Myrtle Point 4:51.44a
3 Tristan Knapp Pacific 4:53.15a
4 Jude Lichte Reedsport 4:57.03a
5 Caleb Johnson Pacific 5:21.06a
6 Joesph Smith Reedsport 5:27.81a
7 Max Wales Bandon 5:32.12a
Skylar Reeves Pacific SCR
Boys Varsity 3000 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Clayton Wilson Reedsport 9:24.41a
2 Eli Nicholson Myrtle Point 10:43.12a
3 Jude Lichte Reedsport 11:24.69a
4 Joesph Smith Reedsport 12:07.18a
5 Joseph Taylor Pacific 12:14.94a
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tucker Long Pacific 16.94a
2 Raistlin Schippert Bandon 17.52a
3 Reggie Turner Bandon 19.16a
4 Ruben Watson Pacific 19.59a
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tucker Long Pacific 43.61a
2 Raistlin Schippert Bandon 46.91a
3 Reggie Turner Bandon 48.99a
4 Brayden O'brien-Stover Pacific 51.86a
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pacific 46.40a
1) Tucker Long 2) Dalton Steers
3) Brayden O'brien-Stover 4) Ruben Watson
2 Bandon 50.13a
1) Jason Huerta 2) Raistlin Schippert
3) Aiden Wallace 4) Tyler Senn
3 Reedsport 50.36a
1) Alan Wang 2) Sam Norton
3) Myles Morgan 4) Thomas Morgan
4 Reedsport 53.57a
1) Justice Morgan 2) Adam Mead
3) Cash Stapleton 4) Joseph Janiszewski
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pacific 3:56.00a
1) Tristan Knapp 2) Brayden O'brien-Stover
3) Kobe Ashdown 4) Tucker Long
2 Reedsport 4:03.00a
1) Jude Lichte 2) Clayton Wilson
3) Justice Morgan 4) Creo Zeller
2 Bandon 4:03.00a
1) Tyler Senn 2) Noah Brown
3) Aiden Wallace 4) Reggie Turner
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jovan Taylor-slaughter Bandon 36-8
2 Myles Morgan Reedsport 34-11
3 Odin Buckland Reedsport 33-1
4 Adrian Gonzalez Bandon 30-6
5 Jacob Weston Bandon 29-10
6 Jonah Lewis Pacific 29-10
7 Juan Sabin Bandon 29-5
8 Logan Stemmermen Reedsport 26-4
9 Logan Bradford Pacific 23-9
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Weston Bandon 97-4
2 Myles Morgan Reedsport 96-10
3 Shane McGuire Korp Bandon 93-4
4 Jonah Lewis Pacific 89-7
5 Odin Buckland Reedsport 77-9
6 Vegas Lichte Reedsport 74-0
7 Skylar Reeves Pacific 73-8
8 Juan Sabin Bandon 72-4
9 Logan Stemmermen Reedsport 61-5
10 Cash Stapleton Reedsport 56-6
11 Logan Bradford Pacific 40-0
12 Justus Lawson Reedsport 31-9
Adrian Gonzalez Bandon SCR
Jovan Taylor-slaughter Bandon SCR
Boys Varsity Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ruben Watson Pacific 125-5
2 Odin Buckland Reedsport 124-7
3 Huckleberry Spence Pacific 118-10
4 Myles Morgan Reedsport 115-9
5 Aiden Wallace Bandon 115-7
6 Creo Zeller Reedsport 115-0
7 Joseph Janiszewski Reedsport 99-5
8 Cash Stapleton Reedsport 82-3
9 Collin Sproul Myrtle Point 80-6
10 Bowen White Reedsport 72-11
11 Logan Stemmermen Reedsport 67-2
12 Vegas Lichte Reedsport 48-1
Jonah Lewis Pacific SCR
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Adam Mead Reedsport 5-6
2 Tyler Senn Bandon 5-4
3 Creo Zeller Reedsport 5-4
4 Kobe Ashdown Pacific 5-0
5 Justice Morgan Reedsport 5-0
Jonah Lewis Pacific NH
Boys Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Noah Brown Bandon 10-0
Christopher Kilcoyne Bandon SCR
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brody Ligons Myrtle Point 18-9.5
2 Marlin McCutcheon Pacific 17-1.5
3 Shane McGuire Korp Bandon 14-9
4 Bradley Cook Bandon 14-2
5 Max Wales Bandon 13-3.5
Boys Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ruben Watson Pacific 38-8.5
2 Tyler Senn Bandon 34-11.5
3 Kobe Ashdown Pacific 34-0
4 Brayden O'brien-Stover Pacific 32-3